Bolesti pánve - stydké kosti. Nemáte s tím zkušenosti?

eva.konczynova
27. lis 2007

Ahoj holky, podle ultrazvuku bych měla být na začátku 12. týdne, a poslední dobou mně docela dost pobolívají kosti pánve - hlavně ta na levo, nevím, zda se správně jmenuje stydká kost. Někdy mně to píchá, jindy bolí když chodím, ale někdy i když ležím. Hledala jsem něco o tomhle problému na internetu, ale našla jsem jen že to je spíše typické pro konec těhotenství.. Nemáte s tím některá zkušenosti? Zítra jdu na prohlídku, ale přeci jen mám pocit že se mi to včera a dnes jakoby zhoršilo, tak zda mám důvod se znepokojovat, popř. zajít k lékaři hned?

anka.
9. led 2008

Martino_pochopila jsem, že se uvolňují vazy ☹

graziela
9. led 2008

Ahojte, mna od vcera vecera zacalo pobolievat podbrusko (som v 18tt)... ta bolest mi vystreluje akoby aj do vnutornej strany stehien, a je to taky pocit, akoby ma nieco tahalo k zemi. Je to dost neprijemne, hlavne, ked sa po dlhsom sedeni alebo lezani postavim. Ked uz dlhsie pochodim a rozchodim to, je to lepsie a tiez to citim pri spani, ked sa otacam z jednej strany na druhu. Ja len dufam, ze to je kvoli zvacsujucej sa maternici a ze sa pripravuju takto porodne cesty...Pri mojom 1.teh. si take nieco napamatam, len mimi bolo uz ku koncu vraj nizko, takze na konci tehu sa mi to zda skor prirodzenejsie ako teraz v 18tt.
Pocula som nazor, ze mozno cvicenie na fitlopte trosku pomoze, no tak uvidime, mne ju doniesol jezisko, tak ju musim vyskusat.

sabs
10. led 2008

Ahoj holky, taky me to trapi a ne malo, nejhorsi je kdyz jdu po meste a chytne me takove pichani..je to neprijemne a bolestive, a bude hur, moje kamaradka rikal, ze pred porodem je to nejhorsi, takze se asi mame opravdu na co tesit🙂

martina21
10. led 2008

graziela, aj ja to pociťujem už asi od 18tt, hlavne v noci ked sa otáčam z jednej strany 😖 ale teraz to je ovela častejšie resp. každú noc, aj ked to bolí rovnako ako v 18tt, toto je moje prvé tehotenstvo...daj vedieť či ta fitlopta zabrala 🙂

graziela
11. led 2008

Ahojte baby, ja mam potesujucu spravu: ti bolesti zo dna na den zmizli 🙂 🙂 🙂 🙂 a to som ani fitloptu nestihla vyskusat...Neviem, co mohlo byt presnou pricinou tych bolesti, ale este jedna vec ma napadla... ale dost intimna, takze to si radsej domyslite 😀 Ale na fitlopte si urcite chcem pocvicit, s tym predsa nic nepokazim...
Neviem, ci by som tak poradila vam ostatnym...
Martinka, ty mas do konca uz len kusticek, tak ver, ze po porode to urcite prejde, asi ti neostava nic ine, len vydrzat...
A horsie by to uz byt nemalo, Sabs, telo kazdej z nas reaguje na teh. zmeny inaksie, takze len vydrzat a dufat, ze vsetko raz preboli 🙂
Ja viem, ze sa mi to teraz lahko hovori, no mna okrem ineho trapi este aj deformovany bedr. klb, ktr. mam asi od narodenia, takze v podstate sa s bolestou zobudzam kazde rano a tiez mi to nepridava na pohode, no akosi som sa s tym naucila zit.Dufam, ze aj vas to coskoro prejde...

lenko
13. led 2008

aj ja mám od narodenia problémy s bedrovým kĺbom, tak kolobeh bolesti kĺbu a chrbtice pociťujem každý deň. Hlavne keď viacej porobím, za tie roky som si zvykla. Teraz je to trošku horšie, ale dá sa vydržať. 🙂

nikitazak
13. led 2008

😝

eva.konczynova
autor
14. led 2008

Holky tak vidím že se nás nakonec sešlo víc než dost s tímto problémem 😀 Mně ty bolesti teď trápí hlavně v noci při otáčení ze strany na stranu jak tady píšete, to je hrůza. A občas se už přidává i kostrč a vůbec všechny kosti pánevní oblasti, hlavně po námaze - např. sobotní 9 km procházce 😅

rendyn
15. led 2008

Take se pridavam k temto problemum, celkem se mi ulevilo, ze jsem nasla tuhle diskuzi, take jsem mela pocit, ze v tomto stadiu tehotenstvi to neni normalni. V tech predchozich jsem to mela az ke konci, tak me to docela desilo, vcera uz jsem rikala, ze se chci videt jak budu chodit a zvedat se za mesic.

eva.konczynova
autor
28. led 2008

Holky zdravím, tak já měla o víkendu krizi, asi se mi to tam nějak bloklo a nemohla jsem se v leže skoro vůbec otočit, bolelo to i při pohybu a bolest vystřelovala jakoby od té levé stydké kosti k levému boku, přes třísla, tak jsem si říkala že to není normální, co bude později než budu rodit, aby to nebylo něco špatného... naštěstí se to asi nějak odblokovalo a teď už to je zase jak předtím - jen občasné bolesti, hlavně v leže..

adicka111
28. led 2008

ja som tiež vďaka bolestiam v panvovej časti /hlavne lonová kosť/ totálne paralyzovaná 😝 ťažko sa mi vstáva aj chodí, pripadám si ako stará babka na invalidnom dôchodku 😀 dúfam, že to čoskoro prejde, môj drahý si už pomaly začína myslieť, že simulujem, ale keď dlhšie sedím, musí ma dvíhať zo sedačky, lebo samej mi to ide veľmi ťažko...cítim sa ako veľryba uviaznutá na súši 😀

barbarek
31. led 2008

Ahoj holky, tak jsem hledala diskuzi o bolesti pánve a stydkých kostí a ona tu fakt je. Mě to začalo trápit taky a je to fakt děsný. Hlavně opravdu v noci, kdy se přetočit na druhý bok je opravdu bolestivé.

Nepřišly jste na něco co pomáhá? Třeba nějaké cviky? Jinak se asi do porodu fakt zbláznim 😠 😀

anka.
31. led 2008

barbarek_ahoj, no mě to jednoho dne taky ustoupilo. Už jsem myslela, že se do porodu nevyspím a najednou....jako mávnutím kouzelného proutku 😵 Teda ne že bych už nic necítila, ale je to o mnoho lepší!!! (kamarádka mě zpražila, že ať se nebojím, protože se to zas určitě vrátí 😀 😝

martina21
31. led 2008

barbarek, tak ja vobec neviem co pomaha,raz to pride inokedy nie,teraz ma hrozne zacali boliet klby ako keby som cely den behala maraton a neda sa mi v noci spat,uz aby som to mala za sebou, 😝

barbarek
1. únor 2008

Holky je to fakt utrpení, takže to musíme nějak zvládnout. Já jsem jenom ráda, že tím netrpím jenom já a že to není můj výmysl. Vidim že to je fakt normální průběh, tak se nemusim bát 😖

agatka77
1. únor 2008

ahoj holky! vsechny vas musim uklidnit, bolesti spony stydke mam asi od 6.mesice a je to cim dal tim horsi 🙂 .Jsem ted na konci 9.m a pri chuzi,ale uz i obcas kdyz jen sedim me tam dole tak silene reze,jako ziletkou,strasne to boli,nekdy az si rikam,jestli je to normalni,dvakrat se mi chtelo uz brecet.Na kontrolach doktorka nic nenasla, nejaky zanet,apod...takze je to fakt jen ta kost.Nezbyva nez to vytrpet do porodu,uz je to za par.Takze nejste v tom samy,vydrzte.Mala rada,zni to fakt blbe,ale pomaha,kdyz se tam dole chytnete a zmacknete haha 🙂 ,ve meste pri chuzi se to bohuzel neda praktikovat 😀

hankakynclova
1. únor 2008

Ahoj holky ted jsem objevila nahodne toto tema.Ja mam tento problem taky, jsem na konci 3. mesice a boli me jakoby rodidla, proste tam dole a vsechny kosti a svaly uvnitr, nevim jak to popsat, myslite si ze je to ono, ta bolest panve a stydke kosti?Boli me to hlavne kdyz chodim nebo spatne sedim ci lezim.Uz je to nesnesitelne.A jeste mne zacalo bolet v krizi a nad ledvinama ze nemuzu uz skoro ani vstavat z postele.Ale pro mimi se to vydrzet musi, ze jo?🙂Dobrou.

lucia31
2. únor 2008

...tak aj ja sa pridam 🙂
hanka, aj mna bolia najmä pri dlhsom stati a chodeni akoby rodidla a sem tam mam aj take akoby krciky okolo konecnika, kostrce....lonova kost ma zaboli hlavne ked vstavam po dlhsom lezani z postele..gynekolog mi nic nezistil, krcok v poriadku, no je to naozaj neprijemne, niekedy mam pocit, ze mi babo lezie von 😉

anka.
4. únor 2008

hanka_ahoj - jo to je to o čem se tady bavíme - tak vítej 😀 😝

uci
5. únor 2008

ahoj babenky, tak snad mi poradite, teraz koncime 11.tt a posledne dni ma zacalo tak popichavat vlavo v podbrusku (ale vajecnik to podla mna nebude, toto je blizsie k stredu), doteraz som mala skor take vselijake tlaky, ale toto je ine, take vyslovene pichanie i ked nie moc silne, vacsinou na jednom mieste (vynimocne sa to objavi aj inde ale to len tak slabulinko) a po chvili to prejde, a byva to tak v podvecernej dobe, myslite, ze je to normalne alebo sa mam bat, ze sa nieco deje? na UTZ som objednana az za tyzden, tak neviem ci mam robit paniku alebo vydrzat 😒

agy
5. únor 2008

Ahojky,
tak koukam, že se připojím vždycky jenom když najdu nějaké téma ohledně problémů v těhu ... říkám si zda jsem hypochondr, nebo se nějak moc sleduju 😅 , ale k tomuto se musím taky připojit.
Teda nevím jestli mám to samé co tady popisujete, ale hodně mi to připomíná. Jenže mě to se to ještě projevuje nucením na močení, což je taky pěkně nepříjemné. Prostě mě tlačí na stydké kosti a když vstanu ze židle, tak myslim že se počůůůrám 😲 ...

agy
5. únor 2008

Jinak Uci, myslim že klidně vydrž do ultrazvuku, pokud bys teda nezačala nějak krvácet, tak bych tomu nechala volný průběch a bude to určitě ta potvůrka děloha, která se pořád roztahuje a já když byla v 11t tak jsem se ze židle zvedala jako 100 letá babka protože mě to děsně táhlo v podbříšku a doktorka mi řekla že je to normální 🤐

uci
5. únor 2008

agy dik, pokusim sa teda nerobit paniku a vydrzat, inac moj manzo sa na mna teda tiez pozera ako na sibnutu (o tom, ze som hypochonder uz vie davno 🙂 ), ked sa z auta teperim ako keby som bola najmenej v 8. mesiaci, ale co uz, ked mi zeriav este k autu neprirobil 😀

eva.konczynova
autor
5. únor 2008

uci - já myslím, že to nic není, já to měla v tom období taky - píchávalo mně na různých stranách, jednou na levo, pak zase na pravo, a určitě to bylo tím že se roztahuje děloha.. teď mně občas píchá odpoledne a k večeru zase na pravo výš, jako by mi mělo prasknout břicho.. to je pořád něco. Já se taky pořád kontroluju, ty bolesti stydké kosti k tomu někdy jak se zhorší tak mně to taky pěkně vyplaší. No a teď jsem zase vyplašená naopak z toho, že jsem si dala v neděli pár kousků nivy, jinak jsem se zrajícím sýrům spíše vyhýbala, a teď mi to nějak ujelo.. tak se trápím zase tím. Takže taky se hlásím k hypochondrům... 😉

mirusd
5. únor 2008

Ahojte, pridavam sa aj ja. Po niekolkomesacnom sledovani (pokusoch na sebe.. 😒 ) som zistila, ze bolesti kosti panvy - hlavne "stydkej kosti" mam ked sa velmi namaham alebo vacsinu dna SEDIM na stolicke alebo v aute. Pokial lezim, chodim na prechadzky alebo sedim kratsie doby na fit lopte, tak je to v pohode a v noci sa viem otocit na druhy bok bez toho, aby to pripominalo manevre. Nie vzdy sa da samozrejme cely den oddychovat, ale asi je to signal, aby sme sa neprepinali.. Snad moje pozorovania pomozu aj dalsim.. drzim palce..

uci
6. únor 2008

dik babenky, tak ste ma celkom upokojili 😉 apon co sa tyka tych bolesti, lebo dnes mi zas trhali zub, tak sa zase trochu stresujem, ci to nebude mat nejaky zly vplyv na babo, ale snazim sa to brat optimisticky, ved nie som prva ktorej trhali zuby v tehotenstve, no nie? ale je to fajn, ze tu nie som sama s hypochondrickymi sklonmi 😀

pattie
20. bře 2008

Ahoj holky, tak mě tahle diskuse trochu uklidnila, protože už několik dní mě pobolívá kostrč, ale jen na pravé straně. Občas tak, že na tu pravou nohu pajdám, je to děs běs. Doufám, že je to roztahování pánve, nějak se mi nechce otravovat doktora... co myslíte?

ygreen
20. bře 2008

pattie - normální, je to hormonama. Mě taky bolelo hlavně v levém třísle, ale máš to dost brzo, až budeš na poradně, tak to doktorovi řekni - mě píchnul vitamín D pro lepší vstřebávání vápníku a bolest pomalu ustoupila. Teď už mě bolí jen stydká kost.

pattie
20. bře 2008

ygreen: díky za odpověď, do poradny jdu na začátku dubna, vlastně přesně za 14 dnů, tak to snad nějak zvládnu 🙂) teď odpoledne je to lepší, ale ráno jsem pajdala jak tučňák 😉

natali.m
21. bře 2008

Ahoj holky, no abych se taky podělila, jsem v 8tt a někd mě pěkně zlobí kyčle.Kdysi jsem hodně sportovala a kyčle tím docela utrpěly, tak to tomu i připisuju, ale každopádně jsem někde četla, že už v prvním trimestru se pánev rozšiřuje a proto ty bolesti.takže snad se do porodu nerozpadneme a bude líp... 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru