Bolesti v podbříšku. Poraďte!

squirell
19. kvě 2008

nazdar,
tak jsem se poprvé dívala na stránky o těhotenství. wau, asi jsem se ještě neměla dívat, z poloviny mi stávají vlasy na hlavě.
ráda bych napsala jak moc jsem v těhu, ale nevím. Vyloženě divnej doktor (po tom co jsem přišla z pozitivním testem) mi řekl, že podle poslední MS nemůžu být těhotná, ale když jsem mu řekla, že to bylo stejně nějaké divné(špinění) tak teda, že mi udělá ultrazvuk. no a konstatoval, ale jo je tam. Měřil nějakou černou tečku kroutil hlavou, pak nějakým kolečkem a pak mi řekl at přijdu za14dní. Jo a houknul na mě od dveří, že teda jako gratuluje. A já jsem pěkně pomatená, protože mě docela berou křeče v podbříšku, hlavně večer ale někdy i přes den. Ted nevím jestli to mám říct v práci, páč ji mám docela nebezpečnou. Ale zároveň když budu dělat rozruch, mám strach že potratím, že se odloupne to vejce nebo, že plod umře, a že to můžu klidně ovlivnit tou prací, no ale vysvětlujte pak někomu, že jste potratily. No mě z toho klepne. Jeslti budete některá z vás tak hodná a poradíte mi, budu ráda. dík Marcela

mywiel
4. čer 2008

Ja som nemala dobru skusenost, akonahle som to sefke povedala tak sa snazila aby som odisla aby mi neplatila MD a teraz s nou komunikujem len cez pravnika, je jasne, ze uz sa tam nevratim...takze pockajte do 4 mesiaca ak to na vas nevidno, ale to zalezi aj od kolektivu, ja som az teraz zbadala skutocnu tvar mojej sefky a to uz 4 roky pre nu robim. 😠

sue13
4. čer 2008

No Bebca a mas prisneho sefa???? 😎 A co navrhuje kolegina? 😀
Mywiel ty mas sefku zenu a ona to nechape??? Zeny su vela krat horsie sefky ako muzi. 😠

mywiel
4. čer 2008

Veru a to tu je MD len 3 mesiace a navyse to plati poistovna nie ona ale hned na mna tlacila aby som dala vypoved... teraz som nastasie na PN do porodu takze sa s nou uz nestretnem, lebo taky psychicky natlak aky na mna robila to sa nedalo vydrzat a pritom ona ma 3 deti!! 😠

sue13
4. čer 2008

Truba jedna. Dobre ze si doma v klude a takych ludi si treba nevsimat, teda ak sa to da 😵
A kde ty zijes Mywiel?

mywiel
4. čer 2008

Vo Svajciarsku vo franc. kantone. 😉

sue13
4. čer 2008

Hej? Tam su asi ine materske ako tu vsak? 😔 😅 Si sa tam vydala? 😎

mywiel
4. čer 2008

Veru 3 mesiace a 80% z platu nie je nic moc este ze manzel dobre zaraba, ano som tu 13 rokov. 🙂

sue13
4. čer 2008

Co 3 mesiace???? Iba 3 mesiace dostavas matersku???? To aky maju dovod nato?

mywiel
4. čer 2008

Taky je tu zakon... 😒

meusicka
4. čer 2008

mywiel a potom po 3 mesiacoch sa nastupuje spat do prace alebo ako?? 😕

mywiel
4. čer 2008

Veru potom sa nastupuje spat, preto je tu tolko au pair. Ja nastastie uz robit nebudem, budem doma s babom a neskor budem robit pre seba doma. 🙂

teufelchen
4. čer 2008

😉 tak som sa vyspinkalaaaaaaaaaaaaa....to bude asi tym pocasim, ze som stale nevyspata.Kocky, riesite tu pracu a prachy...ja som zhrozena..zrovna mi dosla vyplata...14 500..skoro ma na zadok posadilo.Som zvedava na vyplatnu pasku....co mi vsetko stiahli.Ved som len tyzden na neschopenke. ☹

teufelchen
4. čer 2008

Hlavne sa nestresovaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaat koli miminku.Ale ak to pojde takto dalej..tak radsej sediet doma na prdeli za 10 000 neschopenky za mesiac...ako sa tahat do prace za 15 000 😝

meusicka
4. čer 2008

mywiel.. veru si treba uzit babatko. moja kolegina si pochvaluje tych 5 rokov vraj boli najlepsie v jej zivote. mala dvoch chlapcekov s 2rocnym vekovym rozdielom takze tahala doma 5 rokov ale vobec nelutuje.

teufel.. my sme si tiez s manzelom vypocitali ze pri mojom plate a tej sume ktoru moze odpisat zo svojho pokial budem na materskej to vychadza takmer rovnako, takze planujem ostat s mimi doma cele 3 roky. no uvidime ako sa nam to podari zrealizovat 😉

teufelchen
4. čer 2008

Meu...no, keby nebola ta hypoteka na krku..tak sa nicoho nebojim, ale mesacne davat bokom 15000, len na poplatky hypo a bytu bude sila......no ale co, zvladli to ludia v horsej situacii...zvladneme aj my.

meusicka
4. čer 2008

teufel.. ach tie pozicky, nastastie my nemame nic na splacanie, ale chceli by sme po case domcek tak hadam raz sa postasti, ale teraz ked ide mimi tak si urcite nic na krk nezoberieme. na to treba chladnu hlavu a teda ja nie som ten typ. nezvladala by som v pohode aj tehulkovanie alebo male dietatko a pritom este stres so splacania. ja som uz raz strachopud

teufelchen
4. čer 2008

meu...my mame hypo uz rok....a kedze som mala tumor, lekari mi hovorili..ze mimino mozem mat tak po 32....a vidis...vsetko je inak.

meusicka
4. čer 2008

teufelchen..niekedy nase telo vie lepsie co je prenho dobre alebona co je ten spravny cas. mne prave vcera brali tu krv a sestricka mi uz zobrala aj na ten prolaktin, kvoli dlhodobym pokusom otehu no a nakoniec jej hovorim ze tak a som v tom 🙂

teufelchen
4. čer 2008

😉 spraaaaaaaaaavne....ja hovorim ze Boh najlepsie vie, co je pre mna dobre.Ale nepaci sa mi, ked lekari zbytocne kocky velakrat vyplasia.Ja viem, este nas caka dlha cesta, ale verim tomu, ze na konci porodime vsetky zdrave a krasne miminka a medicine dame na frak 😉

meusicka
4. čer 2008

teuf 😀 oki, idem ja von na obedik, papat 😀 papa zatial

teufelchen
4. čer 2008

Dobru chut... 🙂

evaviki
4. čer 2008

Ahoj tehulky,
pred par dnami som sa k Vam pridavala s bolestami bruska.. V pondelok vecer som zacala krvacat, tak som utekala na pohotovost a nechali si ma tam.. S podozrenim na mimomaternicove tehotenstvo, alebo hroziaci potrat. HCG nastastie rastie, takze o babo som zatial neprisla.. Marne som im vysvetlovala, ze na ultrazvuku to byt este vidiet nemusi, kedze mam dlhy cyklus a teda nemozem byt zaciatok siedmeho tyzdna, jedna doktorka sa mi normalne vyhrazala laparoskopiou, ze ked to nebude na druhy den vidiet, tak musim na operaciu.. Vraj mam nieco na pravom vajecniku.. (keby sa ma doktor na ultrazvuku spytal, tak by som mu vysvetlila, ze tam uz par rokov mam dve cysty..) Tak som vcera odisla na reverz (cely den mozem lezat aj doma, vizita spocivala iba v otazke ako sa mam..) Zajtra idem k doktorke, tak drzte palce, snad to bude ok..
Ale vsetky, co vas boli brusko, PROSIM, setrite sa.. Ziadna namaha za tie nervy nestoji..

teufelchen
5. čer 2008

evakiki...Zlato...tak drzim palce a potom daj vediet, co a ako 😉 ja idem tiez dnes na prvy utz...tak sa potom ozvem...Inak vsetkym prajem krasny slnecny dnik...teda aspon tu v Prahe je 😉

meusicka
5. čer 2008

eva... drzim palceky aby vsetko dobre dopadlo. boze nechapem preco idu niektore kravy za lekarky, ako sa mohla k tebe ta dokina spravat takto?? to uz neozaj neexistuje ludska dostojnost?
dufam ze sa ta bude fazulka drzat ako kliest a ze sa im dnes ukaze 🙂

teufelchen
5. čer 2008

Meu...ty uz chodis do prace tak skoroooooooooo? 😲

bebca
5. čer 2008

ahijte tehulky ako sa mame?

teufelchen
5. čer 2008

Bebcaaaaaaaaa...jde to....zrovna se chystam na ten prvni ultrazvuk...

meusicka
5. čer 2008

teufelchen.. ahoj, ja chodim na 6tu ale ma to svoje vyhody, rano mam este do 8mej relativny klud a naopak poobede skoro koncim 😉

beca... ahoj 🙂 tak ako zmakla i to u sefa?? ci si este nic nepovedala?

bebca
5. čer 2008

teu tak drzim palce aj ja som bola v utorok a mam aj knizku a aj som si mimco ofotila - a vsetko je ok tak som rada 😝 😀

meu no mas pravdu ja som to sefovi ani nepovedala ale chystam sa dneska .....no neviem ci z toho nieco bude 😅 😀 ale musim sa odhodlat 😀 😀

meusicka
5. čer 2008

bebca a uz vies ako na to?? mne vcera muz povedal ze ked to bude treba nahlasit tak mam povedat, sefe, pocitajte prosim s tym ze so mnou od cca decembra nebudete moct pocitat, som totiz tehotna 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru