Bolest pánevních kostí v těhotenství. Co s tím?

tekisek
6. dub 2012

Ahojky, chtěla bych se zeptat jestli jste některá měla v těhotenství bolesti pánevních kostí. Já jsem v 26tt a mám s tím docela problém. Je to jako kdybych jezdila 2 dny na kole🙂.Teda alespoň si myslím, že to jsou pánevní kosti, protože mi to vystřeluje i dopředu. Můžete mi některá poradit jestli se s tím dá něco dělat?
Moc děkuji za odpovědi

reruna
6. dub 2012

ahoj, při obou těhu mě taky bolely kyčle, podle mého dr. to je normální, roztahuje se pánev - nejhorší to bylo v noci, kolikrát jsem kvůli tomu ani nemohla spát, pomůže ti dát si polštář mezi kolena, jinak nevím☹

diviska
6. dub 2012

@tekisek já to měla taky, v porodnici říkali. že je to spona, a paní doktorka říkala, že některé ženy musí kvůli tomu ukončit těhotenství, ale to až když už musí bolestí chodit v předklonu..dělat se s tím nedá nic :/

tekisek
autor
6. dub 2012

@diviska to snad ne, musím chodit do práce až do porodu. Už jsem si pořídila míč a sedím jen na něm. Jak jako ukončit těhotenství?...

diviska
6. dub 2012

@tekisek - tzn porodit 🙂 Ale to je extrém, když už ty ženy fakt nemůžou chodit, to se nemusí stát. Je to zvláštní, ale je to hormonama. Já si taky myslela, že to mám nemožené...

petaov
6. dub 2012

taky mě bolela pánev a kyčle, když jsem seděla i stála, ale porodem to skončí neboj 😉

berenika39
6. dub 2012

taky jsem si s tím užila, hlavně v noci, chodila jsem po bytě jak vzteklej tygr, nesnesitelná neodbytná bolest. trochu pomáhalao to rozchodit 😉 , když se blížilo ráno, vzala jsem si někdy i jeden paralen. porodem to skončí.

jancip
6. dub 2012

Taky jsem na to hodně trpěla. Trochu pomohlo, když jsem si na spaní dala pod bok polštář se silikonovými kuličkami. Jednak se do toho kyčle pěkně zabořila a ulevilo to bolesti a jednak se na tom pak dobře v posteli otáčelo. Poslední týdny jsem už bez toho spát nemohla.

andelka
6. dub 2012

Taky mě to bolelo, celý spodek, kyčle, pánev i stydké kosti...sedět se dalo nejlíp na míči, spát s polštářem mezi koleny, vstávat nebo jakkoliv rychleji změnit polohu..děs. Celé těhu jsem chodila cvičit a plavat, plavání na to bylo super. Po porodu se to zlepšilo, teď už se cítím dobře, ale nějakou dobu se to ještě srovnávalo.

lucie650
8. dub 2012

Jsem ve 26týdnu a mám to stejné skoro od 3měsíce. ☹ Jaký koliv pohyb problém..jsem ráda jak dojdu kousek do obchodu už se fakt těším,až to skončí.Je to moje třetí těhu a u předešlých dvou to nebylo 😒

akela111
6. říj 2017

sice se jedná o staré vlákno, ale pro někoho může být aktuální. Kamarádka říkala, ať se podělím se svým řešením, ať se to všechny dozví :D Pomohly mi homeopatika - Actaea Racemosa 15CH a Rhus Toxicodendron 15CH - od obojího 5 kuliček na lačno do cca 2 deci vody a 1x denně takhle pomalu ucucávat🙂 Zabralo mi to asi po 3 dnech... Tak hodně štěstí 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru