Bolesti zubů v těhotenství. Můžu brát jen Paralen

barusha
7. led 2010

Ahojky maminy, tak mě trápí jeden zub, zítra to bude týden ☹ Už jsem hodně nešťastná, byla jsem 2x u zubařky, pokaždé mi něco udělala a slíbila, že to bude ok,ale zub stále bolí, tak jedem zítra zkusit jiného zubaře a já snad budu mít klidný víkend. Nejhorší je, že si můžu vzít jen Paralen, který mi dnes už ani nezabral a ještě u toho mám vždycky výčitky kvůli miminku. Jenže co dělat? Nemůžu spát, věnovat se druhému dítku, polovinu noci prosedím radši na PC než ležet a přemýšlet, jak moc to bolí. Vlastně mi asi nemůžete pomoci, jen jsem se s někým chtěla podělit. Tolik se těším, až se ráno vzbudím a nic mě bolet nebude...!

adellaide03
7. led 2010

AHoj Barus, věřím, že Tě to otravuje. Budu držet pěsti ať Tě ten druhý zubařř té bolesti zbaví.

schwarzovka
7. led 2010

barusha...taky jsem to zažila, trpěla jsem měsíc...pak jsem si ho nechala vytrhnout, jinak to nešlo...jenže teď koukám, že ty jsi teprve na začátku, já to měla až v 6. měsíci...takže mi to i lehce umrtvila...

doufám, že tě to brzy přejde...nejhorší je bolest zubů 😖

majkoalucka
8. led 2010

ahoj barus....ja som teraz tiez mala tento tyzden problemy so zubom nemohla som ani spat...a tabletku...vziadnom pripade ani som si nedala lebo som sa bala aby to nemalo nasledky na babetku..davala som si iba studene obklady a hned rano som isla zubarovi....tak sa neboj vsetko bude ok...

verisek
8. led 2010

ahojky, ja si se zubam taky uzila sve a to jsem nebyla tehotna, a ktery zoubek te zlobi a co presne s nim mas za trapeni? jinak umrtvovat se nedoporucuje jen v 1 trimestru, mne vrtala zub pred mesicem a nechala jsem to umrtvit..

mona12071
8. led 2010

barus-aj ja mam problemy zo zubami a ked som uz nechcela zobrat tabletku jedna tehulka mi pomohla osup si cesnak a daj si ho na ten zub mne to pomohlo a prestal uplne boliet
ked som nemohla spat tak som si dala toto a potom som zaspala a na druhy den mna nebolel a teras to riesim len cesnakom keby nieco 🙂

barusha
autor
11. led 2010

Ahoj holky,tak já se hlásím, všem vám díky za podporu!!! Zuby nebolí, změnila jsem zubaře, který zjistil, že ten zub je dávno mrtvý a začal mu uhnívat nerv nebo kořen,aspoň tak mi to vysvětlil. Celé mi to vyčistil a mám klid. Teda, kdybych si neopařila celé předloktí vařící polévkou - mám popáleniny II.stupně 20X10 cm a k tomu mi to malý strnul, když jsem si to převazovala, takže to opět bolí jako čert. Řeknu vám, zatím v Novém roce jen kalamity. Ale tak snad už od teď bude jen líp 😉

kikulienkaaa
25. led 2010

ahoj holky,,ja ssem mnela taky bolesti zubu nevedela sem ani spat,tak sem sla na pohotovost tam mi to vytrhli mnela sem tam starej koren,kterej mi hnisal,dali mi 2 anest,protoze1 nezabrala,a neuskodilo mi to akurat sem natekla hubu mam jak balon,ale to mne za par dni prejde,mimco je ok,,sem rada ze uz ten zub nemam,, 😉

lukinka12345
27. kvě 2015

Ahoj chtela sem se zeptat hrozne me boli zub uz nevim jak na nej
Jsem 35+0tydnu tehotna u zubare sem byla ale nemohl mi to umrtvit
Protoze mam v brisku miminko. Mohla bych si vzit treba brufen nebo
paralen? Nechci mu tim nejak uskodit. Dekuji

kousinka
27. kvě 2015

hřebíček na zánět, paralen v případě hodně velký bolesti, já nakonec hodně zvýšila dávky vápníku, docela to pomohlo

shine2015
27. kvě 2015

@lukinka12345 nurofen ani brufen ne! Zavolej do nějaké velké nemocnice a zeptej se,co za lék můžeš....ale pokud tam mas zánět, musí ti to zubař vyčistit. Pokud se ti udělá váček - boulicka u zubu na dásní nebo ti to otece musíš znovu k zubaři....mas dobrého zubaře?

renabelly
27. kvě 2015

Ja jsem měla šíleně bolavý zub, osmičku. Bolelo to snad nejvíc co mě kdy něco bolelo, radši bych desetkrát za sebou rodila, zkrátka úplná agónie :( A zub prostě musel jít ven, jinak to nešlo. Na pohotovosti mi ho umrtvili, vyvrtali, vyčistili kanálky. Moje obvoďačka mi ho následně vytrhla, taky s umrtvením. Byla jsem v té době v 7 měsíci na té pohotovosti, a ta trhání v 8 měsíci. Prý to miminku nijak neškodí, pokud je to lokální anestezie. Jinak paralen - při velké bolesti jsem si vzala i dva najednou a nepomohlo to ani trochu :(

maludypetula
3. led 2017

@kousinka mohu se zeptat na ten hrebicek? Jak a co s nim? Taky trpim ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru