Bolesti pánve - stydké kosti. Nemáte s tím zkušenosti?

eva.konczynova
27. lis 2007

Ahoj holky, podle ultrazvuku bych měla být na začátku 12. týdne, a poslední dobou mně docela dost pobolívají kosti pánve - hlavně ta na levo, nevím, zda se správně jmenuje stydká kost. Někdy mně to píchá, jindy bolí když chodím, ale někdy i když ležím. Hledala jsem něco o tomhle problému na internetu, ale našla jsem jen že to je spíše typické pro konec těhotenství.. Nemáte s tím některá zkušenosti? Zítra jdu na prohlídku, ale přeci jen mám pocit že se mi to včera a dnes jakoby zhoršilo, tak zda mám důvod se znepokojovat, popř. zajít k lékaři hned?

lili03
14. kvě 2009

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, jestli se vám někomu stalo, že vás začala stydká kost bolet až po porodu. Mně teda bolela i v těhotenství, tak normálně, rodila jsem nejdřív dost dlouho normálně a pak to skončilo císařem. Vše bylo ok. Půl roku potom jsem začala cvičit a běhat, abych se vrátila do kondice. Ale teď mě i po kratší procházce s kočárkem začne pobolívat stydká kost, tak jako v těhotenství, když jdu třeba do schodů a tak. Těšila jsem se, že budeme v létě chodit s malým na výlety a po horách a vypadá to, že z toho nic nebude ☹ U dr. jsem zatím nebyla, chci se zeptat, jestli nemáte už nějaké zkušenosti. Díky L.

wsmoulinkaa
14. kvě 2009

ahoj lili...mě to bolelo po porodu asi rok a pak jen při menzesu... 😉

lili03
14. kvě 2009

Díky za odpověď. Tak myslíš, že to nic není a můžu normálně cvičit? Nebo aspoň ty výlety. Chtěla jsem jít tuhle sobotu dokonce na Prčice, ale bála jsem se, abych si něco nezpůsobila. A u dr. jsi nebyla?

kvokinek
14. kvě 2009

S tou stydkou kostí, mám pár dní do porodu a bolí to, asi jak hlavička naléhá, ale doufám, že po porodu to vše odezní. I když mi kámoška říkala, že ji i kyčle bolely dost dlouho po porodu, jak se to vracelo do původního stavu. Třeba je to podobné i s tou stydkou kostí.

wsmoulinkaa
14. kvě 2009

lili...už je to 10let a nepamatuji se jestli jsem to řešila s doktorem, ale dost si pamatuju že mě to bolelo určitě dost dlouho...pak jsem na to trpěla při menzesu a ted taky...ale to je mimískem.

raději zavolej doktorovi!!

itka
14. kvě 2009

Ahoj maminy. Přidám se k vám, protože s bolestma, o kterých píšetě mám velké zkušenosti. Mám 16 ti měsíčního chlapečka a dodnes mě bolí jak pánev tak stydká kost. Ale já jsem měla před porodem velké problémy, pánevní kosti včetně úponů stydké kosti se mn ěúplně rozjely a já se téměř nehýbala. Začala jsem chodit zhruba 4 týdny po porodu. raději vás nebudu mým bolestivým problémem strašit. Ale radím, pokud cítíte bolesti v pánvi a stydké kosti i dlouho před porodem, zajděte raději k dr. Existuje na to takový speciální pás, kterým budete až do porodu stažení. Dá se tak odlehčit. Mně se to rozjelo tak hodně a tak rychle, že už nepomohlo vůbec nic. A přijet do porodnice na lehátku v sanitce a odjíždět s porodnice na vozíku s miminem v náručí a nejistotou, kdy zase budete chodit, není vůbec příjemné.

doldol
26. lis 2010

Zdravím všechny těhulky a prosím o radu. Zítra budu ve 24 tt a mám takový problém. V neděli jsem šla na pohotovost s tím, že mám bolesti v podbříšku....Nechali si mě v nemocnici, celou mě probádali, ledviny, močák a konečná diagnóza je kvasinková infekce. Našla jsem si nějaké diskuze na toto téma tady na koníku a vidím, že se příliš nemusím starat, není to nic neobvyklého, navíc u mě už vůbec né, na toto trpím už od puberty. Bohužel mi ale nikdo nepověděl, z čeho mám ty bolesti...Dneska jsem byla u své gynekoložky odevzdat papíry z nemocnice a rovnou jsem si na tu bolest postěžovala a taky nevěděla co to je... Asi bych jí měla víc přiblížit, je to prostě bolest dole v podbříšku, můžu říct ještě níž,jakoby stydká kost...Když sedím,tak je to OK, ale jakmile se chci postavit a začít chodit (nedejbože rychle) tak to prostě dost bolí. Tozn.chodím pomalu jako stará bába,jakmile trochu zrychlím tempo, začne mě tam hrozně píchat...Taky když si chci třeba ve stoje oblíct kalhoty nebo ponožky,tak to nedokážu, bolí mě to.... Doktorka mě vyšetřovala a hrdlo mam v klidu, zavřený.... Vlastně mi nikdo nic extra nenašel...hledala jsem diskuze na podobné téma, ale co jsem našla tak tyhle problémy trápí těhulky spíše na začátku těhotenství, ale v druhém trimestru? Nic jsem nenašla bohužel...mám kamarádku, má rodit každou chvíli a má stejný problém.... Myslíte, že bych mohla předčasně porodit? Nebo ještě lépe potratit? Hrozně se toho bojím.... Začla jsem užívat Magnesii lactici, 2 tablety 3x denně, ale nevím k čemu, děloha mi netvrdne....Prosím poraďte, co si o tom myslíte.... Všem děkuji za názory

meleri
26. lis 2010

@doldol ahoj jestli je to taková bodavá bolest v předu na té kosti tak to se mi stává taky, ale jen občas, mě spíš trápí vzadu jak je zadek prostě ty kosti vevnitř..
nedávno jsem o tom četla článek, prý je to normální, v těhotenství se kvůli hormonům uvolňují klouby a kosti a dole se všechno jakoby rozšiřuje, a tím že se to posouvá tak to tlačí na všelijaké nervy co tam jsou....podle toho článku co psali se s tím nedá nic dělat, jen prostě změnit polohu když třeba ležíš nebo tak...

doldol
26. lis 2010

@meleri děkuji moc za názor, mě bolest nevadí, já vydržím hodně...co mi vadí je, že mi nikdo neřekne co to je a já se pak strachuju o mimi.... bolest nebolest, ja to vydržím, ten výsledek přece stojí zato.... jestli je to jak píšeš, tak by mě to moc potěšilo, já se fakt strachuju že je to signalizuje něco horšího :(

meleri
26. lis 2010

@doldol já to chápu...taky mám strach, člověk na to není zvyklý..já stresuju i když mi tvrdne břicho.
zeptej se projistotu doktora na tuto bolest, ale určitě je vše v pořádku! 🙂

katkabg
26. lis 2010

ajojte...tak nech vam poviem aj moju skusenost...ja som od 20t ledva chodila...tak ma bolela panva...lonova kost nemohla som si v stoji ani vyzliect spodnr pradlo ani ponozky v zdy som musela sediet!a ked som vnoci lezala tak bol horor pretocit sa z jedneho boku na druhy...no bola som ako stara babka a doktor mi vravel ze to je normal ze t o panva sa rozsiruje a chysta na porod...ked som porodila vsetko pominulo ostali len bolesti krizov 😖

doldol
26. lis 2010

@meleri no dyt sem psala, vidělo mě 5 doktoru a nikdo se nevyjádřoval..to mě natom nejvíc štvalo!!!

doldol
26. lis 2010

@katkabg Katko tvoje odpověd mě moc potěšila a povzbudila!!!! Děkuji!!! 😝

katkabg
26. lis 2010

@doldol neni zac videla som ze mas rovnaky problem...ja som sa stazovala u doktora a on uz mi povedal na koniec ze musim sa zmierit s tym ze som tehu a s tehu sa ti meni ej telo...ja aj teraz ked cikam citim ku kocu jemne palenie lebo ja som dcerku od zaciatku nosila velmi nizko....ale ti hovorim bola som total polamana a kolko razi som plaka od bolesti manzelovi v posteli ze keby som vedela ze tehu tak boli taka ni neotehotnie....ale tu som porodila som ,vsetko pominulo a mam krasnu dcerku...aj ked som mala tazky porod cisarskym bo nas obe zachranovali bo sa mi nezrazala krv...som satstna lebo viem ze to staloza to 😀

doldol
26. lis 2010

@katkabg tak vdaka bohu

meleri
26. lis 2010

@doldol no mohli ti aspon říct že je to třeba ok nebo tak! to se divím....mě bylo řečeno na ty bolesti vzadu že je to normální a že jestli chci dá mi nějaké prášky na potlačení této bolesti (což jsem nechtěla, přecejen to miminko nemusí hned dostat plno chemie do tělíčka).

doldol
26. lis 2010

@meleri hele a to jsem tu nenapsala co mi na to řekli...doktor místo aby mě utěšil, tak mi začal kecat něco o předčasným porodu a pak mi napsal do papíru, že mám infekci močového měchýře, kterou vůbec nemám..tak jsem změnila nemocnici a dneska mi paní doktorka v Praze po položení mé otázky "Jestli to bude v pohodě" řekla: No co já vím, jak se plod udrží tak se udrží, jak né tak né.... No jo, už jsem si zvykla, že mám pecha na doktory.... A to ani nevzpomínám, jak jsem otěhotněla a ta stejná doktorka, která mi to oznamovala,tak místo aby pogratulovala mi říká: " No moc se neradujte, klidně to může být mimoděložní " .... Síla, co?

meleri
26. lis 2010

@doldol to je hnus...:( takové doktory poslat někam....:( to jsem si ale všimla už i z jiných oborů že v česku rádi straší....😠 mě hned strašili minulé léto se žloutenkou přitom to byla obyčejná sraj...a...

doldol
26. lis 2010

@meleri koukám, že máš taky termín v březnu, já jsem z prahy a budu rodit u Apolináře a ty? Jestli se můžu zeptat...Jsem ráda, že takhle stránka existuje,jinak bych byla s nervama už fakt hin, tady se člověk aspon trochu uklidní....

sussanah
1. pro 2010

@doldol ahoj, muz taky napsat mou zkusenost. Je to prave jak tady nekdo psal, uvolnovanim panve v tehu. Stydka kost ma vpredu neco jako "sev", kre se to prave rozestupuje. Je to bolest jako prase, moc dobre si na to vzpominam, jednou jsem skoncila v koupelne na zemi asi pul hodiny jsem se nebyla schopna hnout, nez to preslo a ja se doplazila do postele 😢 Dobra zprava ale je, ze to po porodu prejde 🙂 Teda ne uplne hned, pokud to bude rozestoupene vic, ale zhurba po 3m jsem uz o tom ani nevedela. Moje dr me ujistila, ze je to proste individualni priprava tela na porod, predcasny porod nehrozi, ani nic podobneho. Jen me upozornila na to, kdyby me to zacalo bolet spise na prave strane, tak upalovat na pohotovost kvuli pripadnemu slepaku. Takze se proste drz, hodne odpocivej a hlavne vstavej a chod pomalu, nic jineho bohuzel neporadim 😅

doldol
2. pro 2010

@sussanah to je krásná odpověď, děkuji ! Proč nemůžou takhle mluvit doktoři? 😒 Já fakt co si nenajdu na koníku, tak nevím..ještě že tady jsou holky jako vy!!!! Děkuji!!!!
Jinak jsem tak přemýšlela, ještě jsem to ale nezkusila...Nepomáhají na to nějaké léky na bolest? Třeba panadol nebo paralen? Ty se přeci v těhotenství můžou a jsou na bolest svalů atak.? Co myslíte??

sussanah
2. pro 2010

@doldol me dr rikala, ze pokud to ude opravdu k nevydrzeni, tak ten paralen nebo si koupit v lekarne ty masti, co jsou na bolesti kloubu, ale preptat se na tu ucinou latku (lisi se to podle vyrobce). To je potom lokalnoi ucinek masti a mimi by melo byt naprosto v pohode. Ja jsem teda parkrat vzala pulku paralenu (tim, ze moc prasky neberu, ta pulka stacila), k masti jsem se nedostala. Nejvice mi pomohlo proste si lehnout a ani se nehnout 😅 Nebo potom tepla koupel a na konci osprchovat tu stydkou kost studenou vodou (jinak bych nezvedla nohu, abych prelezla vanu 😀) Moje dr tohle totiz znala docela dobre, jeji kamaradka to taky mela, ale te to doslo do extremu, te to po porodu dratovali 😖 Ale tim te nechci strasit, to je opravdu super extremni pripad, takze v klidu. Dr me rikala, ze pokud by to doslo opravdu uz do faze, ze nemuzu ani vstat z postele cely den, tak potom by se to resilo v nemocnici. Ale u me vetsinou ta 1-2h odpocinku pomohlo a zase to nejak slo dal. Takze se drz 🙂

doldol
2. pro 2010

Jo??? No je pravda, že mě taky hrozně pomáhá když odpočívám....Když ráno vstanu, tak to cítím jen trochu, ale jak za celý den furt něco dělám doma, uklízím, vařím,nedejbože jdu do krámu, tak pak večer je to nesnesitelné..Včera jsem celý den "lenošila" a večer mi bylo fajn, asi jsem ty svaly tak "neopotřebovala"🙂 Každopádně ráda slyším, že v tom nejsem sama,protože jsem fakt hledala diskuze na toto téma a nic jsem pořádně nenašla, asi to netrápí hodně těhulek...já se hlavně divím, že zrovna já...takový kus baby🙂 No ale asi každý trpíme na něco jiného, já měla výhodu v tom, že jsem neměla na začátku těhu žádné nevolnosti, ani jednou jsem nezvracela, můžu říct že jsem vlastně neměla žádné příznaky...až teď od 23 týdne mě trápí toto....No ale myslím, že je to pořád lepší než nějaké zvracení, to nevím co bych dělala, nesnáším to.... Jinak taky už jsem pátrala po krémech, takový Fastum gel se v těhu nesmí používat, chce to asi nějaký homeopatický krém, asi se poptám v lékárně...Já taky nejsem ten typ, co se cpe práškama, já opravdu zřídka... V pondělí musím jet na to vyšetření cukrovky v těhotenství, je to docela daleko, mám strach že to nezvládnu, tak si asi ten panadol vezmu, pro jistotu....Jinak ty teplé sprchy, taky jsem si všimla, že to pomáhá....Chtělo by to asi vanu, nebaví mě stát ve sprše :D

sussanah
2. pro 2010

@doldol jeste te trochu potesim, sice stoprocentne nevim, jestli to melo souvislost, ale mozna ze jsem mela tu panev tak rozvolnenou, ze porod snad hladceji probehnout ani nemohl. Maly pekne postupoval, ja se rychle otevirala a bolest pri tlaceni byla hodne podobna, jako kdyz me chytla ta stydka kost, tj pocit, ze se ti rozpadne spodek 😉 😀 Takze bylo za chvili po vsem. Tak si rikej, ze to je vlastne takova priprava a ze delas mimcu peknou dalnici do zivota, at se nemusi pachtit nejakou uzkou cestickou 😉

doldol
2. pro 2010

@sussanah a víš, že to není poprvé co to slyším?🙂 🙂 Tak snad to vyjde i v mém případě 😵 moc se těším 🙂

zuzi82
2. pro 2010

@doldol Ahoj, taky jsem měla tyhle bolesti a opravdu jediné co zabírá je odpočinek a klid a nohy držet u sebe. Já si pamatuju, že jsem kolikrát ani nemohla vystoupit z auta, jak jsem dala nohy od sebe tak bolest jak hrom. Nevím, jestli to mělo souvislost s porodem, ale měla jsem ho pohodový tak jako @sussanah. Ráno v sedm jsem byla úplně zavřená a na porod to nevypadalo a hodinu po poledni byl malý na světě. 😉 Ale taky jsem pila na konci těhu hodně maliníku, tak kdo ví, co mělo jak velký vliv. 🙂

bellka
2. pro 2010

@doldol ahoj, já mám přesně tyhle bolesti, které uvádíš. Jakmile sedím, je všechno v pořádku, když se chci postavit a nebo po procházce je to děs. O tom, že se v noci nemůžu ani otočit, protože mě stydká kost šíleně bolí, o tom už snad ani nemluvím. Taky jsem slyšela názory, že je to všechno tím, jak se to tam dole roztahuje. Taky mám zrovna po prohlídce a hrdlo zavřené, takže asi to opravdu bude tím těhotenstvím 😵

mazurovci
2. pro 2010

Ahoj Evi, ja tohle mela v prvnim tehu taky... Uz hned na zacatku a diky tomu jsem byla na neschopence... Doktor me poslal na rehabilitaci, kde mi pani doktorka ukazala odlehcovaci polohy... Ale i kdyz jsem poctive ,,odlehcovala,, stejne bolest neprestala... Je to holt priprava na porod... Nekdy zacina driv, nekdy pozdeji.. Ja nemohla kolikrat ani chodit, jak to bolelo... tak ze vim, co prozivas a uprimne te lituju... Chce to proste vydrzet a pokud muzes, tak odpocivat... Ke konci tehu se to mozna jeste vystupni, ale prala bych ti, aby to tak nebylo... Ja pak uz namohla ani lezet na boku... Drzim palce, aby se to zmirnilo a ty sis mohla uzivat pohodove tehu... 😉

doldol
2. pro 2010

Tak nevím kdo je Eva, ale na bolesti si tu stěžuju já :D 😎 Jsem ráda, že se vás ozývá víc a víc a mě to víc a víc uklidňuje a přesvědčuju se o tom, že je to fakt asi příprava na porod a nemusím se starat....Sice jestli ze mě bude ležák až do března, tak potěš :D Ale pro mimi-MUSIM🙂 Hold mě ted budou muset všichni obskakovat🙂 A kdy, když né teď, žejo🙂 😉 😉

ivana2909
2. pro 2010

@doldol už vyše týždňa riešim problém s bolesťou panvových kostí. Mám pocit, že je to odtedy, čo sa drobček otočil dole hlavičkou. Tiež som sa bála, že niečo nie je v poriadku. Prvé tehotenstvo prebehlo v poriadku, ani som nevedela, že som tehotná. Teraz mi vždy niečo je. Najprv nevoľnosti, potom tvrdnutie a teraz toto. Ale u lekára bolo vždy OK. Už som sama mala pocit, že sa príliš sledujem. Ale keď nedokážem ani vstať alebo sa v posteli otočiť, tak neviem. Bála som sa, že drobček je príliš nízko a začína naliehať. Ale sono bolo tiež v poriadku. Teraz, keď čítam, že aj iné tehulky majú rovnaký problém, popravde som rada. Nie preto, že som škodoradostná, ale preto, že je to asi normálna a bežná vec. Tiež som čítala, že sa v tehotenstve uvoľnujú panvové kosti, takže tá bolest bude asi z toho. Takže baby, musíme to len pretrpieť a potom sa tešiť z výsledku, ktorý určite stojí za všetkú tú bolesť. Držím Vám palce a dúfam, že bolesti aspon trošku prejdú.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru