Bolest SI zkřížení. Jde s tím v těhotenství něco dělat?

luccii
15. bře 2011

Ahojky, bojuju s tí již od prvního těhotenství, pak jsem si to zhoršila nošením malého na boku (největší blbost!!!) a teď trpím každý den a bude hůř, jak mi poroste bříško. Chodila jsem dlouho na rehabilitaci - naučila jsem se cviky, ale už mi nepomáhají. Nevíte, zda s tím jde v těhotenství něco dělat? Díky moc!

verbalinka
15. bře 2011

@luccii zkus reflexni terapii. Taky s tim obcas bojuju a tohle vyborne pomuze a rozmasiruje a srovna. Chodim k Pataky - ti jsou prvni a nejlepsi. Pokud jsi z pha, muzu dat kontakt 😉

luccii
autor
16. bře 2011

@verbalinka ta bohuzel v tehotenstvi vhodna neni, dnes jsem byla na rehabilitaci s malym na kontrole a ptala jsem se... bohuzel to vypada, ze ted mi neni pomoci ☹ ale diky za tip 🙂

verbalinka
16. bře 2011

@luccii to je blbost. Ja chodila cele tehu i po porodu. Chodim na reflexku uz pres 10 let. Akorat v tehu se musi vynechat body delohy apod., jinak je to bezpecny 😉

kvetinka7
16. bře 2011

tuhle bolest znam..taky se mi objevila pri 1.tehotenstvi a mam ji znova a bude hur ☹
pomahalo mi na ni zdravotni cviceni a mojziska,kterou cvicim. Dvakrat me ale minule totalne skolila .. ocekavam to znova
@verbalinka co je to reflexni cviceni?

luccii
autor
17. bře 2011

@verbalinka nase fyzioterapeutka do toho jit nechce 😕 pry je tahle cast zad prilis spojena s brichem a tam je ted jakykoli zasah nebezpecny... no a nez to riskovat....
@kvetinka7 tak to je dobry, ze ti cviceni zabira 🙂 mne uz ne, ale to uz se opakuju

verbalinka
17. bře 2011

@luccii jasný, evidentně se na to necítíš. Nemá smysl se do toho nutit 😉
@kvetinka7 to není reflexní cvičení, ale reflexní terapie. Tedy masáž akupresurních bodů, které uvolní páteř, "vyléčí" ledviny, játra.... Prostě je to založeno na tom, že vše souvisí se vším 🙂
http://www.patakyovi.cz/info-o-reflexni-terapii...
Tihle jsou žáky Janči a v naší republice (a vlastně i na slovensku) nejlepší odborníci 🙂 Mně pomáhají opravdu hodně. Chodila jsem i na klasickou rehabku a nedá se to srovnat. Ale nebudu tady básnit. Samozřejmě každý má svůj přístup ke svému tělu a k životu 😉

luccii
autor
20. črc 2012

holky, uz jsem to vyresila, pomohla mi Dornova metoda - je to hlavne pro pripady, kdy mate jednu nohu "delsi" (srovna se to touto metodou) tak treba nekomu muj tip pomuze

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru