Boule v podpaží v těhot. Jde o přídatnou mléčnou žlázu?

misakulicka
3. srp 2009

Ahoj holky, mám asi tak od skoro začátku těhotenství v levém podpaží bouli....doktor řekl, že to může souvistet s těhotenstvím....ale nic víc jsem se zatím o tom nedozvěděla----nemůže se jednat o tzv. přídatnou mléčnou žlázu? má s tím některá zkušenosti? boule je -no taková přece jen větší......

jeudi
3. srp 2009

ja nechci strasit ale navstivila bych jineho doktora

kay
3. srp 2009

miso, no já měla podpaží vždycky trochu boulaté, myslela jsem že jsou to špeky 😀 ale v těhotenství i např. před MS se mi vždycky ty boulezvětšily a bolely.. No a po porodu jak s emi nalila prsa a zatvrdla, tak jsem měla pod pažema naprosto tvrdé boule o velikosti citronu, bolest šílená..Taky jsem o tom nevěděla, doktorka resp. primářka v porodceříkala,že by bylo dobré je předdalším těhu odstranit.... 😅

mishasha
20. črc 2013

@kay
a jak ste se těch boulí zbavila?Já je mám deset let po synovy a po dceři se mi udělali ještě větší .Mám s toho docela mindrák 😒

kay
20. črc 2013

@mishasha nezbavila, mám je pořád.. Smířila jsem se s tím.. Ptala jsem se své gynekoložky nedávno a prý je blbost to odstraňovat, že je to moc velký zákrok, akorát mě pro jistotu poslala na uzv prsou a podpaží, a tam to mám ještě i zkonzultovat.. Ale nedoporučovala to..

trskova
14. únor 2015

@kay a co ste s tim po porodu delala? Ja jsem po porodu treti den, vzdycky jsem si taky myslela ze jsou to speky, ale ted to tak sttasne boli ze ani nepripazim. Jak se te bolesti zbavit?

dracula
14. únor 2015

Nechci strašit, ale není normální, když vás neposlal doktor na vyšetření. Je třeba vyhledat dalšího doktora. Nemusí to být nic, ale pro váš klid to udělejte. Tady asi nikdo konkrétně nepomůže. Kamarádka měla rakovinu prsu a boule měla i v podpaží. Neodkládejte to. Nechci, abyste nějak vyšilovala z mého příspěvku. Jen prostě si uvědomte, že je třeba zajít k lékaři. Včas odhalená nemoc se lépe léčí.

mirjanka79
14. únor 2015

@trskova to bude ta pridatna mlecna zlaza...je ted aktivni..boli vas stejne jako kdyz se vam ted tvori mleko v prsou...mam tu zlazu v podpazdi taky uz deset let...doktor jen prohmatal a nikam me neposlal...ale asi se taky pripomenu..az pujdu na kontrolu...

dracula
14. únor 2015

@trskova Pokud jste třetí den po porodu, tak jste ještě v porodnici. Tak přeci lékaři vám poradí.

kay
14. únor 2015

@trskova v porodnici po porodu mi cpali talové ty ledové sáčky pod paže, aby se to chladilo.. Ale byl to děs, naprosto s vámi cítím.. Taky jsem nemohla dát ruce k sobě ☹ pomohl jen čas, ale do teď, jsou všechny hormonální zmény cítit i v tam :-/ byla jsem párkrát na sonu, naštěstí vše v pořádku..

mala_vavrova
14. únor 2015

Já to měla v konci těhotenství taky a v porodnici se to ještě zvětšilo. Prohlédli mě a řekli,že je to přídatná mléčná žláza a že to někomu může vyrůst opravdu hodně. Kojila sem jen měsíc a potom to hned zmizelo. Od té doby o tom nevím

yelowangel
14. únor 2015

já jsem skoro v půlce těhoteství a taky jsem si před 14ti dny našla bouličku ale přímo na prsu z venku, co se týče rakoviny tak je pravda že bouličky se můžou vytvořit i v podpaží nebo skoro u krku, taky z toho mám strach tak jsem si u doktorky vydupala mamograf i když je velká jenom asi jako třešnička. Takže žádanku už mám a buď mě objednaj nebo holt budu muset čekat půl dne ale to mě za to stojí. Na rovinu doktorovi řekni že máš z toho strach ať tě pošle taky máš na to nárok.

trskova
15. únor 2015

@dracula jak pise kay. Rekli ze je to melcna zlaza a ledovat. To se zas nelibi detskym sestram ze to muze mit vliv na mleko. Me boule nevadi ale opravdu to priserne boli.
@kay a pomohl vam aspon ten led? Dnes uz

trskova
15. únor 2015

@kay a pomohlvam ten led? Dnes uz jsme doma a opravdu to strasne boli. Sni zbednout ruce nemuzu. Jsk dlouho vas to bolelo? Jak jste bolesti ulevila? Prece to nemuze takhle bolet dokud budu kojit.

kay
15. únor 2015

@trskova jj věřím, dobře si tu bolest pamatuju, i mě to hodbě štípalo, jak jsem se potila.. Doma jsem taky ledovala a sklidnilo se to časem, jak mě přestala postupně bolet i prsa a tělo si zvyklo na kojení a hormony se trochu uklidnily... ☹ musíte vydržet..

petast
20. črc 2015

Ahoj, nemáte někdo zkušenosti s bulkou v podpaží při kojení? Objevila se mi už v těhotenství, ležela jsem kvůli jinému problémů v nemocnici a doktorka se m tomu vyjádřila že je to pravděpodobně zvětšena přídatná mléčná žláza. Bohužel mi přijde že po porodu se to zvětšilo, ale po kojení mi zase přijde že je trošku menší, ne tak zdurela. Díky za reakce

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru