Bolesti pánve v těhotenství. Dá se s tím něco dělat?

marinka
1. čer 2007

Ahojte holky! Mám dotázek.. Asi tři dny mně bolí pánev na levé straně (těsně nad zadečkem) - při chůzi, když si sednu apod. V klidu je to v pohodě. Teď jsem četla, že se bolestí může projevovat uvolňování vazů v pánvi, což má prý usnadnit porod. Chtěla jsem se zeptat, jestli jste to taky měly a jestli se s tím dá něco dělat (nebo to jen prostě přetrpět).. Díky moc!

markeeta
1. čer 2007

Ahoj marinko, tak ja jsem na to taky dost trpela od 3-5 mesice. Bojovala sem s tim tak, ze jsem cvicila cviky na posileni brisnich a zadovych svalů a dna pánevního. Vřele doporučuji. Dále jsem si dělala teplé obklady a přítel my masíroval záda hřejivou mastičkou.
Tedka už zase trpim křečema v nohách a bolestmi v kyčlích, především ve spaní.
Určitě s tím něco dělej. Doporučuji ti knihu Cvičíme v těhotenství, kde najdeš spoustu užitečných cviků a rad, jak bojovat s bolestmi.

milly333
2. čer 2007

ahoj,
taky trpím, ale už od začátku těhotenství je to spíš tedy v oblasti kříže, prý existují u porodu nějaké křížové bolesti, dá se tomu nějak zamezit???díky za rady!

bramburka
3. čer 2007

Játky holky, bolest v kyčli až v kostrči. Trpěla jsem tím už před těhu, ale ted si na to nemuzu nic vzit. Kdyz jsem to v patek rozhýbávala cvikama, tak se to zaseklo tak, že jsem nemohla do práce. Pomohlo, kdyz jsem přes den trochu usnula. Tak se to nejak uvolnilo a dnes uz je to docela dobrý.

macanet
3. čer 2007

Ahoj, tak já jsem vyfasovala od gynďáka Fastum gel, ale měla jsem ho používat jen při velkých bolestech.A opravdu jsem ho asi třikrát použila a byl pokoj.Jinak milly333 na křížové bolesti u porodu mi poradil Jasmínový olej, je od firmy SAlus A masírujou se s ním záda a bříško 😉

bramburka
3. čer 2007

Já mám doma také Fastum gel, ale píšou nevhodné pro těhotné, tak jsem raději přežila.

macanet
3. čer 2007

Jo to tam píšou, ale já jsem měla takový bolesti, že když mě to doktor zmáčknul, tak jsem myslela, že ho něčím praštím a navíc jsem nemohla skoro stát a procházka byl docela solidní výkon, takže jsem mazala, ale opravdu jen když bylo nejhůř 😉

marinka
autor
3. čer 2007

macanet, tak to ty moje bolesti jsou stejného rázu, v pátek byly nakonec tak velké, že jsem nemohla udělat ani krok, tak mně manža zavezl do nemocnice, kde si mně do dneška nechali, ale dávali mi jen kapačky s magneskem a ty na to nezabraly, takže už jsem sice doma, ale bolesti mám pořád stejné :( Jsem schopná jenom ležet a sedět, chodit nemůžu vůbec. Takže se objednám k neurologovi, ale myslím, že se mnou taky nic moc neudělá.. ach jo!

macanet
3. čer 2007

Marinko to je mi moc líto, já jsem taky měla takový problémy a když jsem se doktora zeptala, kdy mě to přejde, tak řekl, že až po porodu, docela dobrá útěcha 😖 Marinko hodně odpočívej i když mě dělalo problém i to ležení, protože jsem nechtěla ležet na zádech, tak na boku .Naštěstí mě bolel jen jeden a to levej 😠 Teď už to je lepší, spíš mě to jen občas pobolívá na procházce 😉 Tak ať máš brzy pokoj 😉

marinka
autor
3. čer 2007

Díky macanet! Mně taky pobolívají záda v levo 😉 , ale naštěstí na bocích ležet můžu. Nejhorší je pro mně teď chůze, to se fakt nedá.. Poslala jsem manžu do lékárky pro ten Fastum gel,nebo něco podobného, tak snad to trochu zabere.. Takže myslíš, že k neurologovi ani nemá cenu chodit? Říkám si, jestli mi jen nanapíše prášky proti bolesti, nic víc s tím stejně asi dělat nemůže :( Tak já budu co nejvíc odpočívat a snad to bude brzo lepší..

macanet
3. čer 2007

Nevím, já byla jen u svýho gynekologa, kterej mi napsal ten Fastum gel, ale říkal nepřehánět, jen , když to opravdu bolí tak namazat a je fakt, že jsem to mazala asi tři dny a povolilo to. Určitě to přejde aspoň trochu 😉 Ten neurolog nevím, prášky by ti stejně žádný nenapsal, ani by to ničím neopíchnul, takže bys možná taky skončila u toho gelu 😉

marinka
autor
3. čer 2007

macanet, no právě 🙂 Tak já zkusím ten gel, myslím, že to miminku nemůže ublížit, když se to nebude přehánět.. Ještě jednou díky a přežij pár týdnů do porodu, už se ti to blíží 😉

macanet
3. čer 2007

Jééé ještě ty straš!! 😀 Ale je pravda, že už se nemůžeme dočkat 😉

lajla
3. čer 2007

marinko, ja jsem neco podobneho taky mela..byly to hrozne bolesti na leve strane, vůbec jsem se nemohla skoro hybat..ale mam kamen v ledvine..tak to mozna bylo i tim...trvalo to skoro tyden..mozna by nebylo spatne se podivat na ledviny, jestli to nemuze byt od nich

marinka
autor
3. čer 2007

děkuju lajlo! Sono ledvin mi dělali a vše bylo v pořádku..Kéž by to taky trvalo jen ten týden 🙂

mia13
6. dub 2010

Ahoj, chtela jsem se zeptat, jestli mate nekdo podobny problem jako ja. Mozna muze jit o bolest kycli, ale u me je to tak, ze me boli spis jakoby leva pulka zadku a cast leve nohy. Ale primo kycel me neboli. Obcas kdyz sedim, tak se chvili nemuzu hnout - jakoby se mi tam neco skriplo, za chvili je to zase OK. Nebo mam problem se rozejit, kdyz sedim, je to ostra, bodava bolest. Nejsem schopna uplne presne identifikovat to lozisko, odkud ta bolest jde. Je mozny, ze to je kyclema, jen to vystreluje nekam jinam? Mate s tim nekdo zkusenost? Diky.

romana29
17. dub 2010

Mě zase bolí jakoby mezi nohama....rozumíte 🙂 a vždycky jenom vlevo a nejvíc večer, když se válím u televize, to někdy bolí tak, že sykám bolestí, než vstanu a že vstávám jako hodně těhotných docela často na to wc.
Všechny se můžeme ale utěšovat tím, že dřív nebo později to skončí 🙂

lidiab
17. dub 2010

Mne take boli leva strana panve...obcas vic obcas min. Hlavne mi nedela dobre lezet na mekkem povrchu, treba na pohovce. Po cviceni to boli min, takze se to snazim procvicovat. Obcas se ale ani nemohu bez cizi pomoci postavit, bojim se ze spadnu 😒 Ptala jsem se doktorky a ta rikala ze nic moc se s tim udelat neda, mozna by to trochu zmirnily masaze, ale jinak ze to proste musim vydrzet a hlavne neprestavat cvicit. Pokud by to bylo nesnesitelny tak se ta oblast muze namazat nejakou masti s diklofenakem, ten se pry behem tehu muze, aspon to pisou v me tehu knizce a ta je hodne popularni. Anebo se da nalepit i zahrivaci naplast s diklofenakem.

romano - mne to boli prave nejvic kdyz polezim na necem mekkem, snazim se tomu vyhybat, ale vzdy to pochopitelne nejde.

tessie79
20. dub 2010

Ahojky, přidávám se k vám. Mně to bolí, jak píše romana, jakoby mezi nohama už tak 2 měsíce. Hlavně na večer, to nemůžu skoro ani chodit, a v noci mě ta bolest probouzí při každém pohybu. Můj doktor taky trvdí, že se s tím nedá nic dělat. Takže musíme vydržet 😉

midule
25. říj 2013

Prosim prosim o pomoc. Mam krece v pod bridku vzdycky pred tim nez jdu na zachod a pak jeste min. Pul hodiny pretrvavaji. Driv jsem to rozchodila, ale pred trema dnema me zacala bolet panev takovim zpusobem ze muzu jen lezet. Prosim pomozte s jednim nebo druhym. Z tech bolesti je mi az na zvraceni.

malinka12345
27. pro 2013

Ahoj mam problem a nevim jak je to vazny jsem v 5 mesici a poboliva me dole kolem panve az jako uplne dole nejvic kdyz zatnu svaly mela to nejaka maminka ?

jesika80
23. led 2014

@markeeta
Ahoj všechny , také souhlasím s cvičením .Moc mě pomohlo cvičení na balonu.Kroužením pánví v sedě se pěkně promasírují bolavá místa . A na nějaké tišící prostředky pak zapomenete .

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru