Bolesti břicha ve II. trimestru. Máte to taky?

bramburka
16. kvě 2007

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, jestli vás také občas píchne v podbříšku a celkově tak nějak zatlačí. Včera to bylo celkem nesnesitelné, dnes už snesitelné, ale občas, jako by mě tam někdo zakroutí vývrtkou. Nejdříve mi to přišlo jak zaražené prdíky, ale nevím. Máte to taky? Jsem ve 14. týdnu.

adrianav
16. kvě 2007

ahoj, jo nemusis se niceho bat.me to taky fest bolelo a jeste semtam boli...to je z toho jak se ti roztahuje deloha.semtam ta bolest byla opravdu nesnesitelna a taky jsem se bala...ale nemusis mit strach,je to normalni!!!!deloha je proste sval a taky se musi procvicovat....takze neboj

larunnka
17. kvě 2007

Bramburko, já jsem měla taky velké bolesti, zrovna včera a tak mě to vyděsilo, že jsem volala doktorovi a ten mi řekl, že když je to bolest, která píchá, tak je to v pořádku a tak jak píše adrianav, znamená to, že se děloha rozpíná, co by jsi neměla cítít a bylo to alarmující je bolest charakteru křečí, to potom musíš okamžitě k doktorovi, tímto se znepokojovat nemusíme 😉

petra.v
17. kvě 2007

Bramburko, Laru má pravdu.Já předevčírem měla ty bolesti jak popisüješ TY,v diskusi jsem se holek ptala zda to mívají také.je to prý opravdu roztahování dělohy,taky se bojím ale snad je to v pořádku.
Takže hlavu vzhůru nám všem, snad to nic neznamená.P

pitruska
17. kvě 2007

Ahoj bramburko, mám to taky a hlavně když třeba ležím u TV nebo v noci. Taky když třeba zakašlu a nebo se přetáčím v posteli na druhý bok. Takže hlavu vzhůru, proti této bolestí jsem už imunní, vím, že souvisí s mimouškem, takže je to "příjemná" bolest...

klararas
17. kvě 2007

ahoj bramburko, já to mám také do teď a jak psala pitruska, hlavně když zakašlu atd. a měla jsem to vždycky (při každým těhotenství), tak si z toho nic nedělej a po porodu tě to přejde 😉

eligar
19. kvě 2007

Ahoj holky, dobre tema, dnes sem mela rano 5 minut bolesti jako kdyz zacinaji mesicky, bolest i v zadech, strasne sem spanikarila ... neptam se na tlakovou bolest, nebo pichani, ale na tu "menstruacni" a neni 5 minut dlho co sem cetla na porodnice.cz ak by nekoho zajimalo tady je odkaz: http://www.porodnice.cz/default.asp?rubrika=1&c... , ze ty bolesti maji byt chvilkove .. prosim o podobne skušenosti diky.

kristynaw
19. kvě 2007

holky,ja bykla ve ctvrtek na pohotovosti,kvuli bolestem. to co popisuje pitruska,kdyz se pretoci na bok atd to je normalni,je to bolest protoze svaly,ktery drzi delohu se natahuji atd
ja mela krece atd ale nastesti je vse v poradku, je to roztahovani delohy a taky ja mam dvourohou delohu tak to pry budu mit cely tehu.
to co popisuje eligar jsme mela taky a je to pry uplne normalni, proste se to tam vse meni

eligar
19. kvě 2007

😔 ahoj kristina, dekuji za odpoved, ja jsem si myslela ze taky poletim na pohotovost, nakonec sem cely den lezela a uz se to nezopakovalo. Jak dlouho te zvykne drzet ta krecovita bolest?

kristynaw
21. kvě 2007

mivam to nekdy chvilicku a jednou sem to mela celou noc,je to pry normal,ale kdyby se ti neco nezdalo,radsi s zajdi k doktorovi,kazdy tehu je individualni

bramburka
autor
23. kvě 2007

ty brďo ale jak má člověk poznat píchnutí a křeče a zaražené prdy 😉 no už se to uklidnilo, ale minulý týden to fakt jako bolelo třeba každých 5 minut, píchnutí a dost a tak pořad

kristynaw
23. kvě 2007

takovy to pichnuti je normalni,josu to ty ligamentarni svaly

masacek
24. kvě 2007

Holky můžete mi říct,kdy se vystavuje těhotenský průkaz?

maky_maky
24. kvě 2007

ahojky holky, jen bych se také ráda přidala do diskuze, taky mě občas píchne v podbříšku nebo cítím takové napětí jako by měly přijít měsíčky, ale pak to zase za chviličku přestane, přítel mě vždycky namasíroval v křízi takovým mentolovým gelem a bylo to o.k, pak jsem chvilku klečela v kočičím hřbetu to mi poradila kamarádka a opravdu to hodně zabírá.

masacek: mě doktor vystavil prlkaz už v 4+4 týdnu, to jsem byla poprvé na kontrole, ale je to dle lékaře některý vystavuje až třeba v 6-8 týdnu

kristynaw
24. kvě 2007

ja slysela ze vetsinou ve 12 tydnu,ale nekdo ji dostal uz driv,ja ji nemam vubec,v USA se to nevede☹

anney
24. kvě 2007

Holky ahoj-
já dostala průkazku až v 9.tt.Co se týče bolestí bříška jako při menzes, tak je to opravdu tím, že se napíná a roztahuje děloha.je to velmi nepříjemné a já tím trpěla hodně dlouho.Nakonec mě pobolívaly i srůsty po operaci, takže jsem měla neustále nějaké bolení.Čím budete déle těhotné, tím se ta bolest bude ztrácet.Já cítila později tyto bolesti jen občas, ale vždy to bylo spojeno stím , že mi povyrostlo bříško.Takže jak mimi rostlo, děloha se zvětšovala a já cítila tyto bolesti. 😉

maky_maky
24. kvě 2007

přesně tak jak říká anney, vždycky když mě pobolívalo v podbříšku, tak jsem viděla, že mi malinko povyrostlo bříško, i doktor říkal, že to je roztahováním dělohy! Já jsme v podstatě do konce 3. měsíce pořád krvácela nebo špinila tak jsem si užila svoje, tak tohle už mě moc nemůže rozházet, už jsem si na to občasný pobolívání či píchnutí zvykla. Dokonce mám někdy pocit, jako by se mi v podbříšku nafukoval nějakej balonek 🙂

kaceenka81
24. kvě 2007

já jsem ve 21tt,a mám bolesti občas pořád.bolí mě to hodně dole a i v tříslech.vždycky si lehnu a čekám až to přejde...

bramburka
autor
26. kvě 2007

Vážně to trochu už přechází, chce to se šetřit! A´T pracují tatínci! ... heslo dne 😀

petka136
26. kvě 2007

Ahojky!!!
TAk nevím - mě už břicho bolí od včera od večera docela intenzivně, navíc se mimi nějak hodně kroutí, myslíte že je to OK? Bolí to při chůzi i v klidu, ani vleže se mi moc neuleví. Nevím jestli nezajet na pohotovost - je to dost nepříjemný.

eligar
26. kvě 2007

su to peti tlaky nebo jsou to krece? No ja by sem na pohotovost zajela, kdyz mas pocit ze to neni v poradku

kristynaw
26. kvě 2007

ahojky,jestli jsou to bolesti,zajed ,pokud jen krece, melo by to byt ok, pokud bys zacla spinit nebo krvacet,upaluj na pohotovost.drzim pesticky

petka136
26. kvě 2007

Ahoj Eli, je to takový divný, vyloženě křeče to nejsou, ale bolí to chvílema docela hodně. Jenže to víš, s malým nemám šanci celý den ležet. Nasadila jsem si Magnesium a zkusím počakt do zítra, jestli se to zklidní. V nejhorším to jistí pohotovost.

kristynaw
26. kvě 2007

ja ted mivam taky bolesti,jen na jedne strane,tam kde je mimi(mam dvourohou delohu) a pry je to normalni,tak uvidis🙂

eligar
26. kvě 2007

Peti ak to boli hodne, nevahaj zlatko a chod, budes se celý den trapit jestli je to nebo neni v poradku. magnesko je ok, ale necekala by jsem. Radsi jit raz zbytecne, nez pozde vzdyt ty keci znas 😒

kristynaw
26. kvě 2007

jak se rika v anglictine better safe then sorry....tak je to na tobe,ale asi by sis mela zajit

eligar
5. čer 2007

Ahoj holky tak co presli vase bolesti? 😉 mne se opakuji krecovite bolesti jako na menstruaci a porad jsem na nemocenský

bramburka
autor
6. čer 2007

Já byla u Dr včera a řekl že od toho je to jiný stav aby to bylo jiný, řekl že nejsem otevřená a dál se tím nezabýval. vystupoval suverenne jako by to bylo normální. Ale u mě se to už hodně zlepšilo, i když dnes jsem se rozčílila a hned mě tam píchlo...

eligar
7. čer 2007

🙂 bramburko a nerek ti ze tehotenstvi neni nemoc? z toho rostu 😉 ja mam bolesti porad , tlaky pri chuzi i ve stoje :( tak mam neschopenku dalsi 3 týdny

bramburka
autor
7. čer 2007

no ja ani uz ne, dneska jsem mela takovy pnuti, ale pri zmene polohy to za chvili prejde. Takže dobrý tuk tuk tuk 😵

doldol
26. lis 2010

Zdravím všechny těhulky a prosím o radu. Zítra budu ve 24 tt a mám takový problém. V neděli jsem šla na pohotovost s tím, že mám bolesti v podbříšku....Nechali si mě v nemocnici, celou mě probádali, ledviny, močák a konečná diagnóza je kvasinková infekce. Našla jsem si nějaké diskuze na toto téma tady na koníku a vidím, že se příliš nemusím starat, není to nic neobvyklého, navíc u mě už vůbec né, na toto trpím už od puberty. Bohužel mi ale nikdo nepověděl, z čeho mám ty bolesti...Dneska jsem byla u své gynekoložky odevzdat papíry z nemocnice a rovnou jsem si na tu bolest postěžovala a taky nevěděla co to je... Asi bych jí měla víc přiblížit, je to prostě bolest dole v podbříšku, můžu říct ještě níž,jakoby stydká kost...Když sedím,tak je to OK, ale jakmile se chci postavit a začít chodit (nedejbože rychle) tak to prostě dost bolí. Tozn.chodím pomalu jako stará bába,jakmile trochu zrychlím tempo, začne mě tam hrozně píchat...Taky když si chci třeba ve stoje oblíct kalhoty nebo ponožky,tak to nedokážu, bolí mě to.... Doktorka mě vyšetřovala a hrdlo mam v klidu, zavřený.... Vlastně mi nikdo nic extra nenašel...hledala jsem diskuze na podobné téma, ale co jsem našla tak tyhle problémy trápí těhulky spíše na začátku těhotenství, ale v druhém trimestru? Nic jsem nenašla bohužel...mám kamarádku, má rodit každou chvíli a má stejný problém.... Myslíte, že bych mohla předčasně porodit? Nebo ještě lépe potratit? ☹ Hrozně se toho bojím.... Začla jsem užívat Magnesii lactici, 2 tablety 3x denně, ale nevím k čemu, děloha mi netvrdne....Prosím poraďte, co si o tom myslíte.... Všem děkuji za názory

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru