Bolesti břicha v těhotenství. Máte to někdo taky?

terrysek
25. únor 2007

jsou tu pokojíčky ale to je píchání o bodání v těhotentsví, ale já mám problem že jsem v 10 týdnu na mám občas bolesti jako by jsem měla menstruaci, bolí mě celé břicho a trošku i tvrdne.trvá to tak hodinku pak to odezní a přejde.Máte to někdo taky tak?

monik111
25. únor 2007

terrysek: to nic to je normál.To jsem měla až do třetího měsíce a nekdy to bylo dost hrozný.A to tě nechci strašit,někoho to trápí kratší dobu,tak to snad brzy přejde.Hodně štěstí 😉 🙂 😉

lienka79
25. únor 2007

Tak nemas ani ty "novy" problem....Jednoducho sa ti "roztahuje" maternica... 😉

lenciatko
26. únor 2007

Aj mna obcas picha - ale trva to vzdy tak kratsiu dobu...pol hodinku maximalne. JA mam s bruchom trochu iny prolem - mna zase furt akosi nafukuje. Mam ho skutocne furt jak balon. 🙂)) TAkze napriek tomu,ze sompomerne stihla, brucho mam furt nafuknute, ze sa mi manzel smeje, ze ci uz rodime. 😀

veronyka
26. únor 2007

Ahoj, taky jsem měla tyto problémy a měla jsem ty samé obavy jako vy. Doktor mi ujistil, že je to normální a je to vzhledem k tomu, že se zvětšuje děloha a ostatní orgány se musí defatko přizpůsobit "miminku". Začínám teď pátý měsíc a taky to pořád nám. Ještě mi doporučil, abych nenosila moc kalhoty s páskem, taky to prý nedělá dobře a navíc tlačí. V.

milly333
26. únor 2007

Ahoj...ano taky mám takový problém...jsem v pátém měsíci a bolesti bříška taky zažívám, nemělo by to být nic vážného, prý je to normální!tak žádný strach

mariko
26. únor 2007

Ahojky, to take znam, ale raději jsem se radila s Dr., říkal, že je to normální, jen by to nemělo být často a bolesti nesmí být křečovité. Ale je lepší s takovou věcí jít k doktorovi, každá žena je individuál a má to trochu jinak.

tribitka78
27. únor 2007

ja mám tiež skúsenosti s bolesťou brucha v tehotenstve.... keď som povedala lekárovi, že ma bolí brucho, povedal, že je to OK..... a nakoniec som v treťom mesiaci potratila.... potom už bolesti zrazu neboli ok, vraj musím rozlíšiť, či ma brucho bolelo alebo som mala kŕče.... pretože u mňa sa zistilo, že slabé kŕče čo som mala spôsobilo časté sťahovanie maternice, takže k dieťatku sa nedostávala výživa, je to predzvesť potratu....
takže si dávajte pozor, hlavne o všetkom informujte lekára, nezovšeobecňujte že vás bolí brucho, popíšte mu ako často, kde presne to bolí, aj pri akých činnostiach to bolí....

megie
27. únor 2007

A také slabé pobolievanie, to nie sú náhodou tie Braxton...neviem aké sťahy maternice, čo tehulku pripravujú na pôrod??? že vraj je to už od počatia, len úplne na začiatku to žena ešte necíti.

tribitka78
27. únor 2007

no, tie ak sa objavia skôr tak môžu vyvolať predčasný pôrod, príp. potrat...moja kolegyňa ich začala cítiť v 5.mesiaci, v momente ju nechali v nemocnici, bola tam až do konca tehotenstva...

sulinko
27. únor 2007

ahojte ja som v 30tt a občasne pichanie mam stále bola som aj u dr.ten ma skontroloval či nejde o predčasny porod ale všetko je ok. Takže sa nebojte ale pre istotu chodte doktorovi.

lajla
14. bře 2007

holky nemáte někdo takové menší píchnutí, obcas, az ke konečníku? vždycky jsem myslela, že má píchat v podbřišku, ne tam

dendisa
14. bře 2007

lajlo, přesně - já to znám taky, ale říkala jsem si, že to je spíš z toho, že pořád sedím a ozývají se hemeroidy 😝

lajla
14. bře 2007

no ty já zatím nemám, ze by ale pomalu??? 😀 a píchá tě normálně v podbrisku?? jen tak me jeste napadlo, jeslti treba neni deloha jinak obracena, nebo neco ale dr zatim nic nerikal, a dneska to mam celkem casto

dendisa
14. bře 2007

Já hemeroidy taky nikdy neměla, ale fakt už se vůbec nehýbu a mám sedavou práci. Takže je očekávám.
jo, píchá mě taky - na různých místech. Vždycky to tak jednorázově píchne, někde. Prostě roste děloha. Kdybys ji měla obrácenou, určitě ti to doktor poví už dávno.
Ale já třeba jím i hodně luštěnin, to mě nafukuje, a kdoví, co všechno mě tam píchá 😀

lajla
14. bře 2007

no mě právě v podbrisku vůbec nepíchá, tak jestli je to normální, jenom když treba zasmrkám 🙂 asi se zeptam příste dokturka, ten by to mel vedet 😉

kristynaw
14. bře 2007

no,tak me boli bricho porad jako na menses aobcas na prave strane,mam dvourohou delohu,v retroverzi(nejak dozadu) a cystu na levym vajecniku a pravy prej boli se spojenim,ze mam zacpu,,jojo the joy of pregnancy...😀

macanet
14. bře 2007

Lajlo, nás červencovky občas trápí píchnutí v podbřišku třeba při kýchnutí. To s tou dělohou, to je pravda, jak se zgvětšuje, pobolívá podbřišek, pokud to nejsou vyloženě křeče, tak se nic neděje 😉

radca
5. dub 2007

Holky, tak to jsem trošku klidnější - mám taky takovéto malé bolesti v podbřišku. Myslela jsem, že se moc přetěžuju v práci, ale asi to je normální. Díky.
Víc mě ale trápí bolest prsou - teda spíš bradavek. Vím, že je to v těhotenství normální, ale jedna bradavka je citlivá mnohem víc než druhá - mám ji celou jakoby napuchlou a jakoby se žlutýma pupínkama (většíma). Máte někdo stejný problém? Chci se na to zeptat gynekologa, až půjdu na další ultrazvuk (v 5t), mám z toho celkem strach.

luculka
6. dub 2007

a co nafuknute brucho????

luculka
6. dub 2007

radca....aj ja som na zaciatku 5tt...a tiez mam hrozne citlive prsia....sa ich ani dotknut nemozem...

maree
6. dub 2007

Luculko, ja jsem 6 tt a mam nafouknute bricho az bolestive, ovsem od pupku nahoru - pnuti v kuzi, a boli me zaludek. Nikdy pred tehu jsem to nezazila. Pomaha mi lehnout si na zada se skrcenyma nohama. nejhorsi je dlouho stat..

luculka
6. dub 2007

no to mám aj ja a bala som sa ze je to nieco vázne.... 😉

mihalicka
6. dub 2007

Ahojte..mna skoro cele tehu pobolieva brucho ako pri menzes..ale ked som to spominala lekarom, dali mi NO-Spu a hotovo... na zaciatku tehu to bolo isto zvacsovanie maternice, teraz neviem, mozno sa stale zvacsuje... 😅

luculka
6. dub 2007

presne aj ja mám take ani nie bolenie proste ten zaludok stale citim 😅

radca
7. dub 2007

luculka: břicho mě bolí přesně jak říká mihalicka - jako bych měla dostat menstruaci, ale není to celý den. Jen tak "nárazově". Spíš mě trápí ty bradavky. No, příští týden jdu na ultrazvuk, tak se na to zeptám.
A jinak jak prožíváš těhu?

luculka
7. dub 2007

no este si to akosi ani moc neuvedomujem...len vdaka tomu bruchu,,,,,,no ale som zvedava ci mi bude bývat zle lebo 19.5 mame svadbu 😀

zdenucha
8. dub 2007

Ahojda chtěla jsem se zeptat nemáte některá zkušenosti s tabletkami Sinupret?V lékárně mi sice paní říkala že se můžou v těhu ale v letáčku nic nepíší.Děkuju 😀

gari
10. dub 2007

Ahoj zdenucha, já Sinupret užívám asi už dva týdny; doktorka mi to předepsala, že v těhotenství můžu, nezbývá než věřit 🙂

zdenucha
10. dub 2007

gari děkuju -já mám zastydlou rýmu a Dr.mě řekla že prej mě nic nedá že mám být doma v teple 😢 ale mám příšerné bolesti hlavy od dutin tak jsem v lékárně pátrala sama děkuju za odpověď 😉

adkag
10. dub 2007

Mihalicka, chcem sa ta spytat na tie tvoje bolesti ako pri menzes, ja mam tiez take, ale nie stale,ale skor akoby krce, najprv to bolo len par krat za den, 2-3 a teraz s postupom tehu je to uz aj 5-6 krat, vzdy len na chvilocku, cca na pol minutky ma zaboli ako pri MS,niekedy slabsie niekedy silnejsie, akoby taky slaby krc. mas nieco podobne aj ty? je to v poriadku?inak vacsinou to povoli samo,niekedy staci,ked zmenim polohu. robi mi to kedykolvek, niekedy aj v noci ked lezim, nebudim sa na to,ale ked som hore tak to citim a niekedy cez den. co na to pomaha? ja beriem magnezium 250 mg denne.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru