Bolesti v podbřišku na začátku těhotenství

sofias
19. únor 2011

Dobrý den,
chtěla bych požádat o váš názor a zkušenosti. Jsem na začátku těhu ( necelé tři týdny) a vylekaly mě bolesti v podbřišku. Mám je dnes druhý den a víceméně trvelé. Našla jsem tu, že je bolesti připomínající menzes jsou normální, ale já kromě nerudné nálady, (naštěstí jen jeden den před 🙂), bolestmi netrpím. Teď cítím hlavně takový tah a pálení, jde to až do třísel a zesiluje při předklonu. Jeden z důvodů, kromě toho, že jsem plašan, je že již týden se potýkám s virozou a nejhorší je suchý, dráždivý kašel, ze kterého se mi až zvedá žaludek. Takže nitrobřišní tlak asi těhu moc neprospívá. Moc prosím o vaše zkušenosti s trvalými bolestmi máte.
Děkuji

marti73
19. únor 2011

Taky mě pobolívalo břicho, tahala jsem těžké věci v práci a ještě jsem nevěděla, že jsem těhotná. Nic se s mimčem nestalo, pak jsem šla hned na rizikové, dělala jsem těžkou práci. Tebe bolí z namáhání břišních svalů při kašlání.. neboj se, ale jestli máš virózu, tak se poraď s gynekologem, jaké prášky na to můžeš 😉

sofias
autor
19. únor 2011

Děkuju za povzbuzení. Gyn. řekl, že idálně nebrat nic. Manžel už je z mého léčení celkem nadšenej-popíjím šťávu z cibule, do postele napatlaná olejem nebo čenekem, obalená igelitem..

sussanah
19. únor 2011

@sofias boleni bricha v rozumnych mezich je normalni. Ja to mam takhle uz druhe tehu a moc bych si prala jednou zazit tehotenstvi typu "kdybych neporodila, tak ani nevim,z e jsem tehotna" 😠 To tahani a tlaky je zpusobene ze zacatku predevsim roztahovanim se delohy a povolovanim vazu v panvi (pozdeji). Pokud jsou to spis tupe bolesti, trvajici vicemene porad (spis pocit nepohodli, tlaku), tak je to ok. Pokud by zacaly krece, navic doprovazene krvacenim, tak to je neco spatne a upalovat do nemocnice. Me se teda bolesti bricha umerne stupnuji jakekoliv namaze, staci, ze jdu s malym na 1,5h na prochazku, za celou dobu ho jen dvakrat zvednu do kocarku a cely zbytek vecera uz chodim jenom v predklonu ☹ Snaz se odpocivat, jakmile te bricho zacne pobolivat a setri se. Taky pozor na nejake to zivejsi skotaceni s partnerem, po tom to bricho boli obvykle vic 😉
K vizore ti muzu rict jedine, zalez do postele, uvar si caj a pritel/manzel at se stara 🙂 Bud rada, zenemas uz starsi ditko, ja ted tyden bojovala se zacinajici chripkou a k tomu mame doma 16m kluka 😒 Leky taky radeji neberu, pokud by ti ale zacala lezt teplota nahoru, tak si urcite vem neco na srazeni (acelpyrin), protoze horecka je na zacatku pro plod opravdu nebezpecna. Drz se a neboj, bude lip 🙂

sofias
autor
19. únor 2011

@sussanah
No, moc jsem se o sobě nerozpovídla. Je to tak, že je to moje druhé těhu. To první bylo přesně ve stylu, že kromě těsných kalhot, žádná změna 😉 . Což je taky důvod, že mě snad i normální příznak znepokojuje 😲. Malýmu je 13 měsíců, takže na den v posteli se omezuje celé moje snění.
Budu doufat, že každé těhotenství je zkrátka jiné a všecno bude, jak má.
Je fajn slyšet slova útěchy🙂

sussanah
19. únor 2011

@sofias jaj no tak to je pak s tou virozou horsi 😅 My jsme to ted resili tak, ze manzel pracoval z domu a slecna na hlidani nam chodila "vencit" maleho a zbytek jsme tak nejak placali s manzelem napul. Ale dobry, viroza uz je u nas pryc a prezili jsme to vsichni 🙂
Bud rada, ze jsi zazila alespon jedno uplne pohodove tehotenstvi, ja uz se ted desim leta a omdlevani a tvrdnuti bricha a spoustu dalsich uzasnych tehotenskych "lahudek" 😝

sofias
autor
19. únor 2011

Podlehla jsem představě, že další mé těhotenství bude probíhat obdobně 😝. Asi naivní myšlenka 🙂 .Naštěstí teď o víkendu manžel fungova a paní na hlídání zastupuje ochotně babička. Nějak to půjde. Snad to u tebe tentokrát bude mít příjemnější průběh a nakonec nejdůležitěší je beztak, aby to mimčo bylo v pořádku a na my ženský už to nějak zvládnem 😝 .

luccaar
20. únor 2012

Ahoj, chtěla bych se zeptat, jestli některá z Vás měla na úplném začátku těhotenství bolesti pouze na jedné straně podbříška. Jsem 14 DPO, testovat jsem začala od 12 DPO a druhá čárka stále krásně sílí. MS by měla přijít ve středu, doufám ale, že se nedostaví 😉 . Od pátku (11DPO) mám bolesti v podbříšku, a to převážně na právé straně, na této straně jsou bolesti častější (mizí snad jen v noci) a o dost silnější. Nemáte někdo zkušenosti? Moc se bojím, že není něco v pořádku ☹ .

fori
24. únor 2012

@luccaar tak jak jsi na tom?? mě začli bolestli dneska....

luccaar
24. únor 2012

@fori popravdě nic moc, občas se mi to zhorší, tuhle noc mě to dokonce vzbudilo ( ale bolest v celým podbříšku) a to jsem myslela, že už to nezvládnu ☹ , ale nakonec to snad bylo jenom plnym močákem a možná i střevama (trpim teď dost na zácpu). Jinak pravý podbříšek bolí skoro neustále, naštěstí nešpinim (musim zaklepat) a čárka pořád sílí (i když teď už je to krásná tlustice, že už ani nebude mít jak sílit), tak budu jenom doufat, že je všechno v pořádku. K Dr. jsem objednaná až na 14.3. (to bych měla být v 7.tt). Ale jinak mě spoustu holek tady uklidnilo, že by to mělo být v pořádku, že to tak většinou bývá. Tak snad se nemusíme strachovat 😉 . Držim pěsti, ať všechno probíhá tak, jak má. Kolikátý jsi DC (nebo DPO)?

fori
24. únor 2012

@luccaar já jsem dneska 14 dní od OPU a 10 dní po ET. pozitivní testík mám taky, a dneska ráno jsem normálně zapomněla testovat. budu testovat až ted... ale tlustou čárku nemám... jukni ke mě do alba. jinak mě bolí břicho jako na ms.... no ty máš taky období že by jsi to ted notmálně dostala ne?

luccaar
24. únor 2012

@fori Přesně tak, normálně bych to měla dostat 22.2. Ten den mi i začaly klasické menstruační bolesti možná o něco silnější než normálně (a to je mám vždycky dost silné), tak jsem se bála, aby mrcha nedorazila. Brouzdala jsem všude možně po diskuzích, abych se o tom něco dozvěděla a opravdu je to dost častý prvotní příznak těhotenství 🙂 . Čárka ti určitě bude sílit, ze začátku jsem je měla podobné (možná ještě slabší) a teď už mám stejné testovací jako kontrolní 🙂 . Uvidíš, že to bude všechno v pořádku 🙂

acacia
24. únor 2012

Bolesti v podbřišku jsou normální na počátku těhotenství. Děloha pracuje na plno. Dokonce se může objevit mírné špinění pár dní po oplodnění vajíčka, to jak se vajíčko ve stěně dělohy zahnízdí.

diableria
24. únor 2012

Ahoj, já si až do dne, kdy jsem si udělala test, myslela, že to každou chvíli dostanu. Pořád jsem s sebou tahala tampóny, protože jsem pořád cítila tu známou bolest v podbřišku 😀. No, a 37. den jsem si jen tak ze zvyku udělala test a zjistila jsem, že tampony už nejspíš potřebovat nějakou dobu nebudu 🙂. Teď jsem skoro ve 12. týdne a občas mě tam stejně pobolívá jako před menstruací...

chezzule
24. únor 2012

Ahojík 🙂 taky sem mívala ze začátku takové jakoby bolesti v podbřišku,ale brzy mě to přešlo,taky sem se bála že může být něco špatně.Ale vše je dobrý 😉 každý má tak trochu obavy 😉

fori
24. únor 2012

@luccaar no já bych to jako dostat cca dnes a zítra..... ted jsem si udělala zase testík, čárka tam je i trochu lepší než včera. jen ty hrozné bolest nepřestávají..... chjoooo.....

luccaar
24. únor 2012

@fori tak to je dobré znamení, že je čárka lepší a uvidíš, že bude jen a jen sílit 😉 . Bolesti mám už týden, tak vím, jaký to je ☹ . Hlavně ten pocit nejistoty. Ale asi se trápíme zbytečně a prostě to k těhu patří, což nám i holkdy potvrdily 🙂 . Budu ti držet pěsti.

fori
24. únor 2012

@luccaar já to tobě taky. zatím pa pa

lepepr
4. bře 2012

ahojky...i ja mam bolesti jako bych mela dostat menstruaci ale ta diky tem carkam na testu ktery jsme opakovala i dnes se snad uz nedostavi a jen v pondeli navstivime doktora. Kdyz jsem pred 2 lety otehotnela a snazili jsme se az do ted take jsem ty bolesti "menstruacni" mela takze je to naprosto normalni 🙂

janca32
6. bře 2012

Ahojky,mě taky první 3 měsíce bolelo bříško..jako kdybych to měla dostat a taky mě tam dost píchalo přímo v děloze..stresovala jsem, ale doktrorka říkala že si tam malé dělá místo, že je to normální.

renca1978
7. bře 2012

Ahoj holky, rada bych se pripojila.Jsem 9 den po1.IUI, od 3 dne po IUI mam sileny bolesti az krece v podbrisku a nejhorsi je to v noci, kazdou noc mne to probudi, a pak usinam az nekdy k ranu, trva to uz teda tyden a jsem z toho uz dost unavena, dokonce jsem v sobotu byla na pohotovosti, kde mne vysetrili, a pry po gyn.strance vse v poradku, uz 7 po IUI den jsem zaspinila, to trva do dnes.JInak MS ma prijit az tuhle nedeli.Jinak pred IUI nebyla zadna stimulace, jen 1xaplikace Ovitrelle v nedeli rano pred pondelnim IUI, Utrogestan ani nic jineho neberu.Nevite, jestli je to normalni?Dekuju 😉

kockacz
7. bře 2012

@renca1978 Drzim palce, aby to dobre dopadlo! Bohuzel prakticke zkusenosti s IUI nemam, teprve se chystame 😒

renca1978
7. bře 2012

@kockacz Ahoj, taky drzim palce 🙂

fori
8. bře 2012

@renca1978 já jsem po 4 IUI a nikdy jsem takové problémy teda neměla..... uvidíš no.... držím palce aby ti to vyšlo

renca1978
8. bře 2012

@fori ahoj, a moc dekuju 🙂

hubikanetka91
16. dub 2012

Zdarvím všechny budoucí maminky , sem rada ze sem se tu docetla ze ty mírné bolesti či křeče jsou normalní a patří to k začátku těhotenství. Sice nemám těhotenství zatim potvrzené od gynekologa ale dva testy mi vyšli s // . Po 15 dnech zpozdění menstruace. K doktorovy jdu az 4.5. tak snad umru nedockavosti. 🙂 ☹ 😒

zdendula86
6. kvě 2012

též mám bolesti v pravém podbřišku a i občasné píchání... na testění je ještě brzy, snad je to na dobré cestě a objevím // na TT jako při prvním snažení s dcerou 😵

terezka230
23. črc 2012

ahojky jsem v 8tt mam bolesti v podbrisku a porad spise boli na prave strane cetla jsem si vase nazory ale porad se obavam jedno dite uz mam chlapecka 4roky a mela jsem uz 4krat potrat tak se bojim ze to zase dopadne spatne moc na to tesim prosim porad te mi co stim

nikysek89
27. črc 2012

Ahojky,jsem tu tez poprve a mam uz dele nez tyden bolesti v podbrisku a parkrat za den mi picha v pravem podbrisku nikdy to i malo pichne na leve strane,menses mam dostat za 3dny,ale me prsa me boli a zvetsily se,jinak teplota se mi trosku zvetsila a hlavne moje stoupava naladovost,nevim jak dlouho trvaji takove bolesti v podbrisku,doufam ze menses v pondeli neprijde,nevite za jak dlouho je nejlepsi si udelat teh.test??kdyz to tedy nedostanu.jak ja si preji mimi 😵 prosim poradte mi jestli se to stava v tehotenstvi.

jitulindaj
1. srp 2012

@nikysek89 tak jak jsi dopadla? Já mám taky dost bolesti jako na MS... měla jsem to dostat dnes, nebo zítra.test zatím neg,uvidíme...dnes šílená únava, celková nevolnost,bolavé bradavky(to nemívám před MS), velké bolesti jako MS celý den,pořád jsem čekala ž to přijde, ale naštěstí nic.Jsem nafouknutá jako kopačák, cítím se děsnětlustě 😀 ..

tonicek2010
5. srp 2012

Ahoj maminky,
taky se potřebuju vypovídat 🙂 2.8 my začal tlak v podbřišku a to jsme měli styk s manželem.Trvá to do dnes,i mě tam občas píchne,máte podobné problémy?myslíte si,že si mám udělat v úterý testík?nebo je brzy. 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru