Bolest levé nohy v těhotenství. Znáte to?

misanda
18. čer 2011

Ahoj holky,

včera mě navečer začala bolet levá noha, ale jenom vnější strana stehna...ani nevim odkud to jde. Bolí mě to, když na ní ležim, když jí zatěžuju chůzí. Jakmile stojí, sedím, nebo ležím na druhém boku, tak v pohodě. Nateklou jí nemám, ani červenou, prostě vypadá na pohled normálně. Je důvod k panice, nebo mám ještě počkat, co se z toho "vyvine"???

doldol
18. čer 2011

já měla něco podobnýho :D a k tomu mi ještě brněla a odumírala při stání.. 😀

pavcza
18. čer 2011

Já taky měla bolest v levé noze, asi to ale bylo od kyčle, i když si nejsem jistá, nebolelo to v kuse, ale občas nárazově, pak mě to ještě bolelo i v šestinedělí, ale asi to nic nebylo, nijak jsem to neřešila.

ivca_doubek
18. čer 2011

Ahojky, zkušenost s tím sice nemám, ale porodní asistentka nám na kurzech povídala, že to může být i tím, jestli nemáš placentu umístěnou vlevo. Na té straně pak víc trpí krevní oběh, a odnáší to hlavně noha, spíš se ti na ní udělají křečové žíly... A nebo - to se mi občas stává - když se neuhlídám a spím celou noc na jednom boku, tak mě pak ta noha celý den pobolívá

kalo
18. čer 2011

Možná to jsou ty vnitřní žíly (nejsou vidět, ale pěkně boli)...Mě bolí nohy po dlouhém chození a teple...řeším to ledovýma sprchama, jak jen příjdu domů (i několikrát denně). Je to velká úleva a dobré pro žilní stěny i jako prevence křečáků..(+ samozřejmě takové ty cviky na nohy.)

hansed
19. čer 2011

Tak mě když bolela v 10tt noha (prostředek stehna a lýtko), tak trošku napuchla a byla z toho trombóza ☹ ulevilo se mi, jen když jse ji zvedla do výše....
u tebe spíš půjde o bolest třeba z kyčle... uvidíš, kdyby ti noha napuchla, bolest se horšila, nebo se ti špatně dýchalo, honem k doktorovi 😉

ffiinnkkaa
19. čer 2011

Mě bolela od poloviny těhotenství po porodu to přešlo 🙂

dana3262
19. čer 2011

Me to bolelo tak posledni 3tydny/14dni tehotenstvi. Leva pulka zadku a vnejsi stehno. Pak jsem uplne kulhala. Taky myslim, ze to byla kycel. Po porodu ok.

vodni
19. čer 2011

Asi od 17tt mě bolí levá kyčel, od 26tt se to trochu "zlepšilo" - levá kyčel bolí míň, zato se přidala stydká kost 😝 + občas mi oteče levý kotník. Pravá strana (kyčel, kotník...) ani nebolí ani neotýká, nic. Placentu mám vepředu. Každopádně nejhorší je to v noci, nemůžu se skoro otočit a po ránu nebo delším sezení sotva vstanu. Pak se to trochu rozchodí...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru