Bolest pod prsy ve 29tt, máte zkušenost?

sungura
2. únor 2014

Ahoj děvčata,prosím o radu,jsem v 29. týdnu a začalo mi bolet a pálit pod pravým prsem. Nedříve jsem si myslela,že je to špatný výběr podprsenky,ale i po změně prádla,se to nelepší.Prosím jaké,máte zkušenosti? Děkuju 🙂

misa1712
2. únor 2014

Ahojky já ti teda moc neporadím ,ale mám stejný bolesti jak ty ,mě to teda nepálí ,jen mě tam píchá. Měla jsem víc jak dva měsíce kašel ,kdy jsem kašlala celý dny a tak si myslím ,že to mám od kašle ,asi skříplej nerv i jsem měla chvíle ,že to tak příšerně bolelo, že mě až tekly slzy. Ted už kašlu tak jednou za den a cítím to pořád ,ale už jen trochu. I doktorka v poradně mi říkala, že to mohu mít od kašle ,u praktika jsem s tím nebyla,doufám, že to přejde .Možná je to i tím, že mimčo nás tam tlačí 🙂
Tak tobě také přeju at to není nic hroznýho a brzy to přejde.

sungura
autor
2. únor 2014

Jejda,tak to ti vůbec nezávidím,skřípleý nerv,to je svinstvo,tak hlavně,aby si to měla brzy v pořádku.
A s tím miminkem,to asi bude pravda,maličko jsem se pídila.Miminka se nám zkrátka roztahují v bříšku 🙂
Také i tobě přeji brzké uzdravení a pohodu.

kchatti
3. únor 2014

Sunguro ja to mela v tehotenstvi taky. Boleni, svedeni a nesnesitelne paleni pod prsy. Bohuzel to nezmizelo, ale postupujicim zvetsovanim bricha se to jen zhorsovalo. Kolikrat jsem nemohla bolesti spat. Vsichni na mne koukali jak na blazna, ale gynekolog rikal, ze je to celkem obvykle.....kuze se napina k zblazneni a praskaji nervova zakonceni. Ja nakonec dopadla tak, ze jsem v oblasti pod prsy cca 20cm ctverecnich vubec necitila. Mohla jsem se tam bodat spendlikem, drapat sdo krve a porad jsem se vesele smala, fakt uplne necitlive, nervova zakonceni se odstehovala nekam jinam🙂)
Vnimani a cit v te oblasti se mi uplne vrazil az tak 6mesicu po porodu.
Takze vydrz, nic jineho se s tim fakt delat neda...

michl
3. únor 2014

Mě bolelo teda ke konci už vše a perfektní je sportovní bavlněná podprsenka nebo prostě chodit nahoře bez.Myslím, že to už tam i tlačí bránice a počkej, ještě tě teprve vše bolet bude🙂. Ale to si zažije každá.

sungura
autor
6. únor 2014

Holky,moc vám,děkuji za příspěvky.Nezbývá,než-li vydržet a zase vydržet 🙂

makussska
8. únor 2014

Já už to tak pociťuju cca 3 týdny, bolí mě pod prsy asi žebra nebo za žebrama a po obvodu až k páteři (někdy víc vlevo, někdy víc vpravo), občas to spíš pálí než bolí a někdy mě pálí kůže... Taky si myslím, že je to tím, jak se to všechno roztahuje, aby mělo miminko místo. A teda včera jsem k tomu dostala nakonec asi nějakou žaludeční chřipku, tak to bolelo jak čert - už taky kolikrát nevím, jak si lehnout, sednout, někdy pomáhá chození, kdybyste měly některá nějaký tip, tak budu ráda... Mně pomůže večer lehnout si do vany, jakoby se to uvolnilo. Jenže zas tím, že si člověk nesmí dát horkou vodu, tak mi tam je zachvíli docela zima, no...

uzivatelkalucie
2. lis 2014

Trpím tím taky 😒 Jsem ve 34tt. Hrozná pálivá bolest. Zkouším mazat, masírovat, foukám si to a nic nepomáhá.

starjana
3. lis 2014

@sungura já jsem teď ve 31 týdnu a už mi naštěstí přešlo.. bylo to hodně nepříjemné i v noci mě to přepadlo.. co mi trochu sjelo břicho, tak to přešlo, jen jsem to měla spíš pod levým prsem.. sestřenka ( zdravotní sestra a zkušená) mi řekla, že v těch místech prochází bránice, a jak to bříško roste tak se špatně dýchá a tím pádem se bránice špatně používá... tak nevím, třeba to máš to stejné mě hlubší dýchání pomohlo .-)
tak držím palce 🙂)

sungura
autor
3. lis 2014

@starjana Přetrpěla, vydržela 🙂 ,teď již máme nádherného chlapečka. Držím palečky a přeji hodně štěstíčka 🙂

starjana
4. lis 2014

aha, já si nevšimla data.. dotazu . 😀 😀

uzivatelkalucie
4. lis 2014

Nevadí, mé utrpení je aktuální.. 😉

lenkalechnyrova83
9. srp 2016

Zdravim, chtela bych obnovit tuto diskuzi a zeptat se, jestli jste nektera prisli na pricinu paleni a bolesti pod prsem? Jsem nyni na zacatku 17 tt, ale jiz tak mesic zpet to pocituji a nevim od ceho by to mohlo byt ☹

martiniquest
9. srp 2016

@lenkalechnyrova83 Když jsem se bavila s dulou, řekla mi, že je to poměrně časté. Jde o to, že se vytváří nové úpony pro dělohu a někdy se vytvoří tak blbě, že to pálí/bolí. Od doby, co jsem na MD a můžu si sedět/ležet podle libosti, je pálení pryč. V práci za stolem to bylo peklo.

lenkalechnyrova83
9. srp 2016

@martiniquest jo v praci za stolem to citim hodne, pak v posteli, kdyz lezim na levem nebo pravem boku. Pri chuzi to neboli a kdyz lezim na zadech, tak taky ne, jinak skoro denne ☹ rikam si, ze mimco je jeste male, ale asi je to hold z toho, ze se vse roztahuje.

martiniquest
9. srp 2016

@lenkalechnyrova83 Mimino je sice malé, ale děloha už pořádně roste. Začalo ti to docela brzo. Mě to nejvíc pálilo v druhé půlce 2. trimestru.

lenkalechnyrova83
9. srp 2016

@martiniquest ja nejdriv myslela, ze to je zlucnik, byla jsem ale na sonu a vse bylo v poradku. Hold to budu muset vydrzet. Jen jsem mela strach jestli to neboli i mimi, ale to asi ne?

linee
9. srp 2016

@sungura mela jsem to take tak a bylo to jak pise @martiniquest. Navic se tam tvori tuk pro mleko (proto nekdy zustava po porodu bricho), takze je to zcela normalni jev🙂

kinirka
9. led 2017

Ahoj, díky za tuhle diskuzi, zrovna jsem chtěla jet na gyndu o několik dní dřív než jsem objednaná, protože už několikátý den mě šíleně pálí a bolí v levé úplně horní části břicha. Mamka mi taky říkala, jestli to není tím že se napíná břicho a ať se namažu, ale mi přišlo divné, že mě nejvíc bolí jen pár cm2 v místě, kde se vlastně kůže zatím napjala nejmíň, protože mám bříško spíš dole a špičaté a tam kde je nejvíc vypnuté, pohoda. A pod levým prsem mi připadá, jak kdyby mě tam někdo pálil olejem... Trošku jste mě uklidnily, tak asi pár dní do poradny vydržím, protože ty příznaky mám úplně stejné jako vy a žádný jiný problém necítím, tak nebudu hysterčit.;)

mbohdy1
27. led 2017

Ahoj holky, tak jste mě teď uklidnily. Já začínám 24. týden a posledních pár dní mě začala pálit kůže pod pravým ňadrem a zdá se mi, že se to trochu zhoršuje. Na kůži nic vidět není, ale je citlivá. Ne, že by se to nedalo vydržet, spíš je to nepříjemné. Tak nebudu hysterčit, asi je to běžné 🙂 Poradnu mám za tři týdny, tak pokud to bude trvat stále, tak se pro klid zmíním doktorovi, ale snad to není nic vážného.

kinirka
27. led 2017

@mbohdy1 Ahoj, doktor mi při kontrole nic zvláštního nezjistil.. Sice se na to tvářil dost překvapeně, asi o takových pocitech ještě neslyšel🙂, ale problém s mým břichem nevidí, tkáň pod tou citlivou kůži je na pohmat v pořádku, utz nic špatného nezobrazil, a opravdu mě to taky pálí jen na kůži, pod ní žádnou bolest necítím. Všimla jsem si, že pomůže namazat a změnit polohu, asi se to pak napíná v jiném úhlu nebo co a přejde to, občas mi pomohlo se jen pořádně narovnat a "vypnout hruď"🙂. Teď jsem 33. týden a už to cítím třeba jen krátce tak co dva dny, takže pohoda.. Ale určitě pokud by se to stupňovalo, tak se taky doktorovi zmiň, lepší než podcenit něco.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru