Borelióza během těhu, měly jste ji?

sluneccnicee
16. črc 2014

Maminky měla jste některá během těhu boreliozu??Jsem v 16tt a v pondělí jsem si našla klíště a hnedka vytáhla.Měla jsem ho asi 2 hodky. Dneska jsem na to koukala a místo je dost zarudlé a svědí.Koukala jsem na internet jak se léčí ale byla bych ráda i za radu Vás maminek které jste byly taky infikované.Dnes jdu k doktorovi. Tak uvidíme :/

majus6
17. črc 2014

Ahoj, ted jsem to zrovna resila🙂 . Zarudnuti hned po vyndani klistete je jen podrazdeni, neskrabala sis to? Borelie delaji flek az za nejakou dobu, vetsinou se zvetsuje a uprostred bledne. Muze byt i jinde nez tam co bylo kliste. Takze se sledovat a kdyz se objevi flek po case tak jit k doktorovi. Ten flek ale nemusi byt pokazde, takze pokud chces mit jistotu, tak se daji udelat odbery na protilatky. Ty se tvori 2-4 tydny po infikovani, takze delat odbery hned nema smysl, jeste se to v krvi neprojevi. 2 hodiny prisati je hodne malo, to se nemusi ani prenest ta infekce. Da se to lecit, takze neboj a pokud chces mit jistotu, tak za 4 tydny bych si nechala nabrat krev na stredisku, kdyz objevis flek, tak driv. Jestli jsi dneska byla u doktora, tak ti jiste rekl, jestli ten flek co mas vypada spis na borelie nebo na mistni podrazdeni, ale na borelie se mi to zda dost brzy. Jinak po vytahnuti klistete je dobry misto vydesinfikovat.

megy
17. črc 2014

@majus6 musím oponovat, stačí i dvě hodiny a máš to. Kamarádka mé švagrové je toho bohužel důkaz :-/

miranda77
17. črc 2014

já jsem měla během těhu boreliozu ... svědění v prvním týdnu je ještě v pohodě, jako bodnutí od komára, pak by to mělo zmizet. Borelioza se projeví třeba o tři týdny později ... místo je opět zarudlé. Měla jsem to až v 3.trimestru - dostala atb a obvoďák mě odeslal na infekční - tam jsem pak po dalších testech chodila 14dní na každý den na píchaný penicilín a nakonec pendepon. Kůra byla zakončena 36tt. Pak kontroly každý rok ... snad vše bez následků ...

kattuskaa
17. črc 2014

Já klíště ani neměla.. měla jsem jen popíchanou nohu hmyzem a za 2-3 týdny rozšiřující se flek 😖 teď jsem ve 22.tt, beru antibiotika a bylo mi řečeno že borelioza se přes placentu k miminku nedostane, takže neměj strach.. nicméně si myslím, že takhle brzo ti nikdo nic neřekne.. zarudnutí po klíštěti bývá, a od pondělka je to ještě hodně krátká doba.. v krvi jsou protilátky až za 3-6 týdnů, takže ani odběry by neměly moc smysl..

sluneccnicee
autor
17. črc 2014

No tak prý je to infikovaný kousanec.Borelie by to být neměla.Dostala jsem ale antibiotickou mastičku a pokud to do týdne nezmizí budou mi dělat testy.Přesně před rokem jsem klíště měla a měla jsem i boreliozu, která se projevila hned na druhý den....Okamžitě mi nasadili antibiotika.Proto jsem měla strach a gort ted když mám v sobě prdolu.Snad to bude dobrý... 😉

clintina
3. črc 2023

@sluneccnicee
@kattuskaa
Je to uz hodne dlouho ale vracim sa k teto teme, ako ste tehdy dopadli? dakuji

sluneccnicee
autor
9. črc 2023

@clintina dobře.. na nic to vliv nemelo

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru