Bradavice v těhotenství. Jak na ně?

kacka.va
19. únor 2008

Holky, máte některé zkušenost, co se může použít v těhotenství na bradavice? Já jsem zatím na žádný přípravek nenarazila a z jedné nevinné bradavice už mám na noze tři ☹, tak se mi nechce čekat, jestli mi ještě nějaká do porodu vyskočí.

maruska39
19. únor 2008

V těhotenství se nesmí chodit na vypálení bradavic? 😨

maruska39
19. únor 2008

No já je mám taky,před těhu jsem chodila na vypálení,jenže to nepomohla,tak jsem chtěla teď jít znovu,ale nevím že se to nesmí 😔

kacka.va
autor
19. únor 2008

no já si koupila tekutý dusík a tam je napsáno, že během těhotenství se nesmí použít ☹, že prý by se mohl dostat do krve

maruska39
19. únor 2008

jejda,tak to jsem taky pěkně v háji,jelikož se mi rozmnožili jak houby po dešti ☹

kacka.va
autor
19. únor 2008

no já jsem těšně před těhu tu jednu snažila likvidovat, jak jsem otěhotněla, tak jsem s tím přestala, ale teď už mám tu jednu + 2 další velikánské rozlezlé. A začíná mi to na tom chodidle docela vadit ☹. Ono je to možná i tím, jak je celé tělo hodně prokrvené, tak se rozmnožujou líp - nevím.

maruska39
19. únor 2008

No tak to fakt průser,jelikož do porodu mám tak moc daleko,že za chvilku s té jedné obrovské co mám na palci bude stádo bradavic 😠 😠 😠 😠
Já chodila před těhu na to vypálení a měla jsem ještě jít 17.12,ale měla jsem nečekanou šichtu navíc,den na to jsem volala na gyndu a tam mi potvrdily,že jsem těhotná,hned jsem šla na PN a na bradavici zapomněla,pak mi bylo po ránu dost nevolno tak jsem prostě nešla a teď jsem fakt už chtěla jít ☹
Snad někdo napíše co s tím 😅

kacka.va
autor
19. únor 2008

já přemýšlím, že bych zašla na kožní, jenže ona je tam co chodím děsná krá.. , takže si myslím, že by mi to klidně vypálila. no možná skočím na optání jinam.

maruska39
19. únor 2008

http://www.lekarna.cz/duofilm-liq-1x15ml/

Tak jsem na netu našla toto,tam není napsané,že těhotné nemůžou užívat,asi se na to zeptám v lékarně 😉

maruska39
19. únor 2008

http://www.obchod-zdravi.cz/wartner-bradavicnik...

A ještě toto,ale to je podobné tomu dusíku,tak nevím no ...

maruska39
19. únor 2008

Pak jsem ještě našla lék Verrumal,ale ten není vhodný v těhotenství,takže si myslím,že ty dva předchozí neuškodí,když o těhu se nic nepíše 😉

kacka.va
autor
19. únor 2008

jenže duofilm mi na to nepomáhá, protože to nejsou ty vystouplé, ale takové ty dovnitř. duofilm mi to vždycky jen ožral navrchu, ale bradavice zůstala. no a ten wartner se právě nemůže.

kacka.va
autor
19. únor 2008

v lékárně jsem řekla, že to chci při těhu, ale pak jsem se dočetla něco jinýho. Ale to se mi stalo už několikrát, takže lékarnice beru s rezervou a raději podrobně studuju příbalové letáky.

maruska39
19. únor 2008

Aha,tak já nemám zkušenosti s tím duofilmem,ale mohlo by mi to pomoct,mám je vystoplé,no zkusím se na to poptat 😉

kacka.va
autor
19. únor 2008

no vyzkoušej, uvidíš, on někomu pomáhá někomu ne. Kolegovi pomohl ten verrumal, ale ten býval jen na předpis, teď nevím, jak to je.

pattie
20. únor 2008

Taková babská rada (a jediná, která mě kdy pomohla) je, že nakrájíš česnek na tenké plátky a na den ho namočíš do octa. Na noc si ho přilepíš na bradavici a ten ocet jí vyžere. Takže jen kousíček přesně na bradavici. Trochu to bolí, ale po pravdě, mě žádnej chemickej sajrat nikdy nepomohl, ani vypalování ne a tohle bylo účinné...

bihan
20. únor 2008

Ja to poznám s cibuľou 😀 nakrájať na plátky, naložiť min na 4 hodiny do octa a na noc previazať - u mňa to zabralo do 5 dní... No a potom piesok a morská voda, ale to asi neprechádza do úvahy 😅

Vypalovanie nikdy nepomohlo ani mne 😉

kacka.va
autor
20. únor 2008

Když jsem měla před lety bradavici, tak mi česnek taky nepomohl, v noci i když jsem to zalepila a vzala přes to ponožku, tak mi to vždycky sklouzlo. ¨
Dříve se prý prodávala cibulová mast, která hodně lidem pomáhala, ale v lékarně mi řekli, že prý už se nevyrábí ☹.
Jenže já právě nevím, když bych dala ocet a česnek, jestli by to taky nemohlo mít nějak vliv, když se to přes ty vyživovací tkáně dostane do krve ☹.

pattie
20. únor 2008

kacka.va: a nebo už počkej až po těhotenství, už to máš skoro za pár a ty bradavice pitomý naštěstí až tak rychle nerostou.... držím palce!

kacka.va
autor
20. únor 2008

pattie: no právě že rostou ☹ a tím že to mám na chodidle, tak to občas i pěkně bolí, když na to šlápnu. chjo.

pattie
20. únor 2008

kacka.va: Tak to blbý 😖 A nezkoušela jsi jít na kožní a zeptat se co na to???

kacka.va
autor
20. únor 2008

no na to se právě chystám, ale musím najít někde blízko kožní, protože tam co jsem chodila, je doktorka hrozně blbá, tak kdybyste jí ukázali bradavici na palci, tak je schopná vám vypalovat malíček 😠

anta
22. únor 2008

Holky já mám taky bradavice na noze, už jsem jednou jednu měla a tu mi vypálili a teď se mi objevily další. Tak koukám, že nejsem sama.

makyb78
22. únor 2008

Holky já tak dlouho odstraňovala v těhu bradavice,že je mám do teď 😀 Duofilm mi nezabral,ale asi je to dlouhodobější záležitost a já se na to vykašlala 😝

Kacka.va-ten tekutý dusík se nesmí ani při kojení?

pipisek
22. únor 2008

ještě je homeopatikum .... animonum cruidum nebo antimonum, tak nějak. kamarádka to dávala dceři a pomohlo to, to byste snad mohly i vy, co máte ještě pupíky

kacka.va
autor
22. únor 2008

o kojení už tam nic nepsali. Hlavně při kojení už to v krvi tolik myslím nevadí. Tam jde o těhotenství, kdy by se ti ten dusík mohl dostat do krevního oběhu a pak čistě teoreticky k mimču.

makyb78
22. únor 2008

já chodím na pedikůru a tam mi pani říklala,že ten bradavičník taky není zázrak,tak já nevím.Asi bude lepší jít na kožní.Tam jsem volala co s tím a zase mi poradila duofilm 😒 tak jsem jí řekla,že to nepomáhá a mudra říkala,že stejně potírat a seškrabávat pak kůži,že se ta bradavice tím duofilmem naruší a líp se to potom vypaluje.Já na nějaký zdlouhavý procesy nejsem,asi skončím na vyříznutí 😀

pattie
22. únor 2008

kacka.va: A kde bydlíš? Dobrá kožařka je MUDr. Marešová na poliklinice v ul. Palackého na Praze 1.

Mě kdysi jednu bradavici řezali, resp. nějak vypalovi lejsrem či čím, já na to radši nekoukala. Ale hojilo se to strašně dlouho a od tý doby používám ten česnek, jak jsem psala a mám klid... Blbý je, že se fakt v těhotenství nesmí používat ani nijaký mastičky, volala jsem na chirurgii, co mám dělat se zaníceným prstem na ruce a prý to mám nechat být, au au ☹

kacka.va
autor
22. únor 2008

makyb: ten bradavičník je v podstatě vypalování dusíkem. duofil je na nic, já to dělala přesně podle návodu, tzn. večer odmáčet, obrousit pemzou a stejně mi to nepomohlo.
pattie: já už jsem mimopražská, ale chodial jsem na kožní na prahu 10.

jitdan
24. únor 2008

holky: já byla v týdnu v lékárně a bylo mi řečeno, že v těhotenství jen cibulová mast. Takže se vyrábí a prodává.... Jednu mi prodali a bylo mi řečeno, že to trvá dlouho. Tak uvidíme. 😉

jitdan
27. čer 2008

Hlásím, že cibulová mast mi opravdu pomohla. Měla jsem jednu bradavici na prstu u ruky. Mazala jsem a mazala a už tam fakt vůbec není. Ani památky 😀 Tak jdu pokračovat na nožičku....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru