Brnění rukou v těhotenství, trpěla jste tím některá?

monivo
27. srp 2012

Ráda bych se zeptala, zda jste některá trpěla na brnění (mravenčení) rukou. Mě to trápí hlavně v noci, poslední dva dny se to nedá vydržet a musím vstát a chodím tu v 4hod ráno po bytě. Moc nepomáhá dát ruce nahoru, ani dolů. Magnesium beru 6x denně kvůli tvrdnutí. Máte na to nějakou radu, jak se toho zbavit? Děkuju

maiky
27. srp 2012

V těhotenství jsem to měla taky a myslím, že mi nepomáhalo nic .. nebylo to teda tak strašné, spíš jen nepříjemné a přešlo to s porodem.

kettm
27. srp 2012

Já jsem to měla, ke konci těhu, myslela jsem si že to mám karpály, tak mě to bolelo až mi tekly slzy, ale těsně před porodem to odešlo tak rychle jak to přišlo, držím palce, vím sama, jak je to nepříjemné☹

dagmik
27. srp 2012

taky jsem to měla v těhotenství, taky mne to v noci budilo, myslela jsem si, že je to hlavně tím, že mám pokrčené ruce, snažila jsem se je mít podél těla....ale jinak to přešlo po porodu....

baris
27. srp 2012

já jsem to měla skoro celé první těhu. Brněla mi ruka, byla slabá ... nemohla jsem si ani namazat chleba, protože jsem neudržena nůž v ruce. Brečela jsem jak želva, že se nebudu moci postarat ani o své dítě ....

Ale neboj, těsně před porodem to přešlo. Občas jsem si koupila v lékarně mast - na to brnění - někdy to pomohlo, někdy ne. Měla jsem jí spíše pro dobrý pocit 😀

xvitk101
27. srp 2012

Měla jsem taky, bohužel po porodu to nepřešlo. Nemohla jsem třeba krájet nebo něco držet, ale tenhle stav trval "jen" půl roku po porodu. Odeznělo to samo...

jimmy1
27. srp 2012

přešlo mě to během šestinedělí

saricat
27. srp 2012

Uz v minulosti jsem mela problem s karpalnim tunelem, jeste jako netehotna. To mi rozrehabilitovali, v tehotenstvi se to ale vratilo. Spousta zen ma prvne problem s karpaly prave v tehotenstvi. Me nejvice pomohly ortezy na ruku, jsou na predpis, napise je neurolog, ale daji se koupit i jen tak ve zdravotnickych potrebach. I kdyz je to jen na par tydnu, je to investice, ktera se vyplati, ten spanek za to stoji a je predpoklad, ze se to v dalsim tehotenstvi bude opakovat. Dale je dobre brat vitaminy skupiny B, idealne b-komplex forte jednou denne, no a pokud by ani tohle nepomohlo, tak urcite pomuze Aescin-teva, ten se nesmi v prvnim trimestru, pozdeji uz se muze. Obvykle davkovani je 3x denne dve tabletky, ale pochopitelne v tehotenstvi cim mene, tim lepe, me stacily dve tabletky na noc a obcas jedna rano. Vsechny uvedene leky jsou volne prodejne, i kdyz je vzdy lepsi poradit se s lekarem. U me neslo pouze o brneni ale pomerne silnou bolest, pokud jsem nemela na noc ortezy. Vse uplne preslo asi 3 dny po porodu.

prumyslovacka
28. srp 2012

mě občas brní levý malíček cca jednou denně, ale jen v práci, tak snad to bude ok 🙂

fatin
28. srp 2012

Teď jak to čtu, tak jsem si vzpomněla, že jsem to taky měla a bylo to pěkně protivný. Tehdy jsem to hlásila v poradně a řekli mi, že to po porodu přejde. Trvalo to celé šestinedělí, ale přešlo. Takže vydržet. 😉

zdezli
28. srp 2012

Mela jsem to same ve druhem tehotenstvi, ani lahev vody jsem neotevrela. Radila jsem se se svym gynekologem a ten mi rekl, ze mi pomuze az porod a mel pravdu 😅 Jinak doporucil na odvodneni jist hodne ananas a petrzel 😉

werunqa
28. srp 2012

Ja to nemela v rukou,ale v nohach..v noci me to budilo.Doktor mi na to doporucil horcik a byl klid 😉

asaka
28. srp 2012

take me casteji brni ruce, v noci, aniz bych si je prelezela. Pokud beres magnezko a stejne to nepomaha, tak holt nezbyva nez pockat, po porodu to prechazi.

fori
1. zář 2012

přesně to mám cca od 4 měsíce.. mám to jen v noci.. nejdřív jsem si myslela, že mám jen ruku přeležonou... ale ne... brní mě cca celou noc... levá ruka... teda když na ní ležím.. mě stačí lehnou si na záda a ruku položit rovně a je to lepší.... a vždy mi otečou i prsty.... prý je to od páteře.... po por oduto prý bude o.k.

mufinka26
1. zář 2012

brněly mě konečky prstů, po šestinedělí to zmizelo 🙂

bellys
1. zář 2012

tak tohle jsem měla taky, brněly mě ruce (cca od 4. měsíce) klidně každou noc, obě, nebo na střídačku, i když jsem si je nepřilehla apod., ale už asi měsíc dobrý, neberu na to nic, prostě to přešlo... Četla jsem, že je to kvůli špatnému držení těla apod., a myslím si, že to prostě zase přejde, někoho dřív, někoho později 🙂

blannie
1. zář 2012

mě ruce brněly poslední dva měsíce, poslední tři týdny jsem v konečcích prstů neměla vůbec cit a ráno jsem v rukách nic neudržela :( cit se mi vrátil asi dva nebo tři týdny po porodu, nedalo se s tím dělat vůbec nic :(

markyzka84
19. kvě 2013

No zdá se, že i mne to postihlo :,( doufam, ze se to nezhorsi uz jen 2 měsíce do termínu 😒

kajalka
19. kvě 2013

Nechápu, že se tím necháte trápit. Stačí zajít k dr. aby vypsal poukaz na rehábky a tam vás daj dohromady. Nechci se nikoho dotknout, ale než si stěžovat, radši něco dělat.

babet
22. srp 2014

Holky včera jsem si zkusila dát Aescin 2tbl 3x denně a konečně jsem se v noci vyspala, ruce nebrněly, nemrtvěly. Úleva velká!

janawei
25. srp 2014

Mně se to děje hlavně s nohama. Pomáhá mi na to každodenní studená sprcha a večerní a ranní jemná masáž Venadoronem (povzbuzuje žilní oběh) od Weledy. Ale nevím, jestli není opravdu spíš jen na nohy. Používám ho především kvůli křečovým žilám, aby se mi nezhoršovaly, ale pomáhá i na to brnění. A večer si rozpouštím magnesium.

aluzkocourkova
18. říj 2016

Zdravím maminky..jsem v 32tt a brnění rukou mě začalo před 14 dny.Nejhorší je to ráno po probuzení..Nejvíce mě brní konečky prstů, ale střílí to až do zápěstí.. Také jsem si myslela, že to jsou karpály, protože jsem zubní technik a vibrace vrtačky způsobují někdy tyto bolesti. Teď už nemůžu ani vrtat..:( Také jsem si myslela, že je to neprokrvením rukou, nebo že si na ni spím. Ale teď jsem o něco klidnější, když vidím, že v tom nejsem sama.. A také doufám, že to ty dva měsíce vydržím a že to brzy odejde..Zkusím ten vit.B a uvidíme co se bude dít..snad se to nebude zhoršovat, je to velmi nepříjemné..Dokonce mám pocit, že mám oteklé ruce a naběhlé žíly. Kdyby jste měli ještě někdo nějaké rady,sem s nimi prosím a všem kteří tím trpí, přeji hodně síly a víru v to, že porodem všechna tyto trápení skončí. 🙂

mr_falko
18. říj 2016

@aluzkocourkova ja tim zacala trpet asi tak pred 3 tydny, zitra jdu na EMG konecne, jinak mi mudra napsala rehabko a lymfa masaze rukou. Neslo ani spat, jak to bolelo. A na radu zde jsem si koupila i ten Aescin a lehce to povolilo. Urcite si dojdi k obvodacce, at ti napise aspon ty rehabilitace, jinak se zblaznis 😒

marcela2222
18. říj 2016

Ahojky, mě brní a bolí ruce už asi od 20tt.... :(

doufinkaaa
18. říj 2016

Trpěla jsem na to při prvním těhotenství, nepomohlo nic, ani neurologie. Nemohla jsem bolestí ani spát. Odeznělo to hned s porodem.

jarusanek
3. lis 2016

Příčin může být celá řada - krční páteř, nedostatek minerálů. Možná by stálo za zkoušku nasadit hořčík v nějaké přírodní formě a dát tejp na krční páteř. Třeba by to pomohlo

pohadka36
5. bře 2017

Ahojky i mě to postihlo od 28tt,doktorka mi poradila navysit příjem hořčíku,budim se několikrát za noc

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru