Bolesti zad (v kříži), pánve a kyčlí od začátku těhot.

karotky
10. kvě 2010

Zdravím všechny těhulky i maminky,které měly stejný problém jako mám já a zajímalo by mě,co mám čekat při samotném porodu a po něm.Tzn.,jestli budu mít při porodu křížové bolesti a jestli tyto potíže po porodu zmizí?
Informovala jsem o tom svého gynekologa a ten mi řekl,že mu to z gynekologického hlediska nevadí.Kamarádka PA mi řekla,že příčinou je hormonální rovnováha a v těhotenství je to normální.Akorát při předchozím těhotenství jsem na to vůbec netrpěla a to jsem přibírala na váze rychleji než teď. 😝

mateta888
11. kvě 2010

Ahoj ky 😵
I já mám bohužel tuto zkušenost. Mě se to drží už od puberty při každé ms jsem kříž dost cítila. Během těhotenství jsem si to odtrpěla, ale vzhledem k tomu, že jsem měla právě jen křížové bolesti tak jsem nepoznala ani že rodím, myslela jsem si, že jsem se přetáhla při úklidu ( 5 dní jsem přenášela ). Kříž mě bolel brutálně 😢 a povolil až 5 den po porodu. Sezení a ležení očistec a chození jakš takš.
Ted budeme mít druhýho mimíska a je to to samý v bledě modrým. Večer lezu po zdi sem tam i slza od bolesti, ale to už si dám klidně i dcl vína na otupění a snažím se rychle zaspat aspon trochu. Ale ten konec za to stojí. 😉

karotky
autor
11. kvě 2010

Mateta888,........................tak mě ty bolesti odeznívají,když ležím nebo sedím.Ráno je to celkem v pohodě,tak se snažím udělat co nejvíc práce,ale jakmile si přes poledne odpočinu,je docela síla se pak dávat do pohybu. 😀
Nic na to neberu,protože se to dá tak nějak vydržet. 😉
Díky moc za odpvěď. 🙂

eloana
11. kvě 2010

Ahoj holky me boli zada na jedne strane pod lopatkou -sezeni je utrpeni lezeni jde

miona
12. kvě 2010

Ahoj, tak já se taky musím přidat..konkrétně záda mě bolí snad odjakživa a při prvním porodu jsem měla křížový bolesti jak blázen, podle mě by ten porod bez nich byl úplně v pohodě. Takže se vyloženě těším teď na druhý 😀 ..snad to přežiju 😝

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru