Bolesti zad, zřejmě vyhřezlá ploténka, máte zkušenosti?

veri2424
28. led 2014

Ahoj holky, můžete mi prosím poradit, jsem teprve v začátku těhotenství, ale už nez jsem Otehotnela, mela jsem bolesti zad dole v zádech, moje doktorka obvodní mě ani neprohledla a řekla, ze to přejde, protože se mi to rozbolelo po námaze, ale nepreslo to a teď už jsem těhotná, tak nevim co dělat, nebo kam zajít, moje doktorka řekla, ze je to možná vyhrezla plotenka, ale ze v těhotenství mi s tim nikdo nic dělat nebude a tim to pro ni konci. ☹
Já ale nevydržím ani deset minut sedět, v autě je to přímo utrpení a už i najít polohu při ležení je těžké, nemůžu ani kaslat.

kristyn.g
29. led 2014

ahoj, mám něco podobného akorát nejsem těhotná, ohnula jsem se a... už se nezvedla ☹ je to už měsíc co jsem na neschopence. Beru léky dělali mi rentgen. Zajdi si na neurologii, třeba ti tam budou schopni říci co s tím v těhotenství. Ono to není žádná legrace s páteří! Takže si tam určitě zajdi. Když by ti nechtěla dát dr doporučení tak tam zkus rovnou zavolat jestli tě vyšetří, když ne v poliklinice tak nějakou neurologickou ambulanci v nemocnici. Držím palečky at to brzo přejde, uplně tě chápu, já nemohla ani bez bolesti ani plakat ani se smát.

doko
29. led 2014

já to taky tak měla a můj obvoďák mi řekl, ať to pořeším, než budeme chtít mimino. poslal mě na rehabilitaci na nějaké ty elektrické šoky a brala jsem léky .....vůbec to nepomohlo....prostě nemůžu nic táhat a nosit. dávám si pozor a časem to nejhorší odeznělo. nyní jsem taky těhotná (9.tt ) a trochu se děsím, co bude dál ☹ jinak mi taky bylo řečeno, že v těhotenství s tím nejde nic dělat.

latalkamates
29. led 2014

Ahojky.. mám vyhřezlou plotýnku, naštěstí se to stalo před otěhotněním, takže jsem mohla na rentgen atd. Absolvovala jsem rehabky a pokud jsem nic netahala a nepřenášela, uklidnilo se to. Teď jsem 26tt a nedávno jsem byla ráda, že dojdu na záchod, jak mě to střílelo do nohou, šílenost, tak jsem jela k neurologovi, ale ten řekl, že se s tím v těhotenství nedá dělat vůbec nic!! Musíš odpočívat. Takže tak ... taky jsem z toho nebyla odvázaná, ale přešlo to, když jsem opravdu ležela. 😉 Přeju ať ti to také brzo poleví!!!! 😉

veri2424
autor
29. led 2014

@latalkamates
@doko
@kristyn.g
Ahoj holky, tak jsem ráno jela na tu neurologii, nemohla jsem tam ani dojít, bylo to v táboře v nemocnici, sestra nepříjemná jako blázen mi řekla, ze nejsem objednala a ze doktor nemá čas a nikdo jiný také ne, čímž mi dala najevo, ze mam zmizet, protože stejně jsem těhotná a ze mam počkat, až to přejde, tak jsem ji poslala do háje a za rohem pustila slzu. Musela jsem ještě na nosní a tam jsem pustila slzu znova, protože mam zánět dutin a musel mi dat atb. Hrůza.
Ale nedala jsem se a šla k neurolozce do soukromé ordinace a té naštěstí někdo nepřišel a vzala mě hned, poslala mě k rehabilitační doktor a ta mě naštěstí mohla vzít už odpoledne, protože také někdo odpadl: ) cvičila se mnou a napsala rehabilitační cvičení.. trochu to pomohlo, tak jsem rada, ale byl to boj. :(
Akorát mě teď dost trápí ten zánět dutin, mam pocit,ze mi bouchne hlava. A bojím se těch atb. :(
A Děkuji holky, ze jste napsaly!!!

kinos
29. led 2014

Mě těhu na páteř pomohlo 🙂. Ale je to o tom se šetřit a hlavně se nenaklánět dopředu 🙂, nezvedat nic z předklonu atd. a možná pak rodit spíše v jiné poloze než klasicky. Držím pěsti, ať to zvládnete.

kristyn.g
30. led 2014

@veri2424 tak to jsem ráda že tě někdo vzal. Uričtě se to zase zlepší ale nečekej zázraky. Četla jsem někde že to může být i důvod pro to udělat císaře v některých případech... zeptej se pak na gyndě co si o tom myslí. Je to dost časté toto, tak držím palce všem maminkám s tímto problémem. A taky ať brzo se ti uzdraví ty dutiny! to je blbá kombinace panečku.

doko
30. led 2014

@veri2424 tak to dobře dopadlo 🙂 snad Ti to bude pomáhat to cvičení!! ale teda panečku klobouk dolů, já bych to určitě vzdala a šla bych domů jako spráskaný pes ☹ je fajn, že jsi se nedala. tak se brzo uzdrav, ať jsi ty i miminko brzo v pořádku 🙂

monkapa
3. únor 2014

Ahoj,tak jak zvládáte bolesti a co cvičení..pomohlo?já jsem 10tt,mám vyhřez ploténky a ted mě to teda pěkně trápí....18.2 jdu na neurologii,takk jsem zvědavá...držím palce at jsou bolesti malé,nebo žádné 🙂

veri2424
autor
20. únor 2014

Ahoj holky tak zada jsou lepsi,cviceni pomohlo,ale jak jsem byla hodne nemocna, tak se miminko prestalo vyvijet a dnes jsem byla na revizi... dnes mi zacinal 10. tyden,jsem z toho smutna. :(((
@monkapa
@doko
@kristyn.g
@kinos
@latalkamates

doko
20. únor 2014

@veri2424 to mě moc mrzí ☹ vím, co si prožíváš, mám to taky za sebou. nám přestalo při prvním těhotenství na konci 11.tt tlouct srdíčko. teď na sebe musíš dávat pozor, aby ses dala co nejdřív psychicky i fyzicky do pořádku 🙂 držím Ti palce, ať to je co nejdříve za Tebou 😉

alcazabojnikova
20. únor 2014

Ahoj,tak tady pročítám kolik je Vás těhulek s vyhřezl. plotýnkou,Já 36let,teda marodila 10 měsíců ale děti už mám odrostlejší,i když starší dítě pořád že by chtěl aby jsme měli mimi, mám z toho strach jak mě chytne střílení do nohou a nemůžu na ni ani stoupnout ,tak mě to odradí,i když tady pokukuji porád po mimiškách,od marodění vím jedno,že když začnou bolesti tak okamžitě povolit a žádné chození do práce,chodila jsem a kdybych ty dva dny raději lehla, tak jsem nemusela mít tak poškozený nerv v noze a asi ani tak dlouho marodit a možná bych nepřišla a ni o práci 🙂 ,jinak se všechny držte a odpočívejte...

monkapa
20. únor 2014

To je mi líto,taky jsem to 2x zažila a vím co prožíváš...
Neboj se,časem to bude lepší a bude se pokoušet znovu a těšit se 🙂.
Držím palce at vše brzo přejde a je ti lépe 🙂

veru324
20. únor 2014

Ahoj, nevím, co je teda v těhu možné, ale vyhřezlou ploténku má aktuálně můj tatí, řešil vše-vpich do páteře pod CT, rehabky atd...jsi koukám z jižních čech, on jezdí k nějakému vyhlášenému fyzioterapeutovi do Třeboně (kontakt můžu zjistit) a ten mu cvičením trochu pomohl+mu navíc doporučil koupit si ve zdravot.potřebách takový ten bederní pás. Světe div se, to mu opravdu pomohlo, už se spíš přikláněl k operaci. Ale jak píšu, nevím, zda ten bederák je mozné nosit v těhu.

veri2424
autor
23. únor 2014

Holky moc děkuji za podporu a za rady, teď když nejsem tehu, budu záda řešit intenzivněji.
Tak všem přeji pevne zdravicko :****

jamys
23. únor 2014

Ahoj holky, vyhřezlá ploténka je hrůza, ale dá se přežít. Já měla problémy 2 roky, absolvovala doktory od neurologie, neurochirurgie, rhb, sportovní, ortopedie...injekce, cvičení, rehábky, magnetická rezonance....nakonec mi pomohly dvě věci - rozvod a spingym. Rozvod není aplikovatelný na každou 😉)) ale upřímně, hodně to bývá spojené s psychikou, prostě jsem se o tom několikrát přesvědčila. No ale v těhotenství se předpokládá, že se člověk nerozvádí, že 😉 🙂 A Spingym - super cvičení, které posiluje záda, všechny svaly okolo zad, chodila jsem na něj až do porodu, normálně to nezatěžuje těhotenství, jen od cca 4 měsíce necvičíte posilovací cviky na břicho, ale pánevní dno. Celé těhu mě záda nebolela (minimálně) a to mám výhřez 2 plotének v bedrech, a rodila jsem normálně, bez epidurálu a naprosto v pohodě.

Jinak zahlédla jsem tady Třeboň - úžasné lázně na pohybové ústrojí, doporučuji z vlastní zkušenosti a doporučuji Doc. Vacka, je to doktor z Vinohradské nemocnice v Praze, skončila jsem tehdy u něj a je úžasný a do Třeboně jezdí přednášet, tak zkuste na něj kontakt. Je to dkotor, co Vás bere jako člověka, celostně, takže si s Vámi povídá, zajímá ho, co by mohla být příčina bolesti.....on mě poslal do lázní a fakt se mi věnoval.

Držím moc palce, ať to dobře dopadne. jo a mimochodem, mě se záda ozývvají vždycky, když na mě leze nějaká nemoc - viz zánět dutit, mám teď momentálně antibiotika a také mě na začátku bolela záda - signalizace, že tělo není OK....takže je to hodně spojené s celkovým stavem organizmu. A teď odbočím, na ty dutiny mi hodně pomohl krém Tymiánový a eucasol sprej od Justu - nejsem prodejce, ale používám i pro moji holčičku skoro od narození a super. 🙂

kotito
24. únor 2014

neboj se to zvládneš. Já to měla v těhu. Nechci strašit, ale nakonec nebolelo v zádech, ale mrtvila mě noha a bolela noha víc než záda. Byla jsem s tím i ve 32týdnu v nemocnici na neurologii a tam mi na vizitě řekla primářka, že to při porodu cítit nebudu. A měla pravdu 😉 Porod mě tak našlápl, že jsem na nějaké bolesti zad nebo nohy zapoměla. Odrodila jsem po 38 hodinách a bolesti od plotýnky nikde! Vrátilo se mi to až teď po 7 měsících. Dřepla jsem si a hotovo.
Určitě to zvládneš, ale počítej s tím, že prostě těhu prožiješ v klidu a bez větší námahy

andy2504
30. led 2018

Ahojky, tak též patřím do klubu plotýnkářů. Mám oboustranný výhřez 3mm L3,L4,,spondylarthrozu L4,S1,,chondrozu Th11?12 a L3,L4,,chmorlovy uzle a úzký páteřní kanál 10mm. Příznaky šli postupně až v květnu 2017 jsem se nemohla pohnout. Navštívila jsem neurologii v Příbrami, doktor mně hned poslal na MR, pak následovali rehabilitace, proudy, rebox bohužel bez zlepšení bylo stále hůř a přibývali další omezení a nové příznaky. V prosinci jsem bohužel nezvládala pracovat, nemůžu déle stát, sedět. V lednu 14 dní v nemocnici na kapačkách, opět rehabilitace, proudy, rebox. bohužel nepomohlo.Doma cvičím, bolest bederky je nesnesitelná, jde mi do obou boků, hýždí, nohou, bolí mně paty i nárty, bohužel už papkám prášky palgotal, abych mohla nějak fungovat a chodit na procházky. Jsem v PN a v únoru jsem objednaná na vyšetření na Homolku a je mi doporučena operace. Chtěla jsem zkusit obstřik pod CT, ale bylo mi řečeno, že to nepomůže od problému, ale jen od bolesti a plotýnka a spondylarthroza se navyléčí. Někdy si říkám, už abych to měla za sebou co ty bolesti dokážou a člověk je bezmocný...Hrozí i ochrnutí, tak neváhám a operaci uvítám. Je hrozný kolik lidí tím trpý, dříve jsem to vůbec nevěděla.

jesterka09
15. srp 2018

@andy2504 Ahoj, podstoupila jsi operaci? Mě ji také doporučili.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru