Byly jste v těhotenstí léčeny antibiotiky? Mimi je ok?

hlavinka
4. srp 2008

Ahoj holky, mozna zbytecne plasim, ale po cele tehu jsem nemocna. Bud mam migreny (coz vlastne neni zadna nemoc ohrozujici mne ci decko) anebo zanet ledvin. Uz mam behem 2 mesicu druhy. Nyni beru amoksiklav 625 mg klasicky a jeste furantoin posevne. Mam strep. agalactiae (cili skupina B a vim, co mne ceka u porodu). Jsem nyni ve 20 tt.
Chtela jsem se zeptat, zda jste tu nektera byla v tehu take nekolikrat lecena ATB a zda jste vy i mimi byly v pohode? Mimi se ma dobre, pekne se hybe a dela nam radost, ale prece jen, rikam si, zda te lecby neni nejak moc....Jasne, chapu, ze je lepsi brat ATB nez mit nemocne ledviny, ktere filtruji za dva....
Dekuju 🙂

dvojka
4. srp 2008

Ahoj-já brala v8tt ATB na nějaký počínající zánět.Spouštěčem byl bakter.výtok.
Zatim já i miminko jsme v pořádku,zdá se že i trypply testy dopadly dobře,pač je to už tři týdny od odběru krve a doktorka říkala,že pokud bude něco v nepořádku špatně zavolají mi!
Jinak docela často mě bolí hlava,což jsem před těhotenstvím nikdy neměla,ale dá se to vydržet 🙂

evulinkab
4. srp 2008

Ahojky,
já doufám, že jsem si nemoci už odbyla na celé těhotenství dopředu.Už od začátku trpím na záněty pochvy, takže neustálě nějaké čípky či mastičky, dostala jsem silný zánět močáku s vysokými horečkami(ve 12tt),takže jsem musela brát také antibiotika..Po zánětu močáku ihned střevní chřipka či co to bylo..nešla jsem s tím k doktorce, ale bylo to děsný, celých 5 dnů jsem proseděla na záchodě s hroznými křečmi v břichu.Takže jsem zhubla 4 kila-což znamenalo, že jsem šla na 48kg a vypadala jsem při své výšce jak pochodující kostra.Ihned poté jsem začala špinit, takže do toho depky,jestli je vše v pořádku.Naštěstí ale musím zaklepat, teď už je vše ok.Akorát mi poslal ještě ted urolog moč na kultivaci, protože mě pořád bolí záda.No snad to bude dobrý.Musíme asi věřit dokotrum, nic jiného nezbývá a věřit, že miminko bude zdravé a ty atb a všechny možné nemoci, co nás těhotenstvím provázejí, v pohodě ustojí.Ono opravdu léčit se to musí, zvášt záněty.

hlavinka
autor
4. srp 2008

Dvojka: tak to je fain, ze jste v poradku! 🙂 No, ja na migreny trpela i predtim, ale kdyz si clovek vzal zazrak jmenem Rosemig, bylo po bolesti. Jenze v tehu nemuzes nic (leda paralen a ten je stejne na nic), takze lezim a menim si hadry na hlavu. Nekdy to prejde pres noc, ale par krat se mi stalo, ze to preslo az za nekolik dnu, coz byl peknej opruz 😖

dvojka
4. srp 2008

hlavinka-a co třeba větší přísun tekutin?Asi nepomáhá vid?
Já měla migrénu 2x a myslela jsem že umírám 😀 .Bylo to někdy kolem 8tt kdy mi bylo hodně zle,nepila jsem nejedla a tím se to asi nastartovalo.A pomohl skutečně jen klid!
Ale mít to několik dnů jak píšeš tak teda fakt nevim,no vůbec ti to nezávidim.Snad se to zlepší! 😉

hlavinka
autor
4. srp 2008

Evulinka: Tak to je mi lito, snad uz to ted bude v poradku.
A o ty kultivace je klidne pozadej a trvej na tom. Ja jsem mela take bolesti v boku a zadech (uz jsem to znala z drivejska, ze jsou to ledviny) ale v moci mi na papirku nic nevyslo. Ale uhanela jsem o testy tak dlouho, az mi je udelali a jeste ze tak, protoze ten streptokok tam byl docela ve velkym mnozstvi. To mi reknete, na co ty papirky jsou, kdyz tohohle hajlza neprokazou? Takze jakmile mne dloubne v zadech a v mocaku, zase si reknu o kultivaci. I kdybych si to mela platit.

Moc Ti drzim palce, abys byla v poradku a male taky! 🙂

hlavinka
autor
4. srp 2008

Dvojka: musim rict, ze nepomaha - ani na hlavu, ani na ledviny.
Myslim, ze piju ukazkove, ale zadna vyhra. Jasne, otazka je, zda by to nebylo horsi, kdybych pila malo, asi by to horsi bylo.... ja jsem na ledviny trpela cca 5 let, pak se mi to zklidnilo a ted s tehu to zase zaclo. Bravala jsem urinal, ten mi zabral. Jenze v tehu jsem ho nechtela bez duvodu brat kazdy den....
Jo, jinak na hlavu mam recept, ale musi se to hnedka na zacatku, kdyz jen citis, ze te zacina bolet: maly kafe s citronem. Ja si delam do pulky maleho hrnicku necelou lzicku a klidne pul citronu a po lzickach!!! vycucat. Cucat treba 20 minut a byt chvili v klidu. Vazne zabira! 🙂
Pokud jsem mela tu moznost si kafe udelat, nerozjelo se mi to ale. Ale blby je, ze vetsinou mne to chytlo nekde v tramvaji a nez clovek dojel po hodine domu, uz bylo na kafe pozde:o(
A dekuju, snad to bude lepsi! 🙂

luca76
15. srp 2008

ahoj, já jsem teď v 18 týdnu a měla jsem taky hodně potíží. Na začátku hroznej výtok, ale pak se to nějak samo uklidnilo, nic jsem s tím nedělala, i když mě doktor dal Lomexin, ale já to nechtěla riskovat a brát to. Radši jsem to přetrpěla, ale leckdy jsem si nemohla ni sednout. A fakt to samo odeznělo. Ještě jsem to podpořila tím, že jsem si občas dala na vložku jogurt, jak se doporučuje. Jinak bolesti hlavy to je asi normální, všude o tom čtu, mě se taky často hlava málem rozskočí ....
Na ledviny hlavně hooodně pít a brusinky, ty se můžou v těhu, a já je pořád jím, protože mě nedávno zlobil močák...

hlavinka
autor
15. srp 2008

Luca: a brusinky jis jako suseny nebo jako treba urinal 1 tbl. denne?
Vim, ze zabiraji, jedla jsem to vzdy preventivne, ale rikam si, ze v tehu se cpat vsim moznym asi neni nejlepsi. Nevim. Ted jsem dobrala ATB, pak zase jine ATB do pochvy, ted mam zase kvasinky, do toho mam jist ruzny laktbacili, pak zase ty brusinky, pak nejaky vitaminy (ne kazdy den), pripadam si jak stara pani, ktera vzdy dostane kalisek leku a sup sup ho zapit 🙂 A jaky jogurt pouzivas? Tedy jak zjistit, kde je nejvic tech dobrych kultur? Activia sice ma velky reklamy, ale zdaleka se mi nezda uplne NEJ.... Treba nejaky bio jogurt? Nebo holandia? Dekuju

ededik
15. srp 2008

ahojte holky,
ja som zo začiatku trpela tiež migrénami, teraz je to už v pohode.
A momentálne sa mi vyhodil na ústach taký opar ako svet !!!!!
Výtokmi som trpela, keď som málo pila.

luca76
15. srp 2008

hlavinka: brusinky mám od firmy swiss, jsou nejsilnější, už jsem je kdysi brávala a fakt dobrý. Co se týče jogurtu, tak používám Hollandia nebo Aktivii - musí tam být ty živý kultury, pak to funguje 🙂

luca76
15. srp 2008

ededik: opar jsem měla v těhu už dvakrát. Poprvý v 4 týdnu a pak v 15 týdnu. Taky jsem měla hroznej strach, ale ségra (doktorka) mi řekla, že to nevadí na rtu. Že to není v krvi nebo co. Prý by to vadilo možná, kdyby jsi se s tím oparem setkala v těhotenství poprvý, tzn. že předtím bys to v životě nikdy neměla. Ale jinak by to vadit nemělo. Já se vždycky nadopuju hodně riboflavinama (třeba i 4 naráz) a většinou to pomůže

hlavinka
autor
15. srp 2008

Ededik: brr, opar, to jsi chudacek ☹ Na opary bohuzel nic neznam, co by zabiralo. Snad jen drahe masticky z lekarny, ale zda je muze clovek v tehu nevim...

Luca: Hollandia, jo. No, bezim na nakup, uz nemam doma zadny jogurt, protoze je desne miluju a porad je jim a ted bude vyuziti jeste vetsi. 😉

luca76
15. srp 2008

hlavinka: hlavně ho před aplikací na chvíli vyndej z lednice!!! 😀 Já to jednou neudělala a ........ brrrrrrrrrrrrrrrrrrr

hlavinka
autor
15. srp 2008

Luca: jasne, uz jsem to nekde cetla 😀 ikdyz zase na rozbolavele a opuchle je mozna chladivy ucinek fain:o) Ale ne moc, to je jasny.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru