Bolest hlavy během těhotenství. Poraďte lék

alusa
11. zář 2006

Ahojky, prosím, kdo má nějakou pomoc při bolestech hlavy??? Mám za sebou krásný víkend, kdy mi dva dny v kuse bolela hlava a nevěděla jsem co s tím? Nechci brát žádné nevhodné léky, protože se snažíme o mimi a nevím jestli jsem těhu nebo ne, tak raději nechci riskovat.

cervena_vila
20. črc 2009

Od kamarádky - léčba šokem - vypít vymačkaný citron, neředěný. Dávala do toho ještě skořici, ale to někomu nemusí udělat v těhu dobře.

caira
20. črc 2009

tak koukam, ze kdyz jsem naposledy prispivala tak jsem byla ve tretim mesici a trpela jsem jako pes...nakonec mi na ty migreny nepomahalo vubec nic :-/ - nastesti posledni jsem mela den po svatbe takze tak ve 14tt a pak uz jsem mela zbytek tehu pokoj, ted jsem opet tehotna tak se modlim aby se to tentokrat obeslo bez migren protoze nevim jak bych to ted zvladala, kdyz se musim starat o rok a pul stare batolatko... 😅

caira
25. črc 2009

.

zelvatko
27. črc 2009

Já s bolestí hlavy taky bojuju..tak jednou za měsíc se projeví.. migréna jak vyšije, fakt!To si zalezu do postele, čelo, spánky a za krkem si natřu kafrem na hlavu narazím ledový ručník dám si dva paraleny a potmě trpím..pokud zrovna nezvracím,t ak je to ta příjemnější migréna.. 😖
Doufám, že mě to brzy přestaně..jsem 12+0,t ak snad to brzy přejde..

kacka79
27. črc 2009

Ahojky llavinka, mě taky často bolí hlava, nezabírá nic, jen si lehnout do tmy a zavázat hlavu... ale to jaksi s 2-letým raubířem nejde, takže vydržet!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

jeudi
28. črc 2009

ahojky ...kacka zrovna to sem jdu psat 😀 ted sem si akorat zavazala hlavu satkem a poradne utahla 😀

hajduska
26. srp 2009

holky ja mam denodenni bolest hlavy vzdy odpoledne to zacne a boli to az do vecera, je mi zle i od zaludku 3x jsem si musela vzit paracetamol, nemate nekdo neco ozkouseneho? Odpocinout behem dne je pro mne nemozne protoze jsem cely den v praci. ☹

janinka78
4. zář 2009

Zdravím všechny maminky, ať s bříškem, nebo bez bříška. Chtěla bych se s vámi podělit o svoje zkušenosti s migrénou v těhotenství - migrenik jsem od svých jedenácti let a je spojená čistě s hormony - takže pravidelně dvakrát do měsíce třídenní migréna jako vyšitá. Až v mých třiceti mi našla neuroložka lék, který pomáhá - Fromen, je to hrozné svinstvo, musím chodit pravidelně na kontroly srdce, kvůli vedlejším účinkům, ale to asi znáte... Při prvním těhotenství jsem měla migrénu jen na začátku, a i přesto si teď, kdy se snažíme o miminko, nerisknu ani paralen, který na opravdovou migrénu stejně nezabírá. Takže jsem, ještě dřív, než mě začala ta hlava opět bolet, prolustrovala celý internet - našla jsem spoustu rad, jako že ležet ve tmě, mokrý hadr na hlavu, ticho, klid a přetrpět to - ale to já nechtěla, moc jsem si přála fungovat v domácnosti i v rodině normálně... Když na mě přišla opět v ony dny migréna, měla jsem doma slušnou zásobu všeho, co by eventuelně mohlo pomoci - okamžitě jsem si připravila silnou kávu a pořádně ji osladila, dvakrát denně si vzala tabletu Magnesium Lactici 500mg, čelo si potírala gelem na migrény - značka Kosmín a teď se nesmějte 😅 , každou hodinku jsem si ukrojila malý kousek grepové kůry a ten asi deset minut žvýkala. Já nevím, co z toho mi pomohlo, možná všechno dohromady (můj osobní tip je ta kůra, protože magnesium jsem dříve brala a bylo to spíše, jako bych polykala lentilky, ale tohle je silnější, tak vážně nevím...), ale světě div se, hlava bolela opravdu jen lehounce, takřka vůbec, v ničem jsem se nemusela omezovat, fungovala jsem úplně normálně, nezvracela jsem, jako vždycky, mohla se dívat i na televizi, prostě BOŽÍ, poprvé jsem zvládla migrénu bez léků... 😀

krista
15. lis 2009

aaabbbc • 1d, 36tt • Včera v 18:48
maminy, trápí mě celodenní migrény, jsem sice v 9 měsíci, ale je to fuj.... Co na to?

furaha • 19tt • Dnes v 11:21
☹ já piju meduňkový čaj - tak 3-4 hrnky - trochu se ta bolest utlumí a můžu spát... žádnej zázrak!

senja
6. únor 2010

Ahoj holky, ja jsem brala Paralen v tehotenstvi, dokonce v 1. trimestru, gynekolog mi to "dovolil". A ted mam krasneho zdraveho kluka, narozeneho v terminu, takze neni ceho se bat 😉

nachala
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
adrianapekarova
21. kvě 2010

Ahoj holky.Čekáme už třetí miminko a s bolestmi hlavy,nebo-li těhot.migrénou se setkávám poprvé.Už mi to trvá asi 14 dní a je to k nevydržení.Můžu se vám přiznat,že po prvních 3-4 dnech jsem si myslela,že mám snad nádor v hlavě co to je za bolesti.Jsem v 16-týdnu těhot.,a tak doufám že to odezní.Bojím se o dítě,tak jim mna bolesti lžičku maximáně 2 dětsk.sirupu nurofen,který mi zabere ale bohužel jen tak na tu hodinu nebo dvě.Můžete mi prosím některá poradit a vysvětlit mi něco víc o této migréně v těhotenství??,Jsem opravdu v šoku a už nevím kudy kam.Předem vám moc všem děkuju za odpově´d.

alisek
21. kvě 2010

adriana, určitě se nejdřív poraď se s vým lékařem co můžeš brát a co ne. A pokud jsi nikdy nezažila migrény myslím mimo těhotenství, tak chápu, že je to šok. Já mám migrény už řadu let cca od puberty ale když jsem otěhotněla tak první dva měsíce jsem žádnou neměla, tak jsem si říkala že patřím mezi ty šťastné ženy co jim v těhu vymizí, bohužel jsem si to moc neužila protože zhruba od třetího měsíce mě začali bolesti nanovo, sice to byla lehčí migréna bez aury ale i tak stála za to, od té doby mám migrénu alespoň jednou týdně, doktor mi samozřejmě zakázal léky co jsem brala před těhu, o homeopatii jsem se moc nezjímala tak mě zbyly jen ty léky, když je to už nesnesitelné, tak vezmu panadol ale zapůsobí tak za 3/4hod. a bez bolesti jsem max. 3hodky, pak se to zase rozjede. jedina vec co mi zacala pomahat, je doplnovat magnezium formou tablet a pitím magnezie, o hořčíku se porad s lékařem, já si ho naordinovala sice sama ale můj doktor proti tomu nic neměl. plus je v tom, ze mi to zmirnilo bolest na celkem snesitelnou (s panadolem) bez toho abych jela na pohotovost kde mi daji cipek a infuzku. Víc ti neporadím, některý holky mají zkušenosti s homeopatikama, tak by ti mohli něco doporučit. Najd si vic info o magnezku na netu, ja byla blba ze jsem kaslala na to co mi doporucoval muj neurolog, neverila jsem ze tahle mineral. latka muze byt tak dulezita.

vysocanka
21. kvě 2010

mam vyzkouseny magnezko a pomaha na bolest hlavy

berryl
26. čer 2010

ahoj holky, nikdy jsem bolestí hlavy netrpěla a tak to byl pro mě šok, když mě hlava začala bolet tak, že bych se klidně rozběhla rovnou proti zdi. Jsem na začátku 10tt a mám doma 9m dítě, takže musím fungovat. Snažím se zjistit co nejvíce informací a hlavně najít něco co mi pomůže. Jako laik jsem nevěděla co mám prostě dělat. Lituju všechny lidi kteří trpí migrénou!!! kdo to nezažije nepochopí. Doufám, že mi to brzo odezní a už se nevrátí 😉

cervena_vila
31. pro 2011

Tak jsem těhotná a začaly mi zas bolesti hlavy. Migrény nemívám často, tohle je taková "běžná" bolest. Zmírňuje mi to vincentka a magnézium. Myslím, že to je od změn tlaku vzduchu, mám to tak třikrát týdně a pořád zapomínám koupit paralen 😠 Ne že bych byla fanda na prášky, ale když bolí, jsem celá otupělá...

bbibianca
1. led 2015

Holky tak ja jsem ted v 5. Tydnu a trpim na migreny. Min tyden jsem byla donucena si vzit paraleny 2 a dnes jeden. Myslite ze to nicemu nevadi?

guinea
1. led 2015

@bbibianca Před Vánoci jsem měla taky šílený migrény, moje Mudr. mi doporučila Paralen pro děti (prý existuje nějaký dětský). Než jsem stihla dojít do lékárny, přešlo to, ale ten Paralen by měl být OK.

hojda
1. led 2015

na stránkách dr. mae je příručka, jaké léky se na co můžou v těhu a při kojení.

guinea
1. led 2015

@hojda můžeš sem prosím dát odkaz? Taky by se mi to hodilo...

guinea
1. led 2015

@hojda Moc díky!!!

katculilinka
9. led 2015

@bbibianca ahoj, trpím silnýma migrénama a teď v těhotenství to je taky síla, než si vezmeš paralen (buď ráda, že zabírá 🙂), tak mě pomáhá zahřát nohy a na krk stdený - zrychlí se ti krevní oběh a tím roztáhneš cévy, pak sem si v lékárně koupila mentolový pásky (nebo nějaký větrový nevím jak se přesně jmenujou, ale naposled to zvládnul popsat a koupit i manžel 🙂), lepím je na čelo a nějakou větrovou mast mažu na krk. A nebo taky ten citrón vymačkanej. 🙂 Snad ti něco zabere

mer
23. dub 2015

Tak já nemám klasickou migrénu ale mirné a každodenní bolesti, brnění svědění hlavy hlvně na temeni a čele

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru