Bolesti pánve - stydké kosti. Nemáte s tím zkušenosti?

eva.konczynova
27. lis 2007

Ahoj holky, podle ultrazvuku bych měla být na začátku 12. týdne, a poslední dobou mně docela dost pobolívají kosti pánve - hlavně ta na levo, nevím, zda se správně jmenuje stydká kost. Někdy mně to píchá, jindy bolí když chodím, ale někdy i když ležím. Hledala jsem něco o tomhle problému na internetu, ale našla jsem jen že to je spíše typické pro konec těhotenství.. Nemáte s tím některá zkušenosti? Zítra jdu na prohlídku, ale přeci jen mám pocit že se mi to včera a dnes jakoby zhoršilo, tak zda mám důvod se znepokojovat, popř. zajít k lékaři hned?

kristina_tvb
27. lis 2007

ahoj, mna tak mesiac az dva pobolievaju panvove klby, hlavne ked lezim a dlho sedim. A tiez som neni este na konci. Mozno je to zmenami v tvojom organizme, ale ak ides lekarovi, tak sa urcite na to spytaj, mozno ti poradi co sa s tym da robit abz sa to zlepsilo.

lukin
27. lis 2007

Kristina: Mě taky v noci při ležení hrozně bolí kyčle, taky nevím, čím to je, ale snad to je normální.
Eva: Neumím ti poradit, ale pak určitě napiš, co na to doktor říkal. Možná se ten problém bude týkat více lidí.

elly
27. lis 2007

Holky a nebude to tim, ze byste se v bokach rozsirovaly? Jako ze telo reaguje, ze jste tehu? 😕

janab78
27. lis 2007

Evi, me ty kosti taky pobolivaly (i mé kamarádky), a to hned na začátku jako tebe. Pak to přešlo. Dokonce jsem jeden týden (kolem 16tt) musela pajdat, jak jsem to měla zablokované. Pánev se rozmělňuje a připravuje. Je to normální. Přestalo mi to ve 2.trimestru.Tak neboj 😉

eva.konczynova
autor
27. lis 2007

jůů, holky děkuju, jste zlaté.. já si taky říkala že to bude tím, že se mi to tam zřejmě roztahuje.. navíc mám dělohu obrácenou do zadu, takže o to větší to musí asi udělat práci. No a taky problémy z páteří, které mám, tomu asi taky nepřidávají. Každopádně děkuji za uklidnění, zřejmě je nás opravdu více, už jsem se bála že jsem sama 😉

kristina_tvb
27. lis 2007

Ja mam pocit, ze tu neni nikto s nicim sam, zatial som vzdy kazdy problem nasla niekde na strankach konika. Je to super 😉

minea
27. lis 2007

Taky se přidávám, i mě bolí kyčle, když ležím na bocích. Ale až teď, poslední dva měsíce. Řeším to tak, že spím na polštáři, který si dávám pod pánev, a pomáhá to. Nikde jsem o tomhle problému nečetla, ale myslím si, že to je normální - jak píšete - příprava těla na porod a celkové rozmělňování a rosolování 🙂

mandragora
27. lis 2007

evo,já to měla taky,ale až tak kolem 20tt,hlavně když jsem dlouho ležela a pak jsem vstala,to jsem myslela,že zblázním,ale nevěděla jsem,jak to říct mudr,asi takhle.Paní doktorko,mně bolí pipina,co s tím?ne ono to pak přešlo a ted mně zase berou záda. 🙂

stastna
27. lis 2007

Baby aj mna pobolieva panvový kĺb - na pravej strane....to mám niekedy pocit keď kráčam že idem spadnúť....dosť nepríjemné

liaa
27. lis 2007

Ahoj holky-můžu vás uklidnit že já to mám také.Bolesti zad,kostrče,kyčlí i pánve.V různých obdobích je horší něco jiného.V noci,když leží na zádech-tak silná bolest v kostrči.Když na boku-tak mě budí bolest kyčle a vůbec celá noha a ještě mi brní.Když trochu chodím tak střed zad a při sezení nejvíc kostrč.-))Někdy miminko hodně naléhá hlavičkou dolů a cítím ty stydké kosti a mám pocit,že mimi asi vypadne ven!! 🙂

elis.1
27. lis 2007

🙂 ahojk holky, takmse phlásím do klubu 🙂))) mám to samé, co se tady popisuje, Evi - buď v klidu i tyhle neduhy bohužel často k těhu patří, já osobně se s těmahle problémama potýkám docela dlouho, asi od třetího měsíce, jen teď nabraly na intenzitě 😝 😅 tak pevné nervy, zatnout zoubky a vydržet, papa všem a přeju krásný zasněžený den 🙂

jastericka
27. lis 2007

ahojte. Pridávam sa aj ja. Tiež mám tieto ťažkosti asi od konca tretieho mesiaca. Ale zaujímavé je, že cez deň vôbec, len v noci. Keď ležím na pravom boku, bolí ma pravý, potom sa otočím a bolí ma zas druhý. Dúfam, že to prejde. 🙂 🙂

seri
29. lis 2007

Ahoj holky, taky mě bolí už asi dva týdny stydký kosti. Ptala jsem se na to dr. a prý je to normální a bude to třeba ještě horší, jak se to vevnitř všechno roztahuje 😅 . Prý se mám víc šetřit a odpočívat, jenže to mi nějak nejde. Jo a někdy když usínám, tak to bolí nejvíc. A kyčle taky, tak jsem zvědavá, jestli to bude ještě horší.

maart
29. lis 2007

Seri a ostatni ahojky, obavam se, ze to horsi bude.... 😒 ....Mne kycle bolely u obou predchozich tehotenstvi tak od 4.-5. mesice, ale ted vlastne hned od 3. mesice...a bohuzel se to porad zhorsuje. Ted uz se sotva belhem, vecer chodim jako 100-leta baba, fakt des! Muzes se sveho Dr. zeptat na nejakou fyzioterapii, ale mne to moc nepomohlo...HOLKY VYDRZAT! ...jo a spani uz je taky horor, otaceni se z boku na bok... 😝

varfa
29. lis 2007

Ahojky,je to roztahování vazů pánve,neboli příprava na porod,tím myslím lepší zprůchodnění pánve,četla jsem to na netu a bohužel tím trpím taky.Jinak typické pro tento problém je kachní chůze.

radulka77
29. lis 2007

ahojte, ja som tieto bolesti cítila posledné 3 noci a dr. mi povedal že si mám dávať magnézium 3xdenne a tiež som sa kus hojdala na fitlopte keď to bolo najhoršie a už mi to polavilo.. 🙂

deina
7. pro 2007

Tiez sa mozem pridat do klubu. Najma v noci ma zvyknu boliet bedrove kosti, ale v poslednych dnoch sa to zmenilo a boli ma nieco uplne dole, zospodu (tiez kosti). Asi sa teraz panva roztahuje na dalsom mieste?

astonka
7. pro 2007

Ahojte,denina asi mysliš panvove dno?no mna bole až do porodu,maly mal dosť nizko hlavičku tak mi tam tlačil,ta bolesť klbou,to vas bude aspoň mňa najviac bolelo po pôrode,ked som mohla ležať len na jednom a druhom boku,dojčila som a tie lakte ako ma boleli,toť moje skusenosti,

deina
7. pro 2007

Neviem, ci je to panvove dno, mne sa zda, ze su to kosti a prechadza to obcas az do bedier, ked lezim na boku.

astonka
7. pro 2007

Tak mna bedra neboleli len normaln to panvove dno(no to z čoho sa babatko narodi)normalne ta kosť ak sa kukneš na kostru niekde na obrazku)ked som niekedy chodila viac tak dosť ale ku koncu tehotenstva to nebolo tak hrozne,skôr ma maly tlašil do rebier už nožkami,niekedy som sa nemohla ani poriadne z hlboka nadýchniť,to všetko som vravela aj lekárke,tak vravel že je to normalne že babo tlači už ked je väčšie všade,tak len vdržať 😝

monaberuska1
8. pro 2007

Ahojky holky tak teď na to koukám že tu je další téma na tohle🙂jojo taky mě to bolí🙂ale začlo to pánví a teď mě bolí spíš ty přední🙂

kachnik
9. pro 2007

Ahojky, taky se přidávám. To je jediné co mě během těhu bolí.. asi týden mě už bolí pánev, jak se zvětšuje. Tak ať se pěkně rozšiřuje, ať je to pak vše mnohem snažší... 😀

aallii
9. pro 2007

Ahojky tak jsem si to přečetla vše na POROD jsem též založila tento problém.Též mi to hrozně bolí hlavně vleže na boku a tak si dávám 2macíky mezi nohy a to je trošku lepší.Někdo tam ale psal že prý když to takhle bolí tak druhá doba porodní(tlačení) je pak snažší.Tak doufejme že to tak bude.Tím se uklidnuji. 😅 😅 😅

amartina
10. pro 2007

Ahoj holky,ani nevím, zda sem moje bolístka patří,
nemáte zkušenosti s bolesti "zadečku" ? Mě hrozně bolí zadek úplně dole, jak začínají nohy, o víkendu jsem se kolikrát nemohla ani zvednout. Záda mě vůbec nebolí, ale ten zadek hrozně. Je to asi kostrč, nebo jak se to tam jmenuje 😀
Děkuju moc

deina
10. pro 2007

Amartina, to tiez poznam. Mna to tak bolelo asi tyzden a bolo to dost skoro, mozno 20tt? Alebo aj skor? Tiez kostrc a mala som taky pocit, ze ako sa mi roztahovala panva (vraj to s tym suvisi), tak mi tam nieco pricvakla. Chodila som ako pinguin. Ale nastastie to preslo. 😅

A este vraj moze kostrc boliet aj vtedy, ked zena vela necvicila.

anka.
3. led 2008

Holky to je strašný, já už si připadám jako invalida. (nechtějte mě vidět vstávat z postele 😀 ) Chci se zeptat, jestli se dá něco proti těmhle bolestem dělat - např. nějaké cvičení (někde jsem četla, že pomůže a jinde, že to spíš v tomhle případě škodí - tak nevím)

Jo, a je nějaká šance, že to zmizí ještě před porodem??? ☹ ☹ ☹

certica
3. led 2008

caute baby, mna ani tak nebolia kosti a klby (len pri chodzi trochu), ako mäkke casti - normalne cely venusin pahorok 😲 😅 😀 . ja som v prvom tehu ani nevedela, ze som tehu...

certica
3. led 2008

anka, po porode urcite 😀

anka.
4. led 2008

certica_aspoň, že tak 😒 😀 Dneska jsem zas lezla z tramvaje jako důchodkyně, když je náledí.... 🙄

martina21
8. led 2008

ahojte,vnoci sa budim na bolesti v podbrusku, respektive spim na boku s nohami prikrčenými mierne k bruchu a ked si lahnem na chrbat a narovnám nohy tak mam šialené bolesti úplne dole okolo lonovej kosti ako keby sa mi natrhli vsetky vnútornosti, je to strašne nepríjemné až mi je doplaču neviete niektorá čo by to mohlo byť?dakujem pekne, som v 33 tt

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru