Bolesti v zádech ke konci těhotenství. Předčasný porod?

paula
27. lis 2006

Mile tehulky a mamulky, uz jsem se vas na to nekterych ptala v jinych tematech, ale bolest neustava, tak se chci zeptat vsech na zkusenosti.
Asi od 36tt mam velke bolesti v krizi a v kycelnich kloubech. Nemuzu skoro chodit a otocit se v noci v posteli je pro me nadlidsky vykon. Por. asistentka mi rekla, ze je to tim, ze miminko sestupuje nize a ze to znaci blizici se porod.
Tak se chci zeptat, jake s tim mate zkusenosti. Bolely vas nekterou zada cely posledni mesic v kuse? Nebo to znamena, ze mimisek prijde drive?
A co pomaha? Spise pohyb - lehce cvicit, nebo radsi lezet?

mady
27. lis 2006

Milá Paulo! Já mám ty samé bolesti už od začátku těhu. V noci se kolikrát nemůžu ani otočit. Bylo mi řečeno že to je zátěží na páteř a nejlepší bude když si zkusím zacvičit nebo se procházet v bazéně. Moc jsem tomu cvičení nedala 😉 a bolesti mám pořád. Někdy je to dost hustý. Ale Ty vydrž už to máš za pár. Mě to ještě 4 měsíce čeká 😉

artep26
27. lis 2006

Ahoj holky, mě sice nebolela záda ale kyčle mě bolely asi od 5. měsíce těhu. Nemohla jsem ani sedět ani ležet nejlepší bylo chodit. Nebylo to nadváhou jak se říká ale prostě se tělo připravovalo na porod. Nedá se s tím asi nic dělat, mně tedy doktor neporadil jak se s tím vypořádat. Prostě to vydržet. Přeji moc moc štěstíčka a málo boleníčka 🙂

paula
autor
27. lis 2006

Diky holky, tak koukam, ze jste mely (mate) stejne problemy jako ja jeste drive... Ja uz se tesim, az to budu mit za sebou. Prekvapuje me artep, ze ti pomahalo chodit, ja kdyz stojim nebo chodim, tak je to pak horsi... Jenze ja uz mam taky solidni nadvahu...

artep26
27. lis 2006

Paulo já zase měla problém sedět bylo mi až blbý když jsem měla pupek říct že si chci stoupnou ale jinak tonešlo. Bolelo to jako čert a nevěděla jsem co s tím. V tu dobu jsem jezdila na VŠ asi 3 hodiny busem tak si umíš představit co to pro mě bylo za utrpení když po 20 min. už jsem myslela že zešílím. Ale přežila jsem to. Ke konci se pak člověk jen těší, až bude bez toho obrovského bříška a nebude honic bolet. Tak ať ti to dobře dopadne a vydrž, vždyť to máš už "za pár". 🙂

paula
autor
28. lis 2006

artep26: Jo dlouhe sezeni je pro me taky utrpeni, nejlepsi je asi casto menit polohy... Mas pravdu, ja uz se tesim, az to budu mit za sebou. Pry kdyz se chodi, tak to snad pomaha, ze dite klesa...
Cvicily jste treba nektera nejake specialni cviky?

artep26
28. lis 2006

Paulo já cvičila až v porodnici na míči u porodu a větší utrpení jsem nezažila 😀
Ale jinak ne, jedla jsem na co jsem měla chuť (taky jsem nabrala 12 kg 🙂 ) a až na ty bolesti kyčlí a tvrdnutí břicha pohoda 🙂 . Samo jsem se hrozně těšila až už ten batoh nebudu nosit a vyhlížela jsem Aničku 😀

paula
autor
1. pro 2006

artep26, me teda mic pomaha, sedi se mi na nem lip nez na zidli, tak to je asi individualni. Taky uz jsem pribrala 18kg ☹ takze mnohem vic nez ty, asi ty zada budou taky od toho. Ja uz se taky strasne tesim, az uz to nebudu nosit a budu nosit miminko v naruci. 🙂

magda27
Autor odpověď smazal
Zobraz
tyna
1. pro 2006

tak já se taky hlásim do klubu "zádovek" v kříži mě bolí jako čert..nejhorší je to když musim něco dělat vytírat nebo žehlit to pak v noci nespim a ani míč mi nepomáhá ☹ A to jsem teprve přibrala 6 kilo..no ale holt to zátěž je..v 9.měs budu asi jenom ležet a čekat na porod 😅

paula
autor
3. pro 2006

holky vite co me docela pomohlo? Ohrivaci lahev do postele. Ukladam se s ni kazdy vecer za gumou pyzama... 😀 . Takze klid a teplo! Na zadech teda lezet vubec nemuzu. Manzel si ze me dela srandu, ze chodim do postele vybavena jako astronaut. Na hlave satek, protoze me na ni tahne a jsem ted nachylnejsi k nachlazeni, jeden polstar pod brichem, jeden mezi stehny a ted jeste tu flasku!!! 😀 . Ale co by clovek neudelal pro sve pohodli, ze ?! Preji vam, at se vam taky brzy ulevi.

vitaka
22. pro 2006

Taky mám problém se zádama....bolest v kříži je hrozná, mám uplně ztuhlé záda, zadek i bříško...nedokážu se uvolnit, spát nemůžu ....na zádech ani omylem, a otočit se bez bolestí, to nejde.....občas mi to i slzy do očí vžene a jsem teprve 20tt, a už měsíc mě to trápí, a bojím, se jaké to bude při porodu, když už teď pomalu lezu po zdi.... nemáte některá nějakou zkušenost...něco co by mě uklidnilo....nebo nějakou fintu... ???

lienkal
22. pro 2006

Ahoj holky, já jsem v prvním těhotenství od 6.měsíce těhotenství trpěla jak kůň, při chůzi jsem bolestí brečela, lidi mě na ulici zastavovali a soucítili, hlavně tedy starší ženské a říkaly, jak taky v dávných dobách svého těhotenství trpěly bolestmi zad. Mě bolel přímo zadek-kostrč, začalo to na levé straně, nemohla jsem se v posteli otáčet, auuu, vydržela jsem to měsíc, pak jsem zoufalá volala gynekologovi a ten mě okamžitě poslal do nemocnice (myslím na neurologii, už si nepamatuji) na obstřik, prý se to stává, mimčo tlačí a rozjíždí se kosti (mně tedy zadek), který mi zabral až za týden, pak byl týden klid, žádná bolest a další týden to samé, ale pravá strana, zase jsem zkoušela vydržet, už jen týden a jela jsem opět do nemocnice, kde jsem dostala opět injekci a sprdnutí, že jsem měla přijet okamžitě, když mi hned ten obstřik nezabral, že se dá píchanec opakovat. Od té doby jsem byla pohyblivá jako srna, porodila jsem během 90 minut holčičku (4320g), mohu říci, že porod byl proti těm bolestem zad pěkná hračka 😉 Taky mi doktorka povolila, že si mohu vzít na bolest panadol, to miminku neublíží, a myslím si, že jsem s tou bolestí miminku moc příjemné období v bříšku neučinila. Druhé těhotenství je už super, bolest jen občas, když moc fyzicky uklízím (hlavně po luxování), ale to během noci přejde. Určitě zkonzultujte své bolesti s doktorem, myslím, že se to dá řešit... pa a držte se

magda27
Autor odpověď smazal
Zobraz
kristi
23. pro 2006

dneska me bolelo rano pri vstavani, au au...ale uz je to lepsi...

protea
23. pro 2006

Ahojky,
tak já se taky hlásím.
Sice jsem zatím přibrala jen 2 kila, ale záda mne bolí už týden jako čert.
Je divné, že jen na jedné straně a je to taková divná bolet jako když se vám skřípne nerv.
V pondělí jsem celý den obíhala úřady a obchody a večer jsem doslova "padla na hubu", takže jsem si ty záda asi namohla sama.
Tak počítám, že to snad přejde když budu trochu odpočívat.
Nedovedu si představit, že bych rodila v takovém stavu v jakém teď se zády jsem☹
Času ještě máme ale dost, tak to snad přejde.

rova
23. pro 2006

Já jsem zhruba v 7. měsíci měla asi týden velké bolesti v kyčlích - měla jsem pocit, že nedojdu do školy, ale pak to přestalo. Ale jinak záda mě ke konci těhotenství taky bolela - myslím, že to je normální. Pomáhal přítel s masážema 😉

adusum
25. pro 2006

Tak já se také přidávám! Od 28 tt mě bolí v zádech ráno, když se probudím. Jsem jak rozlámaná...Je to fakt nepříjemné...A to nemusím ten den nějak moc uklízet...Nevím, jak se pořádně vyspat.Mám navrch 10,5 kg ( teď 59 kg), takže nadváhou to asi nebude.Je to otrava, docela závidím maminám, co už "TO" mají za sebou...Držte se!!

luciass
18. únor 2007

ahoj,
vítám se v klubu bolesti zad, přes den je to ok, ale večer ko, nebo spíš je pro mě pekelná poloha na zádech (u tv, omylem v posteli 😠 ), bolestí se směju, manžel už ví která bije, ale až jednou nebude po ruce tak nevim
pomalu mě otáčí, až mi příjde, že mi šikovně loupne a je dobře, nevim co se tam stane, jestli se to vrátí někam, odkud se to celý den pomalu roztahovalo nevim,
zkusim doktora, co mi na to poradí
doma hopsám na balónu
napadla mě otázka na maminky, co už to mají za sebou: když jste měly během těhu tyhle křížové bolesti, jak to šlo při porodu? pro mě je právě nejhorší ta poloha na zádech, možná se ty bolesti pak slijou v jednu, ale já se v týhle pozici bolestí sama nehnu, na tož se zapírat nohama atd. co se u porodu většinou dělá...
mějte se krásně 🙂

paula
autor
18. únor 2007

Luciass, ja tohle tema zakladala, ale ted uz ti muzu odpovedet 😉 . Pri porodu jsem byla na zadech a bylo to pro me nejpohodlnejsi. Bolesti jsem mela silene, ale prislo mi ze uplne v celym brichu a zadech. Urcite to normalne zvladnes, myslim ze bolesti zad v tehotenstvi nemaji vliv na bolesti pri porodu.
Kdyz boli zada v tehotenstvi, je to tim jak miminko klesa, tlaci ti na pater. Me to tyden pred porodem preslo.
Na balonu radsi nehopsej! Muze z toho prasknout plodovka. Lepsi je pomale krouzeni, nebo pohupovani ze strany na stranu 😉

luciass
18. únor 2007

tak jsi mě trochu uklidnila 🙂 , záda mě fakt bolí jen v kříži (nepočítám nic moc polohy u pc...)
jj s balonem kroužim a pohupuju, napsala jsem to, jak kdybych skákala na tom balonu co jsme byli malý s těma ušima, to jsme fakt hopsali 😀
a ještě se zeptám, nějaký ulevovací pohyby na ten kříž poradíš? díky moc

paula
autor
18. únor 2007

luciass,asi ti moc nepomuzu!ja zkousela vsechno mozny a nic nepomahalo, az to pak najednou preslo samo,asi jak se mimco jinak uvelebilo 😉
proste se vyhybej poloham, co ti jsou neprijemny a to cviceni na mici taky neni spatny.
preji ti at se ti brzy ulevi a mas dobry porod!

luciass
18. únor 2007

díky 😉 , manžel bude prostě ještě chvíli fungovat jako jeřáb 😀 a porodu je tu za chvíli 🙂
máš krásnou princeznu 😉

liaa
10. lis 2007

Ahoj je tu v součastné době těhulka,která trpí bolestmi zad podobně-jak tady výše popisují děvčata??
Všechny už mají koukám po...takže snad už uleva.

liaa
10. lis 2007

Já mám problémy s bolestmi zad a kyčlí už dlouho ale teď poslední dny je to nejhorší za celé těhu.
Silné bolesti pánve a kyčlí,střílející až do noh.Znemižnuje mi to chození,nevydržím stát ani déle sedět.Pak oblast kostrče a kříže.Dost šílená bolest-měla jsem tam teda uraz a kostrč narovnávanou,takže to bude i tím.
A pak hluboká bolest zad ve střední části.
Máte tu někdo něco podobného?A jak to řešíte?
Taky už několik dnů se budím s bolestma kloubů-třeba i u prstů.Musím rozcvičovat,než dám ruku v pěst,chvilku to trvá.

evi3
11. lis 2007

Liaa, ja som na tom teraz tak. Bolest na lavej strane od kostrce. Teda nastastie sa to zacalo len pred tyzdnom, 2tyzdne pred terminom, ale je to otravne, blbo sa mi chodi a vstava. Ale nastastie mozem pri tom spat. Asi ti neporadim nic, lebo ja si hovorim, ze ten tyzden uz vydrzim, ale try mas pred sebou skoro 2 mesiace, asi sa skus poradit s dr. na niecom, co by Ti ulavilo.

liaa
11. lis 2007

Díky Evi!.-)

liaa
11. lis 2007

Ahoj holky!Zaslala jsem dotaz do virtuální porodnice-a tak to sem dám i s odpovědí,třeba to bude někomu k užitku!!!

Krásný sněhový den pane doktore. Jsem nyní ve 32tt.a již několik dnů trpím silnými bolestmi zad.Zejména v oblasti pánve,kostrče,kříže a středu zad.Také mám teď nepříjemné píchání v bříšku směrem od pupíku nahoru.Dotaz zní:Co prosím doporučuje těhulkám ke zmírnění těchto potíží?(Nějaké rehabilitace a plavání bohužel již nejsem schopna absolvovat)a zda i ten pocit píchání nad pupíkem se dá většinou považovat za normální těhu obtíže? Velice Vám děkuji,už jste mi tu mnohokrát výborně pomohl svou radou!
Dobrý den,doporučuje se hlavně být trpělivý. Uvedené obtíže jsou téměř jistě přirozené kontrakce,které chystají dělohu směrem k porodu. Pokud nebudete mít doslova pravidelné bolesti břicha několikrát do hodiny, vše ostatní je NORMA a reálně vzato,léčba neexistuje.

mandragora
25. lis 2007

ahoj liaa,my se dost podobáme v těch potížích,už jsme se potkaly v bronchitidě,já mám ted taky šílený bolesti zad,to je děs.v kříži a tvrdne mně břicho,ne bolestivě,ale tvrdne.je ti líp,přišla jsi na něco ohledně té bolesti?já tady přemýšlím,jestli nezajedem na pohotovost,ale nevím jestli mně pomůžou.do nemocnice nechci,mám doma nemocnýho syna,má laringitidu,a mám strach,jelikož jsem riziková,že v nemocnici budu až do konce.

kapulet
17. pro 2007

ahoj, taky se přidávám k diskusi. jsem v 35 tt a bolesti zad jsou už neúnosný a trvají snad už věčnost a když se k tomu přidá tvrdnutí břicha a bolesti nohou a v tříslech, tak mám pocit, že už to nezvládnu ☹ . Mě docela pomáhá (i když ne vždy) hodně teplá sprcha na oblast kříže, a cvičení kočičího hřbetu bolesti někdy zmírní. Poraďte, co ale dělat s tříletým prckem, který vás nenechá odpočinout? Už se těším, až budu mít porod za sebou a bolesti ustanou. 😝

marci
2. čer 2008

Holky používali jste některá podpůrný těhotenský pás (např. Anita) a pomohl vám? Uvažuji o jeho koupi (nejspíš přes net) akorát bych potřebovala poradit jakou zvolit velikost (stejnou jako u oblečení?)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru