Bolesti v podbříšku. Poraďte!

squirell
19. kvě 2008

nazdar,
tak jsem se poprvé dívala na stránky o těhotenství. wau, asi jsem se ještě neměla dívat, z poloviny mi stávají vlasy na hlavě.
ráda bych napsala jak moc jsem v těhu, ale nevím. Vyloženě divnej doktor (po tom co jsem přišla z pozitivním testem) mi řekl, že podle poslední MS nemůžu být těhotná, ale když jsem mu řekla, že to bylo stejně nějaké divné(špinění) tak teda, že mi udělá ultrazvuk. no a konstatoval, ale jo je tam. Měřil nějakou černou tečku kroutil hlavou, pak nějakým kolečkem a pak mi řekl at přijdu za14dní. Jo a houknul na mě od dveří, že teda jako gratuluje. A já jsem pěkně pomatená, protože mě docela berou křeče v podbříšku, hlavně večer ale někdy i přes den. Ted nevím jestli to mám říct v práci, páč ji mám docela nebezpečnou. Ale zároveň když budu dělat rozruch, mám strach že potratím, že se odloupne to vejce nebo, že plod umře, a že to můžu klidně ovlivnit tou prací, no ale vysvětlujte pak někomu, že jste potratily. No mě z toho klepne. Jeslti budete některá z vás tak hodná a poradíte mi, budu ráda. dík Marcela

mabe
3. čer 2008

AHoj holky, chci se zeptat. Od vcera od vecera mam pichani v podrisku. Neda se to prehlidnou a je to otravny.Mate s tim nekdo zkusenost? Jsem asi tak v 7tt. Ve ctvrtek jdu na kontrolu.

martinka13
3. čer 2008

Ja mavam tiez pichanie v podbrusku aj okolo pupku a bolia ma aj vajecniky. Som 8+4. Najhorsie je to v obdobi, kedy mam mat mrchu Neboj sa Nie je to nic nezvycjane Asi sa ten maly cervik riadne uhniezduje To mi povedal aj lekar Aj svagrinka mala to iste Teraz je 13+4 a uz je to lepsie Tak papa 😉

mabe
3. čer 2008

Marti, takze se nemam nejak strachovat? Je to fakt neprijemny, picha to porad. Ja jenom jestli mam jit na kontrolu hned nebo muzu pockat do ctvrtka.

teufelchen
3. čer 2008

mabe....zkousni par debat doredu...je tim popsanych 5 stranek 😉 takze nemej strach.

bambaa
3. čer 2008

ahojte, tiez ma obcas pichne v podbrusku, ked sa postavim bosa s postele, hned trosku zacitim vajecniky. to viem, ze sa treba obut. Niekedy citim aj take steklenie zvnutra brucha. Je to mile. Sak nieco sa musi diat, ked som tehotna. 😎

klarka2412
3. čer 2008

Ahojky holky,
prosila bych o radu. Jsem v 6tt a byla jsem minulý týden na ultrazvuku, kde mi doktor řekl, že plod je velký 1,2cm. Já jsem ale na netu našla, že to je velikost odpovídající tak 10tt. Nemáte s tím některá zkušenost? Dost se bojím. Díky Klárka 🙂

dianagol
3. čer 2008

ahojte baby mozem sa ka Vam pridat? citam ze mate bolesti pichanie v podbrusku,ja Vas plasit nebudem ale to pichanie moze byt vtedy ak sa stroho postavite napr. z postele alebo ma problemy dietatko ak by to boli vaccsie bolesti s tym chodte k lekarovi ale ak je to len ojedinele tak to je ok,ja som tym presla tam viem

bambaa
3. čer 2008

Ahooj klarka, prave patram po tom istom. Bola som v piatok na utz, mimi malo 1,5 cm a povedali mi, ze je to 6 tyzden. No tak neviem. Ale vravim si, ze cim vacsie, tym lepsie, viac by som sa zlakla, keby malo menej. tak uvidim. kuknem este po nejakych zahranicnych strankach. Tie velkosti som sledovala na tehotenstvo.academy. mozno tam maju chybu. dam vediet, ked na nieco pridem 🙂

dianagol
3. čer 2008

ahoj klarka a co ti [povedal doktor este ze moze to mat neake nasledky alebo to je normalne?

mabe
3. čer 2008

Dia, jak myslis casty ty bolesti? Ja je mam nepravidelne od vcera od vecera. Premyslim, ze je to aji strevniho puvodu, tak jsem si tedka dala mliko a snad to pomuze. Nejsou to krece, ale je to neprijemny pichani. 😒

zunka
3. čer 2008

pichanie, bolesti a rôzne ine pocity mavam aj ja v podbrušku. A najnovšie akoby ma niekto ťahal zvnútra za pupok 😕

dianagol
3. čer 2008

ale ty si neni tehotna?

bambaa
3. čer 2008

klarka, asi ma osvietilo. Podla mna pri ultrazvuku povedia vek plodu. ten je asi o dva tyzdne mladsi, ako sa rataju tyzdne tehotenstva. kedze zaciatok tehotenstva sa z nejakeho dovodu pocita od prveho dna poslednej mrchy, kedy nase telo ani netusilo, ze o dva tyzdne potom, ked nastane ovulacia, bude oplodnene. Takze sme podla mna realne v nejakom 8-9 tyzdni. mam tu aj jednu knizku, v ktorej ukazuju fotecky mimca a tiez udavaju 1-1,5 cm v siestom tyzdni, lebo to rataju od oplodnenia. To je chaos, coo? Jeej, tak uz sme asi v 8 alebo 9 tyzdni. To je super. 😀 🙂 co povies?

mabe
3. čer 2008

Zunko, mas sem tam popichovani nebo je to taky takovy tahly. Ja to mam od vcera jenom na jednom miste. 😒

klarka2412
3. čer 2008

HOLKY DÍKY. NO DOKTOR MI NEŘEKL SKORO NIC, AKORÁT ŽE MÁM PŘIJÍT ZA 14DNÍ NA KONTROLU KVŮLI VITALITĚ - JESTLI JE TO ŽIVÉ. A TO MĚ TRÁPÍ NEJVÍC. PROTOŽE MI SESTRA ŘÍKALA, ŽE JEJÍ KOLEGYNĚ Z PRÁCE MĚLA TAKY VELKÝ EMBRYO NA TÝDEN TĚHOTENSTVÍ A ŽE JÍ DOKTOR POTOM ŘEKL, ŽE SE PLOD NEVYVÍJÍ. TAK MÁM TEĎ Z TOHO STRACH. ALE NA DRUHOU STRANU DOUFÁM, ŽE BY TO MOHLA BÝT TŘEBA DVOJČÁTKA A PROTO JE TO TAK VELKÉ.

dianagol
3. čer 2008

zunka tak to poznam ja som to mavala tiez bolo to dost neprijemne a bolelo to ale to to babo sa hybe a vy ste spojeny snurou tak on ked sa potahne dalej ako by mal tak teba to zaboli

a bamba mas pravdu akurat som to chcela povedat ja som napriklad porodila o 2 tyzdne skor

bambaa
3. čer 2008

klarka,a tebe vychadza od poslednej ms presne 6 tyzdnov? lebo ja si ten svoj datum nepamatram, tak usudzujem, ze podla velkosti som v 8 tyzdni, hoci doktor povedal 6. Myslim, ze tym myslel vek plodu podla dlzky.

dianagol
3. čer 2008

klarka ja by som necakala a chod k inemu doktorovi trebars na pohotovost ja by som teda 14 dni necakala ale zas ked cakat na akciu srdiecka tak neviem

klarka2412
3. čer 2008

BAMBA JÁ JSEM VE SKUTEČNOSTI V 5TT - PODLE DATA POČETÍ, TAKŽE SE MI TO ZDÁ DOOPRAVDY VELKÉ .

mywiel
3. čer 2008

Klarka zalezi aj od pristroja, kazdy meria inac a doktori sa casto v meraniach seknu, mojej svagrinej sa sekli o kilo a porodila o 1kg mensie babo ako jej povedali....

bambaa
3. čer 2008

klarinka, ak ratas od pocatia, tak mimi ma akuratnu velkost. Knizka cakame Babatko udava 1-1,5cm na 6 tyzden, podla toho, o ktory den v tyzdni ide, lebo mimi rastie aj 1mm za den, cize ryyychlo. 🙂 To, co si nasla na nete, je tiez pravda. Ako som pisala. Tyzden tehotenstva a vek miminka su dve veci. V tvojom 8 tyzdni ma babatko 6 tyzdnov a velkost 1-1,5cm. K oplodneniu dochadza az pribl. 2 tyzdne od prveho dna menstruacie. Ale tehotenstvo sa rada uz od toho prveho dna tehotenstva. Takze si v 8 tyzdni a mimi ma tym padom 6 tyzdnov. Vse je podla mna OK.Ci nesedi to?

mywiel
3. čer 2008

Holky nestresujte sa nechajte tie fazulky rast oni najlepsie vedia ako sa maju vyvijat kaslite na nejake tabulky u doktorov...uzivajte si to, este budete mat dost stresov tak nie hned od zaciatku. 😉

klarka2412
3. čer 2008

Bamba asi to sedí. Akorát teda jsem v 5tt plus náký dny a podle menstruace jsem v 7tt a náký den. Trochu jsi mě uklidnila. Nemám totiž doma žádnou takovou knížku a co jsem četla na netu, tak to mě spíš znepokojilo. Protože holky v tomto období píší, že mají daleko menší plody. Snad to bude v poho a bude se vyvíjet dobře, moc bych si to přála. A holky chtěla jsem se ještě zeptat, neplánujete jít některá už na neschopenku kvůli práci? Já sice dělám v kanceláři a mám tu hodně stresu a tak uvažuji, že bych šla raději na neschopenku až do porodu, aby si náhodou něco nepřivodila sama. dík Klárka

bambaa
3. čer 2008

Ahoj klarka, tak ked si podla menstruacie v 7 tt, isto to bude v poriadku. Urcite odchylky tam vzdy su, lebo kazda zena ma ovulaciu inokedy. Ale vyzera to tak, ze budeme mat babatka vo velmi podobnom case, ak to v zdravi dobojujeme 🙂
ja som na PN kvoli hnedemu vytoku, ktory som mala tri dni. lezanie a nestres mi velmi pomohli. a tiez som mala uz pred tym pocit, ze mi praca nerobi dobre, hoci som len v kancli. Podla mna daj na svoju intuiciu, nic nie je v tehu smerodatnejsie. Ked citis, ze potrebujes byt doma, sprav vse preto aby si mohla byt. Hoci podla mna to nie je nutne cele tehu. V 2 trimestri budeme urcite vitalnejsie. 😎 Ale rob co citis, ze potrebujes, to je lepsie ako rady od lekara, podla mna.

klarka2412
3. čer 2008

Jo bamba máš pravdu. Ale je mo to hodně hloupé, protože do této práce jsem nastoupila teprve v prosinci loňského roku a to jsem ještě v rámci této firmy měnila pozici ☹ Takže se tady na mě dívají docela přes prsty a je mi to nepříjemný. Úplně se bojím okamžiku až jim to budu muset oznámit a ještě když tak rychle bych chtěla odejít. To si trhnu pěknou ostudu, ale zase se bojím o děťátko a to by mi nikdo nevynahradil. Až půjdu na kontrolu tak se poradím s doktorem, snad mi vyhoví. Jdu až za týden, tak se nemůžu dočkat, co tam uvidí 😎 tak se měj krásně Klárka

bambaa
3. čer 2008

klarka, poslala som ti internu postu 😉

vellunka
3. čer 2008

ahojík chci se zeptat jsem ve 27.týdnu těhotensví bude to chlapeček 🙂 vše probíhá v pořádku,ale od včerejšího večera mě bolí křečovitě v podbříšku jako kdybych měla dostat menstruaci 😖 zezačátku se bolest nedala snést ale pak to trochu polevilo a ted pobolívá,ale mín.....je to normální
?????předem děkuji za odpověd

mywiel
3. čer 2008

Vellunka je mozne ze sa maternica roztahuje ako babo rastie, mna tiez niekedy pobolieva ako pri MS. A je mozne ze uz sa maternica cvici a mas falosne kontrakcie ja som ich mala od 24t.

Klarka zdravie babatka je dolezitejsie ako praca, tu si vzdy najdes, kasli na to ako sa na teba divaju, ved to je zivot, zeny otehotneju a rodia s tym musia pocitat. Ak sa im nepaci tak nech zamestnavaju len zeny po menopauze... 😉 😀

mabe
3. čer 2008

Klarko, ja jsem sice v praci delsi dobu, ale v lednu jsem vzala dalsi oddeleni s tim, ze me sef pridal celkem dost penez. Mam pod sebou 21 lidi. Mam tu praci rada. Ted jsem 3 tyden doma kvuli krvaceni na zacatku tehu. Ted jeste spinim. Takze nepocitam s tim , ze pujdu pristi tyden do prace. Na kontrolu jdu ve ctvrtek. Na jednu stranu bych tam rada sla, zastupci volaji kazdej den, ale zdravi je prednejsi a preci mit mimi je nejkrasnejsi, at si o tobe lidi mysli, co chteji. Pokud me to ve ctvrtek dopadne dobre, tak v patek pujdu do prace a reknu to sefovi. Nebude nadsenej, ale neda se nic delat. Treba se jeste vratim po 3 mesicich, kdyz vsechno bude OK. Ted je nejdulezitejsi zustat v klidu a ja vim ,ze bych to v praci nemela. Mozna se jednou tydne tam na 0,5 den stavim, kdyz me to zdravotni stav dovoli. Takze vykasli se na praci, ta bude vzdycky. Prednejsi je rodina. 😉

klarka2412
3. čer 2008

Bambi a jak se vyzvedává interní pošta? 😀 já jsem tu poprvé a jaksi tady ještě neovládám všechny technické doveznosti 😎
Mabe -ono to tak bývá, když jsi byla úspěšná v práci, tak přišel další obrovský úspěch co? ale když už jsi jednou měla takovou pozici, že máš pod sebou lidi, tak si myslím že se po mateřský zase rychle někde uchytíš, ale jak píšeš nejdůležitější je teď mimi.

Já jsem měla teď 3 týdny nechodící sádru na noze, takže jsem byla doma a bylo mi fain. To jsem se i dozvěděla že jsem těhule 🙂 Od pondělí jsem začala chodit do práce a má to vážně šílené následky. Jsem neustále unavená, teď jsem přijela z práce a to pracuji od půl sedmé! jsem vážně šílené unavená. Doma nic neudělám našim s ničím nepomůžu (s přítelem ještě bydlíme odděleně ale už si stavíme vlastní baráček 🙂 ) . Tak nevím jestli bych to vážně teď němela zabalit - třeba na ten první semestr - a všude se píše, že v druhém semestru už je vše lepší a to bych mohla zase zkusit chodit do práce. No uvidíme, vážně nevím jak ten týden přižiji. Kdyby mi bylo takto celý týden, tak jdu v pátek k doktorovi na poradu.

Holky mějte se fain a díky za podporu
Klárka 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru