Bolesti kloubů na prstech rukou v těhotenství

verry
9. lis 2012

Ahoj, posledních pár dní mě bolí klouby na prstech u rukou( jsem v 29tt). Nepřijde mi že bych je měla snad nějak oteklé,ikdyž možná mi to jen nepřijde.., ale je to jak kdybych tahala kdovíco těžkýho v noci, a rano to je doba než je rozhýbu. I tak mě bolí celý den.
Čím to je?? Máte s tím zkušenosti? Co na to pomáhá??
Předem díky za vaše poznatky 😉

luciina
9. lis 2012

Nevím čím to je, ale mě bolely jen palce (ten sval mezi palcem a ukazovákem) a to mi i přeskakovaly. Asi 2měs po porodu to přešlo. Někdy jsem bolestí nevěděla zda mimi vůbec zvednu, ale šlo.

naomi6
9. lis 2012

Ahoj, já mívám často bolesti zápěstí a i prstů takhle na podzim. Zrovna tento týden mě to trápí a ještě to bude chvilku trvat. Mažu si to jalovcovým krémem, ale stejně to nepomáhá. Přejde to časem samo. Zkus počkat a pokud by to trvalo déle, běž k dr. Držím palce

lucifereeek
10. lis 2012

v těhotenství mě nebolely ale po porodu jo, já jsem si říkala, že je to třeba kvůli vápníku, že ho mám málo, pak to samo přešlo, jak jsem přestala kojit.

very
10. lis 2012

AHoj, mě tohle začalo při druhém těhu a trvalo ještě víc jak rok po porodu. Neudržela jsem v noci ani lahvičku v ruce..jak jsem usnula, tak mi ruce zůstávaly..zavřené nebo otevřené, a byl velký problém to rozhýbat. Studená voda při mytí nebo škrábání brambor, mě vyloženě do rukou bolela, teplo mi dělao dobře. Dělali mi x náběrů, nikdo nevěděl, se mnou..byla jsem na revmatologii, jejich léky nezabírali, vyšetření karpálních tunelů také nic..rahabilitace také nepomohly..až jeden doktor pronesl, ať zkusím nejíst nějakou dobu maso, uzeniny. Klepala jsem si na čelo..a překvapení, po čtvrt roce bolesti zmizely.. Po roce jsem se k masu vrátila a bolesti zase přicházejí.. Pro mě ty ruce byly veliký problém, snad se to nevrátí do té míry jako prve. Jinak všichni lékaři tvrdili, že podzim na všechny tyhle potíže hůř působí..jak píše naomi6. Já bych zkusila náběry..stejně každou těhulku pořád někdo nabírá, tak se to může spojit 🙂)

anetadr
10. lis 2012

Já jsem tohle měla taky a týkalo se to opravdu jen těhotenství - po porodu bolesti odezněly. V posledním trimestru mě bolely v podstatě snad všechny klouby - nejvíc pak kyčle, zápěstí a právě klouby na prstech. Neusnula jsem, když jsem obě zápěstí neměla pevně ovázané. Čím se blížil porod, tím to bylo horší, ale po porodu to vše odeznělo. Nic mi na to nepomáhalo. Může to být způsobené i tím, že v těhotenství se vazy v kloubech rozpínají kvůli tomu, aby mimčo prošlo pánví. Jenže se takto nerozpíná pouze pánev, ale všechny klouby jsou trochu povolené. Takhle mi to vysvětloval známý fyzioterapeut. Držím palce, aby se ti to moc nerozjelo - každopádně na mimčo to vliv nemá a k těhotenství to do jisté míry asi prostě patří.

scharka1
10. lis 2012

Ahoj, me boleli ruce strasne, hlavne rano, ale poporodu uplne preslo a vse ok. Kdyby to ale bylo nejake nesnesitelne, radsi si zajdi k doktorovi, muze to byt autoimunititni revmatitida spustena tehotenstvim

bella22
10. lis 2012

Já to měla taky, ke konci těhotenství opravdu hodně, hlavně ráno, že jsem ani nemohla pohnout prstama. Myslím, že je to asi běžný, snad zavodněním...? Nevím, ale nikdo mi na to nic neříkal, ani manžel - lékař.

alice80
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
marshmellounek
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
sisinka74
6. únor 2015

mam to ted taky. Myslela jsem si, jestli to neni od krcni patere. Takova zvlastni bolest, kterou mam zatim jen kdyz zapestim, nebo prstama hybu.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru