Bolesti břicha v 2. trimestru, pálení pod žebry

kacirek00101
4. led 2013

Ahoj holky,chtěla bych se zeptat, zda jste některá z Vás neměla v těhu stejný problém jako já... jsem v 16. týdnu a docela často mě tak zvláštně bolí, pálí břicho.. nejvíc to cítím hned po žebry, je to tam i na omak citlivé a není to moc příjemné :( Myslela jsem, že to po mám nejvíc po jídle, respk. když se přejím, ale teď si nejsem už tak jistá..celé břicho mám nafouklé jak balon a to už od začátku těhu..tak jsem i poznala, že jsem v tom, že se mi začalo nadýmat břicho skoro po každém jídle. Pokud jste měla nějaká podobný problém, budu ráda za zkušenosti..samozřejmě mám strach, aby to nebylo něco vážnějšího a zda to pálení nemám řešit s lékařem..díky

rainyday
5. led 2013

Ahojky, a není to pálení žáhy? To by mohlo být v těch místech plus já mívám i trochu výš v hltanu někdy. Je to děsně nepříjemný a mívám to hlavně večer... Někomu na to pomáhá teplé mléko, já bych z mlíka hodila šavli, ale stačí mi vzít si jednu tabletku Rennie a hned mě to přejde. Teď už to nemám tak často, ale v tom 16.-20. tydnu jsem to měla každý den... Jestli to je ono, tak to nic není, maj to v těhu skoro všichni. Zkus na to to Rennie a uvidíš, to ti pomůže hodně i na to nafouklý břicho.

jana21278
5. led 2013

jestli je to v pravo pod žebry tak by to mohl být žlučník. odpovídala by tomu i ta plynatost. mě trochu potrápil v těhotenství, ale co bylo po porodu tak to se nedá srovnat. když bylo malé 10 týdnů tak jsem s ním musela na operaci. už se to nedalo vydržet. ale přeju ať je to jen nějaká prkotina.

anetka1701
5. led 2013

No, může to bejt žáha - to je v těhu běžný, nebo bych to odhadla na žlučník - možná :o( Taky jsem to měla, bolelo to jakoby napravo a vystřelovalo trošku do zad pod lopatku... Rennie je v pohodě, to by ti pomoct mohlo, nicméně bych to určitě řešila s doktorem... Pokud to je něco závažnějšího, aby se to hlídalo a nezanedbalo... Ale obecně bejvá zažívání v těhotenství rozhozený, nemusí to bejt nic šílenýho... Nicméně si myslím, že by ti doktoři udělali kontrolní UTZ těchto míst - žaludek, žlučník, slinivka, játra a okolí a budeš mít kdyžtak aspoň klid, že to nic není...

romantika
5. led 2013

jako jana mne po porodu zacal trapit zlucnik, ale to jsou bolesti k ........ V tehu to muze byt i natahovani vazu, nejvic trpi prave pozebri, uz si nepamatuju proc ale prave prava strana jak kycel tak zebra jsou nejak vic natahovany. Ja mela po porodu prava zebra uplne preskladana, takze by to mohlo byt i to. Chodila jsem na rehabilitace a vse se spravilo.
Na to nadymani zkus malou lzicku sody bikarbony s vodou a popijet po malych davkach. Muze se i matovy caj ale s tim opatrne jsou to bylinky.
Nafukovani je bezne ja jsem taky vzdy vecer jak balon. Obcas dam tu sodu na vecer, nebo nejaky ten novall ci co na plynnatost a do rana dobry a druhy den zase ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru