Bolesti břicha v těhotenství. Máte to někdo taky?

terrysek
25. únor 2007

jsou tu pokojíčky ale to je píchání o bodání v těhotentsví, ale já mám problem že jsem v 10 týdnu na mám občas bolesti jako by jsem měla menstruaci, bolí mě celé břicho a trošku i tvrdne.trvá to tak hodinku pak to odezní a přejde.Máte to někdo taky tak?

janada
10. dub 2007

treba ist radšej k lekarovi,ja som take krče mávala ked som čakala prvé,a museli ma zašit

adkag
10. dub 2007

janada, idem na poradnu v piatok,tak o tom lekarke poviem. teba museli zasit kvoli tomu, ze si sa otvarala? a mavala si to casto?

janada
11. dub 2007

ano otvarala som sa,asi tri tyždne som občas dostala krč do podbruška ktory o chvilu prešiel,išla som na poradnu a na druhý den som uz ležala v špitali hore nohami.zašili ma a o dva týždne som bola doma a ešte som potom týžden prenášala

adkag
11. dub 2007

dakujem za odpoved, ja idem na poradnu v piatok, to je este 13, tak sa bojim, co bude, ci aj mna neposle do nemocnice. za to si bola v ktorom tt? ja som este len v 19, sa mi zda skoro, ze sa otvaram. a v dalsich tehotenstvach si nemala problemy? a potom si musela doma lezat az do porodu?

janada
12. dub 2007

neviem ktory tyžden to bol ale bolo to v piatom mesiaci,kazali mi samozrejme viac ležat aj s vypodloženou postelou,ale von a na prechádzky som chodila,žiadna námaha,druhe a teraz tretie tehotenstvo je bez problémov

adkag
15. dub 2007

ahojte, este mam jeden problem co sa tyka bolesti - mam dost silny tlak niekedy uplne dole v podbrusku, akoby som tam mala kamen a ten sa snazil vytlacit von z brusnej steny. mam to uz od asi 15tt, ale teraz som to mala asi tri dni tak intenzivnejsie, teraz to ustalo, myslela som,ze to je babo tak nizko ulozene,ale vcera na poradni mi doktorka vravela, ze nie je nizko,ze to je asi tvrdnutie bruska. ale to nemyslim,podla toho co opisovali ostatne baby a okrem toho,je to skor taka stala bolest,nie ziadne stahy ani nic. a bolieva ma to aj ked vstavam z postele a pritlacim trosku nohu k podbrusku. dala som si magnezium 2*250 mg denne, tak to ustupilo,ale aj tak su to velmi divne bolesti. doktorka mi nakazala kludovy rezim a povedala,ze sa neotvaram, takze asi mam drazdivu maternicu. ale mne sa to nejako nezda, skor mi to pride ako nejaky zapal aleo infekcia.
neviete ci to naozaj moze byt to tvrdnutie alebo nieco ine?

bobael
15. dub 2007

Ahoj adkag,
tieto isté problemy som mala aj ja a navyše ,ked som sa vycikala tak som mala taky slabunky hlien -ružovkastý samozrejme nie vždy iba občas. Nechcem ťa vystrašiť ,ale ja som o dieťatko prišla no vinou lekarky ,pretože nezistila,že mám zápal močovych ciest a bacila ,ktoreho som dostala v nemocnici .Takže ak si si ešte nedala vyšetriť moč a urobiť aj kultivácie tak si to daj sparviť čo najskôr !!!!!! a ozvi sa ako si dopadla.Pá a držím palce ...Ta bolesť určite nie je normálna...

adkag
15. dub 2007

bobael,ja zatial ten hlien nemam, zajtra sa chystam k urologovi, tiez sa bojim,ci nejde o nejaku infekciu. aj ta to bolelo pri moceni? a ty si to mala v ktorom tt?
moc ma mrzi,ze to takto dopadlo,tiez sa bojim,aby sa mimcu nieco nestalo, moja doktorka tvrdi ze ide o tvrdnutie bruska,ale sa mi to nejak nezda,tak zajtra radsej pojdem k urologovi dat si vysetrit ten moc. inak mne na poradni vzdy vysetruju moc,ale len s tym papierikom, neviem ci je to spolahlive. a bola som uz aj u urologa v 12tt, vtedy som mala zo sterilneho mocu podozrenie na streptokoka,ale nakoniec sa nepotvrdilo.
tak zajtra uz naisto idem k tomu urologovi.
a kultivacie robi len gynekolog ci aj na urologii?

nilia
18. dub 2007

ahojte , ja mam zasa take malinke bolesti v podbrusku, mam ich ale od zaciatku tehotenstva, akurat ze teraz uz niesu take caste ako pred tim.Len dufam ze to nema nic spolocne s tim , ze som bola v nemocnici koli krvacaniu..ma niekto nieco podobne?

adkag
18. dub 2007

nilia kedy si mala krvacanie|? ja som mala na konci 12tt a boliestky mam rozne, ale ked si nepopisala ake bolsti su to neviem ti poradit.ale ked to zoslabuje, tak to je urcite ok.

zuzana76
18. dub 2007

adka ako u urologa? vsetko v poriadku?

adkag
18. dub 2007

ahoj zuzi, vysledky su ok, aj moc aj kultivacia, uz aj tie bolesti presli, akurat mam obcas take slabe krce jak na ms a vcera ma bolelo vecer podbrusko jak na ms, tak som sa zlakla, tak dnes cely den lezim.tie bolesti boli asi ese stale roztahovanie maternice, aspon ja si myslim.

adkag
18. dub 2007

zuzi a ty ako?

zuzana76
18. dub 2007

adka, to je urcite roztahovanie maternice, aj mna to obcas chyti, ty si mala tak rychlo hotovu kultivaciu mocu? ja som ho zaniesla vcera rano a mam zavolat az v piatok po 12.00, ja sa liecim, teplotu som nemala nad 37, len 36,9, jem tie brusnicove tabletky a vela pijem, dnes som volala aj na kultivaciu z posvy, ktoru som zaniesla do nemocnice este v piatok a gynekolog ju este nema 😒 , ja dufam, ze uz ma to coskoro prejde

adkag
18. dub 2007

mne moc vysetroval urolog aj sono mi robil a podla toho tam nevidel ziadne bakterie, tak to asi nikam neposielal. a kultivaciu mi robila gyn. v pondelok a vysledky som mala dnes.
tak sa liec, urcite ti to coskoro prejde.

thylead
19. dub 2007

babulky, prosim, potrebujem vasu radu. minuly tyzden sme s manzelom v stredu uzivali konecne trosku sexu. hned potom sa mi dostavili nepredstavitelne bolesti brucha, ktore asi po hodinke zacali slabnut a do druheho dna sa dost zredukovali. kedze som mala dohodnutu na ten stvrtok poradnu, zdoverila som sa mojmu rodiacemu, ze teda toto sa stalo. tak ma teda vysetril a skonstatoval, ze krcok sa mi zatial neotvara a naordiloval mi brat 3x500mg denne magnezia. tak som pochopila, ze asi to boli kontrakcie. ked pozeral na sono, vsetko bolo v poriadku, babo sa tam mrvilo a kyvalo rucickami a tak podobne. lenze povedal aj to, ze ak to neprejde do 4-5 dni, tak musim si ist k nemu lahnut na oddelenie. Mno, a tak som cakala, ze co sa stane. kedze som mala klud v postielke to bolo okej, lenze vcera som musela ist vybavit nejake veci sice autom, ale predsa som si nedopravala taky bozsky klud, lenze do rana ma zacalo picht niekde pod maternicov, aspon myslim, nema mi teraz kto pohmatom zistit, ze kde konkretne to je. je mozne, ze by to mohlo byt pichanie krcku maternice? pretoze do nemocnice este nemozem ist, este nemam nic zabezpecene a v tomto teda svojmu manzelovi aj ked ho nadovsetko milujem neverim, lol 😀 co si o tom myslite vy? dakujem moc za vase nazory

bramburka
23. dub 2007

To já asni neporadím, jen bych chtěla říci, že některé píchání v podbříšku jsou prostě a pouze zaražené prdíky, ono se to nezdá, ale pomalý metabolismus je síla. Zatím jsem na sobě zjistila, ež když mě takto píchá a pak si dojdu, spolehlivě to přejde do doby, než něco neztláskám. Takže, ruku na srdce, netláskáte? Jinak posexu mě také malinko bolelo, raději jsem řekla stop, nebylo to příjemné.

mimonenka1
28. dub 2007

Mali ste už niektorá bolesti brucha, teda neviem či je to brucho alebo čo, keď je to teraz také poprehadzované. Bolí ma pod hrudnou kosťou, od večera a nemôžem kvôli bolesti spať. Bolí to dosť.

helcah
5. srp 2008

Chci se zeptat, jestli někdo nemáte zkušenosti s bolením břicha v horní části? Občas mě pobolívá v horní části břicha jakoby 4-8 cm pod pravým prsem a je to i hodně citlivý na dotyk. Už to trvá asi tak 14 dní. Nevíte čím to může být? Když to bolí víc tak je to takové jakoby pnutí.

smardik
5. srp 2008

helcah mě to bolelo stejně jako tebe, nevím co to bylo ze začátku ale ted je to to moje malé zlatíčko co mě tam kope

helcah
5. srp 2008

tak to snad nebude nic hroznýho když si měla to samý. mě spíš děsí že už to trvá tak dlouho

petua
2. lis 2008

Ahoj holky, včera mě začalo bolet né v podbřišku, ale na pravý straně břicha - trvalo to asi půl hodiny a přes den se to zopakovalo ještě cca. 6x, v noci mě to takydvakrát vzbudilo. Neumim tu bolest ale vůbec popsat, začne mi tam jakoby píchat, ale celou dobu to neni píchání, ani křeče, prostě to absolutně nedokážu k ničemu přirovnat - asi to bude tak všechno dohromady. Každopádně to bolí úplně strašně tu cca. půl hoďku vždycky nemůžu vůbec nic, a pořád je to jenom na tý pravý straně. Nemáte někdo tušení, co by to mohlo být?? Napadnul mě i slepák, protože je to fakt taková zvláštní bolest, nic jinýho mě nanapadá.. Jsemv 17tt, takže že by malý kopalo, to rozhodně nepředpokládam, navíc by bylo divný, že pořád do stejnýho místa a takhle strašnou silou.. ☹

munu
2. lis 2008

Petua, neviem teda co by to mohlo byt.. snad sa ti len zvacsuje maternica, ale to by tiez nemalo az tak boliet.. len tak akoby si mala dostat menzes.. tak teda neviem.. zajdi ku gynekologovi, ten ti urcite povie najlepsie.. a mozno ine tehulky budu vedet viac ako ja.. male rozhodne nekope v 17tt tak silno.. najskor stupajuce bublinky alebo motyliky v brusku a az tak zacne jemne kopkanie, ktore casom bude zosilnievat...

petua
2. lis 2008

Munu: Já se zítra určitě chystam, jen mam strach, aby i tohle nebylo podcenění, jestli bych neměla už dneska na pohotovost... ☹ Protože v tu chvíli (tu půl hoďku, někdy míň) je to fakt dost šílená bolest, nechápu vůbec, co by to mohlo bejt ☹

zuzkaprofant
2. lis 2008

mna boli v skoro kazdy den tak dole ale taka zvlastna bolest ako by tahanie alebo ani to neviem opisat ,mne doky dal magnezium a ze je vsetko oki ale nechapem lebo neverim ze kazda zvas ma taku bolet lebo ja ani chodit nemozem len lezim skoro od zaciatku tehu 😖 staci ked predjem na zachodim a naspapet a nie niekedy aj splacom ☹

campi
2. lis 2008

Petuo: takto me bolela roztahujici se deloha. Ale zeptej se gyn., at nic nezanedbas. Pohyby jsem citila v 17tt hodne vyrazne, jako bych mela uvnitr rybu a narazela mi do bricha ocasem. Ale to nebylo na stejnym miste. Motylci ani bublinky se nekonaly.

petua
2. lis 2008

Zuzka: A kde Tě to bolí, v podbřišku? Já bych si dovedla vysvětlit, kdyby mě to bolelo tam, ale mě to fakt bolí prostě jenom na pravý straně a poměrně i vysoko, ještě kousek nad úrovní pupíku..

munu
2. lis 2008

no ak mas taku moznost ist na pohotovost dneska, tak chod... ak to je ozaj taka neznesitelna bolest, ktoru povazujes za silnu a nezvycajnu, tak necakaj..
teda ja by som necakala... mozno to nic neznamena a vsetko je vporiadku...
ale radsej ist a uistit sa ako nieco zanedbat...

campi
2. lis 2008

Moje gyn. rika, ze cokoliv me znepokoji, tak mam jet do nemocnice. Ze mi muze byt jedno, co si pomysli personal, ze tehotny maji na obavy narok a maji pravo na vysetreni kdykoliv.

pacmaha
2. lis 2008

ahojte. chcela by som sa spýtať, či niektorá z vás cítila bolesť brucha už hned po " oplodnení" 😀 či to môže znamenať že som tehotná... 😒

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru