Bolest nad hýžděmi. Máte zkušenost?

katttty
9. bře 2011

Ahoj holky,stalo se některé z vás,aby měla na úplném počátku těhotenství(2.-3.týden) bolesti nad zadečkem?Přijde mi,že má bolest není typické bolení v kříži,ale ostrá bolest nad hýžděmi-na levé i pravé straně.Nejhorší je to při sezení,stání...naopak při chůzi a v poloze na bříšku se mi uleví...Je to chvílemi až nesnesitelné:(NIkdy předtím jsem takové bolesti neměla,spíše v horní části zad. Našla jsem tu spoustu diskuzí ohledně bolesti v kříži,ale na můj problém jsem nikde nenarazila.

luti
9. bře 2011

Ahojky, obr gratulace k tehotenstvi 🙂 🙂 , vypada to, ze je to referujici se bolest z krizove oblasti do piriformis svalu, ktere jsou na na hornim quadrantu zadecku🙂, (kdyby jsi si rozdelila pulku zadecku na ctyri casti tak napr, prava strana zadecku ma piriformis sval v pravem hornim quadrantu), a upinaji se na krizovou kost ana stehenni kost prave pri stani, chuzi sezeni se tyto svaly velice namahaji a hlavne uz i ted na zacatku tehotenstvii telo produkuje velke mnoztvi hormonu, ktere pripravuji, "roztahuji" tve telo vazy atd.na tehotenstvi. Ja u prvniho tehotnestvi mela velke bolesti take uz od 2-3tydne a posleze to preslo.U druheho nic. Posilam odkaz na strecink:http://www.piriformismuscle.org/glutes-piriformis-musc... a hodne stesti 🙂 😉

luti
9. bře 2011

@katttty 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru