Celé těhotenství na nemocenské. Zkušenosti, tipy

daiquiry
10. únor 2009

ahooooooj všem, snad se nás tady pár sejde, abychom daly řeč, zpříjemnily si pobyt doma a vyměnily si zkušenosti, co dělat s volným časem, když toho vlastně dělat moc nemůžeme 🙂

sabuse1
11. únor 2009

sacvi: no taky jsem to slyšela, že je to pak daleko větší euforie když čekáš na to překvápko🙂 teď sem mluvila se známou, čekají druhý mimi a v nemocnici na utz se prořekli tak byla dost zklamaná, u prvního to nevěděli a prý je to úžasný zjistit to až při porodu.

sacvi
11. únor 2009

sabuse1 : teda to je dost blbý 😖 To by mě vážně naštvalo..by se měli vždycky raděj zeptat..

leu
11. únor 2009

ahoj holky tak ja sem taky na neschopence od 10 tt a ani mi nic neni jen se me pani doktorka zeptala kde pracuju a neschopenka byla na stole...

sabuse1
11. únor 2009

sacvi: oni se ptali, řekla, že to vědět nechce, jenže sebou měla syna a doktor mu řekl ať se jde na bráchu podívat...takže vlastně jí to přímo neřekli🙂))

mamina28
11. únor 2009

Ahojky, tak já jsem na neschopence od 8tt, doktorka se mě také zeptala kde pracuju a šup, už to bylo. Nejdřív jsem využila toho, že jsem odpočívala, na začátku prosince jsme se s přítelem stěhovali, tak bylo pořád co dělat, ale pomalu mě to začíná nebavit, ale musim si klidu užít, pak dlouho nebude 😀

leu
11. únor 2009

to rikaji vsichni at si toho uzivam ze klid uz potom az se to vykuli nebude 🙂 u nas to na prvni genetice vubec nebylo videt, protoze se to tak moc kulilo ze to neslo...

mamina28
11. únor 2009

Já jdu příští týden na ultrazvuk, tak doufám, že mimi ukáže co tam schovává, jsem zvědavá 😀

leu
11. únor 2009

ja jdu normalne na kontrolu pristi tyden a dalsi genetiku mame az na konci brezna...ja sem chtela mimi videt i driv 😒

pilotka2
11. únor 2009

savci díky, už jenom 51 krát 😀 😀 😀

sacvi
11. únor 2009

pilotka2 : no vidíš 😀 Tak to musíš využít 😀

sabuse1 : ajo..ale i tak je to škoda..

sabuse1
11. únor 2009

mamina: s dvouma dětma se taky dá užít klid???🙂))

mamina28
11. únor 2009

sabuse1 : víš já ty děti nemám u sebe, s manželem se rozvádim a on si děti vzal k sobě (doufám, že soud rozhodne jinak). teď mají prázdniny, tak jsou u mě a musim říct, že teda klid není vůbec, pořádně řádějí, hádají se, no prostě sourozenci 😀 Ale užívám si to, i když mimi tomu moc nefandí, nějak mi to nedělá dobře.

sabuse1
11. únor 2009

mamina: aha☹ tak držím palečky aby to dopadlo ve tvůj prospěch🙂 Zatni zuby a vydrž, nemůžou přece zlobit 24h denně🙂)) I když...

janulla84
11. únor 2009

Ahojky holky tak jsem tady dneska poprve ,tak doufam,ze se mezi vas muzu pridat 😉 Ja jsem na PN od 7tt jelikoz jsem pracovala jako sestra na JIP a tam se jako tehu pracovat nesmi,takze jsem Pn dostala automaticky

mamina28
11. únor 2009

Zatim se držim, koukala jsem s holkou na Pejska a kočičku, krásně jsem u toho vytuhla 😉 Naštěstí zlobit fakt 24h denně nemůžou, ale od otce maj pěknej zvyk, že choděj pozdě spát a v posteli ještě breptaj, klidně až do půl dvanáctý, to je občas na nervy.

sacvi
12. únor 2009

Hezký den holky.. 🙂 Dneska to vypadá venku krásně..asi půjdu odpolko na vycházku.. 😀

mamina28
12. únor 2009

Přeji dobré ráno, dneska se mi teda vůbec nechtělo z pelíšku, sluníčko nikde, jen sníh a sníh 😖

sacvi
12. únor 2009

U nás krásně svítí sluníčko..je to nádhera..já už málem zapomněla jak vypadá 😀

kocanda2009
12. únor 2009

Ahojky, ja jsem od minuleho ctvrtka doma, protoze i kdyz delam v kanclu, tak ranni vstavani se proste neda zvladnout, neni mi dobre a cele dopoledne prolezim nebo prosedim (gauc, postel nebo zachod). Odpoledne se tesim na vychazku - mam od 13-18. Ale vim ze momentalne bych to v praci nezvladla, na konci unora jdu na kontrolu a uvidime, zda zustanu doma celou dobu nebo se vratim do prace. I kdyz ted ten druhy mesic toho moc delat nejde, myslim, ze bych si neco v pohode nasla - prochazky, cviceni v tehot. - plavani, na jare kolo, cteni, kratke vylety, preju vsem krasne odpocivani a co nejmene nechutenstvi...

nika01
20. únor 2009

Holky , co jste doma a na nemocenske...jak to mate s vychazkama?? me ted napsala gynekolozka rizikovku, jsem v 16tt, nicmene jen 4 hodiny vychazek denne!!! jak toto resite - ja jsem zvykla travit vikend na chate , u rodicu a ted nevim , co s tim. Dekuju za radu 🙂

pilotka2
20. únor 2009

Čau těhule co jste doma, já jsem to měla od 6 týdne, vycházky celý den, všechno probíhalo ok a dnes jsem si byla ukončit nemocenskou a mám nástup na mateřskou. Doufám že vám to všem taky tak dobře dopadne, já už mám snad to nejhorší zasebou. 😉 😉 😉

petra.a
21. únor 2009

Ahoj holky....jak to tu tak citam, tak nadobudam dojmu, ze mam gynekologa uplneho tupca. V lete sme o jedno mimi prisli /nebilo srsiecko/ a teraz som z toho niekedy uplne na nervy, pretoze mam strach aby sa to nezopakovalo. Dr. sa ani nespytal co mam za pracu. Nechala som sa aspon preradit na ranne smeny, ale to bolo este horsie, pretoze ranne vstavanie, nevolnosti a strasna unava...no des. Tak som poprosila obvodaka o PN, aby sme v kliúde prezili aspon prve 3 mesiace a ten sa hrozne divil, ze ju nemam od gyn.

broucina
21. únor 2009

Ahoj holky, já jsem na neschopence od 14.týdne a to jen díky praktické....gynekoložka mě honila po vyšetřeních s tlakem, říkala jsem jí, že mám dost stresující zaměstnání a hlavně rizikové...ale ona nic, tak jsem to taky neřešila...pak jsem si našla novou praktickou a když jsem řekla co dělám, jaké mám teď v těhotenství problémy, tak mi zděšeně okamžitě vypisovala neschopenku, že už tam dávno nemám co dělat a že nechápe, proč mi ji gynekoložka dávno nenapsala...takže opravdu je to doktor od doktora...

nika01, řekla bych, že taky dost záleží na tom, jaký problém třeba v těhotenství máš...a co jsem četla na jiné diskusi, tak hodně záleží fakt na doktorovi, co napíše...já mám vycházky od 10 do 12 a pak od 14 do 20...tak si ani moc nestěžuju, protože kámoška je měla od 10 do 12 a od 14 do 16...takže to pak ani moc nedodržovala, protože by ani nedojela do města nakoupit...

wsmoulinkaa
21. únor 2009

ahojda tak jsem už také doma....jsem ráda že už nemusím do práce!!!!! Vycházky mám celodenní tak taky super!!

janulazaynab
24. únor 2009

Ahoj holky, na nemocenské jsem od 7tt. V práci jsem chtěla vydžet asi do 15tt, ale s těmi nervy, co jsem tam měla a hlavně s tím dojížděním (denně 70km autem sama), to bylo na mně moc. Řekla jsem si, že zajdu za doktorem a řeknu mu, že je mi špatně a hotovo - poslal mě poležet si jeden den do nemocnice na infuzi (moc se mi nechtělo, protože jsem tam šla spíš s tím, že je to na oko, ale nakonec mi i ta infuze pomohla, protože jsem na tom dost bledě s pitným režimem) a od té doby marodím. Vycházky mám od devíti do tří odpoledne, ale stejně to moc nedodržuji - když něco potřebuji zařídit, tak to zařídím 😝

wacinka
24. únor 2009

ahoj můžu se přidat? já jsem na neschopence od 7tt. Od začátku je mi pořád špatně a jelikož jsme závislá na autě do práce nebyla jsem schopná ani řídit. A v práci jsem nebyla schopná se soustředit na to co dětem říkám... A ještě k tomu přihrálo to, že jsme se od dětí nakazila angínou a tak obvoďačka naznala, že bude lepší dlouhodobá neschopenka. Ale je fakt, že jsme v klidu v teple a mám starost jen sama o sebe a o Svištíka 😉

salikova
24. únor 2009

Ahoj,holky.Ja sem teprv v 5tt a kdyz sem rekla,ze do prace dojizdim 45min a ze pracuju s detma,tak mi uz uz psali neschopenku!Ale ja sem nechtela a slibila,ze kdyby neco,tak zustanu doma.Ale mne zatim vubec nic neni,akorat nemam chut na jidlo a po ranu mam nauseu..Ja bych totiz doma zesilela nudou a premyslela nad tim co by kdyby..Fakt-nekterej doktor necha nebohou vlacet se a nervovat v praci a druhej se zas radej poradne sichruje.Ale myslim si,ze nejvic to zalezi na budouci mamine,jak se ona citi a co ji vic vyhovuje jak psychicky,tak fyzicky.Ona to neni sranda a jde o hodne!totiz..

deniska.a6
26. únor 2009

ahojky holky já jsem na neschopence byla 4 dny potom co jsem se to dozvěděla sobota těhu test,pondělí kontrola a ve čtvrtek bolest hlavy a první zvracení do 14tt to byl děs běs zítra jsem přesně v 17tt a už mám klid jen teda jakmile cítim něco nelibého žaludek se hlásí a proto pořád větrám a větrám jak blázen doktorka se mě sice ptala na poslední kontrole jestli nechci do práce ale řekla jsem jí že tam ted jí moc nemaj a že se na to moc necítím a hlavně by se ještě přidaly nervy práci mám docela náročnější né že bych zvedala pytle s cementem ale člověk tam kmitá jak blb děláme na normy a od toho se odvíjej peníze takže je to znát tuplem když jde o partu a nejedete sami na sebe a řešit pohledy holek že budou mít málo peněz když si nemáknu a zároven strach že mimču by něco mohlo bejt na to prdim a hlavně holky jsou všechny kuřačky já před 2 měsícema taky jen díky nevolnostem mě přestaly chutnat ale ted se mě apetit vrací a lákalo by mě to takže zlatě v klidu doma

luuucinda
26. únor 2009

ahojky holky tak já jsem už od začátku ledna na nemocenské, měla sem práci, kterou bych nemohla jako těhotná vykonávat tak se šla marodit. musím říct že to utíká docela rychle, ale někdy se doma fakt nudííííím 😨

achalteke
26. únor 2009

ahoj já jsem na neschopence od 7tt, jednak kvůli stresům v práci a jednak na ní mám nárok prý, jelikož jsem se léčila 2 roky na sterilitu 😀 takže jsem to hned využila a jsem doma a jsem moc spokojená 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru