Bolesti v podbříšku. Poraďte!

squirell
19. kvě 2008

nazdar,
tak jsem se poprvé dívala na stránky o těhotenství. wau, asi jsem se ještě neměla dívat, z poloviny mi stávají vlasy na hlavě.
ráda bych napsala jak moc jsem v těhu, ale nevím. Vyloženě divnej doktor (po tom co jsem přišla z pozitivním testem) mi řekl, že podle poslední MS nemůžu být těhotná, ale když jsem mu řekla, že to bylo stejně nějaké divné(špinění) tak teda, že mi udělá ultrazvuk. no a konstatoval, ale jo je tam. Měřil nějakou černou tečku kroutil hlavou, pak nějakým kolečkem a pak mi řekl at přijdu za14dní. Jo a houknul na mě od dveří, že teda jako gratuluje. A já jsem pěkně pomatená, protože mě docela berou křeče v podbříšku, hlavně večer ale někdy i přes den. Ted nevím jestli to mám říct v práci, páč ji mám docela nebezpečnou. Ale zároveň když budu dělat rozruch, mám strach že potratím, že se odloupne to vejce nebo, že plod umře, a že to můžu klidně ovlivnit tou prací, no ale vysvětlujte pak někomu, že jste potratily. No mě z toho klepne. Jeslti budete některá z vás tak hodná a poradíte mi, budu ráda. dík Marcela

mywiel
19. kvě 2008

Squirell nechapem preco ti neurobil test z krvy, na ultrazvuk je mozno este skoro a nevidel ci uz je vajicko implantovane, takze neboj ze sa odlupne este je skoro najprv sa musi asi zahniezdit a to pokial nepracujes s toxickymi latkami neovplyvnis neboj. Za 14 dni mozno uz bude vidiet na sone viac mozno aj srdiecko...drzim palce, hlavne sa nestresuj. 😉 😵

adrioska
19. kvě 2008

Ahoj Marcelka,
ak sa necitis dobre a tazko sa Ti pracuje, tak sa daj na par dni vypisat. Ak zvladas pracu v pohode, tak je to OK, tiez si myslim, ze sa nemusis bat najhorsieho. Ale zalezi len na Tebe, Ty vies, ako sa citis. Myslim si vsak, ze o kazdom probleme by mal vediet Tvoj lekar. Aj ked mozno nie je prave najchapavejsi (aspon podla toho, co si pisala), a aj ked bude nad Tebou krutit hlavou, aj tak mu vsetko povedz, co citis, lebo pre Teba je teraz najdolezitejsie, aby si vynosila zdrave babenko a nie Ty mas rozmyslat nad tym, co so sebou, ale on je tu na to, aby Ti poradil, pomohol, vysvetlil vsetko, co sa v (Tvojom) tehotenstve deje.
A setri sa, najma v praci a nebezpecne, tazke veci nerob, asi by si mala povedat, ze si tehu, aby si z toho nemala neprijemnosti, ze preco to a to nechces robit...drzim palce, nech vsetko dobre dopadne a mala si krasne tehotenstvo! 😉

smardik
20. kvě 2008

squirell: určitě o těch křečích řekni doktorovi, já s tím byla v nemocnici ☹. a co třeba najít jiného doktora pokud se k tobě tak chová? v těhu bys měla být v klidu a mít doktora kterého se můžeš na vše zeptat v klidu a ne tohle

anta
20. kvě 2008

Squirell - radím ti najít si jiného doktora, přijde mi, že ten tvůj je poněkud laxní, obzvlášť, když ví, že jsi těhule. Nechápu taky, že tě neposlal na krevní testy? A v kolikátém týdnu by jsi tedy měla být?

squirell
autor
20. kvě 2008

zatím moc díky, v pondělí za ním běžím a všechno mu řeknu, doted jsem s ním byla spokojená 😲 uvidíme. No v práci jim to to taky vyklopím, už jich mám totiž až víte kde. Jedna moje kolegyně Pavla se marně snaží otěhotnět (měla jednou to zamlčené těh.) tak jsme to museli nejméně rok poslouchat. Byla jsem z toho dost špatná, pak otěhotněla jiná kolegyně Majka, no a poslouchali jsme věty typu "já si to nezasloužím, nebo ted jsem na řadě já" takže mám strach, co to udělá teď. No a znáte to, ženský kolektiv. Naše šéfová je jednoznačně na její straně, když se dozvěděla, že je těhotná Majka, nechtěla jí pustit z laboratoře (to je naše, dle mého názoru rizikové proacoviště)s odůvodněním, že přece u nás se jí nic stát nemůže.(bez ověření). Podle zákoníku jí nebo ted měla převést na jinou práci, což odmítla, prý, že jí to musí napsat doktor. No doktoři jsou ochotni napsat tak nemocenskou. Na tu raději pak opravdu nastoupila, ačkoli se cítila dobře, protože ředitel jí naznačil at jako nedělá vlny, když má služební byt. a to jsme prosím prý nejobdivovanější firma na trhu. Ted má zdravého chlapečka a cítí se dobře.Každopádně díky za odpovědi, ulevilo se mi.
dík Marcela

gabka.d
26. kvě 2008

já tak y nechápu proč ti nevzal krev... mě ji bral 2x, právě proto že na UTZ nic neviděl..a psychyka je to nejdůležitější, takže než poslouchat nějaké blbé kecy, tak raději jít...

vlasta23
26. kvě 2008

Ja jsem tehu asi 14 dnu a taky mam bolesti v podbrisku. Kazdy den tak 15 min jako bych mela dostat MS. Je to normalni? Poradte

teufelchen
27. kvě 2008

😉 Holky...ahoj.Zrovna ted jsem si delala test..a jsou tam //...sice ta jedna slabunka...ale je.Vcera jsem mela dostat MS a nic...vubec nic...jen me uz tyden silene boli prsa...a v podbrisku..preste tak jako tebe Vlasti.Dnes se asi objednam k lekarce...at nic neriskuju.

miksa
27. kvě 2008

teufelchen gratuluji u mě to taky tak začalo nejdříve jsem měla bolesti v pod bříšku jako bych měla dostat menstruaci a pak se na testu objevili dvě velice slabé čárky a postupně síleli tak můžeš slavit určitě jsi těhulka 😀

tonicka
27. kvě 2008

vlasti, teufelchen, ja myslim ze ste tehulky.A vlasti,je to normalne, ja som mavala az dost silne pichanie.Ono pokial nie su krce alebo neznesitelna bolest, resp. stala bolest, je to normalne, pretoze zacina rast maternica a natahuju sa tam väziva 😉

petule.h
27. kvě 2008

Ahoj, když jsem byla těhotná poprvé, tak jsem taky jen špinila(test byl pozitivní, ale opravdu slabá 2 čárka) a šla k doktorovi asi v 6tt a ten mi řekl, že tam je ta černá tečka a ať přijdu tak za 14 dní...no a to už bylo na 100%..u druhého mi menstruace vynechala tedy úplně a zase test pozitivní slabě, zase jsem šla brzy...takže jsem opět čekala a vše ok.Podbříšek mě bolel, protože se mi u teď udělala na začátku těhotenská cysta, která mi tedy úplně zmizela, ale dost mě do 3 měsíce tlačila.. dokonce jsem špinila po dobu těch 3 měsíců....slabě,asi 3x.
Jinak testy z krve se přiznám v okruhu mých známých taky nikdo neměl...každý doktor počkal u takhle ranného těhu ještě pár týdnů...

dicinka1
27. kvě 2008

ajojte..ja mam35 dnove cykly..vcera ma strasne bolelo pod bruskom...a ked som bola na wc mala som take ruzovkaste spinenie...nie cerveno ruzove...ale ruzove...a dnes som vstala z postele a bum..krv..dnes som 28 dc..sexikovali sme 4.5 a od 24.5. do vcera

gabka.d
27. kvě 2008

Mě na začátku nebolelo nic, jen mi postupně začalo vadit jídlo, pachy i vůně atp., ale teď mě bolí v podbříšku, nevím jestli je to tím že se mimísek hýbe a třeba do něčeho šťouchne... ale je to nepříjemné, kór když jsem po AMC 😒 , mám být v klidu, nic nedělat a tak, ale znáte to, nedá mi to, domácnost je potřeba udržovat, sice nic nepřeháním, ale i tak se bojím, no ale zase už je to dneska pátý den, tak to už by mělo být vše OK

gabka.d
27. kvě 2008

a testům moc nevěřím, jednou vyšel pozitivně a nebyla jsem těhu a pak jsem si dělala asi 3, všechny negativní a byla jsem, tak si vyberte. Ale třeba jsem vyjímka která potvrzuje pravidlo 😅

emka24
27. kvě 2008

Ahojte prídávam sa k vám do debaty. Mňa tiež bolí v podbrušku ako keby som mala dostať a k tomu mam ešte taký biely hustý výtok ale menštruaciu by som mala dostať až o dva týždne. Test som si ešte nerobila asi je na to ešte skoro alebo nie? Poradte mi

gabka.d
27. kvě 2008

myslím že na test je opravdu brzy, ten bych skusila tak 5dní až týden po MS, vynechané samozřejmě 😉

emka24
27. kvě 2008

Tak do vtedy sa budem sledovať ale neviem či to vydržím až do vtedy

campi
27. kvě 2008

emko: a nemas ovulaci? Mas 14 dni do menstruace? A jak dlouhy cyklus?

emka24
27. kvě 2008

ano ešte 14 dní a mala by som dostať cyklus mam pravidelný vždy 28

campi
27. kvě 2008

To je ovulace, doufam, ze jste se milovali🙂.

emka24
27. kvě 2008

to áno ale teraz mam príznaky ako keby som bola tehotná ale test som si ešte nerobila tak ešte asi počkám

campi
27. kvě 2008

emko: nechci ti brat iluze, ale jeste mit ani zadne priznaky nemuzes.

"Oplozené vajíčko se ještě ve vejcovodu začíná rýhovat. Buňky vzniklé dělením zygoty se jmenují blastomery. Budoucí zárodek prochází stádiem moruly, kdy je tvořen jednolitou masou buněk. Následuje stádium blastocysty, kdy se v mase buněk objevuje dutina. Právě v tomto stádiu (asi 5. - 6. den po oplození) dochází k implantaci zárodku do děložní sliznice. Děložní sliznice je zrovna v sekreční fázi menstruačního cyklu, existují zde tedy nejpřijatelnější podmínky pro výživu a další vývoj zárodku. "

Mozna tak tyden po ovulaci bys mohla citit lehounke bolesti, kdyz blastocysta sklouzne do delohy a zacne se zakousavat. Pry nektere zeny velmi intenzivne pocituji, ze k oplozeni doslo (proste to poznaji nejakym sestym smyslem), ale nevim, nevim... Preju, aby Ti tech 14 dni rychle uteklo, potom bude mít smysl testovat.

teufelchen
27. kvě 2008

😉 Holkyyyyyyyyyyy...tak je to tam!!!!Bude miminko.5.6. mame jit na posevni ultrazvuk....zni to divne...ale snad to vsechno dobre dopadne.Dostali jsme calibrum a magnosolv....pry to ztlumy ty tlaky v podbrisku..tak uvidime.A doufam, ze Pan Bozko bude nad nama drzet ochrannou ruku, aby miminko bylo silne...a rostlo jak z vody i kdyz si to jini nemysli.Zvladne to...je to bojovnik 😉 a miluje hamburgery 😀

denculik
27. kvě 2008

Kočky ja mám brutálne bolesti v podbrušku som asi v 6 týždni - moje laické počítanie. U doktorky som ešte nebola, lebo som sa presťahovala z domu - za prácou a nemám tu svoju gynekologičku.. keď som bola na urgentnom prijme, že mám hrozné bolesti a robila som si test, tak ma poslali za nejakým gynekologom, ten na mňa nakričal ako na sirotu, že načo mu tam chodím keď tam nemám kartu a ja tam nemám čo robiť a že on ma nemôže vyšetriť, lebo bude na tom škodný a keď mi praskli nervy a začala som strašne plakať, že ja mu aj zaplatím, len nech mi povie, že či je to normálne tak na mňa zvrieskol, že nemám "revať"-plakať a že on peniaze nechce.. po mojom prehováraní ma vyšetril a zistil, že som tehotná... povedal, že bolesti nie sú v poriadku a poslal ma domov, že mám prísť, ak by som náhodou začala krvácať... už sú to dva - tri - štyri týždne, kým moja karta cestuje z domu -trvalého bydliska do miesta môjho prechodného bydliska... a ja sa strašne bojím, že čo bude s nami...stále sa chodím kukať, či nekrvácam.. ☹ ☹ ☹ objednaná som na piatok... 😢 😢 dúfam, že moje bábätko bude v pohode... ak máte niekto skúsenosti s bolesťami - až pichaním v podbrušku tak mi prosím napíšte... ďakujem... 😉

campi
27. kvě 2008

teufelchen: drzim palce, aby to byl fakt bojovnik. A hamburgry mu nedavej, ne vsechny veci, ktery chutnaji, jsou zdravi prospesny 😉

denculik: tomu nerozumim, v CR je to tak, ze si najdu v novem bydlisti doktora, zeptam se, jestli bere nove pacienty. Kdyz me zaregistruje, tak k nemu chodim a nikdo neresi, jestli mi uz prisla karta nebo nee... A kdybys sla do nemocnice na ambulanci, ze mas akutni bolesti?

evaviki
1. čer 2008

Ahojky,
tak podla testu to vyzerá, že som tiež tehotná a už týždeň ma pobolieva podbruško.. Tiež sa chystám k doktorke a uvidím.. Snád to bude OK. 🙂

teufelchen
2. čer 2008

😉 Danculik...tak to si natrafila fakt na debila gynekologa.nevadi...najdes lepsieho.A co sa tyka toho tlaku vpodbrusku....mam to tiez...stale...a nepretrzite...ale je to normalne....teda kym nezacnes krvacat...tak sa neboj. 😉

teufelchen
2. čer 2008

Campi....diky...ja si taky drzim palecky.....a co se tyce hamburgru...tak jsem mimcu vysvetlila....ze zeleninka a ovocicko je opravdu lepsi... 😀

Evakiki.....tak gratulujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem..az dojdes od doktorky...daj vediet viac 😉

meusicka
2. čer 2008

campi, teufelchen, blahozelam a pridavam sa do klubu som tiez v 6tt 🙂

denculik... tak teda to si mala riadnu smolu s tym dokim dufam ze sa ti postasti nejakeho dobreho lekara. inac mne tiez trvalo tyzden kym sa mi podarilo dopatrat k vysledkom z krvy 😠

mywiel
2. čer 2008

Denculik ten doktor je teda riadny pako sa cudujem ze k nemu niekto este chodi ked sa takto sprava. Neboj bolesti su normalne zmenou hormonou sa telo meni a maternica sa pomaly zacina pripravovat a roztahovat, pokial nemas nejake neznesitelne krce a nekrvacas je to OK. Ja som spinila asi 7 dni na to co som bola tehu to sa implantovalo vajicko, takze ani toho sa neboj ale pre istotu treba vzdy ist na sono. Drzim palce a nenechaj sa stresovat takymto debilom.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru