Bradavice v těhotenství. Jak na ně?

kacka.va
19. únor 2008

Holky, máte některé zkušenost, co se může použít v těhotenství na bradavice? Já jsem zatím na žádný přípravek nenarazila a z jedné nevinné bradavice už mám na noze tři ☹, tak se mi nechce čekat, jestli mi ještě nějaká do porodu vyskočí.

helfr
1. lis 2012

@pattie
ahoj, zkouším tvou radu s octem a česnekem. Na místě bradavice se mi objevily černé tečky. Tak jednou týdně vezmu manikůrovací nožík a seříznu pryč tu zrvrdlou kůži. Jak má vlastně vypadat výsledek? Černé tečky zmizí?

pattie
1. lis 2012

@helfr mě vždycky ta bradavice celá odpadla

jennyska
28. led 2014

Ahoj @jitdan @kacka.va @pattie @makyb78 @anta @bihan @maruska39 a ostatní snažilky, těhulky, maminky 🙂

Mohly byste se podělit o své zkušenosti s bradavicemi (buď u Vás a nebo u Vašich dětí) do naší Wiki knihovničky Modrého Koníka, kterou si tady s maminkami společně tvoříme? 🙂

Tím, že svou zkušenost vložíte do https://www.modrykonik.cz/bradavice/ pomůžete ostatním nejen na MK, které bradavice trápí a na MK hledají Vaše cenné rady, tipy, zkušenosti.
Co Vám pomáhá/nepomáhá? O jaký typ bradavice se u Vás jednalo? Co vše jste vyzkoušely? atd.

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji Vám hezký den! 🙂
Janča

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all

anta
29. led 2014

Já měla bradavici na chodidle, ale to mi bylo tak 16, nechala jsem si jí vypálit. Ale jinak v těhu jsem problémy s bradavicemi vůbec neměla, takže vůbec neporadím 😕 😵

hadriena
25. čer 2014

S bradavicemi na prstech u nohy jsem si užila své. Chodila jsem pravidelně na vypalování dusíkem.Ale vždy se obnovila, nebo narostla jinde. Zkoušela jsem různé mastičky. KDE CO!Nakonec mi kamarádka lékařka doporučila Duofilm (http://www.lekarna.cz/duofilm-liq-1x15ml/). Poradilo si to i s větším shlukem bradavic - cca 5 na jednou. Od té doby na ty prevíty netrpím.

nazka
28. dub 2016

Duofilm: Pokud jste těhotná nebo kojíte, domníváte se, že můžete být těhotná, nebo plánujete otěhotnět, poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem dříve, než začnete tento přípravek používat.
K dispozici nejsou žádné údaje týkající se bezpečnosti u těhotných žen. Přípravek Duofilm se v průběhu těhotenství nedoporučuje.
Složky přípravku Duofilm mohou přecházet do mateřského mléka. V průběhu léčby přípravkem Duofilm se proto nedoporučuje kojit.

kirstentrlicova
27. led 2017

Dobrý den jmenuji se Kristýna jsem dnes 31 tt přesně a mám problem jsem prvorodička a potřebuji poradit vedle zadní dírky mám 4 bradavičky nejsou hnědé jsou pleťové nevím co si počít a mám pocit že se zvětšili a udělali se mi 2 právě navíc nevím co si počít byla by tu nějaká rada?? ☹

barchen
27. led 2017

@kirstentrlicova
Myslite kolem konecniku? Nebudou to spis ty "stařecké" bradavice? Kozna mi rekla, ze obcas se intenzivne tvori v tehotenstvi a uz kolem 30ho veku zivota. A zejmena pokud jsou i geneticky dane...Bezne dostupne prostredky nejsou doporucovane v tehotenstvi a pri kojeni a na tyto "stařecké" stejne moc nefunguji. Takze jedine pockat a pak zajit na kozni nebo dermavenerologii nebo esteticka medicina. Dobra zprava je, ze mne polovina po porodu sama zmizela ale par zustalo, takze kdyz nebudu kojit, zajdu za dermavenerologickou.

kirstentrlicova
27. led 2017

Ju je to dost nepříjemné přemýšlím i o nějaké mastě třeba ta cibulová mast, ale nevím mě bude 19 je to možné že to je hormonama? :-/

kirstentrlicova
27. led 2017
nazka
29. led 2017

@kirstentrlicova ja bych sla na kozni.. dr mi rekla,ze je lepsi jednorazove vypalit,nez cpat na to chemii

kirstentrlicova
30. led 2017

Já jen jestli mi to vypálí jsem 31+4 tt zitra.

verena
30. led 2017

@kirstentrlicova a nemůžou to být molusky? Podle vzhledu to tak vypadá.Pokud se to rychle zvětšuje a je to nepřjemné, tak to vypadá spíš na toto. Syn to měl taky mezi půlkami, možná to chytil ve škole na záchodě. Takže možná by to měl vidět kožař, pokud si nejsi jistá. Jinak na molusky platí buď vydloubnout jádro, nebo mazat, synovi zabrala homeopatika... Držím palce, ať to dořešíš do porodu 🙂.

kirstentrlicova
1. únor 2017

@verena je to možné na kožní jdu v pátek, tak se jich poptám. 🙂

alenanova5
5. lis 2021

ahoj, mně i mým dětem vždy pomohlo coldium forte, které se může používat i v těhotenství i během kojení (po konzultaci s doktorem), takže doporučuji!

romesak
5. lis 2021

@kacka.va já použila kyselinu mravenčí. A pomohla

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru