Bolest hlavy během těhotenství. Poraďte lék

alusa
11. zář 2006

Ahojky, prosím, kdo má nějakou pomoc při bolestech hlavy??? Mám za sebou krásný víkend, kdy mi dva dny v kuse bolela hlava a nevěděla jsem co s tím? Nechci brát žádné nevhodné léky, protože se snažíme o mimi a nevím jestli jsem těhu nebo ne, tak raději nechci riskovat.

lazenka
13. lis 2006

Ahoj všechny migrenozní těhulky a Alcatko,díky za odpověď.Jak to tak vypadá stejně to budu muset vydržet a nějak zvládnout sama a bez prášků.Copak já, ale to mimi musí být ze mně a těch mých bolestí už šílené.Já mám o něj takový strach, to určitě holky znáte.Kdyby někdo z vás něco vymyslel, tah hned pište 🙂 a užívejte si to těhotenství líp než já.Ahoj Markéta

alcatko.j
20. lis 2006

Lazenko, treba ti to pomuze...stranky dodala Danca 🙂

http://www.safebryo.cz/migrenadop.htm

kocurek
23. lis 2006

Ahoj tehulky, ja trpim uz nekolik let migrenou, ktera kdyz mi zacne, trva i nekolik dnu, zabitaly pouze triptany! ☹ Musim zaklepat, mam to stesti, zatim, ze jsem behem tehotenstvi nemela ani jednu migrenu, ale jak rikam, nechci to moc zakriknout. Hlava me sem tam bolela, ale to od patere, nervozity atd..... 🙂

lazenka
8. únor 2007

Ahoj Alcatko, dlouho jsem se neozvala a jak koukám, ty si taky nic nenapsala. Jak seš na tom s bolestmi hlavy? U mně se to s postupujícím těhu výrazně zlepšilo, takže holky migreničky-NEZOUFEJTE, bude líp.Ne, že by ty bolesti zmizely úplně, to tedy ani omylem, 1 záchvat týdně min. mám, ale opravdu už se to nedá srovnat s tím počátkem, je to mnohem lepší. Alčatko, píšu ti ale kvůli jiné věci. Nejen, že jsem taky 31.týden a čekám taky holčičku, ale zvolili jsme s manželem stejné jméno a to Nella. Jen jsem se na matrice informovala, jestli by šlo, aby to byla Nella se dvěma L,neboť v českém kalendáři je pouze Nela a je to trochu problém. Odkázali mně na ústav jazyka českého, ale já se tam nemůžu absolutně dovolat, abych se zeptala na nějaké informace a popřípadě vyzvedla nějaké formuláře. Nevíš o tom něco??

musko
8. únor 2007

Ahoj Alisek!
Tak ja tiež trpím na migrény - aj 2-dňové, so všetkým, čo k tomu patrí. Paradoxne v prvom trimestri som nemala ani raz - potom som si dávala Paralen, Torecan čípky, ale najlepšia bola Kofola s citrónom, tá zabrala.

dadula118
14. únor 2007

ahoj holky.zrovna tady trpím.hlava mě asi pukne.piju magnesium a příde mě,že mě bolí víc,když málo piju.tu kofolu s citronem zkusím.

zverinka
13. bře 2007

Pro Alisek:Ahojky, když jsem ještě nebyla těhotná, tak jsem mívala ty samé bolesti hlavy a migrény i časté tak jako ty.Taky jsem zkoušela zkusit to bez prášků na migrénu a když už to trvalo 3dny tak jsem to nevydržela a prášek si vzala, nedalo se to vydržet.Neurolog mi říkal, že některé těhotné migrény zázrakem přejdou, tak mě bohužel nepřešli, mám ji zhruba každý 10den, ale netrvá tak dlouho, nic neberu a trvá 12-18h.Zato mě ale v těhotenství úplně přestala bolet hlava!Dřív mě furt bolela a nebo migréna, a teď jen migréna.Tobě samozřejmě přeju, aby si neměla ani ty migrény, třeba budeš patřit do té skupiny těhulek co je migréna jako zázrakem přejde.Dáša 34tt

kilona
13. bře 2007

čaues maminy jdu se přidat,hlava mě tolik nebolívá jen tak občas,při změně tlaku a to je právě dneska..takže trpím s vámi:o)

lenciatko
14. bře 2007

ahoj holky,
pridam sem aj svoj problem. U mna suvisi bolest hlavy teraz v tehu vzdy hlavne s nizkym tlakom. Akonahle sa mi pohybuje okolo 90 na 60 a kludnme aj NIZSIE(!!!), nenormalne ma boli hlava. Neviete,co je dobre na tlka? JE to neprijemne hlavne v praci, kde nemam sancu si oddychnut (som ucitelka - ucim doobeda a aj poobede). A je to hnus chodit cely den ako v oblkau a bat sa,kedy odkvecnete.

kajule
14. bře 2007

Lenciatko, já jsem slyšela, že na bolest hlavy je dobrý hořčík. Předepisuje se i na tvrdnutí bříška. Já ho sice od doktorky mám, ale místo toho piju Magnesii a jím mandle, který ho taky obsahujou, nezatěžuje to játra. Trochu mě totiž hlava bolela, když jsem měla to tvrdnutí a přestalo to.

verunnecka
14. bře 2007

ahoj,mě bolela hlava na začátku těhu a pak se to vytratilo,s lékama to bylo těžký,doktorka říkala že mám koupit paralen a v lékárně mi ho nechtěli dát že to může plodu ublížit,tak mi dali acilpirin a doktorka se divila jak mi ho mohli doporučit.nebrala sem teda nic a přetrpěla sem to.

lajla
14. bře 2007

ahojki v těhu se může paralen, mám to potvrzené jak od obvodní, gynekologa, tak z růných diskuzí na netu

macanet
14. bře 2007

Lenciatko, já byla včera na kontrole, mám taky nižší tlak a teď, jak se pořád měmí počasí, tak mám mdloby a doktor povídal, kdyby něco, tak ať přijdu a napíše mi nějaký kapičky na tlak, ale zkusím to vydržet 😉 Jedinou radu, co mi dal, když to na mě přijde, ta závrať, tak sednout na bobek, hlavu schovat mezi kolena, zkrátka taky sklonit a počkat, až to přejde.Sice budu na ulici asi jako exot 😀 , ale lepší než sebou seknout.A hlavně hodně pít, ale to se zase počůrám, jen co vyjdu z baráku.

lenciatko
14. bře 2007

🙂)))))))
Macanet - to chapem. Ja sa snazim pit co najviac, ale aj tak na tlak mi to nepomaha a hlavne curam jak blazon neustale.
NO a co uz, radsej na ulici vypadat jak taky traged, ako sa potom nechat odvazat zachrankou. 🙂))))

lajla
16. bře 2007

já mám zrovna migrenu dneska, uz jsem dvakrát viděla mísu, ale asi to uz nemám z těhu ale z antibiotik, co jsem ted dostala, tak doufam, ze to rychle prejde

webi
16. bře 2007

Holky, ja bych doporucovala psychoterapii, klasicke povidanicko u psychologa. Spise nez cpat do sebe prasky. Je to sice beh na delsi trat, ale zabira naporad. Vetsina migren je ze stresu a je potreba se to naucit zvladat. Prasakama nic nevyresite, janom odsunete problem. Kouknete napr. na www.psychosomatika.cz.

pani_nufikova
4. čer 2007

Ahoj holky, před pár dny mi bylo opravdu špatně- měla jsem celý den bolest hlavy-nechci riskovat - co když se mimi tentokrát podaří - ale nevěděla jsem, co si mám dát - motal se se mnou celý svět - a jediné, co jsem tak narychlo doma našla byl Brufen-sirup pro děti - mám ho doma, protože mám problémy s polykáním prášků - Dala jsem si 1 lžičku a za chvilku jsem zvracela.
Ale pak jako když utne a bylo mi dobře.
Jaké pilulky či prášky si lze dát - aniž by se případnému miminkovi mohlo něco stát?
Díky za odpověď
M.

f.nina
4. čer 2007

pani nufikova:Ja mam taky cele tehotenstvi problemy s bolestmi hlavy ale jsem takova bojdupa ze nechci riskovat zdravi sveho miminka a radci si udelam teply zabal na hlave a lehnu jsi do klidu nez do sebe cpat nejake prasky ale zalezi na kazdem z nas,radci se zeptej sve pani doktorky nebo v lekarne tam ti urcite dobre poradi 😉

caira
7. srp 2007

ahoj vsem, tak ja jsem akorat kousek pred koncem prvniho trimestru a trpim ted na desne migreny, migreny jsem mivala v detsvi ale od mych tak 15 let jsem mela klid..az do doby nez jsem otehotnela..ted je to fakt hruza a ja trpim nekolikrat tydne jako pes, mate nekdo nejakou babskou radu co pomaha? vyzkousim vazne cokoliv, jen kdyz to pomuze 🙂

ammalka
9. srp 2007

Já od té doby, co jsem zjistila, že jsem těhu, tak neberu žádné léky, moje mamka navštěvovala Gennet a tam jí řekli - VUBEC ŽÁDNÉ LÉKY!!! - v tu dobu jeli autem na dovču do Bulharska, tak se ptala co s tím, dr. říkala, že nesmí ani Kinderyl, jen studené obklady, tj. v případě bolesti hlavy na hlavu, v případě bolesti žaludku na břicho. Takže já taky radší nic nejím, jen si kupuji čaj pro těhotné a věřím, že ten mi alespoň trošinku v něčem pomůže a to kafe mě taky pomáhá.

petja
9. srp 2007

Caira zkus bylinný gel od KOSMÍN na bolest hlavy a migrénu,mě to pomohlo vždycky.www.kosmin.cz petja

ammalka
10. srp 2007

petja a můžou si ho natírat i těhotné??

xsuzzi
30. zář 2007

Holky,tak mě už dva dny bolí hlava úplně hrozně 😔 né na boku,spáncích,ale vzadu ☹ včera jsem měla obklady,to jako odlehčí od bolesti,ale dnes nanovo.Do teď jsem v těhu měla 3 krát bolesti hlavy.Myslíte,že si mám zajít k dr?Nebo je to v pohodě a já to musím přetrpět? 😨

binki
30. zář 2007

xsuzzi: a víš, že to může být nedostatek milování? Lidi, kteří mají "nespotřebovanou energii" prý trpí často migrénami. 😵

bambulik
2. říj 2007

trpím bolestma docela dost, ale čím víc jsem těhu tím jsem na tom lépe

xsuzzi
2. říj 2007

tak mě ty bolesti konečně po necelých 3 dnech přestali 😝
pila jsem na doporučení holek colu,taky říkali kafčo(kofein) prostě,že to pomáhá,ale to sem nedala a manžel mi koupil mastičku na hlavičku z bylinek,strašně větrová byla a hajala jsem,no,ale i tak tři dny je docela dost než něco zabere 😅

bambulik
2. říj 2007

mě bolela makovice pořád skoro rok, to nic... 😝

xsuzzi
2. říj 2007

to je masakr,mít to dýl,tak sebou švihnu o zem 😅

llavinka
5. čer 2009

ahojky,jsem v 7týdnu těhotenství a už pátý den se probouzím s bolestí hlavy,doktor řekl paralen,ale ten vůbec nepomáhá,navíc je mi stále zima a jsem unavená....možná tlak?Nikdo mi tlak neměřil,doktor jen na sonu potvrdil těhotenství,ale víc nezjištoval,že je to brzy,tak jdu až za 14dnů znova.Jinak mi řekl,že mám cystu,docela velkou,ale ta nevadí,jen kdyby rostla během těhotenství,tak je lepší udělat pak císařák
Jen se moc bojím aby ty bolesti nesouvisely s něčím jiným a aby se něco nestalo,je to manželovo první .... 😉

abrcetle
5. čer 2009

Ahoj holky,

mně na boleni hlavy zabira kafe 😀 . Jinak ho nepiju, ale když mě začne pobolívat hlava (cca 1xtýdně) tak si dám kafíčko a mám vyřízeno 😀 😀 . Tak ať Vás bolí co nejméně, ať si můžete těhotenství užívat!!! 😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru