Bolest hlavy během těhotenství. Poraďte lék

alusa
11. zář 2006

Ahojky, prosím, kdo má nějakou pomoc při bolestech hlavy??? Mám za sebou krásný víkend, kdy mi dva dny v kuse bolela hlava a nevěděla jsem co s tím? Nechci brát žádné nevhodné léky, protože se snažíme o mimi a nevím jestli jsem těhu nebo ne, tak raději nechci riskovat.

cumacek
11. zář 2006

Ahoj, taky mě celý víkend bolela hlava, dřív jsem na to brala léky , které mi předepsal neurolog, ale teď nic neburu a trpím 😀

alusa
autor
11. zář 2006

To je děsný 😠 Mne dvakrát zkoušela tchýně namazat krční páteř, na chvíli to zabralo, ale krátkou 😀

cumacek
11. zář 2006

jo jo , znám 😉 Jsi si jistá, že jsi těhu?Jestli ne, taky určitě klidně nějaký ten prášek vzít můžeš...

alusa
autor
11. zář 2006

Jistá si nejsem 😲 Ale cítím se poslední dva týdny nějak divně, tak bych nerada riskovala něco co bych si pak vyčítala. Jo dřív to byl Ibalginový doping 😉

cumacek
11. zář 2006

Tak si zajdi k neurologovi, napsala mi prášky, který zabraly za chvilku 😎 Ale teď jsem nic nebrala, ani nevím,jestli se můžou brát v těhu, ale dalo se to vydržet, tak proč to zbytečně zobat 😉

vilca
11. zář 2006

alusa: ahoj, mě na úplném začátku těhotenství taky párkrát bolela hlava a pomohl mi hlavně klid, paralen a na chvilku si zdřímnout. Pokud si vezmeš jeden paralen, tak to nemůže tvoje možné těhotenství ohrozit. Jen je otázka, jestli ti jeden paralen pomůže. A jestli máš nízký tlak, tak si dej kafe - to ti taky nemůže ublížit a někdy to pomáhá. 😉

cumacek
11. zář 2006

To je pravda, kafe mi taky pomáhalo.A paralen neublíží

alusa
autor
11. zář 2006

Děkuju 😉 Měla jsem paralen v ruce, ale měla jsem obavy 😒

zany
11. zář 2006

Nebo můžeš zkusit Paralenový čípek. Měl by být šetrnější. Alespoň mi to říkal můj gynekolog...
Mě většinou při bolení hlavy pomáhá, když hodně piju...

slevik
11. zář 2006

Jojo, přidávám se s tím, že Paralen můžeš 🙂. Vím to jistě 😉 Ale nepřeháněj to s ním..

lussius
11. zář 2006

ahojek 🙂 trpívala jsem na bolesti hlavy a pomáhal jedině ibalgin, někdy i dva.na počátku těhu to nebylo lepší, gynekolog mě schválil paralen (s tím, že čím míň tím líp). jednou jsem ho vzala a stejně nepomohl.. ibalgin prý od 3 trimestru už rozhodně ne, jinak by neměl vadit, ale raději jsem to přetrpěla.. snad to byla jen citlivá reakce na změny tlaku, nebo slabý pitný režim? každopádně teď už je to mnohem lepší a nevím kdy mě hlava bolela naposledy.. držím palce,ať už žádné bolesti netrápí 🙂

alcatko.j
12. zář 2006

Tak s tim se te trapim.... ☹ Pred tehotenstvim mi pomahaly indometacinove cipky, ty se ovsem od II.trimestru nesmi uzivat a ja trpim...Myslela jsem ze to bude oukej, ale neni, doktorka me chtela poslat k neurolozce, ja jsem rekla ze snad ani nebude treba, ale asi tam budu muset jit...Paralen nezabira....

nimmo
12. zář 2006

alcatko: asi tě nepotěším, já teda těhotná nejsem, ale preventivně 🙂 jsem se ptala svojí neuroložky co na migrénu v těhotenství - a odpověď zněla NIC 😲 rozhodně nic z těch speciálních lélů co předepisujou (triptany apod.) a dokonce ani ty indometacinový čípky nedoporučuje (na těch je sice napsaný, že se nemají užívat v posledním trimestru těhotenství, ale kdo ví...) někde jsem tu kdysi dávala odkaz na nějaký stránky s vyjmenovanejma lékama, co se v těh. můžou - myslim, že to bylo téma migréna na brms

nimmo
12. zář 2006
nimmo
12. zář 2006

jo a jěště jsem si vzpomněla, ta moje neuroložka radila zkusit měsíční kůru magnesiem - takovym tim normálně rozpustnym, denně jednu tabletu, že to uvolňuje napětí a pomůže předejít bolestem

alcatko.j
12. zář 2006

Nimmo, dekuju, magnesium uz beru, mesic, ale napeti mi to teda neuvolnilo..deky, mrknu na ten tvuj odkaz ☹

bejana
13. zář 2006

Taky trpím bolestmi hlavy a zpravidla přejdou v migrénu. Trvá to od doby, kdy mi resekcí operativně vyřezávali moudrý zuby 😖 Měla jsem je nějak blbě rostlý v čelisti, takže by se nikdy nedostaly ven. Moudráky už sice nemám, ale bolesti začínají v těch místech, kde byly a pak je to horší a horší. Brala jsem předpisové léky, které teď samozřejmě nesmím. Gynekolog dovolil jen Paralen. V prvním trimestru jsem měla hrozný migrény, díky kterým jsem prozvracela nejednu noc ☹ Pak se to ale nějak zlepšilo a přestala jsem zvracet. Bolesti hlavy se ale dostavují stále. Dávám si studené obklady a někdy zkouším Paralen. Někdy to zabere, někdy ne 😒 Alcatko, kdybys objevila něco co zabírá, napiš! Díky 🙂

e1971
13. zář 2006

Ahoj holky,trpím migrénama-hodně a moje neuroložka mi řekla, že se můžu těšit až budu těhotná,že to žádné migrény nebudou a podle toho co tady teď čtu,tak je to asi blbost,tak to už se fakt těším ☹

lussius
13. zář 2006

možná jak kdo 🙂 mě po prvním trimestru migrény přešly a i tak byly slabší jak dřív.. 😅 uvidíš, třeba žádné mít nebudeš, stejně jako moje kamarádka, která na ně trpívala hodně a od těhotenství o ničem neví 😵 (mají 1/2 ročního Matýska)

linn
19. zář 2006

Ahoj holky, jsem lékárnice a v prvním trimestru se může užívat kyselina acetylosalicylová - Acylpyrin, Anopyrin, ve druhém a třetím paracetamol . Paralen, Panadol, ibuprofen jen vyjímečně ve druhém trimestru. Vše samozřejmě jen krátkodobě v omezeném množství. Přeji všem, ať to raději nepotřebujeme vůbec. 🙂

alusa
autor
19. zář 2006

linn, 60tt???

linn
19. zář 2006

Chybka se vloudila 🙂

lamia
19. zář 2006

Mě bolí hlava hodně vyjímečně i teď v těhu, ale zabírá otevřené okno, měkká postýlka, teplý čaj nebo kafčo a kostky ledu zabalené v kapesníku a šátkem omotané kolem čela, případně i zátylku. Nebo taky namazat zátylek takovou tou medvědí mastí nebo norm.alpou, ale do třetího měsíce se mi z těch smradů děsně zdvihal kufr.

lazenka
11. lis 2006

Lazenka.17tt.19září v 21:39
ahoj všichni,téměř od začátku těhotenství trpím migrénou a jsem už úplně vyčerpaná,neboť mám bolesti téměř 7dní v týdnu.Polykám Acifein,3 denně, ale už nezabírá a šíleně se bojí o své miminko!Poradí mi někdo prosím co dělat?Kdykoli na tel.603 887 346,nebo na email maky.pincova@seznam.cz,nebo tedy.Děkuji moc!!!!!!!!!!!!

caira
12. lis 2006

Alcatko, ja taky beru indometacinove cipky..a to je fakt snad to jedine co mi vubec pomaha, od mala jsem trpela na desne migreny a i kdyz poslednich par let mam migrenu uz jen tak 2x rocne, na bolesti hlavy trpim cca 3x tydne.. no to jsem zvedava, jak jednou preziju tehotenstvi bez prasku.. :{
Jinak ja na migreny a bolesti hlavy zkousela ruzne babske rady ala studenou sprchou si sprchovat za krkem { melo by to oblbnout ty nervy} nebo naopak horkou vanu atd.. bylinkove caje { nepomahaji} relaxacni techniky.. kdyz je vam blble tak tezko budete relaxovat..no fakt co se dalo.. Ale bohuzel jedina vec co mi pomaha je indometacinovy cipek a okamzite do postele a vyspat se z toho..

caira
12. lis 2006

ted me napadlo, co mi vazne pomahalo uz od detsvi je hlavu si stahnout satkem..vazne pevne..omotat pres celo a spanky a vazne to pomahalo..delat to do ted, kdyz mam vazne mizernou migrenu..prijde mi to, ze mi pak v te hlave tolik nebusi . Vsem preji co nejmene bolesti 🙂

alcatko.j
12. lis 2006

Holky, tak jsem zase tady...
Lazenko, jak chapu a vim, jak trpis....jeste ti napisu az bude vice casu meila..

Tak ja jsem dnes 19+1 a cca od 12.tyden se s tim peru sama jak umim...gynekolozka mi rekla, ze 1.trimestr muzu tak 1x za dva tydny indometacinovy cipek, vice ne...jenze me hlava bolela 1x tydne..tak jsem jeden tyden trpela jako prase, druhy tyden mi pomohl cipek...pak jsem napsala do jedne internetove poradny znamemu a vehlasnemu gynekologovi svuj problem a ten mi napsal, ze do 12,tydne to zas tak nevadi ale po prvnim trimestru mi indometacinove cipky zakazuje...pro me sok, nic jineho mi proste nepomuze a neda se to opravdu vydrzet...Tak jsem cekala kdy po prvnim trimestru bigrena uderi...jo a ten lekari na netu mi dovolil jen paralen, s tim, ze opravdu nic jineho mi nedoporucuje a paralen muzu max 6 tbl denne, to mi bylo prdlajs úplatny, kdyz mi nic nezabere...tak jsem se opravdu desila, den , kdy migrena prijde...jeste jsem se modlila, kdyz uz prijde, at uderi ve chvili, kdy budu doma, ne v praci...do zasoby jsem si prece jen, pro klid duse nakoupila paraleny...no a pak to prislo... 😒 Byla jsem nastesti doma...to byla ale hruza...myslela jsem ze umru,tak tak jsem vydrzela si tu mou zachranu-indometacinovy cipek nevzit..no, ale vydrzela...sice jsem zvracela, chtela jsem si hlavu urazit, ale pak se mi podarilo vycerpanim usnout a na druhy den uz zas bylo dobre...
Ted je situace takova, ze se mi uz parkrat podarilo rozpoznat uplne pocatky migreny, ale fakt uplne, spis neco jako tuseni a vzala jsem si 2 paraleny naraz a svete div se,m migrena sice prisla ale o poznani snesitelnejsi!!!!! 😕 Fakt.Tak nosim po kabelkach paraleny a pokud se mi podari mit "tusaka!, fakt mi to pomuze, hlava boli, desne, ale neumiram 😅 Od toho 12.tydne se mi asi 2x staloze migrena prisla celou svou silou, ale zase jsem byla doma, tak jsem lezela.Jinak gynekolozka mi rekla, ze me klidne posle k neurolozce, ale ta mi stejne nepomuze...jedine injekce, ktere by mi davali v nemocnici, ze uz takovy pripad mela, ze proste tehotna pani, byla domluvena s gynekolozkou a kdyz to na ni prislo a ona mela pocit, ze to opravdu nevydrzi, tak sla do nemocnice, kde o ni vedeli a pomohli ji injekci...Tak to by snad mohlo pomoci tobe Lazenko... ☹
Kdyz to shrnu, pomoc pro me neni, ale ja ji ted ani tak nepotrebuju, bud jsem vuci bolesti uz imunni, nebo se to opravdu zmirnilo..nevim.Hlava boli tak 1x tydne porad, ale da se to vydrzet, asi normalni nemigrenozni clovek by umrel,. ale ja, ktera jsem zvykla, pro me je to brnkacka a ani to tolik neboli 😅 Obcas zaberou ty paraleny(v uplnem pocatku), obcas zabere, ze vycerpanim doma usnu, obcas je to tak "mirna"bolest, ze se to da vydrzet.
Jo a manzel mi v lekarne koupil tzv. draci mast.Mozna ji znate.je to takova malinka masticka, v cervenem obalu, i ta masticka je cervena a kdyz si ji potru celu, tak za par minut strasne prijemne chladi, az pali, mne to dela moc dobre a úpomaha to prave v pripadech, kdy se ta bolest da vydrzet a s tou mastickou ji temer necitim, nebo pomaha v pripadech, kdy je to zle, ale mam moznost lezet v posteli a jak si celicko pomazu, a zacne masticka pusobit, tak ja mam dobrych 15 minut na to, abych usnula!!!
Tak vyzkousejte treba i to...
jak rada bych vam pomohla, ale nevim jak..Holky vvydrzte......

ty jo, to sem se rozepsala 😕

alcatko.j
12. lis 2006

Ciari, jo, od detstvi mi maminka taky stahovala celo(hlavu)plinkou, a jeste na ni nalila alpu, ketra taky prijemne chladila 🙂
juj, holky, mame to tezke....

alisek
12. lis 2006

ahoj holky,
sbírám informace o migréně v těhotenství a při kojení. Začíname se s přítelem snažit o mimi ale já trpím migrénama ( 3 x do měsíce, snesitelná bolest hlavy tak 3x týdně), u svého neurologa jsem se dozvěděla, že si můžu při migréně vzít max. paralen, což mě nepomáha ani při běžné bolesti hlavy, ledaže bych snědla celé platíčko. Normálně užívám Relpax80 a nosní sprey Imigran20. Při poslední migréně jsem si chtěla vyzkoušet jak vydržím bez léků, myslela jsem že umřu..nakonec jsem nevydržela a použila nosní spray.
Vůbec nevím jak to zvládnu- někde jsem četla o jedné těhotné pacientce, která měla tak nesnesitelné bolesti, že lékaři ji nakonec podali léky nehledě na její stav. lékař to odůvodnil tím, že pro dítě je daleko horší když se matka trápí bolestí než když požije tišící lék.
Tak nevím.
Mamka mi koupila bylinkový čaj na migrénu a v začátcích mě docela výrazně pomohl ale vypila jsem toho asi 2l.

JAK TO ZVLÁdÁTE VY???

ála

paula
12. lis 2006

ahoj alisku!
Ja pred tehotenstvim taky hodne trpela na migreny, ale od te doby co jsem tehotna je to mnohem lepsi. Neprichazi tak casto a nejsou tak intenzivni. Kdyz uz to prijde, tak je podle me nejdulezitejsi to nepremahat, ale hned si lehnout. Ja si vezmu paralen a studeny obklad na hlavu. Jednou kdyz to bylo fakt hrozny k nevydrzeni tak mi pomohla ledova sprcha na zatylek.Jinak klid, tma, lezet.
driv jsem brala hodne silnych prasku, ale ted mi prijde, ze mi fakt zabere i ten paralen, asi tim, ze si telo praskum odvyklo a beru ho fakt jen zridka.
Nestresuj se tim predem, vetsine holek v tehotenstvi migreny uplne prejdou!
Jak je to s kojenim jeste nevim. 😉
Preji hodne uspechu pri snazeni.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru