Braly jste Dopegyt v těhotenství a vysadily po porodu?

duliinka
23. dub 2014

Ahoj maminky.
Od února beru Dopegyt na vysoký krevní tlak, ale po bližším zkoumání letáku jsem zjistila, že ho nesmí kojící ženy. Já ale po porodu kojit chci. Jsem nyní v 33tt.
Brala jste ho během těhotenství některá a vysadila jste ho hned po porodu? Popřípadě, jak jste to řešily?
Kardiolog si mě objednal na další kontrolu až na září, ale porodím v polovině června. Budu k němu sice volat, ale ráda bych nějaké Vaše zkušenosti.
Předem moc děkuji.

mamkamarketa
23. dub 2014

Me se tlak po porodu ihned vratil donormalu.
Ale jsou i jine prasky, co pri kojeni muzes

martan01
23. dub 2014

@duliinka právě Dopegyt jsem při kojení brala

duliinka
autor
23. dub 2014

@mamkamarketa děkuji. Já na něj trpím už od 17. Léky jsem brala chvíli a pak se to dalo dohromady, ale těhotenstvím se mi zase zhoršil. Snad mi pan doktor léky změní

duliinka
autor
23. dub 2014

@martan01 a bylo všechno v pořádku? Já právě v tom příbalovém latáku našla, že kojící ženy ho nesmí.

martan01
23. dub 2014

@duliinka bylo všechno dobrý, ale je fakt, že jsem kojila jen chvíli, tak 3 měsíce...

duliinka
autor
23. dub 2014

@martan01 a z jakého důvodu jsi přestala? Došlo mléko nebo nestačilo?

smisekivuska
23. dub 2014

Já ho prala dva měsíce před porodem a pak ještě půl roku po, než mi ho Dr. vysadil. A celou dobu potom jsem kojila. Snažil se mě toho zbavit co nejdřív, ale bohužel to dřív nešlo. A kojení bez problémů.

martan01
23. dub 2014

@duliinka mléko nestačilo, ale nebylo to ve spojení s Dopegytem, nekojila jsem ani druhou dceru a to jsem žádný prášky nebrala

duliinka
autor
23. dub 2014

@smisekivuska děkuji, jsem ráda, že jsi napsala své zkušenosti

@martan01 ufff, děkuji. Tak snad to u nás bude v pořádku

martan01
23. dub 2014

@duliinka Určitě!!! 😉

duliinka
autor
23. dub 2014

@martan01 moc děkuji 🙂

hanyzka11
23. dub 2014

tak já se ještě taky podělím o svou zkušenost. na tlak beru prášky už 8 let a ve všech letácích je vždy napsáno, že to nesmí těhotné a kojící ženy, pokud to není nezbytně nutné (tak se to tam většinou píše). doktor mi to vysvětlil tak, že nebyly prokázány žádné nežádoucí účinky těch či oněch léků, ale že se to tam píše, kdyby náhodou (jistí si to tak výrobce). ono totiž nikdo nebude dělat výzkumy vlivu léků na těhotných ženách, že. no a dopegyt je jedinej, kterej vyzkoušenej je. někdy se to testovalo na nějaké skupině žen a bylo prokázáno, že léčivá látka neprochází do placenty. tudíž bych řekla i do kojení. doktor mi sám řekl, že dopegyt se předepisuje jen v těhotenství a při kojení, protože je to lék dávno překonaný. je slabý a má krátkou účinnost. na konci těhotenství jsem jich brala 8 denně. no a když jsem přestala kojit, hned mi je změnil.vezmu si jeden jiný ráno a mám celý den klid. takže opravdu neměj v tomhle ohledu žádný strach 🙂

duliinka
autor
23. dub 2014

@hanyzka11 myslím, že to je vyčerpávající. Takže obavy již mít nebudu. Moc děkuji 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru