Bolest vaječníků v těhotenství. Čím to může být?

denousek
27. zář 2007

ahoj holky jelikož existují super stránky jako tyhle,mám dotaz k vám ke všem zkušeným...
jsem nyní ve 26tt a dříve když jsem třeba kýchla tak mě zabolel některý z vaječníku ale hned to odeznělo...předevčírem v noci mě rozbolel pravý vaječník,a pobolívá pořád,hlavně po ránu nebo při chůzi respektive než to ,,rozchodím,, čím to může být způsobeno??mám pry ,,rizikovější,,těhotenství ptz mám dítě moc nízko ale to už má dnes každy,může to být tím že by na to malý nějak tlačil??mám se raději vydat k dr nebo je to normální??pohyby citim jinak je vse v pořádku možná jsem jen zbytečně vyhukaná ptz jsem jeste dosud nemela žádný nejmenší problém...děkuji moc za odpověd jsem vám moc vdečná 😉

tribitka
27. zář 2007

dehoušek, s tým sa stretávam aj ja, niekedy je to taká bolesť, až mi idú oči vyjsť z jamiek....ale ked to rozchodím tak je to zase ok....stáva sa mi to tak 2-3 krát denne....môj lekár mi na to povedal, že mi na nich tlačí bábo.... inak, ja mám pocit, že mám bábo nie v brušku ale v podbrušku, aspon tam cítim raz vpravo a raz vlavo takú hrčku, ale príde mi divné že je to v podbrušku...

fenrirka
27. zář 2007

No ja by som ti rada poradila,ale mam ten isty problem.V piatok idem na kontrolu tak mu to vsetko poviem.Pratoze mam aj tvrde brusko 😒 .Takze som zvedava co napisu..

kotenko
27. zář 2007

Danousek, ja som pri kychani mala to iste, inak mna bolievali vajecniky pre tyzdne ked som bola tehu.
Ja by som to radsej nepodcenovala a sla by som k dr., mne sa babatko naroidlo o 6 tt skor ( v 33+6 tt) a je uz 5 tyzdnov v nemocnci, ma obrovske problemy a este mi nikto nevie povedat, ci bude schopna sam existovat.
Nepodcenuj to a chod k dr., alebo mu najprv zavolaj...
Ja som cele tehotenstvo nemala zidne problemy a predsa som porodila predcasne

mobina
27. zář 2007

Mě v prvních měsících taky bolel pravý vaječník. Při kýchnutí, zatlačení nebo i prudkém pohybu, ale pak to odeznělo. Trochu jsem vyšilovala, že mě bere slepák, ale vždycky to přešlo, tak jsem to nechala být. S dr. jsem o tom nemluvila, ale upozorňovala, že mě může bolet po stranách u pánevních kostí. Tak bych asi zatím neplašila. Orgány se tam asi nějak skládají. Pokud by se bolest zvětšovala, tak bych dr. vyhledala.

denousek
autor
27. zář 2007

tribitka a ho mam taky v podbrisku to uz ma dnes kazdy druhy,,proste je moc nizko tak ho hlavne moc nemackej...

fenrirka tak prosim prosim pak napis co ti dr rekl jo??ja tam jdu az 12.10...

kotenko ja jsem jeste psala do poradny porodni babicky tak uvidime ale kdyz nejsem sama tak to asi nic nebudu je to prece jen pri chuzi ze....a je to teprve 2 den ale jestli to bude trvat dele tak mu zavolam 😉

lyn
27. zář 2007

denousek - ahoj, neboj se, určitě budeš v pořádku, ale já bych si pro jistotu zavolala k doktorovi a zeptala se ho na to. Ne sesty, ale přímo doktora. Mně taky pobolívaly vaječníky, když jsem kýchla, teď občas cítím citlivou pravou stranu, ale to může být tím, jak těhotná děloha roste🙂 Aspoń tak mi to říkal doktor. Držím palce a pro svůj klid - radši mu zavolej.

denousek
autor
28. zář 2007

holky mockrat diky za nazory dnes uz jako by mi nic nebylo a porodni babi mi odpovedela ze jsou to nejake delozni vazy co se roztahuji 🙂 tak uz jsem klidna vse je ok....ale dekuju pa

magdalenka1
28. zář 2007

ona se prostě děloha zvětšuje a tlačí na všechno, co jí stojí v cestě, já měla při prvním těhotenství přiskříplý nerv v oblasti kostrče a pět týdnů jsem ráno lezla z postele po čtyřech, nemohla jsem spát a myslela jsem, že umřu 🙂

fenrirka
28. zář 2007

Danousek tak bola som u lekara,ale moc ti nepomozem ☹ mne to vobec neprechadza,bola som v tej poradni pre rizikove tehu a poslal ma na chirurgiu.Ci to nahodou nieje slepe crevo.Uz som nestihla ambulanciu tak som isla na pohotovost.Zobrali mi krv(tam zistuju obsah ci vysku leukocitov v krvy)no a bolo to dobre, no a zajtra mam ist na kontrolu...A lekar povedal ze podla neho to nieje slepe crevo a ked mi to neprejde tak si ma pondelok nehaju v nemocnici 😢 ,lebo ja mam este aj skrateny krcok...Tkaze chod k lekarovy!!!!!!!!Urcite to nepodcenuj.drzim palce

denousek
autor
29. zář 2007

fenrirka ja uz to citim jen sem tam slabo uz spis ne jak jo a jen pri dlouhe chuzi takze to budou ty vazy ale mockrat dekuju

elize
29. zář 2007

Ahojte, mam podobne problemy s bolestami vajecnikov, ale len niekedy. Tiez mam babatko prilis nizko a pred 8 tyzdnami mi zasivali krcok, pretoze som sa zacala otvarat. Mne dr povedal, ze sa zvacsuje maternica, preto vajecniky pobolievaju, ale kym mi to povedal, poriadne ma vysetril.
Drzte sa

keidzej
7. říj 2013

Ahoj dělala jsem si test 2x abyli pozityvni,asi 14dni me pobolavaj vajecniiky,a asi před dvouma dnema mi zacly citlivet bradavky🙂 ale nevim jesty jsem v tom na 100pro u doktora jsem ještě nebyla,prala bych si miminko hrozne moc a pritel taky ,ted se bojim ze doktor mi rekne ze nejsem...bylo by to první mimo.rada kdys mi odpovite

24122013
28. říj 2013

ahoj holky,ja jsem v 30tydnu,a taky mě boli pravý vajecnik,ale jen pokud zaderzim moc

terez123
24. kvě 2016

Dobry den, jsem v 15tt. Dnes rano jsme s pritelem meli pohlavni styk a od te doby me poboliva levy vajecnik. Mam obavy, ale doufam ze to muze byt napr. roztahovanim delohy. Ve 13tt jsem byla na ultrazvuku a vse bylo v poradku. Za tyden mam jit na kontrolu ke sve gynekolozce. Pokud mate nejake podobne zkusenosti, prosim o radu. Predem dekuji.

baba45
12. čer 2016

Dobrý den, jsem v 8 tt a při poslední kontrole mi paní doktorka našla cystu na levém vaječníku. Řekla mi, že sama nejspíš zmizí a nevypadala tím nějak znepokojeně. Dnes brzo ráno mě probudila prudká bolest na levé straně, která mi vystřelovala do celého břicha, jako naschvál je přítel celý víkend mimo a já už plaším co se děje (jsem těhotná poprve). Prosím o radu. Děkuji

sandram123
26. čer 2017

Ahojte holky, mám stejný problém, jsem v 24. týdnu už druhý den mě pobolívá pravý vaječník a jde mi to jakoby směrem nahoru, ale jen přes noc, ve čtvrtek mám jít na kontrolu, tak to sdělím doktorce. Taky mám docela obavy, ale jak píšete, snad to bude roztahování dělohy apod. a snad to bude dobrý.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru