Bolest třísel ve 28tt, je to normální?

lakukacka
13. srp 2012

Ahoj,
momentálně začínám 28. týden a už delší dobou mě bolí (jako uplně táhnou) třísla.
Nejdřív jsem si říkala, že je to horší vždy po pohybu (když třeba jsem byla po 3h procházce se psama nebo taknějak), teď mi ale přijde, že je uplně jedno, jestli něco dělám nebo nedělám. Prostě to bolí!
Nejvíc asi když sedím nebo ležím a vstanu, pak také v noci když se chci převalit.
Je to normální? Znamená to něco? Mám s tím obtěžovat doktora? Dá se tomu nějak předejít?
Předem díky

klara.t
13. srp 2012

mě také občas v těhotenství bolelo až píchalo v tříslech. Ono se tam totiž vše natahuje, upravuje atd. nic by to být nemělo.

scvrcek
13. srp 2012

mě bolely třísla od začátku furt..zlepšilo se to až tak ke konci...neřešila jsem to, prostě tělo není zvyklý na tu zátěž a všechno se to roztahuje a mění..

ladybugie
13. srp 2012

s dcerkou jsem to neznala, ale s dvojčaty stále, jsem myslela, že pojdu. Je to tím, jak se cšechno zvětšuje, napíná a těžkne. Předejít se tomu dá snad jen ležením v pelíšku 🙂

olicek
13. srp 2012

Tím jsem si také prošla 😒 , nic příjemného, ale nic jsem s tím nedělala. A to jsem nemohla pořádně vlézt ani do postele, musela jsem na 4 jako pes 😀. A s tím nočním převalováním, ani nemluvím. Trošinku mi pomáhal polštář mezi nohama. Po porodu bude zase dobře 😉

lucisa
13. srp 2012

Jak píšou holky, jedná se s největší pravděpodobností o slasti tvého těhu. Tělo se ti připravuje na porod, povolují vazy, aby mělo miminko uvolněné porodní cesty a snáz se dostalo ven, takže bolí třísla, častěji také záda, já měla problém i s kyčlemi. Hodně se mi ulevilo ve vodě, v bazénu, jak voda nadnáší, tak to mému tělo pomáhalo....
Vydrž, bude líp, ještě pár týdnů, ve kterých se ti bude čím dál hůřeji (ježíš, to je slovo😀) dýchat (miminko ti bude utlačovat plíce), asi taky víc těžko od žaludku (baby tlačí na žaludek), budeš opět lítat na wecko jako Alík (tlačí i na močák...), možná ti natečou kotníky i ruce (zadržuješ vodu v těle), ale pak přijde porod a všechno pomine.......... 😉 a bude čekat největší odměna🙂

odpočívej, co to jde, máš na to nárok..... 🙂

suzsssie
13. srp 2012

Mě taky začly bolet třísla kolem 28. týdne.. a ta bolest byla občas fakt šílená. Kolikrát jsem myslela, že z postele ani nevstanu 😀 a jak píšou holky, v noci je určitě lepší si dát polštář mezi kolena, trošku to tu bolest zmírní.. Hned po porodu to zmizlo.. Takže zatni zuby a těš se na miminko 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru