Bolesti v bedrech v již v 15. týdnu těhotenství

petule_mizzbee
16. říj 2017

Ahoj, nyní jsem sice na konci 17. tt, ale již cca od 15. tt mě trápí bolestí na levé straně beder, respektive spíše lehce níž, tam kde končí záda a začíná zadek. Pouze na levé straně a po delším sezení či ležení, když se hýbu, tak to nebolí, ale jakmile pak delší dobu sedím, tak se to těžce rozhýbává, dokonce se mi jednou stalo, že jsem se málem nezvedla.
Problém je, že pracuji jako sekretářka, takže klasika dlouhé sezení. Neznáte nějaké cviky, které by mohly pomoct? Či nějaké mazání?
Na rehabilitaci mě již nevemou, na gynekologii jsem objednaná na pátek, ale obávám se, že mi tam maximálně napíší nemocenskou (což není řešením problému a se zástupem v práci to mám složité). Děkuji za jakoukoliv radu 🙂

olsett
16. říj 2017

Ahoj, měla jsem úplně to samé, bolelo mě to cele těhotenství a pak i po porodu, nakonec když byl male rok jsem se naštvala a sla k fyzioterapeutovi, tri měsíce jsem chodila na rehabilitace a od te doby klid. Měla jsem cvičit cviky viz foto, nebo si najdi na netu cviky na pelvic pain, cvičila jsem jeden cas poctive, ale moc to nepomahalo. Na rehabce pouzivali ultrazvuk, masaze, elektrinu, zabaly... No hodně štěstí, snad to brzo prejde

petule_mizzbee
autor
16. říj 2017

@olsett Děkuji moc!!! ♥ Dnes jsem volala masérovi - na masáž to prý není, v těhotenství se již bederní oblast nemasíruje, ale také mi prý pomůže to tam mobilizovat a poradí cviky, případně zatejpuje, tak uvidíme :(

lentilkah
16. říj 2017

Vetsinou zlobi SI skloubeni, taky me trapilo kolem 16tt. Maser ti poradi uvolnujici cviky a zase bude dobre. Je to hnusna bolest.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru