Bolesti pánve - stydké kosti. Nemáte s tím zkušenosti?

eva.konczynova
27. lis 2007

Ahoj holky, podle ultrazvuku bych měla být na začátku 12. týdne, a poslední dobou mně docela dost pobolívají kosti pánve - hlavně ta na levo, nevím, zda se správně jmenuje stydká kost. Někdy mně to píchá, jindy bolí když chodím, ale někdy i když ležím. Hledala jsem něco o tomhle problému na internetu, ale našla jsem jen že to je spíše typické pro konec těhotenství.. Nemáte s tím některá zkušenosti? Zítra jdu na prohlídku, ale přeci jen mám pocit že se mi to včera a dnes jakoby zhoršilo, tak zda mám důvod se znepokojovat, popř. zajít k lékaři hned?

ivana2909
2. pro 2010

@mazurovci môžem ťa poprosiť o popis aspon niektorých tých odlahčovacích cvikov? Tiež si myslím, že by to mohlo aspon trošku zmierniť bolesť. ďakujem

mazurovci
2. pro 2010

Ivanko, ten nejucinnejsi je, ze si lehnes na bok a podlozis si vrchni nohu tak, aby byla ve vodorovne poloze... Tim tu kycli odlehcis. A druhy je, ze si sednes, jednu nohu skrcis za sebe a k ty pred tebou se pomalinku nahnes, jak ti brisko dovoli... A dalsi uz si bohuzel nepamatuju. Preci jen to jsou uz 2 roky a ja jsem sportovni antitalent 😀 Tak pereju aby pomohlo... 😉

mazurovci
2. pro 2010

@ivana2909 mas tam odpoved, zapomnela jsem to poslat tobe...

sussanah
2. pro 2010

@ivana2909 jj s tema nohama ve vodorovne poloze, to hooodne pomaha, na to jsem zapomnela, spala jsme se dvema polstari mezi kolenama/stehnama a to pak docela slo. Ale na otoceni v posteli jsem potrebovala skoro jerab 😀
@zuzi82 ja pila malinik primo na litry, hrozne mi chutnal, tak to bylo mozna kombinaci 😉
@doldol ber to tak, ze cekas teprve prvni mimco, takze si v klidu muzes lehnout a vstat az na cestu do porodnice v breznu a nic ti neutece, nic nemusis 😉 😀

doldol
2. pro 2010

@ivana2909 jojo presne tak....ja tu taky psala,ze me to tesi,ale ne ze bych se radovala z bolesti druheho,ale ze v tomto nejsem sama....verim,ze to nejak vydrzime🙂))

doldol
3. pro 2010

tak jsem dnes byla na kontrole, doktorka se ptala co bolesti, ... vše jsem jí řekla a poslala mě na ortopedii a neurologii.... žádanku mi ale nedala..co myslíte, mám tam jít? Bude to k něčemu???

doldol
3. pro 2010

Jo a napsala mi Utrogestan :S v příbalovém letáku je ale napsáno, že se to smí užívat jen v prvním trimestru.... co ted ☹

bellka
3. pro 2010

@sussanah jj, tak na otočení je taky potřeba něco jako jeřáb, ale s tím polštářem mezi kýtama to je lepší, ovšem vstát z postele, taky úžasný zážitek. Ale co, vydržet, za chvilku si na to ani nevzpomeneme 🙂
@doldol Utrogestan teď??? Tak to nevím, já ho brala v prvním trimestru a mám za to, že je to na podporu časného těhotenství, že je to progesteron, tudíž nevím 😕

doldol
3. pro 2010

ach jo,...zkusim jeste nekde pocist,jestli to taky nekdo bral na konci druheho trimestru,snad neco najdu:s

doldol
3. pro 2010

no super...Aplikace mikronizovaného progesteronu v druhém a třetím trimestru gravidity může vést k rozvoji cholestatického těhotenského ikteru nebo hepatocelulárního poškození...co má být zase toto? to je v příb.letáku....to snad nemyslí vážně ta doktorka?

sussanah
3. pro 2010

@doldol no utrogestan v 2.trimestru je fakt silene 😕 Na zaklade ceho ti to predepsala? Jakoze potrebovala body, tak ti to napsala na tu stydkou kost nebo co???? Byt tebou, tak dr zavolam a znovu se ji zeptam, proc to mas ptat, ze jsi to a to nasla v pribalovem letaku

doldol
3. pro 2010

Právě, že netuším na základě čeho.... ona mi nikdy nic nepoví,.... právě nemám chuť jí ani volat, asi to hodím do koše....počítám, že k ní půjdu ještě tak 3x a pak už budu chodit do porodnice, tak to u ní nějak vydržím...ale zase mám zkušenost fakt...dneska najít dobrého doktora ☹

itka
3. pro 2010

Ahoj, já už od třetího měsíce beru Osteogenon (2x denně) a musím říct, že pomáhá. Mám 4 týdny do termínu, ale kosti zatím drží. To v prvním těhu v 36. týdnu jsme nepohnula ani nohou a manžel mě vozil na vozíku. Teď se mi pánevní kosti ozvaly už ve třetím měsíci, ale naštětěstí se umoudřily. Sice bolí, ale CHODÍM!

doldol
4. pro 2010

@itka Ahoj, no kdyby mi doktorka napsala toto, tak to i jím....to se smí během celého těhu...ale ten Utrogestan už je v koši.... Itko byla jsi na ortopedii? poslala tě tam gynekoložka? Mě říkala,ať si tam zajdu, ale nevím jestli to k něčemu bude, co myslíš?

itka
4. pro 2010

Ahoj, na ortopedii jsme nebyla. Vím, že je to k ničemu. Pomůže jen porodit. Do té doby musíme vydržet a šetřit se, aby bolest nebyla tak šílená. Ale fakt nic na to není. ještě existuje speciální pás, kterým si stáhneš pánev, ale když už je dost velké břicho, je to hodně nepohodlné. Jo a taky mi dr. stále dává Dufaston, ten prej taky není na symphyzu špatný. Už jsem si s tím hodně užila....

doldol
4. pro 2010

@itka Aha..já si to myslela....nepůjdu tam, .... hrozně se těším, až po porodu změním gynekoložku.... furt čtu o tom Utragestonu jaké je to svinstvo, pořád nechápu proč mi ho napsala..asi fakt chtěla jen body a uškodit mi, nebo já nevím....

doldol
4. pro 2010

@itka Hele teď čtu o tom tvým Dufastonu a vypadá to, že je to úplně to samý, co mám já, ...teda alespoň podle toho co je v příb.letáku:

I: Duphaston se užívá k léčbě žen i mladistvých při poruchách menstruačního cyklu, při bolestivé menstruaci, při hrozícím a při opakovaném potratu, při neplodnosti z nedostatečné funkce žlutého tělíska a při endometrióze. V kombinaci s druhým z ženských pohlavních hormonů, s estrogenem, při řadě dalších stavů: k prevenci obtíží při přechodu (včetně osteoporózy) - hormonální substituční terapie, k léčbě některých typů nepravidelného děložního krvácení i k léčbě některých stavů, kdy se krvácení přestalo pravidelně dostavovat.

Apod. Takže je to obdoba toho, co mám já...k čemu ti to tvoje doktorka napsala? Užívalas to??? Neuškodilo ti to nějak?

itka
4. pro 2010

Mně doktorka na začátku těhu nasadila Dufaston na udržení těhu a nechala ho nakonec až do teď kvůli bolestivé symphýze.

doldol
4. pro 2010

@itka ještě dovysvětlit co je symphýza prosím 😕

doldol
4. pro 2010

@itka snažila jsem se o tom něco najít, ale nic moc.... nemůžu to mít taky???jak ti to zjistili a jak se to projevuje prosím tě????

doldol
4. pro 2010

@itka Tak už jsem si o tom něco našla..docela hustý..můžeš mi prosím napsat, jak ti na to přišli???Normálně na gynekologii to doktorka poznala podle vyšetření????Co jsem četla, tak tohle se spíš řeší na ortopedii 😕
nehrozí kvůli tomu předčasný porod????toho se hrozně děsím ☹
Děkuji za odpověď

itka
4. pro 2010

Ahoj a omlouvám se, že odepisuji až teď. Symphyza je právě ta stydká kost, která se rozvolní, vlastně vazivové spoje, které drží pánevní kosti v celku. Prej se to nedá ničím ovlinit, je to biochemický proces v těle, asi hormony nějak zapůsobí na vazy a ty se rozvolní a pánev nedrží jak má. Někdy se problémy objeví už třeba začátkem nebo v polovině těhotenství, nejčastěji a největší problémy jsou ale až ke konci, jak mimčo sestupuje dolů a tlačí na stydkou kost. většinou se to podle dr. řeší speciálním pásem, který se dá koupit ve zdravotnických potřebách, napsat ho může ortoped. V porodnici v Brně mi už před třemi lety říkali, že hodně maminkám pásy pomohou, mně ale nepomohlo nic, zůstala jsme nehybná a čekala jsme týden do porodu. Pak jsem asi do 4 až 5 týdnů začala opět chodit. nejlépe to jde pozpátku, to se nemusí tak moc namáhat pánev.
jestli kvůli tomu hrozí předčasný porod nevím, mně nechtěli porod vyvolat ani udělat císaře. přestože jsme nepohnula ani prstama na noze. Naštětsí jsm esama začala rodit o tři týdny dřív, kdybych v takových bolestech musela čekat ještě tři týdny na termín, tak zešílím. ležela jsm ev porodnici, ale nic se mnou nedělali, jen mi dávali léky od bolesti. taky nic moc, protože malej pak když se narodil byl úplně oblbnutý a pořád jen spal.
Teď už budu online, tak se ptej na co chceš

doldol
4. pro 2010

Aha...no a teda jak ti tu diagnozu zjistili ??nějakým rentgenem??? protože jestli je to jak píšeš, tak mám to samý..kam mám potom jít???teda za kým??? na ortopedii je to jak říkáš marný, gynekoložka neví co se mnou už skoro 3 týdny... ☹ nebo si sama zajít koupit ten pás????

itka
4. pro 2010

Mně to zjistili tak, že jsme přestala chodit a vůbec se hýbat. Bylo to najednou asi 4 týdny před termínem porodu. Tak jsem zavolala známé porodní asistence s tím co mám dělat. ona , že nic, že se to může stát a mám jet do nemocnice. Zavolala jsem si sanitku, protože manžel byl mimo domov a nechala jsme se odvézt do porodnice. Tam se na mě dívali jak na zjevení a nikdo pořád nechtěl věřit, že se nemůžu pohnout. Mně se ta pánev tak moc rozestoupila, že mi nic nepomohlo než porod. Ale teď to jen bolí, snažím se co nejméně chodit a vydržet.

doldol
4. pro 2010

@itka Aha..to muselo být hrozný...No já to mám od poloviny 22 tt cca a dnes jsem 25+0. Jestli mám trpět až do 40 týdne, tak taky nevím...i když tys to měla asi dost brutální, já chodit chodím, i když mě to bolí.....ale že bych padla úplně, to zas né...ale zas kdoví, co mě čeká 😒 Kéééžby to tak přešlo, ale smiřuju se s tím, že to přejde asi fakt až po porodu.... 😔

itka
4. pro 2010

Asi se s tím budeš muset smířit, že se zlepší až po porodu. Ale zatím se hýbeš a chodíš, tak snad to vydržíš, jen se šetři a nechej se obskakovat, protože jak se to jednou rozjede, tak není cesty zpět. vím o čem mluvím... :(
Choď co nejméně. Ono se to řekne, já vím, ale ta bolest se pak stupňuje, a co jms eprožila, bylo fakt brutální. Ta moje kámoška porodní asisitentka mi říkala, že je to větší bolest než porod, no a docela bych řekla , že měla i pravdu. nebo se pak ty bolesti tak míchaly, že jsme už nerozeznala, co bolí víc.

itka
4. pro 2010

Jo a ať ti gynekoložka přeedpíše ten Osteogenon. Určitě, mně to teď moc pomáhá. Koncem třetího měsíce jsme asi dva dny nedošla ani na záchod. Nasadila jsme 2x denně léky, stáhla se pásem a drží. Sice kosti cítím, někdy se sotva dobelhám, ale zatím chodím. a už to vydržím, mám to za pár 🙂
Jo a snaž se hodně jíst mléčné výrobky, cotage, lučinu, tvarohy a pod.

doldol
4. pro 2010

@itka vidíš, a to já celé těhu nemůžu ani vidět 😖 ale budu se muset překonat....přemýšlím, jestli si na noc vzít ten Utrogestan 😔

nibiru
4. pro 2010

ahojte no neviem ci ja som mala presne to co tu pisete vi ale v 20tt ma zacal bolet pravy klb automaticki som zacala krivat cele noci som preplakala ta bolest mi vystrelovala od klbu az do kolena zo zadnej casti spavala som po sediacky leziacky s vylozenou nohou nic nepomahalo znami fizioterapeut mi nakazal masaze krizou chladivim gelom to trochu niekedy pomahalo potom som si s placom vynutila aspon homeopatika noha bolela stale niekedy som nasla polohu kedy to chvilu nebolelo 5doktory ci uz na pohotovosti,ortopedii ma vyslovene vyrazili z dveri ze co oni somnou ked som tehotna tak mi vsetci kazali ze mam vydzat vraj to mam s toho ze som vela pribrala a to ked som im vravela ze mna to zacalo bolet ked som nemala ani kilo navyse vobec nebrali do uvahy priberat som zacala ako som nemohla chodit kedze som silno krivala a v kuse sa mi podarilo chodit takcca 20min aj to vzdy s bolestami tak som cakala kedy porodim a tesila sa na porod ked som sa pytala ci mi babatko nemoze na nieco tlacit v chrbtici normalne ma vysmiali na moje udivenie ma v 35tt ked mi malinka zostupila do lonovych kosti noha prestala uple boliet nic mi nebolo a ja som chodila uplne normalne citila som sa super tak nech mi nikto nvravi ze mi na nieco netlacila .zvalsne je ze po porode ma bolel opacny klb cc1tyzden asi som sa vyrovnavala hehehe.pevne verim ze druhe tehotenstvo uz taketo mat nebudem a prezijem ho v zdravy.

doldol
4. pro 2010

koukám ted,že se dá volně koupit v lékárně...mam si ho koupit? do poradny jdu až 17.12

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru