Bolesti v podbřišku na začátku těhotenství

sofias
19. únor 2011

Dobrý den,
chtěla bych požádat o váš názor a zkušenosti. Jsem na začátku těhu ( necelé tři týdny) a vylekaly mě bolesti v podbřišku. Mám je dnes druhý den a víceméně trvelé. Našla jsem tu, že je bolesti připomínající menzes jsou normální, ale já kromě nerudné nálady, (naštěstí jen jeden den před 🙂), bolestmi netrpím. Teď cítím hlavně takový tah a pálení, jde to až do třísel a zesiluje při předklonu. Jeden z důvodů, kromě toho, že jsem plašan, je že již týden se potýkám s virozou a nejhorší je suchý, dráždivý kašel, ze kterého se mi až zvedá žaludek. Takže nitrobřišní tlak asi těhu moc neprospívá. Moc prosím o vaše zkušenosti s trvalými bolestmi máte.
Děkuji

kate013
5. srp 2012

@tonicek2010 Ahojky, záleží na poslední MS 🙂 kdy byla? Já jsem byla u dr přesně 4týdny a 4 dny od poslední MS a byl slabounce pozivtivní, páč to nebyla první ranní moč, ale druhý den už to bylo pěkně silné 🙂 jo a taky na utz viděla zvětšenou dělohu a vysokou sliznici, což vedlo k provedení testíku 🙂

tonicek2010
5. srp 2012

Ahojky kate013 nevím jak označit jméno 🙂 no,poslední MS byla 22.7.a konec 27.7 🙂 a měla jsi taky tlak v podbřišku?mám trošku i zácpu.A jinak moc děkuju za odpověď 🙂

kate013
5. srp 2012

@tonicek2010 pod komentem klikneš na odpověď a překlikne se ti to a mě se to pak ukáže, že si odpověděla 🙂 joo bylo to jako před MS a bylo mi blbě, nezvracela jsem (naštěstí) ale šoufl mi bylo...jinak ty tlaky jsou taky normáální měla jsem je ještě v 5.měsíci 🙂 ale hodně se to plete s MS...snažili jsme se půl roku a před každou MS jsem si říkala, že jsem těhu 😀 asi jsem si to vždycky vsugerovala a testovala jako blázen 😀 ale na testík je ještě brzo, ale za zkoušku nic nedáš, když budeš mít na duši klid😉 tak yjsem si je dělala brzo, blbé na tom je, že když je to negativní, tak si trochu zklamaná no, ale třeba to bude pozitivní 🙂

tonicek2010
5. srp 2012

@kate013 jo,už to mám,děkuju za radu 🙂 já to mám dostat až kolem 19- 22.8. jedno dítko mám a snažíme se poprví o druhé 🙂 já si testík tedy zkusím udělat v úterý ráno,zítra ho koupím a jem na to zvědavá 🙂 při prvnim mimi jsem si taky dělala testíky každý den jak šílená a vyšlo to 😀 uvidím.

kate013
6. srp 2012

@tonicek2010 nemáš zač😉 no uvidíš, možná bude ještě brzo, ale na testech píšou, že snad už 8 den po oplodnění, by ti to mohlo ukázat, ale třeba kamarádce se to ukázalo až 5. den opožděné MS..uvidíš a dej vědět 😉

tonicek2010
7. srp 2012

@kate013 Ach jo,jsem tu zas 🙂 ta jsem si myslela,že tlak v podbřišku je očekávající mimi a kdepak.Dnes jsem si dělala test a negativní,zašla jsem si k doktorovi a ten mi řek že jsem byla jen nastydlá :( jsem naivní ale nic nevzdávám 🙂 až budu mít // tak se ráda pochlubím 🙂

kate013
7. srp 2012

@tonicek2010 nevadí 🙂 ale hlavně já když jsem byla u dr. (cca 3týdny po oplodnění) a bylo vidět jen to, že jsem měla zvětšenou dělohu a zvýšenou sliznici, tak uvidíš🙂 a vůbec nejsi naivní, to jen ty hormony...já jsem byla uplně šílená..každé ráno jsem vstávala (i víkendy) a dělala si test, takže v pohodě 😀

tonicek2010
7. srp 2012

@kate013 děkuju za podpooru 🙂 ještě že si o tom mám s kým psát 🙂 no jo ale čekáš mimíska 😀 tak to jsme dvě,taky to moc prožívám jen manžel moc ne ale to jsou chlapi.Mám otázku,já když to dostanu a pak mam konec tak se dívám na netu výpočet ovulace-kalendář,zadam tam den M.a délku ciklu + dny do další ovu.a myslíš si že je to pravděpodobný když mi vyjede den ovulace?nevím jestli mám na to spoléhat.Další ovu.bych měla mít 23.8. i 24. jé,to je otázek 🙂

kate013
7. srp 2012

@tonicek2010 není vůbec zač 😉 taky jsem ráda na koníkovi, můžu se tu vykecat 🙂 nooo konečně 😀 taky to byly pěkný nervy dělat si porád ty testy 😀 noo přítel na to taky moc není..malinkou miluje to vim, ale neni z toho paf jako já no, prostě chlapi, jak píšeš 🙂 no hele mě to podle těhle kalkulaček vycházelo, ale nejlůepší je sama sebe pozorovat, nastudovat si jak poznat ovulku a řídit se podle toho😉 já už jsem to pak na sobě taky poznala 🙂 ty kalkulačky jsou takové orientační, každá to má trošku jinak, tak je lepší se nějakej čas pozorovat a pak už to poznáš sama, kdy ji máš😉 nejlíp se to pozná podle hlenu a čípku 🙂

tonicek2010
7. srp 2012

@kate013 Jéééé,děkuju za přátelství 🙂 to jsem nečekala i že to takhle jde.Ještě se tu nevyznám,ale časem si sem dám i fotky a zabydlím se 😀 my jsme prostě jiný 😵 a jak se bude mimísek jmenovat?u nás to musel být Tonda po manželovi a kdybych měla kluka po druhé tak těžko říct ale holčička by byla po mě 🙂 chtěla jsem Elišku jenže jich je moc.Hlen si myslím že poznám ale ten čípek ne.Divní je,že se k tomu vracím ale pořád mám tlaky v podbřišku tak co to kruci je?už mě to nebaí,jooooo kdyby mimi to bych si nestěžovala 🙂 kdo si počká,ten se dočká 😵

carol1
22. srp 2012

Holky, jsem jak před menstruací. Tu jsem měla minulý měsíc asi po půl roce. S dr. jsme domluveni, že když nedorazí ani přes prázniny, začnem od září léčbu. Dostavila se v červenci hned po návštěvě dr. a teď zase nic, ale břicho mám, že mi táhnou šaty jak jsem v nich narvaná a to se fakt hlídám, co se jídla týče. Přítel mi minule říkal "brouku, leze ti pupík" tím myslel z kalhot 😠 tak já cvičím jak prdlá. Líná jsem, furt bych spala. 😔 Chutě mám na ryby. To jsem nikdy neměla. 🤐 .. Ale jinak prsa nic 🙄 . Po jak dlouhé době je možné, že člověku naroste břicho? Je hned tvrdé?
Děkuji za odpověď

tonicek2010
27. srp 2012

@carol1 omlouvám se,nevšimla jsem se komentáře 😒 Můžu se zeptat kolik Ti je? takže rozumím dobře,že jsi těhotná? 🙂 mě bříško rostlo od 5 měsce ale jsem hubeňour.

tonicek2010
27. srp 2012

@carol1 A nevysadla jsi antikoncepci? to dělá pak taky takovej bordelík jak popisuješ. 😠 test jsis dělala? a neo jsem to pochopila úplně špatně ☹ 🙂

ivikkkk
10. zář 2012

ahoj maminky ,taky bych se chtěla poradit posledních 7 dnů mám velké bolesti podbříšku a teď asi 5 dní mě začli bolet dost prsa,o miminko se s manželem snažíme už přes rok jelikož jsem před rokem prodělala laparoskopii,a přišla o vejcovod a kousek vaječníku a ted v červnu jsem byla na průchodnosti vejcovodu ,který mám naštěstí průchodný 🙂,tak nevím příjde mi to jako ,že by se mohlo zadařit ,ale moc velkou naději si nedávám...naštěstí už doma jednu princeznu malou máme ,ale to druhý si moc přejem🙂máte někdo podobné zkušenosti??

ivanita18
1. lis 2012

Ahoj holky potrebovala bih poradit sem tet 5tydnu tehotna a mam ty same bolesti podbrsku jako vi mohly biste mi rict jestly se mam strachovat nebo ne? V srpnu sem mela prvni samo volny potrat a taky me bolelo pod brisku a tet sem zase tehotna a mam ty same bolesti jako pred tim. Prosim dej te mi vedet co nejdriv dekuji 😕

kristova
10. pro 2012

Ahojky jsem v 6tt těhotenství a chci radu už tyden mě bolí v podbříšku zajímá mně jestli je to normální jelikož už jsem jedno dítě potratila tak mám strach poradtě mi prosím děkuji 🤐

veruska007
13. pro 2012

@kristova Neboj, tak me boli podbrisek... taky jsem po potratu, takze se bojim strasne a chapu Te. Ale snaz se uklidnit a verit, ze tentokrat uz bude vsechno ok.

stehlickova
31. led 2013

Zdravím všechny, jsem v 6 tt a též mě bolí v podbříšku ☹ je to mé první těhotenství, tak že mám velké obavy má lékařka říkala že je to normální, ale stejně tam ten strach je, každý večer se modlím aby bylo vše v pořádku 🙂

andynka86
4. únor 2013

Ahoj těhulky, přidala jsem se na tuto stránku, protože jsem na začátku těhotenství, které přišlo trošku nečekaně a né úplně vhod, ale miminko jsme si přáli a teď si jen přejeme, aby bylo vše v pořádku. 🙂 Jsem těhotná poprvé a děsím se každého projevu... jsem asi ve 4. týdnu a pořád mě pobolívá v podbřišku, jako kdybych to měla dostat. Je to bolest spíše tupá, snesitelná, ale nejvíce se objevuje ráno a večer. Doufám, že je to normální. A také mám pocit, že mi začíná kvasinková infekce, prý je to v těhotenství časté... 😝 Můžu se zeptat, co vám na to pomáhalo? Díky za odpovědi. 🙂

andynka86
6. únor 2013

@stehlickova Ahoj´, koukám, že tady na ty příspěvky nikdo nereaguje. 🙂 Já jsem též v 6tt a také mě hodně bolí v podbřišku, hlavně večer, po celém dni. Včera jsem i dost špinila, tak mě to hodně vyděsilo, takže dneska si chci skočit pro radu k doktorovi. Také je to mé první těhotenství a jsem ze všeho hodně vyděšená. Jinak na ty bolesti mi pomáhá si chvíli lehnout a odpočívcat a také teplo, třeba teplá sprcha, nebo mít 2 trička, aby bylo bříško v teple. 🙂 Ať je vše v pořádku. hodně štěstí. 🙂

pavlisak
16. únor 2013

Ahojky,dneska bych měla být 5+0tt.. V noci mě začalo bolet v podbříšku a ráno jsem začala krvácet...Jela jsem na gyndu do nemocnice. Na UTZ nebylo vůbec nic..Hodnoty HCG 7,6...Není vyloučené mimoděložní,ani potrat a ani to že by mohlo být vše O.K. Jela jsem z tama jak zpráskáný pes. Teď musím čekat do pondělí (je to nekonečné ty 2 dny) a pak se uvidí ☹

nikacerv
18. únor 2013

@luccaar ahojky, a co ti pomáhá na zácpu?? trpím na ni také ☹

tesinka3842
3. kvě 2013

Ahoj holky,

mám na vás dotázeček.. připadám si jako hypochondr🙂 Už pár měsíců necháváme s přitelem věcem volný průběh. Teď jsem ale znejistěla, a začínám projíždět diskuse. Mám asi +- 4 dny před menstruací. ale už tak 5. den mě tak nějak bolí prsa, ale z venku.. jen tak na boku ale spíš hlavně když si na ně šáhnu. (před menstruací mě nikdy nebolely,), bolí to i když třeba poskočím nebo běžím. Do toho sem pár dnů měla takovej nějakej pocit jako že špatně, nebo spíš slabo, ale až tak po obědě skoro k večeru. A k tomu, mě tak nějak tlačí na pravé straně kousíček od třisla. (jak kdybych měla nafouklé střevo, ) když zakašlu nebo dlouho sedím skrčená a pak se zvednu, je to horší. Nesmějte se prosím, ale nemohl by to být příznak těhu? Test jsem si jak trubka dělala včera, ale jasný že před ms byl negativní 🙂 Děkuju za odpověď..

ninive211
3. kvě 2013

@tesinka3842 Ahoj, já být tebou, bych těch pár dní prostě počkala, jestli MS přijde nebo ne. Spíš si myslím, že to těhu není, ale třeba nějaké nachlazení....podle mě jsou ty příznaky moc brzy, ale možné je všechno...každá jsme jiná a máme jiné příznaky. Já měla taky jednou hodně citlivý prsa (nikdy předtím jsem to nezažila, normálně jsem vyjekla, když se mě přítel dotknul) , zpoždění jsem měla 8 dní, mezitím lehké špinění, ale těhu jsem nebyla...nebo možná třeba jo, ale ranej potrat, s testem jsem dlouho váhala, prostě jsem si nepřipouštěla, že bych mohla být těhotná, protože ten měsíc jsem na sobě pozorovala pozdní ovulaci, tak jsem nechtěla zbytečně plašit. Ono často když se snažíš o mimčo, tak se víc sleduješ a každý příznak, kterého by sis dříve vůbec nevšimla, ti připadá "podezřelý" 😉 Prostě počkej těch pár dní a uvidíš...do té doby se pro jistotu chovej, jako kdybys těhotná byla, tzn. bez alkoholu, kouření, bez léků...to jen pro jistou, ať si pak nemusíš nic vyčítat. To mi takto řekla doktorka🙂 Hodně štěstí.

tesinka3842
3. kvě 2013

@ninive211 Děkuju za odpověď 🙂 asi se fakt dost hlídám... ale jak se to odnaučit? ☹

monavika
3. kvě 2013

@tesinka3842 z toho hlidani si nic nedelej,taky se moc hlidam.....taky momentalne vyckavam ms...minulej mesic jsem ji mela dost slabou a par dnu po ni mi bylo hrozne zle...testy se mi ukazovali negativni,tak jsem se radsi pro jistotu a abych nebyla jak na trni objednala na gyndu na pristi ctvrtek,tak se dozvim ,jestli jsem tehu nebo ne(bylo by to me druhe tehotenstvi),jinak proznaky jsem mela a ma st;ejne jak u prvniho tehu,tak ted uvidim...jsem hroznej plasan 🙂no,ale co jsem vsechny sve priznaky odvykladala dr,tak bych udajne mela tehu byt,tak jsem zvedava 🙂tobe drzim palecky a budu se tesit na tvuj vysledek 🙂

tesinka3842
3. kvě 2013

@monavika
Budu držet palečky ať to dopadne..🙂 Je to strašně hezký, že tady v tom nejsem sama, v okolí se s tím nechci nikomu svěřovat, až to vyjde, chci to mít jako překvapení, a ne aby se mě každou chvíli někdo ptal jestli už.. no, v nedeli nebo pondělí by ms měla přijít, tak uvidíme... četla jsem, že dřív než vynechá ms nemá smysl si test dělat..
A jaké příznaky máš ty?

monavika
3. kvě 2013

jj,to je fakt.....🙂
jeste pred par dny me provazela nevolnost,az zvraceni-to uz je mnohem lepsi,nez v minulych dnech 🙂obcas me prepadne nevolnost,kdyz se nenajim.....jinak jsem silene unavena-pravidelne ,kdyz me mala necha,tak chodim po obede spat(nikdy jsem nechodila),porad jim-mam neustale hlad(po úprvnim tehotenstvi jsem byla v hubnoucim rezimu,takze jsem byla zvykla na mensi porce,ted jim pomalu za dva,abych byla najezena),skoro ani nepribiram na vaze,ale spise na centimetrech,tresti me hlava-ze zacatku to bylo denne cca 14 dni,ted uz jen obcas,denne me poboliva v podbrisku,trpim zacpou,obcas me pali zaha,a jsem ted vice naladova az skoro plactiva,a casteji chodim curat......dnes uz jsem asi nejspis citila,jak me trosku pobolivaji prsa,hlavne me hrozne svedi prsa a trosku i bricho,na obliceji se mi udeli fleky a hlavne se mi na obliceji jeste neobjevil muj oblibenej jebak,kterej se mi vzdycky tvoril pred ms(tu bych mela ted v blizke dobe dostat)....jinak nikdy mi v dobe pred ms nebylo takhle zle....vzdy jen dva dny pred ms...
no a nakonec jsem si vsimla,ze mam uz nekolik tydnu leskle oci

monavika
3. kvě 2013

@tesinka3842 dekuji 🙂

tesinka3842
3. kvě 2013

@monavika tak dneska mě začali svědit bradavky.. hlava mě bolela minuly tyden asi 4 dny.. vždy to začalo po obědě a končilo večer.. ale to bylo zřejmě od něčeho jineho, pt to by bylo jako hned druhý den po ovu. Hlad mám tenhle týden taky furrt, resp přijde mi, že se najím a mohla bych jíst během půl hoďky znova. Nevím jak to popsat, takový hladový prázdno.. Dost se mi motá hlava řekla bych.. jako že cítím jak kdybych měla nízkej tlak.. prostě taková celková slabost.. ale to spíš vždycky až tak po obědě a zhruba od té doby, co mě začali bolet na dotyk ty prsa.. je to divný, jak kdybych je měla těž takový víc hrudkatý... Já sem ale diagnostik 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru