Bolesti kyčlí a třísel od 38 tt do 40 tt - problémy s chůzí. Měli jste je?

petruna
6. bře 2008

Ahoj holky,
cca od 38 týdne (možná i dřív) mě hrozně bolí kyčle a třísla. Ze začátku jen v noci (to při přetáčení z boku na bok skoro brečim), ale teď i přes den. Často skoro nemůžu chodit. Když jdu večer na záchod musím se držet nábytku než to rozchodim. Už nikam nechodím, jen do poradny nebo do obchodu, ale vždycky je to pro mě hrozně náročný. K bolesti třísel a kyčlí se po delší chůzi přidá i bolest podbřišku a zad a mám problém vůbec dojít domů.
Můj dotaz je o tom, že si vůbec nedovedu představit, jak s takovými bolestmi budu rodit, až se k tomu přidají kontrakce. Máte s tím někdo zkušenost ? Třeba si nedovedu představit, jak budu v I. době porodní chodit nebo jak vylezu na křeslo, nebo jak vydržím mít roztažený nohy. Kamarádky mi řikala, že to může být i důvod k císaři, což bych nerada. Měl jste někdo takové bolesti nohou a při porodu se to dalo zvládnout ?
Díky

pistek
6. bře 2008

Moja, velmi ti drzim prsty, aby si to ustala a vydrzala. Neviem ti poradit, co s tym robit, kedze nemam take problemy, ale viem si predstavit, ze je to velmi tazke. Ja mam problem z lavym kolenom, prave mam po operacii meniska a teraz mi vypovedalo sluzbu aj to druhe. Chvilu som ho mala znehybneme v orteze, ale nastastie mi neopuchlo, tak mi to dali dole a povedali, ze to musim rozchodit a rozcvicit. Su dni, kedy to ide a su dni, kedy noha hapruje. tiez si neviem predstavit, ako sa s nou budem pohybovat v den porodu a ako to bude na kresle, no este viec sa obavam dalsich dni, ako budem schopna chodit okolo babatka a ci nebudem nakoniec musiet podstupit opat artroskopiu kolena. Ale radsej na to nemyslim a snazim sa si kazdy den opakovat, ze v pohode donosim, ryhclo porodim krasne a zdrave dietatko, o ktore sa budem vediet postarat. POzitivne myslenie naozaj pomaha. Tak skus, aj ked viem, ze je to velmi tazke, nemysliet na to zle a na komplikacie, ale mysli na babatko, co budete robit, az budete spolu a ze vsetko zle v tej chvili pomynie. Drzim prsty

jarka70
6. bře 2008

ahoj petruna mna to trapi od 5mesiaca okrem obchodu a poradne nechodim nikam lebo sa ani nedoplazim a snazim sa lezat lenze ty si uz aspon na konci tehu.no a je to aj dovod na cisarsky oni to hned zistia ked ta budu vysetrovat.mne to aspon pri dcere ihned zistili a povedali ze neporodim normalne nakolko som mala aj silne kontrakcie a neotvarala som sa.ved uvidis kazda mame iny organizmus a inac to zvladame.

prunti
6. bře 2008

Ahoj petruna, ked som si citala tvoj prispevok...to ako keby som citala o sebe...mne sa to zacalo v siedmom mesiaci tehotenstva a striedali sa mi obdobia bolesti a nebolesti 😒 v 39.tyzdni som porodila normalnou cestou postojacky 😀 bez akychkolvek problemov 😉 ale ked sa rozpamatam, bolo to strasne, presne ako pises nevedela som riadne ani chodit a s tym zachodom to bolo tiez tak, ze som sa drzala kym som tam dosla. Ja som volala lekarovi a on mi vtedy vravel, ze to je normalne, pravdepodobne mi maly tlaci na panvove kosti, ktore sa roztahovali...bola som aj vypisana, lebo som nevedela chodit ani do roboty...takze som vela oddychovala, co rob aj ty, lebo potom to uz bude o inom 😉 drzim palce 😀 a neboj vsetko bude ok

jarka70
6. bře 2008

presne tak hovori aj moja dr. ze mi niekde tlaci tak preto take bolesti a niekedy si myslim ze uz ani nevydrzim a bojim sa ci sa nemoze nieco stat.ale vidim ze je to asi normalne prunti a nebola si koli tomu v nemocnici ?lebo ja sa chystam povedat mojej dr.v pondelok ze cim dalej je to horsie a bojim sa ze ma posle do nemocky.

kotenko
6. bře 2008

Ahojte, u mna bolestou krizou zacal porod... 33+6 tt, tak radsej nic nepodcenovat a hned zajst k lekarovi.

petruna
autor
6. bře 2008

dekuji za vase zkusenosti....zeptam se na to zitra v poradne. Kdyz jsem to dr. rikala, rekla mi jen, ze jedinym lekem je porod..ze to je normalni....ale to jsem ji jen rekla, ze me boli trisla a kycle...musim ji presne popsat, ze opravdu skroo nemuzu chodit a primo se zeptat, jestli takhle mam sanci zvladnout porod....
musim doufat.

ygreen
6. bře 2008

petru: neboj se, já to mám cca od 28tt. A mudr na to, že to je vlivem hormonů, že se rozestupujou. Nehrozí ti ani dřívější porod ani císař. Je to normální. Dostala jsem jen injekci vit. D pro lepší vstřebávání vápníku.
Mě bolí hlavně levé tříslo a kyšel a stydká kost. Taky se u mě střídá období bolesti a nebolesti. Ale když to je, tak to v práci rozcházim jak stará herka 😀

petruna
autor
6. bře 2008

ygreen :no ja to mam taky uz od driv nez 38 tt (ale tenkrat to jeste slo), musela jsem kvuli tomu driv skoncit na tehotenskem cviceni, protoze jsem uz nektere cviky kvuli trislum proste neudelala. PA mi taky rikala, ze to je vlivem hormonu na vazivo , jestli to rikam dobre...ale ze kvuli tomu nebudu schopna chodit to jsem necekala.
A taky mám to, ze me boli hlavne jedno trislo (me to prave), leve docela ujde...ale kvuli tomu pravemu treba nedokazu stat na prave noze, kdyz si treba obouvam boty...Ponozky mi vetsinou nandava manzel 😀
a taky mam dny a noci, kdy to boli min a pak dny a noci, kdy bych fakt brecela. To si pak vazne rikam, ze jsem pekna mekota a ze teda nevim, jak zvladnu porod, kdyz uz ted fnukam.
Jo a predcasnyho porodu se nebojim 😀 , cekam ho totiz kazdym dnem 😉 , jen bych ho rada zvladla prirozene...

astrane
6. bře 2008

Ahoj,to jem měla taky,asi od 7.měsíce-ani jsem se kolikrát nemoihla otočit v posteli a bolestí mi tekly slzy,chodit bzlo úplný utrpení-kyčle a stydká kost-takže celá oblast pánve a trochu kolena.Doktor tvrdil,že to musím prostě nějak vydržet.Porod byl super-žádný extrémní bolesti,po porodu jsem se sbalila a klidně bych šla domů-bylo to i bez nástřihu,a to jsem ani nemasírovala,ani nepila žádný čaje apod.
Vrátilo se mi to po porodu-ne tak moc a zabraly na to vitamíny pro kojící matky-od té doby je to dobrý

fim
7. bře 2008

Ahoj Petruna, chtěla jsem poprosit, abys pak nezapomněla napsat, jak jsi dopadla - jak dnes u doktora, tak až budeš mít čas, i s porodem. 😕
Mám již několik let nevysvětlitelné bolesti kyčlí a nesmím přibrat - což v těhotenství nejde, že? 😅 Takže očekávám něco dosti podobného..... Byla bys tak moc hodná. 😉

dzej
8. bře 2008

ahoj holky, já jsem měla - teda pořád mám ten problém taky, ale už mnohem míň. Dr. mi napsala na ty kyčle osteogeon, jím ho 2x denně a je to mnohem lepší.TAky jsem měla hodně křeče v nohách a na to mi pomáhá thiamin.

petruna
autor
8. bře 2008

fim : jasne ze napisu. ALe nevim, jestli jsem ten samy pripad. Ja to mam az ted na konci tehotenstvi. Dr. mi nic moc nerekla. Jen to, ze je to normalni 😒 a ze jediny lek je porod. To mi rekla i ta dr. minule....V poradne se stridaji 3 doktorky.
dzej : tak to ja se ji teda priste zeptam na ten osteogeon, jestli teda do te doby neporodim...
ale o neco vic nez kycle me trapi ty trisla (hlavne to prave), dneska v noci to bylo zase utrpeni...kdyz se pretacim, tak mi ta silena bolest vystreluje i do bricha....jestli jsou kontrakce podobne, tak na ne aspon budu trochu priparavena 😅
no a dneska je zase jeden z dni, kdy skoro nemuzu chodit - hlavne kvuli tomu pravemu trislu...

dzej
9. bře 2008

petruna jsem se sekla, jmenuje se to osteogenon 😉 ty třísla mě bolí taky, ale většinou jen v noci, přes den to jde. A nebo když v práci rychle vstanu ze židle nebo z auta...na to mi dr. taky řekla, že jediný lék je porod 😅

zuzana1710
12. srp 2008

ahojte...no ja uz neviem co mam od bolesti robit..mne to pripada ako zacviknuty nerv...som skor priputana na lozku...k dr musim chodit peso a to je moja smrt..obvikle mi ta cesta trva 10 minut,ale teraz asi hodinu a pol a to so slzami v ociach...zacalo mi to asi pred 2mi mesiacmi..tahalo mi nohu dovnutornej strany,ale to som este chodila v pohode..potom sa to zhorsovalo a ked som dlhsie sedela,tak som sa nemohla rozhybat..a teraz uz nemozem chodit vobec..strasne to boli a ked sa pokusam stupit na tu nohu,tak ma vobec neudrzi..ako keby som ju ani nemala..a na wc chodim s obrovskou bolestou a pridrziavam sa vsetkeho mozneho...dr mi vravela,ze je to normalne..ale mne to normalne nepripada...chcem sa objednat na neurologiu a ci by mi neurobili obstrek..uz mi je to jedno...teraz v pon delok mam doktora a vobec netusim ako tam pojdem...lebo doma uz neporobim okolo seba absolutne nic...neda sa mi.ist sa osprchovat je pre mna utrpenie...skuste poradit ci by som mala ist na ten obstrek,alebo nie..alebo pordate nieco ine..prosim.som uz zufala.. ☹

gabka.d
13. srp 2008

Ahoj, zuzi.
Mě bolí levá kyčel, ale to tak, že v noci se otáčím se slzami v očích a přes den toho moc neudělám, stačí mi vaření a jsem hotová jako bych složila vagon uhlí.... kvůli tomu že jsem všelijak chodila aby to nebolelo, mě chytly křeče do lýtka, myslela jsem že mám takové problémy kvůli váze, ale dr. mi řekl že ani ne, stejně si ale myslím že trochu jo, no to je jedno.. prostě mi na to napsal hořčík a bylo to mnohem lepší!! jedla jsem ho 3x denně, nechám si ho znova napsat, bylo to s tím fajn, sice to bolelo ale asi o 50% méně.

zuzana1710
13. srp 2008

gabka,no len ja som v zahranici a tu je divna starostlivost..povedali mi,ze je to normalne a to je vsetko.dali mi paracetamol ale to ako keby som ani neuzivala..nic nezabera..ja nemam krce..ja mam ostru pichlavu bolest..a vobec nechodim...ked musim ist na wc,tak sa drzim zarubni a skackam na pravej nohe...je to ako vyskocena platnicka,alebo pricviknuty nerv...inak si to neviem vysvetlit...v pondelok mam doktora,ale budem musiet zavolat,ze sa nedostavim,lebo som na lozku a nemozem sa ani len pohnut...neviem ako sa dostanem do nemocnice..nemozem sa ani osprchovat..a najhorsie na tom je,ze som tu sama a nik mi nemoze ani pomoct...

dukie
13. srp 2008

Ahojky. Mě trápí bolesti kyčlí v noci, jak ležím na boku, tak to vždycky po čase začne bolet. Tak se přetočím a zase se probudím za čas bolestí na druhé straně... takže se pořád převaluju sem a tam. 😀 Naštěstí tohle během dne nemám. Zato mám bolesti v místech, kde končí bříško a začínají stehna. Z přední strany setehen. Bolí to právě "na konci podbřišku" a dál "na začátku stehen". To už mě ale trápí cca od počátku 7. měsíce. Je to prý skutečně normální, rozvolňují se vazy, jak se tělíčko chystá k porodu. Ale taky si někdy připadnu úplně neschopná. Jsou dny, kdy to "jen cítím", a pak dny, kde se skoro nemůžu ani pohnout. Nejhorší je potom zvednout nohu dopředu nahoru (jakože když si sednu a chci si dát nožky nahoru na židli nebo když potřebuju vlézt do vany či z ní vylézt, když si chci obléci kalhotky či kahloty atp.). To je fakt hrozný... ale bojuju, musí se to ještě nějakou tu chvíli vydržet. 🙂 Snad to po porodu skutečně bude zase O.K. 😵

zuzana1710
13. srp 2008

dukie,tieto bolesti som mala aj ja..ale to nebolo nic oproti tomuto...to sa naozaj roztahuje panva...a s tym,ze nemozes zodvihnut nohu,tak to mam aj ja..musim si ju sama rukou zodvihnut..inak to nejde..nejak mi to tam vo vnutry nepracuje..druha noha nic..uplne v pohode..s tou mozem robit cokolvek,ale druha ako keby nebola ani moja...uha a s obliekanim nohaviciek tak to je komedia...musim zase zodvihnut rukou nohu a natiahnut si na nu nohavicky a potom druhu nohu a to vsetko len v sede...po stojacky to uz nezvladnem..nezvladnem ani stat nieto este obliekat sa...mne by to do porodu ani tak nevadilo..mna len serie to,ze taraz mam navsetvy u dr 2 krat za tyzden a toho sa bojim,ze nemam tam ako ist..a su to najhlavnejsie vysetrenia v tomto obdoby..ked som doma,ze len lezim,tak mi to az tak nevadi a kludne by som to prelezala az do porodu..len co s tymi doktormi?? ☹

gabka.d
13. srp 2008

zuzi, mě to bolí tak nějak stejně, jenže jak sem špatně chodila tak z toho ty křeče...hořčík mi pomohl i na křeče i na kyčle..skus se na to zeptat.
dukie- asi to vyzní hrozně,ale jsem ráda že jsem narazila na někoho kdo to má taky.. už jsem si myslela že je to tím že vážím jako slůně, ikdyž možná že i to má svoji roly.. nevím

dukie
13. srp 2008

zuzana: Já se snažím se pohybovat i mimo lékařské prohlídky. Nejde mi to kdovíjak dobře, ale říkám si, že je potřeba to i při té bolesti procvičovat, alespoň tou chůzí, na nějaké cvičení už fakt nemám. 😝 Bojím se, že kdybych zůstala doma jen pořád sedět či ležet, tak by to zatuhlo ještě víc. 😕 Kdo ale ví... Jinak Tě docela chápu, já právě v pondělí byla na stěrech a musela jsem si pak oblíct u doktorky v kabince kalhotky a kalhoty, a to jsem myslela, že asi nezvládnu. 😀 Doma si k tomu taky sedám, ale tam jsem chtěla být statečná a rychlá... a nějak to nešlo. 😀

gabka.d: Já taky nejsem sice žádné pírko, ale myslím si, že to jen tou váhou není. Jak píšeš, asi to určitou roli hraje, ale zase si myslím, že naše vazy jsou i mimo těhu zvyklé nosit tu naši váhu, takže jsou "odolné" a jen tak něco je nerozhází. Myslím si, že víc za to můžou hormony v těhu, které ty vazy prostě rozvolní, a tak nefungují jako dřív. 🙂

gabka.d
13. srp 2008

no to je fakt, chudáci holky co váží 50kilo a v těhu 20 přiberou.. 😖 to bych asi neustála vůbec

zuzana1710
13. srp 2008

gabka,horcik je to magnezium,alebo horcik je ine??neviem ako si to mam v lekarni pytat...neviem ako sa to povie po spanielsky..a jasne uz viem o tych krcoch..ano aj mna chytali do lavej nohy do lytka,kedze pouzivam len lavu nohu a aj svalovka aj krce ma chytali... 😠

dukie,ja ked sa pohybujem..tak je to na druhy den este horsie...skusala som cvicit..mam aj fit loptu,ale naozaj sa mi to tym len pohorsilo... ☹

gabka.d
13. srp 2008

zuzi na lahvičce je napsáno : Magnesii lactici 0,5 GLO¨
předepisoval mi to doktor, tak snad ti to prodají jen tak, dostala jsem rovnou 100tablet...

zuzana1710
13. srp 2008

takze je to latinsky napisane...to by mali uz poznat...a dr ti to ako kazal uzivat??ako casto??lebo ja uz som v pokrocilom stadiu tehu a vraj magnezko sa neodporuca uz od 36tt bo potom sa moze prenasat..ale nevadi..skusim aj tak..dikes moc..inak som sa ta chcela opytat na ten latinksy nazov... 😉

zuzana1710
13. srp 2008

tu daju vsetko bez predpisu,tak toho sa nebojim,ze by mi to nedali...aj antikoncepciu daju bez problemov.. 😝

dukie
13. srp 2008

zuzana: Magnézium (čili hořčík) se skutečně od 36. týdne neužívá. Údajně proto, že by mohl zhoršovat (jakože zmírňovat) kvalitu kontrakcí, tj. svým způsobem znemožňovat či zpomalovat porod - laicky řečeno. Je to logický, protože hořčík působí v těle společně s vápníkem mj. proti křečím atp. Proto mají jeho zvýšenou spotřebu mj. sportovci (a taky lidi, kteří mají i velké psychické vypětí, ale to sem asi zrovna nepatří 🙂 ...). Otázkou je, jaké dávky magnezia člověk bere. Poradila bych se s lékařem. Něco jiného jsou asi tablety volně dostupné v lékárně, něco jiného asi bude to, co předepisuje v těhu lékař (důležitý je jistě obsah hořčíku, tedy jeho množství v jedné dávce).

Jinak k tomu pohybu... taky se mi to tím zhoršuje, většinou když jeden den ťapkám někde po městě, tak druhý den se nemůžu ani hnout. Ale třetí se to zase zlepší, takže se přemůžu a snažím se zase hýbat. Inu, je to potíž, jeden si nevybere... 😕

zuzana1710
13. srp 2008

dukie,predpisali mi paracetamol..ale to je o nicom...raz mi pomohol zmiernit bolest,ale na druhy a treti krat uz vobec nezabral...3ja doktori ma videli a ani jeden si z toho nic nerobil..ze to je normalne..ale ja hrozne krivam..a ked ma isli vazit,tak som nemohla vystupit na vahu..musela ma sestricka pridrzat..ale podla nich je to normalne...poevadali,ze mam si robit masaz,horuce obkaldy,alebo ten paracetamol a ked som povedala,ze vsetko som uz skusala,tak ma odbila s tym,ze no nieco uz len musi zabrat a viac sa o tom nebavila.. 😠

fiallinka
13. srp 2008

holky, mne začaly asi před 2 týdny ukrutně bolet spíš stydké kosti, prostě všechno tam dole, a bylo mi doktorem vysvětleno, že jakýkoliv diskomfort tohoto typu znamená, že se kosti rozstupují, uvolňují a připravují na porod, pak se to upraví... takže vydržet... někdy to bolí, někdy ne, asi to není úplně to samé, o čem píšete, ale podobné...

zuzana1710
13. srp 2008

fiallinka,roztahovanie kosti mam uz za sabou...to presne viem aka bolest je...to neni az take hrozne...mne zrejme babo niekde silno tlaci na nerv a to mi sposobuje tu bolest...aspon tak to ja citim.. 😠

gabka.d
13. srp 2008

doktor mi předepsal 3xdenně 1 tabletu, ale já jsem 29tt a psal mi to v 27tt.tak se zeptej v lékárně, myslím že jednu tabletu bys mohla,ale měl by to posoudit lékař, mě to pomohlo po 3dnech, a je to čímdál lepší.kdybych v těch lepších dnech nezapomínala, tak jsem třeba mohla být i bez bolestí..kdo ví

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru