Bolesti pánve - stydké kosti. Nemáte s tím zkušenosti?

eva.konczynova
27. lis 2007

Ahoj holky, podle ultrazvuku bych měla být na začátku 12. týdne, a poslední dobou mně docela dost pobolívají kosti pánve - hlavně ta na levo, nevím, zda se správně jmenuje stydká kost. Někdy mně to píchá, jindy bolí když chodím, ale někdy i když ležím. Hledala jsem něco o tomhle problému na internetu, ale našla jsem jen že to je spíše typické pro konec těhotenství.. Nemáte s tím některá zkušenosti? Zítra jdu na prohlídku, ale přeci jen mám pocit že se mi to včera a dnes jakoby zhoršilo, tak zda mám důvod se znepokojovat, popř. zajít k lékaři hned?

itka
4. pro 2010

utrogestan neznám, tak neporadím

doldol
4. pro 2010

@nibiru děkujeme za příspěvek! Nevím teda, jestli mám to samé ,ale co máme URČITĚ společného je ŠTĚSTÍ na doktory jak se tak koukám...já už ani nevěřím, že je tu normální ochotný doktor, co se dokáže vcítit a pomoct..na mě taky koukali v nemocnici jako na debila co si to vymýšlím!!!!! ☹

doldol
4. pro 2010

@itka a mam si koupit ten utrogestan sama?

itka
4. pro 2010

nibiru, buď ráda, že se ti to zlepšilo

doldol
4. pro 2010

@itka utrogestan znas, protože jsi brala Dufaston a to je to samé...

nibiru
4. pro 2010

@itka ja som v to ani nedufala strasne som sa bala ze mi to ostane aj po porode kedze v poctate sa nikto nevyjadril co mi je a utesovali ma len tym ze po porode mi to prejde no ja som potom uz tomu ani neverila 😠 kedze najprv mi vraveli ze to mam koxartrozu,potom ze v krizovych castiach dokonca moj gynekolog sa za svoju prax s niecim zakym nestretol.strasne s vami sucitim ked si na to spomeniem normalne mi az zle ostane najviac sa bojim ze sa to bude opakovat pri duhom babatku a ja budem mat problem sa poriadne starat o moju princeznu kedze nebit priatela doma by som druhu polovicu tehotenstva nic neporobila dakedy ma chudak zdvyhal aby som presla mna wc.

doldol
4. pro 2010

@doldol jejda ja chtěla napsat osteogenon, soráááč 😀

doldol
4. pro 2010

@nibiru to můj chudák manžel chodí už i nakupovat sám každej den, obskakuje mě,,,a do práce ☹ ja jenom vždycky něco rychlého uvařím, chudák nemá to ted se mnou lehke ☹

itka
4. pro 2010

já bych si ho koupila. zavolej své dr. a vynuť si ať ti napíše i ten osteogenon. Mně to fakt pomáhá a nemyslím si, že by to mohlo nějka něko,mu, ani mimču uškodit.
A k těm doktorům, pokud si dne s člověk sám něřekne a nevybojuje něco, tak na něj kašlou.
Vím, co jsme si zažila kvůli těmto komplikacím v nemocnici já, děs. navíc se všichni na mě dívali, že simuluji, že to není možné, že to bolí a nechtěli věřit, že nemůžu chodit. Kdyby manžel někde nesehnal vozík a nezavezl do sprchy, tak nevím. Pak jim něco dávejte za ochotu...

nibiru
4. pro 2010

@doldol ani nehovor na pohotovosti si ma prehadzovali z interneho na chirurgiu tam mi doktor vysetroval apendix ktory nemam od 14r.normalne by ma idiot asi aj operoval tak si tam podavali informacie hlavne ze v tehu.knizke som mala ze v 14r.mi ho operovali nakoniec po 6hod.dosiel traumatolog kedze ortopeda v celej nemocnici nebolo a ten ma poslal domou ze to je s tehotenstva to sa stava ze tym ze mi bolest vystrelovala aj do kolena je to s krizou ja som odtial isla s placom lahsia o 2€ a zbitocne zabitym dnom.

doldol
4. pro 2010

@nibiru ještě tak přemýšlím o tom špatném položení mimi, že by mi někam tlačilo? Já jsem zatím v 25 tt, to mimi ještě přece není tak velké a těžké, aby mi toto způsobovalo..navíc asi se tam dost stěhuje, protože chvili cítím kopance úplně dole v podbříšku a o chvilu třeba nad pupkem 🙂 takže asi dost putuje 😀

nibiru
4. pro 2010

@doldol si viem predctavit mne to bolo tiez tak luto kedze bolo leto a mi sme nikam poriadne nemohli za to od 35tt sme sa len flakali som doma nechcela bit ani minutu sme chodili len domou spat 😀 a nastastie mala si svihla o 11dni tak to bolo super:o)neraz som si spomenula na kamaratky tym nic cele tehu nebolo a prve vymodlene 2r.sa nam nedarilo a este taky invalid zomna bol.

doldol
4. pro 2010

@nibiru o odcházení s pláčem z pohotovosti mi ani nemluv.... 🤐 mám taky jednu hroznou zkušenost, ale to už z minulosti.... od té doby se pohotovosti vyhýbám, i když se tam doktoři střídají, ale fakt na to nerada vzpomínám 🙄

itka
4. pro 2010

Tak holky, zatím dobrou, jdu si lehnout. Dnes jsme docela dost chodila, tak jsem jak pomlácená.
Doldo a ty se ozvi, co tvoje mudr., jestli ti něco dala nebo vůbec poradila. Držím palce, ahoj holky

nibiru
4. pro 2010

@doldol ja som citila kopanceky cca do 7mesiaca iba dolu v podbrusku ked som si lahla na bok tak na pravom boku vzdy vytlacala nozku 😀 no ono uz ani neni take male aby netlacilo ked si predctavis ze doteraz tam nic nebolo 🙂 a zrazu je hovorim mna to zacalo bolet presne 20tt aj par dni a skoncilo to v 35tt ked sa zosunula do lonovych kosti to uz ju na ultrazvuku nevedeli poriadne ani pomerat ja som bola od 34tt v nemocnici koli preklapsii tak tam ma monitorovali preto sme vedeli ze sa zosunula v tedy mi dotorka potvrdila ze to bolo sposobene tym ze na nieco mi tlacila.ale na co to uz mi nepovedala

doldol
4. pro 2010

@itka Určitě!!!Dobrou, já taky půjdu

doldol
4. pro 2010

@nibiru 😀 překvapivě...doktoři, aby taky něco chytrého ze sebe dostali, to se málo kdy stává 😀

nibiru
4. pro 2010

ok drzte sa mala place idem ju nakojit a hlavne vydrzte to :o)dobru nocku

zarabono
4. led 2012

ahojte baby,chcem sa spytat,vcera ma od noci do vecera bolela panva,ale skor zadna cast,ako ked sedite prechadzajuca do krizovych stavcov.dnes uz neboli nic.mam sa obavat?a podla vsetkeho sa mi aj vcera maternica roztahovala.sem tam pichanie a pobolievanie.

trudka4
4. říj 2012

Já jsem skoro 6 měsíců po porodu a stále mě ta kost stydká /mezi nohama/ dost bolí. Dělá mi to velké problémy např. při otáčení v posteli nebo když mám zvednout nohu. Nevím, co s tím.

kikuta
11. říj 2012

@trudka4 Ja mam stým tiež problém ja som už 8 mesiacov od pôrodu tiež neviem čo stým.

ingmiriama
14. únor 2014

@kikuta
@trudka4 môžem sa spytať ako ste rodili ???cisárskym ja mam ten istý problém ale som ešte tehu

trudka4
14. únor 2014

@ingmiriama já jsem rodila klasicky normálně.

ingmiriama
14. únor 2014

@trudka4 ďakujem

kikuta
21. únor 2014

@ingmiriama Ja som rodila aj teraz druhý krát sekciou, a pri tomto druhom tehu som nemala až také bolesti, snažila som sa správne držať panvu aby som tu lonovú kosť nezaťažovala, a rozostup tam bol určite menší ako pri pvom tehu, ale rodila som o dva týždne skôr, pretože mi lekár povedal že aby sa to nezhoršilo tak ma urobia skôr ... teraz po porode je to celkom ok. Po prvom tehu som mala obrovské bolesti, nemohla som cvičiť, žiadne topánky na podpetkoch tak som rada že teraz to zatiaľ nemá taký scenár ako pred tým.... ja si myslím že pri veľkých bolestiach počas tehotenstva to netreba podceňovať.... želám veľa šťastia

ingmiriama
21. únor 2014

@kikuta ďakujem za odpoveď no mne lekárka povedala aby som si dala na boky ľadvinový pás aby som ju mala stiahnutú no už je to lepšie...len sa bojím že pôjdem kvôli tomu sekciou a to by som nechcela...mňa to až teraz chytilo pri druhom pri prvom vôbec nič....

kikuta
21. únor 2014

@ingmiriama Aj ja som používala bedrový pás aspoň trošku mi to uľavilo od bolesti ale ak môžete chodiť a nemáte veľké bolesti panvy, lonovej spony a bedrových kĺbov tak by som sa asi nebála, že by sa to po pôrode neupravilo, ja aj napriek tomu že som bola sekciou som mala dosť dlho ešte problémy takže nechcem si ani predstaviť čo by bolo pri normálnom pôrode.

danylusko
26. bře 2014

Ahoj dievčatá,pýtate sa na bolesť stydkej kosti, či to prejde?Rodila som 24.06.1986 . Asi 6 týždňov pred pôrodom mi začali tiež tieto problémy,ktoré vyústili do takých rozmerov,že ma poslali na RTG a potom mi dva dni pred pôrodom ortopéd pichol do stydkej kosti obstrek, na druhý deň po pôrode zasa ,počas dvoch týždňov som mala previazanú panvu plachtou na jej koncoch viselo z postele závažie,nesmela som chodiť a keby som aj mohla - nevedela som ,nohy ma nedržali ,ležala som na tvrdom lôžku v nemocnici.V ten mesiac sme na pôrodníckom oddelení boli takéto mamičky dve.Po prepustení som sa do 6.týždňov musela hlásiť u ortopéda a zasa mi pichol ten obstrek.Rok som mala pokoj s bolesťou,no nevedela som bežať,zdvihnúť nohy bez pomoci rúk,dokonca z ľahu sa posadiť,musela som sa pregúliť na brucho a tak vstať.Po 6 rokoch som znovu bola na obstrek,potom to zmizlo natoľko,že som zasa mohla aktívne športovať až doteraz,bolí ma to zasa , nakľko športujem aktívne i v tomto veku,po zvýšenej námahe to fakt bolí na "skapanie". Takže nie,neprestane to bolieť ,treba to povedať svojmu gynekológovi a ten by Vás mal poslať ortopédovi ,mali by Vám spraviť RTG panvy .....atď.Píšem Vám preto,že možno Vám moje skúsenosti ušetria bolesť,alebo odsunú na dosť dlhú dobu ,keď budete vedieť ako ďalej postupovať.Prajem Vám veľa zdravia.

astra11
29. bře 2014

Ahoj všem, my si tedy užíváme 😨
Mně bolí hlavně v rozkroku, jsem tam hodně nateklá a mám pocit, že tam prasknu ☹
Do toho mě bolí ještě noha, protože tam mám popraskané cévy, fialové žíly na několika místech, vystřeluje to do celé nohy. Doktor mi dal jen Detralex.

jamie85
17. čer 2014

@doldol Přesně stejné bolesti jsem měla i já. Začalo mi to v 15 týdnu. Strašné píchání při pohybu a chůzi. Naštěstí moje doktorka na to přišla, zmačkla mi nějaké body v LS oblasti, které byly bolestivé, a tím pádem to vyzařovalo i do pánve a stydké kosti. Pomohlo nahřívání gelovým polštářkem a cviky. Ale v podstatě jsem se toho nezbavila. Teď jsem 3 měsíce po porodu a občas mě to taky dost bolí, k tomu i kostrč.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru