Celé těhotenství na nemocenské. Zkušenosti, tipy

daiquiry
10. únor 2009

ahooooooj všem, snad se nás tady pár sejde, abychom daly řeč, zpříjemnily si pobyt doma a vyměnily si zkušenosti, co dělat s volným časem, když toho vlastně dělat moc nemůžeme 🙂

marketazam
10. únor 2009

ahoj já sem doma od 8tt- prvně jsem jen odpočívala, potom pekla cukroví a teď už se trochu věnuju pletení a šití růpzných oblečků pro mimi

wsmoulinkaa
10. únor 2009

čauky, jéé vy se máte já jsem ted chvíli na nemocenské a chci teda už také zůstat doma, jen nevím na co to zahrát-záda mi asi neprojdou, to si mám koupit prý nějaký stahovací kalhotky, že si to prý chválí maminky(jsou drahý) a ted jsem s bříškem, tvrdne mi tak mám mít klid, ale že by na to bříško?? A s čím vy holky jste doma???poradte!!! 😉

daiquiry
autor
10. únor 2009

já jsem doma od 7tt - první trimestr byl docela náročný, protože jsem trpěla nevolnostmi a nechutenstvím, takže se toho moc dělat nedalo, prostě nebyla chuť. ale teď už je to mnohem lepší, tak si užívám procházky, hodně čtu, koukám na oblíbené seriály, zkrátka nese se to v duchu nic nedělání 🙂 v práci to byly jen samé přesčasy a velký stres, takže odpočinek přišel v hod 🙂

daiquiry
autor
10. únor 2009

pro wsmlounikaa: zkus to uhrát na stres v práci, na to gynekologové/gynekoložky docela slyší 😉

j.a.n.u.s.
10. únor 2009

Holky-gratuluji k mimiskum...ja jsem taky byla cele tehu doma. Ale ne na rizikovce, stehovala jsem se ve 4.mesici z U.K. a tady uz praci nesehnala, takze na pracaku... 🙄
Jinak vam chci rict, ze je o fajn si uzivat vsecicko v pohode...hodne stesticka!

wsmoulinkaa
10. únor 2009

jj tak já to zkusím to je fakt ten stres tam je...jelikož jsem servírka-servítky si se mnou nedělaj-bud dělej nebo jdi domů, takže mě to fakt štve. Kouká se jen na to jak makáš aby sis ty prachy zasloužila a já se tam nevyplácím!!! Dám pak vědět! 😉

daska11
10. únor 2009

ahojky. Taky jsem doma,i když se cítím fajn.Jen u mně je to asi otázka věku a také po předešlém zamlklém těhu ve 12tt. Jsem jen víc unavená,tak si myslím,že možnost lehnout si,když potřebuji a spát ráno do úplného probuzení je pro mimi to nejlepší. Ty stresy v práci a celý den na nohách dají pěkně zabrat.

martinamil
10. únor 2009

Tak já hlásím neschopenku od 8. tt a po pravdě bych raději do práce. Jsme vysoce rizikové těhu a modlíme se, aby to vydrželo alespoň do 30.3. Takže holky, buďte rádi, že jste v pohodě a tu neschopenku zas tak moc nepotřebujete. Doma je to na palici, nemůžeš nic jiného dělat než ležet, koukat na telku, kde nic nedávají či surfovat po koníkovi. V nemocnici je to ještě větší opruz. Takže všem přeji hlavně ZDRAVÍ !!!!

pikusa
10. únor 2009

Ahoj,já jsem doma od začátku.....jsem po umělém oplodnění.....
ale celé těhu mi je dobře,ze začátku bych klidně chodila do práce.
Ale zase jsem si doma zvykla a mám na vše fůru času a klid.,

kocicinka
10. únor 2009

Ahoj, já jsem taky doma od 11 tt, kdy se mi udělal hematom na děloze a já musela ležet. Ale moje doktorka mě chtěla nechat na neschopence hned od začátku těhu a dívala se na mě divně, když jsem jí to odmítla. Takže jsem doma od 1. prosince a po pravdě řečeno kdybych neměla školu a učení se na státnice a zkoušky, tak se z toho asi zblázním. Už takhle mi z toho hrabe- teď jsem byla zavřená kvůli učení na ty státnice a měsíc jsem téměř nevycházela z bytu. Kamarádek moc nemám, ani velkou rodinu, jen manžela, takže dost trpím sociální izolací. Moc ráda bych si šla třeba zaplavat,ale bohužel nemám s kým a samotné se mi nechce ☹.

jmisa
10. únor 2009

Já jsem doma po IVF, v prvním trimestru mi bylo šoufl, ale teď už je mi dobře, doktora jsem nemusela přesvědčovat, že nechci do práce, řekl mi rovnou, že do práce mě posílat nebude, že si to mám užít. Tak si užívám, vycházky mám dle potřeby 🙂

sacvi
10. únor 2009

Ahoj holky, já jsem na neschopence od 7tt. Začala jsem krvácet a zjistili mi hematom tak sem musela být nějakou dobu doma a mudr mně to pak prodloužil kvůli mému zaměstnání..dělám v domově pro seniory a to bych teď asi nezvládala..ale doma mě to teda taky moc neba.. 😅 Co má člověk pořád dělat..?! 😀 Kdyby bylo už aspoň hezky..

jmisa
10. únor 2009

Tak my máme psici, takže mi hodně času zabere psice, pak taky chodím za kámoškama, co jsou třeba na mateřský apod. Někdy jedu na pár dní k rodičům.
Teď jsem víc než měsíc řešila kočárky, tak jsem měla co dělat, abych si to nastudovala na netu a pak jsem objížděla kočárkové obchody.
No a do toho běžná domácnost, úklid, vaření a občas si schrupnu 😀 Přečtu nějakou knížku, na to asi po porodu nebude čas, takže já se nenudím.

jmisa
10. únor 2009

Navíc třeba cvičení pro těhotné jsou většinou dopoledne a to bych chodit při práci nemohla 😨

sacvi
10. únor 2009

Já mám vycházky 8-12 13-18..jmisa od kdy chodíš do cvičení pro těhotné? Já taky plánuju že budu chodit i když budu muset dojíždět ale aspoň nebudu doma..jen nevím od kdy bych měla začít..

sabuse1
10. únor 2009

ahojky já jsem na PN od 12tt, první měsíc byl šílenej, měla jsem problémy tak sem musela jen ležet, ale teď už je to dobrý takže se ani moc nenudím, procházky se psem, čtení, vaření, uklízení, docela to utíká a hlavně si říkám, že jsou to poslední klidné chvilky tak je třeba si to pořádně užít, pak už si nikdy takhle neodpočineme🙂

sacvi
10. únor 2009

jj sabuse to máš pravdu.. 🙂 Ale i tak se už těším jak se budu s mimi ňuňat a muchlat a mazlit a tulit a... 😀 😵
Jinak mně bývalo taky dost zle..zrovna mně to vyšlo přes celé vánoce..jen sem ležela a celé dny mně bylo zle..zhubla jsem 6kg ale už je mi naštěstí dobře tak snad to tak zůstane.. 🙂

sabuse1
10. únor 2009

sacvi: to já se taky těším a moc jen se snažím užít si teď i tu "nudu"🙂)) To nejhorší co se týče nevolností už máš určitě za sebou, teď už budou kilča zase pěkně přibývat🙂

jmisa
10. únor 2009

Sacvi, cvičit chodím od 12tt. Chodím na gravidjogu.

sacvi
10. únor 2009

sabuse1 :no já sem skromná..mně bych těch kileček stačilo jen pár.. 😀 Ale je super že si to tak užíváš.. 😉 Dyž venku je tak škaredě že se mně nikam nechce..a navíc jsem teď byla dost nachlazená tak bych nerada aby se mi to vrátilo.. Jéé koukám že taky nechcete znát pohlaví miminka..my se chceme taky nechat překvapit.. 😉

sacvi
10. únor 2009

jmisa : jo a jaké to je?? 🙂

mili84
10. únor 2009

Ahojda, já jsme doma od 5.týdne - špinila jsem skoro 3 týdny a už jsem zůstala doma..Asi i kůli tomu, že jsme učitelka a navíc jsem v 5.na VŠ - píšu diplomku a učím se na státnice, tak mám doma klid 🙂 Jsem naprosto spokojená, doma mi nic nechybí a zatím mě to ani neštve, pořád je co dělat. Kdybych se nemusela učit a nepsala diplomku, tak bych si četla a koukala na filmy 😉 Ale nevím, jak dlouho by mě to bavilo... 😅

jmisa
10. únor 2009

Sacvi, no super. Já chodila před těhu několikrát v týdnu na powerjogu, takže jsem jen přesedlala na jiný typ jogy.
První trimestr jsem necvičila kvůli syndromu mizejícího dvojčete, aby se zbytečně nezatěžovala děloha, tak jsem měla absťák.

sacvi
10. únor 2009

mili ahoj 😀

jmisa tak to jsi mě úúplně naladila 😀 Doufám že v Brně taky něco takového najdu.. 😒

sabuse1
10. únor 2009

sacvi: třeba jich moc nepřibyde🙂 já teda kynu celkem slušně,ale něják mi to nevadí, všechno končí v prsou a bříšku tak doufám, že to pak půjde zase rychle dolů. Nachlazení určitě nepokoušej a ven vyraž až budeš úplně zdravá. Taky chcem překvápko, teď už jen doufám, že se neprořeknou v nemocnici až tam budu chodit ten poslední měsíc do poradny🙂

sacvi
10. únor 2009

sabuse1: No snad se neprořeknou..to bych taky nechtěla..já si pořád představuju jaké to bude..rodím a rodím a pak mudr řekne áááá máte..?? A mě klepne z překvapení 😀 A prý se rodí líp holkám co neví co čekají takže my budem rodit jak po másle 😀

ia.
10. únor 2009

ahoj holky, já byla celé těhu doma, kvůli práci, a bylo to skvělé!!!!teda první 4M jsem jen ležela, pže mi bylo hrozně zle, takže jsem akorát odbíhala do koupelny zvracet, ale pak už mi bylo fajn, začlo léto, no paráda. S kontrolama jsem si nedělala vůbec starosti, i když jsem měla vycházky jen na 3hod denně, no naštěstí ani jednou kontrola, a užila jsem si to parádně. Hlavně jsem si hodně odpočinula, nabrala síly na miminko, vše si v klídečku připravila, vybrala, na vše byl čas, no pohoda. A miminko mám hrozně hodné, páč i já jsem byla v těhu klidná, žádný stres. Takže PN doporučuju 😵

marketazam
10. únor 2009

wsmoulinkaa: myslím že když řekneš že jsi servírka a třeba tam máte zakouřeno a tak tak tě doma nechají. Já jsem byla prvně preventivně kvůli předchozímu potratu a potom jsem od 13tt dost zvracela a hubla tak to taky nešlo jít do práce, teď už jsem sice v poho ale na tři měsíce do práce už mě doktorka nenutila...občas mi stvrdne břicho a aspoň když se hodně válím doma a odpočívám tak trochu přiberu (nebo už aspoň tolik nehubnu...) - myslí mže bych v práci umřela, sice sem dělala v kanclu ale i tak si nedokážu představit třeba to ranní vstávání- vždyť já skoro 12h denně prospím, tak by se mi tam ta práce ani nevešla... 😀

pilotka2
11. únor 2009

Ahoj holky, ja patřím ktěm co jim nic není, ale po první zkušenosti to bylo automatické že mě dr.uznal hned od 6tt. A přispěl k tomu i věk, ne že bych byla stará, ale už hodně pamatuji. Celé těhu je úpně úžasné, nevolnosti ani nebyly, problémy žádné, vše je ok. Doufám že to už ve zdraví doklepu až do konce. Je to jedno z nejkrásnějších období jajé jsen kdy zažila. Takovou neschopenku bych přála každé ženě, ať si to pořádně užije. 😀 Teď mě akorád skolila chřípka, tak ležím a kašlu a kašlu a......... 😉

sacvi
11. únor 2009

Ahoj pilotko 🙂 ,tak to ja fajn že si to tak krásně užíváš. Přeju aby ses brzo uzdravila..vždyť ty už se jen párkrát vyspíš 😀 a budeš mít Adámka u sebe.. 😵

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru