Časté zaléhávání uší v těhotenství, čím to může být?

medrin
4. zář 2013

Zdravím budoucí i již stávající maminky.. mám na Vás dotaz. Hledala jsem všude a bohužel jsem nic nenašla.. začala mi strašně zaléhat uši, začne to třeba hned po obědě a pak už se toho nemůžu zbavit.. klasické zívání, ucpání nosu a nádech do něj, či jak já dělám hluboký předklon a polknutí moc nezabírá a za chvilku mám zaléhlé obě uši :( Nevíte čím to může být? Dřív jsem s tím problémy neměla.. někdo si myslí, že je to tím, že mám teď 2 tlaky (mimčo a já), ale nevím nesedí mi to. Budu ráda za každou radu co s tím...

lenicka07
4. zář 2013

@medrin ahojky, mě teda zalehávání uší v těhotenství netrápilo, ale předtím hodně, denně i několik hodin. Možná že mi pomohla mořská voda ve spreji (koupíš v lékárně). Kamarádka mi to poradila při začínající rýmě (při prvních příznacích - pálení v nose apod.) a na to to fungovalo bezvadně, někdy rýma ani nepřišla (při už propuknuté rýmě mi ale přijde že to moc nepomáhá). Od té doby taky nějak nemám problém se zaléháváním uší. Možná to mohlo mít nějaký vliv, možná ne... V těhotenství to může být způsobeno překrvením sliznic.

suzsssie
5. zář 2013

@medrin Ahoj Medrin, jak jsem si přečetla tvoji otázku, tak jsem si najednou vzpomněla, že mi v těhu uši také zaléhaly.. Dost mě to štvalo.. nejhorší to bylo při změně teploty (ze zimy do tepla) nebo když jsem vylezla schody.. Byla jsem s tím i na kompletním vyšetření na ORL, ale všechno bylo v pořádku.. Vůbec by mě nenapadlo, že to mohlo být těhotenstvím... ale asi to tak bude, protože od porodu se mi to vůbec nestalo.. 🙂

dana3262
5. zář 2013

@medrin me to strasne trápilo, ale bylo to tím, ze jsem hodně zhubla v těhotenství. Myslim, ze je to nízkým tlakem. Kdyz jsem si sedla na bobek nebo chodila v předklonu, tak to bylo lepší. Mam to občas do ted, ale v tehot jsem to mela pořád. Je to hnusný kdyz je ti blbe, ted ti zalehnou do toho uši a slyšíš vnitřní dech a tlukot srdce.. ble.

monihart
5. zář 2013

Ahoj, jsi na začátku těhotenství? Něco podobného jsem měla v prvním trimestru. Šla jsem kvůli tomu na ORL, jelikož jsem se asi měsíc předtím léčila se silným zánětem a bála jsem se, aby to malému neublížilo. Doktorka se mě hned ptala,jestli nejsem těhotná, protože vyšetření bylo v pořádku. Věnuje se i čínské medicíně a říkala, že právě podle té alternativní medicíny je to způsobeno těhotenstvím. Prý se s tím nedá nic dělat, přejde to samo. Doporučila mi klid, procházky, silné kuřecí vývary a hodně spánku. No a opravdu, přešlo to samo. Jen podotýkám, že ta doktorka se nevyhýbá ani tradičním postupům, už jsem u ní měla dvakrát antibiotika. Něco na tom asi bude...

monihart
5. zář 2013

Nevšimla jsem si, že jsi ve 25.tt. Ale stejně to může být tím, co jsem napsala.

lennittka
5. zář 2013

A já myslela, že to trápí jen mě 🙂 Taky se mi to v poslední době stává ..

medrin
autor
5. zář 2013

jsem ráda, že na to netrpím jen já a divím se, že se o tom nikdo nepodělil 😀 .. no já ještě před otěhotněním jsem s tím byla u ušního lékaře, jenže jsem tam došla s odlehlíma ušima, a tam zjistil, že je vše OK a že pak mám dojít se zalehlíma ušima.. jenže zákon schválnosti, vždy, když jsem kolem něj mám uši v pořádku a když dojdu domů tak lup a nic neslyším 😀 už mi z toho hrabe 😀 no snad něco vyřeším a pak tady napíši řešení.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru