Bolesti kyčlí v těhotenství, co s tím?

sendoska
15. únor 2013

Jsme ve 27tt a už asi cca 14 dní mě hrozně bolí kyčle ☹ hlavně k ránu se budím bolestí ze spaní, musím se otočit na druhý bok, chvíli usnu, ale pak mě už bolí obě strany a nedá se ani spát ☹ .. Kyčelní klouby mě bolívají i přes den , když dýl sedím, nebo když si lehnu k televizi... Mám s toho docela starch ☹ protože mi zbývají ještě 3 měsíce do Porodu a už To tááák Moc bolí ☹ co potom v 8-9 měsíci? to už asi nevydržím... ☹ Nemáte zkušenost se stejným problémem? Dá se to nějak vyřešit? Mám o tom říct na příští poradně Doktorovi? ....

mamkamarketa
15. únor 2013

@sendoska doktorovi to rekni. Ja mela tyhle bolesti od 14tt. Kdyz jsem vstala "lezela" jsem par minut na zdi a pak jsem mohla jit dal. Kupodivu se to ke konci trochu zlepsilo. Dostala jsem homeopatika, ale k nicemu to nebylo.
At je brzo lip!

bellarat
15. únor 2013

@sendoska Ahoj, jsem taky ve 27. tt a mám stejný problém, bolest kyčlí. Asi ve 4. měs. mi začala bolest pravé a pak levé. Gyn. jsem to jen tak mezi řečí řekla, ale ani se nad tím nepozastavoval. Je to prostě asi normálka. Když to na mě příjde, tak nejsem schopná projít ani celé Tesco, abych nakoupila 😖 Bolí to v leže i při chůzi. Ale budeš mít určo i dny, kdy to nebude bolet, já jsem dneska třebas v poho. 😎

sendoska
autor
15. únor 2013

@mamkamarketa
@bellarat mě teda bolívá i kostrč, ale to se daří přítelovi rozmasírovat Krémem Alpa... ale na ty kyčle jsme si říkala, jestli třeba nějaký vitamín, nebo Pulka paralenu na noc ?? .. Každopádně se zmíním doktorovi, ale jdu až za týden ☹

marketnieuw
15. únor 2013

co s tim? porodit 😅
doktorovi to urcite rekni, ale myslim, ze se s tim moc delat neda
co nejaky mekky polstar pod sebe na bok?

mamkamarketa
15. únor 2013

@sendoska no brat si kazdy vecer 10tydnu paralen mi neprijde jako fajn reseni 😖

mircisek
15. únor 2013

Mně doktorka dala Osteogenon. Asi to trochu pomohlo, ale teď už mi na stydkou kost nezabírá vůbec nic. Snad jen porod.

handm
15. únor 2013

@sendoska Já mívám problémy a bolesti kyčlí i bez těhotenství, naštěstí během něj v pohodě - to jsem o nich nevěděla, bolestivé to bylo pak u porodu, ale tos slyšet asi nechtěla (vyřešil to epidural u prvního, u dvojky se nestíhalo a přežila jsem v poloze na boku😉).
Nicméně, záleží na příčině těch bolestí, jestli je to "jen" zátěží nebo rozestupem kostí, hlavice kloubu atd.. U mě zabírají gumoví medvídci na kila, protože mi chybí obalení hlavice kloubu "želatinou" nebo jak to říct, která "dělá jakoby polštář" při dosedu do jamky kloubu (asi to není moc srozumitelné 😲) Jíst můžeš taky hodně sulcu a podobných věcí...

sendoska
autor
15. únor 2013

@handm Já právě Epidurál nechci , ale kdyby ty bolesti nepřestaly do porodu tak bych si ho teda asi dala... ale snad to přejde, nebo gynekolog něco vymyslí co by mohlo pomoci... A jaký byl rozdíl v porodu s Epi a bez ? velký?

handm
15. únor 2013

@sendoska Moc nedokážu porovnat, druhý byl pak už hodně rychlý, na tři zatlačení byla malá venku. U jedničky to trvalo déle a jelikož mi právě bolesti vystřelovaly do kyčle a nemohla jsem se pořádně uvolnit ani pořádně zabrat, jak jsem byla v křeči z té nohy, nechala jsem si ho píchnout a přišla jsem si jak po liftingu 😀
Držím palce, at gyndr něco vymyslí!

buterfree
15. únor 2013

mě pomáhá předporodní cvičení - kurz. Vždycky se mi tam kyčle nádherně uvolní 🙂

jancip
16. únor 2013

@sendoska Já si dávala na spaní pod sebe polštářek se silikonovými kuličkami. Hodně to pomáhalo a mohla jsem se na něm i dobře otáčet, s čímž jsem pak už měla ke konci těhotenství hodně velký problém. Jen škoda, že jsem na to přišla celkem pozdě.

romantika
16. únor 2013

je to normalni, rozvolnuji se vazy, nekoho to boli vic, nekoho min, ja to mam vzdycky uz od zacatku. POmaha mi davat si na spani mezi nohy polstar a kdyz je hur, davam si na matraci jeste jednu tenkou mekou, aby telo melo vuli. Normalne se na to prodava takovy velky matersky polstar-takova zizala, pak ho muzes pouzivat jako kojici. Je dlouhy jako ty, das si ho na spani mezi nohy, kus pod brisko a konci pod hlavou. Ja mam kolikrat bolesti jako by se mi ty kycle tocili dokola.
Dr. stim moc neudela, je to o vazech, ale muzes mu to rict, je dobre ho o tom informovat.
Jestli si prvorodicka tak je to celkem normalni, mne se po prvnim porodu roztahla panev o 6cm ne ze bych byla sirsi, pres boky mam stejne, ale nejak se pretransformovala, protoze driv jsem byla sirsi a velice uzka mezi zady a stydkou kosti v pricnem smeru.
I po porodu jeste rok potrva, nez se ti vse stahne zpet, takze pocitej ze treba kalhoty ti pres kycle budou tahnout jeste nejaky cas, ikdyz budes vazit stejne. Mne to trvalo cca rok, nekomu se telo stahne rychleji.

sendoska
autor
16. únor 2013

@romantika Polštářek si mezi kolena dávám , jinak bych se asi vůbec nevyspala 😀 ten polštář na kojení se chystám koupit tak třeba bude ještě trošku lepší než Obyč polštář. Prvorodička jsme a je pravda že ted už nezapnu přes boky některé věci co jsem měla dobré před těhu .. chybí mi tam cca 3-4cm tak asi se fakt dost rostahuju ☹

romantika
16. únor 2013

@sendoska jojo ono to proste k tomu patri, pred porodem jsem mela pocit ze mam kycle metr od sebe 🙂))) taky jsem porad s polstarem vyckavala a ted u druheho to kupuji jako prvni, na to kojeni je taky fajn, nazatezujes si miminkem brisko. Ono ke konci jak uz je pak velke brisko tak je dulezite i podkladat to brisko, kdyz lezis na boku, protoze te tahne dolu.

andynka86
29. bře 2013

@sendoska Ahojky, našla jsem tvoji diskuzi z února. Chci se jen zeptat, zda jsi objevila nějaký "zaručený recept" na ty kyčle? 😉 Mě to zlobí také a to jsem teprve 14tt, při představě, že to takhle bude ještě dalších 6 měsíců mě omejvá! ☹ Ta bolest je nesnesitelná hlavně věčer, když si jdu lehnout, včera snad hodinu, než jsem usnula, no hrůza. Co ti na to řekl Dr.? Díky.

sendoska
autor
29. bře 2013

@andynka86 Ahoj , mě ty kyčle asi do týdne přestaly bolet tak jsme to už potom nijak neřešila ☹ tak asi neporadím... ale asi to je opravdu tím, že se roztahují vazy , proto to bolí! tak se neboj snad tě to taky za chvíli přejde!!! V tom 27tt ty bolesti byly fakt hnusné, hlavně ráno jsme se budila skoro pořád jak mě to bolelo ☹ i přes děn to kolikrát bolelo, že jsme nevěděla jak už si mám sednout ☹ ale fakt to asi do týdne přešlo ted jsme 33tt a je to už dobré 🙂 už nebolí ani kostrč ani kyčle 🙂 ... omlouvám se, že jsme neporadila ( já na recept proti té bolesti taky nepřišla) ..

littlejane
29. bře 2013

Tak ja pri 2.tehu trpela uz od 4.mesice. Nepomohlo vubec nic. Chodila jsem i k ortopedovi,ale stejne se mnou nemohl kvuli tehu nic udelat. Kdyz byly bolesti nejhorsi,tak paralen. Nakonec jsem od 6.mesice skoncila o franc.holich a posledni mesic uz jsem skoro vubec nemohla chodit. A porodem se mi teda neulevilo. Nakonec se to srovnalo samo cca do pul roku po porodu. Ale dodnes to obcas citim,hlavne v noci,kdyz lezim dlouho na jednom boku.

andynka86
29. bře 2013

@sendoska Děkuji za info. 🙂 mě to zlobí už pár dní, ale včera večer to bylo nesnesitelné, málem jsem brečela. Nemohla jsem tu nohu ani nadzvednout a když jsem se chtěla postavit, tak jsem bolestí nemohla. ☹ Snad to časem přejde...

andynka86
29. bře 2013

@littlejane Děkuji za zprávu. Mě to taky zlobí hlavně na boku. Bolí mě pravá kyčel a když ležím na levé, tak pak tu nohu nemůžu bolestí ani nadzvednout: ☹ Dávám si polštář mezi nohy, ale nepomáhá to. Když v noci dlouho ležím na jedné straně, tak cítím bolest, musím se přetočit a za chvíli je to zase to samé. pořád dokola... ☹ Bolí to hlavně věčer a nebo odpoledne, když jde po celo denním sezení z práce. ☹

littlejane
29. bře 2013

No me to bolelo nejvic paradoxne vecer a v noci,kdy jsem byla v klidu. Uplna pulzujici bolest. A pak uz teda porad ke konci ☹ Clovek je pak uz uplne zoufalej a protivnej sam sobe. Radu nemam,proste vydrzet a vydrzet 🙂 Preju ti,at se ti to rychle srovna a bude lip 🙂

markkketa
29. bře 2013

Souhlasím, musí se to vydržet, na bolest mi trochu zabírala Arnika- homeopatika, jinak kromě kyčlí mě bolely i svaly na zadku, takže manžel každý večer masíroval, chudák 🙂 vím, že je ta bolest hrozná, já to pak ke konci řešila tak, že jsem spávala k ránu v sedě, protože jinak bych se vůbec nevyspala, jak už bolely kyčle na obou stranách, snažila jsem se přes den taky trochu protahovat... je to hold velká zátěž

leveve
4. říj 2013

Přidávám svůj příspěvek k diskuzi... Od té doby, co mě doktorka řekla, že již nesmím ležet na zádech, jsem poctivě ležela na boku a od té doby jsem se také v noci vždycky probudila s velkou bolestí v kyčli. Tak jsem si lehla na druhý bok a po chvíli zase... a tak jsem se převalovala několik hodin, až k ránu na chvilku usla. Bolest jsem ještě cítila ráno, ale pak jsem to nějak rozchodila... Jediné, co mi pomohlo, byl kojicí polštář.. Nikdy jsem jej neměla v plánu koupit, ale teď nelituju. Mě pomohlo, když jsem si jeden konec vložila mezi nohy, o druhý jsem se opřela zády a bříško podložila ještě jedním malým polštářkem. Sice pak už v posteli nebylo místo, ale vyspala jsem se báječně 🙂

midule
25. říj 2013

Já už jsem v koncích jsem teprve v 6tt a nedokazu si predstavit ze to vydrzim do 40. Na nohy se uz skoro nepostavim spim pouze v sede protoze kdyz lezim tak zvracim a mam neuveritelne bolesti v pod brisku vzdycky pred toaletou a jeste min. Pul hodiny po ni. Jsem k.o. :(

monkriz
2. pro 2013

@midule bude líp 🙂 ...a pak zase nic moc

ined77
13. led 2014

Dobrý den těhulky a maminky 🙂,

do naší Wiki knihovničky byl přidán nový článek https://www.modrykonik.cz/bolest-nohou/.
Budu moc ráda, pokud najdete chviličku a podělíte se i s ostaními těhulkami a maminkami o Vaše zkušenosti s touto problematikou. Vaše rady a postřehy ostatní maminky jistě ocení 🙂 .
Své poznatky můžete psát přímo pod článek do okénka " Moje zkušenosti s ...".

Mockrát děkuji a přeji všem pohodový začátek týdne 🙂 .
D.

@monkriz @midule @leveve @markkketa @littlejane @sendoska @romantika @handm @mamkamarketa ... a další 🙂

vvilandra
20. únor 2014

Ahojki, já jsem ted v 23tt, taky mě kyčle bolí, posledních 5 dní je to ale zahul, vůbec se nevyspím. Kojící polštář používám už od začátku těhu, ale nějak to nepomáhá ☹ ano dobře se na něm spí, ale ty kyčle mě stejně šíleně bolí. Doufám že to přejde, neumím si představit že se už pořádně nevyspím ☹

luciekazlin
20. únor 2014

Ahoj, jsem ráda za ty rady tady.. taky mě hodně bolí kyčle, ale většinou až k ránu.. někdy když náhodou a to málo kdy ,spím na zádech, tak pak mě rozbolí neuvěřitelně kostrč.. to musím výlézat z postele s něčí pomocí a se slzami v očích.. a nebo třeba nesmím číst knížku v leže v posteli.. to je pak to samé.. ale v sedě a na gauči v polosedě mi to nevadí.. Tak snad mě to taky přejde 🙂

petule89
20. bře 2014

Hezký den,
také mám problém s bolestí kyčlí a pánve.
Začalo mi to mírnou bolestí pravé kyčle v neděli,v pondělí mírné zlepšení,ale od úterka trpím jak zvíře :'( Od té neděle jsem se nevyspala,kojící polštář mám mezi koleny pořád...Někdy to zabere,spíš ale ne...Termín mám až v říjnu,tak doufám,že to povolí. Někde na netu jsem se dočetla,že pomáhakí vitamíny vápník a hořčík.Tak jsem včera nasadila,tak uvidím. Máte s tím,prosím,některá zkušenosti?
Na kontrolu jdu až 31.3.Nechce se mi tam běžet s každým "prdem",aby mě neměl za hysterku (čekáme první mimčo). Jediné štěstí mám v tom,že nechodím do práce.Tam bych asi umřela...

pumlik
9. kvě 2014

ahoj těhulky, já jsem dnes podle ultr 41+0 podle menstr 40+0 čekám třetí, takže jsem docela překvapená že jsem už dávno neporodila. překvapená.....no řekla bych na.....!! ale co se dá dělat...neřešila bych to, ale přesně jak tu píšete, mám šílené problémy, bolesti s kyčlema. vystřeluje to tak, že si poslední dny už ani normálně nemůžu dojít na záchod. zabolí to tak, že slzičky vlítnou do očí. přibližně se to zhoršilo tak, že tak každý tetí, čtvrtý krok se podlomí bolestí nohy! o spaní nemluvě. prakticky 3týdny už moc nespím. nechci Vás strašit, ale ty kyčle mne trápí už tak od zač. 5měsíce, takže je to asi individuální, ale mne to nepřešlo až do porodu. a jak budu rodit? to taky nevím... první porod byl celkem v normálu, druhý byl úžasný, rychlý, ale z tohoto třetího mám popravdě dost strach, protože si to s těma kyčlema neumím představit! navíc jak nespím, tak nemám vůbec sílu...tak kde vezmu sílu tlačit?? předešlé těhulkování se obešlo naštěstí bez takových problémů. hold je opravdu každé těhulkování jinačí! držím všem palečk a snad už brzo!!! a rychle!! 🙂

pumlik
23. kvě 2014

ahooj holky. tak dva dny po tomto co jsem tu psala jsem porodila!! kooonečně, a mám zdravooou krásnou holčičku! je to stejně zázrak! jsem štastná! ještě dva dny po porodu jsem nechodila, vůbec! kyčle přestaly sloužit! panika!!! ale pak jak když utne....prý jsem měla několik měsíců těhotenství skříplej nerv....noo hlavně že už kyčle nebolí a že to nenechalo žádné následky! ale bylo to fakt peklo ty poslední týdny...všem přeji hezké bezbolestné těhulkování a zdravé dětičky! 🙂 😖 😖 😖

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru