Bolí mě jizva po císařském řezu v dalším těhotenství

jahodarka
11. črc 2014

Ahoj, mam za sebou dva CR a jsem znovu tehotna. Nejmladsimu bude rok, tzn. rozestup mezi detmi bude ani ne rok a pul, takze na dalsiho cisare docela brzy. Nicmene ted, ve 14tt me zacala dost vyrazne bolet jizva. Je pravda, ze na me porad visi deti, hlavne tooho nejmladsiho taham porad a ma 12 kg. Jsem z toho celkem vyplasena. Mate s tim nekdo zkusenost?

lenicka07
11. črc 2014

@jahodarka Otěhotněla jsem osm měsíců po císaři, vše proběhlo bez problémů, nemůžu říct že bych jizvu nikdy necítila, ale nebolelo to nějak výrazně a spíš to bylo nepravidelné - bylo období kdy jsem jizvu vůbec necítila, pak zas jo atd. Je pravda že mě to bolelo i ze začátku, kdy ještě nemůže být řeč o nějakém tlaku na jizvu. Raději se ale poraď se svým doktorem, myslím že se mě doktorka na to taky vždycky ptala, jestli mě ta jizva nebolí.

oggynka
12. črc 2014

Mam teda cerstvou zkusenost s bolesti jizvy... Prvni cisar v rijnu 2012, presne po roce jsem otehotnela a 10.7. porodila opet cisarem. Termin jsem mela 25.7., posledni tyden dva jsem obcasjizvu citila... Ale nic strasneho... Jen jednou pred tydnem asi hodku byla citit vyrazneji, ale lehla jsem si a uklidnilo se to... Ve stredu 9.7.jsem sla do porodnice do poradny a tam jsem se o obcasne bolesti zminila... No a doktorka na me, ze musi byt cisar hned, ze pokud citim bolest neni to dobre... No okamzita hospitalizace a druhy den rano cisar. Kdyz me otevreli, tak se uplne zdesili jak to bylo kolem jizvy zuzeny a ze byla klika, ze jsem to rekla... Pritom dle utz mela jizva 2,5-3mm... Ale zuzeny to bylo vsude okolo...

lucifereeek
12. črc 2014

já teda těhotná nejsem a jsem 2 roky po císaři a na jedné straně mě ta jizva ještě docela bolí a v roce malé? to mě bolela neustále a hodně, takže tím že jsi těhotná tomu určitě nepřidá. Spíš se zeptej na to dr. jak bude dělat utz.

lamarika
12. črc 2014

@jahodarka zkušenost s tím mám 😉 Dělalo mi to v těhu taky. Je to zapříčiněno tím jak se roztahuje děloha a jizva je tudíž mnohem více namáhána. Já jsem měla teda i srůsty, který mi dělaly neplechu

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru