Cerkláž. Podstoupily jste ji? V jakém týdnu?

pessy1
16. dub 2007

Podstoupil jste někdo cerkláž a v jakém týdnu???

silvicka81
5. bře 2010

prosim vas,chcela by som vediet,tie co mate po serklazi,ci boli vyberanie stehu...mna to caka v nedelu ...dakujem

bonny23
5. bře 2010

Vyndání stehu nebolí.Doktorka u mě měla problém steh vůbec najít a pořádně ho chytit.Cítila jsem jen tlak v břiše jako při menstruaci,ale nebolelo to.Potom se může stát,že budeš trochu krvácet.Já jsem jen malinko zašpinila a pak už nic.Držím pěsti ať porod proběhne v pořádku!!!!!!!!!

jennyska
12. lis 2013

Ahoj @silvicka81 @bonny23 @sadourek @ikke @pessy1 @luuciee83

Na MK funguje Wiki Modrého koníka, která je knihovničkou pojmů, znalostí a zkušeností maminek maminkám.
Máte-li tedy znalosti a nebo osobní zkušenosti s cerkláží, prosím, vložte je do https://www.modrykonik.cz/cerklaz/ .

Sdílení osobních zkušeností je ve Wiki daleko přehlednější než ve fóru a proto se snažíme, aby měly pod daným tématem místo právě ve Wiki Modrého koníka.

Děkuji Vám za sdílení svých znalostí a zkušeností, které budou spoustě maminkám k pomoci a radě 🙂
Je skvělé, že si takhle navzájem pomáháme! 🙂

Mějte krásný den!
Janča

sweetest
12. lis 2013

@jennyska Proč mi to hází, že tato stránka už neexistuje?...asi v tom máte bordel,ne 😉

jennyska
12. lis 2013

@sweetest Ahojky 🙂 Byl tam překlep v linku - teď je to už ok, tak můžeš klidně přispět 🙂 Děkuji a měj se fajn! J.

petitek
7. lis 2014

Ahoj je tu některá, co podstoupila cerkláž v poslední době? Moc děkuji

lennus
5. pro 2016

Napsal by mi někdo prosím něco aktuálně k tomuto výkonu? Díky.

lennus
5. pro 2016

@petitek A ty? Díky

gabulinkaa
20. únor 2017

@lennus Ahoj lennus,teprve ted jsem si precetla tvuj prispevek z prosince..chces jeste k tomu neco napsat? Ja jsem podstoupila cerklaz v lednu lonskeho roku. Rada ti cokoliv zodpovim,nebo napisu cely pribeh pokud jeste chces..v dnesni dobe uz tento zakrok neni bezny,ba dokonce uz je ojedinely..me ale strasne pomohl a mam ted 10 mesicni uplne zdravou holcicku😉

lennus
20. únor 2017

@gabulinkaa Napíšu do IP, děkuju moc za ochotu.

gabulinkaa
20. únor 2017

Ahoj holky,ja jsem podstoupila cerklaz ve 21tt,protoze se mi zkratil cipek na 6 mm. Prvni tehotenstvi a do te doby bez problemu... Zacnu od zacatku..Mela jsem bolesti zad a jela do nemocnice.Tam mi dle cervikometrie zjistili cipek jen 14 mm a jeste k tomu slaby zanet pochvy.. (Tri tydny pred tim jsem mela cipek 35 mm) Kvuli tomu zanetu se cipek mohl zacit zkracovat..Mela jsem i bolesti bricha - dnes vim,ze to byly kontrakce. Kontrakce mi rozehnali kapackama a injekcema a zanet vylecili antibiotikama. Cipek mi sledovali a cervikometrii provadeli cca 1x za tyden. Tenkrat se mi to zdalo strasne malo,ale bylo mi vysvetleno,ze neni vhodne se tam casto 'stourat'..Nakonec se mi zkratil cipek na 6 mm a lekari se rozhodli pro cerklaz. Ihned jsem souhlasila,cipek se zkracoval silenou rychlosti,rikala sem si,ze je to jedina sance..Musim jeste rict,ze drive jsem podstoupila konizaci cipku (kousek mi ho urizli),ale vliv na inkompetenci delozniho hrdla to mit muze i nemusi..Nekdo to tak proste ma.. Zakrok samotny mi provedli v celkove anestezii (uspi tim tedy i mimi) a trvalo to cca 10 min. Jednim stehem mi obkrouzili cipek. Jsou u toho rizika jako napr.propichnuti vaku blan,odtok plodove vody,riziko ze tve telo neprijme steh apod.ale pro me to byla jedina sance. Precetla jsem pri lezeni v nemocnici strasne moc veci ohledne cerklaze i inkompetence,dokonce jsem sestry v nemocnici i poprosila (po konzultaci s mym gynekologem) o zvednuti postele,abych lezela v tzv.trendelenburgove poloze-zvysena spodni cast tela vcetne panve,aby mimi nenalehalo na cipek.To se ale nedalo vydrzet 🙂 V nemocnici jsem nakonec byla mesic a pri propusteni jsem mela hrdlo 20 mm. Rekli mi,ze bych mela jen lezet a nedelat vubec nic, nebo hlavne neuklizet a byt v klidu.. ja jsem jen lezela v posteli,sprchovala se a chodila na wc,dokonce i u jidla jsem pololezela..Pila jsem magnesium a zavadela utrogestan..Bylo to drsny,ale stalo to za to🙂 Pri kontole u meho gynekologa mi dokonce nameril i 24 mm🙂 Muj gynekolog mi vysvetlil,ze drive se zde delali cerklaze jak na bezicim pase,protoze nebyly vaginalni ultrazvuky a kdyz pohmatem zjistili kratky cipek,ihned zasivali (ackoliv delozni hrdlo bylo dostacujici). Dnes uz tato praxe neni bezna,spise se doporuci cele tehotenstvi lezet. Dokonce me, jako prvotehuli, by v nekterych zarizenich vubec cerklaz neudelali,jen by me nechali lezet a az kdyby to spatne dopadlo,podruhe by zasivali..cerklaz se u nas dela nejcasteji mezi 16tt a 24tt,cim drive tim je to lepsi,protoze mimi je male a netlaci na cipek..
Nakonec jsem v 31tt jela do motola s bolestmi panve,kde mi namerili cipek opet jen 15mm a nechali si me tam. Mohla jsem jen do sprchy a na wc,jidlo mi nosili do postele. Taky mi tam delali opakovane tzv.partosure test,ktery urci,zda porodim do 7 dnu. Vysel vzdy negativni a nakonec pro jistotu mi ve 33tt pichli kuru kortikoidu na dozrani plic miminka kdyby nahodou,aby pokryli obdobi do 34tt,kdy uzraji plice miminka..Cipek se mi vsak neustale zkracoval az nakonec nebyl vubec zadny a vse mi drzel jen ten steh..ve 34+0 mi odtekla plodova voda a ja porodila krasnou a zdravou 2,5 kg holcicku 🙂 Sranda je,ze 3 pracoviste mi potvrdili,ze cekame kluka 😀 ale pak jak jsem od toho 20 tt mela problemy,tak uz jsem se na pohlavi neptala a nikdo mi ho uz nesdelil..To bylo pro nas na porodnim pokoji pak taky velke prekvapeni🙂 Dnes ji je 10 mesicu a je naprosto zdrava..
Omlouvam se, ze jsem se takhle rozepsala,ale chtela jsem povzbudit vsechny maminky,ktere ceka cerklaz a hledaji nejake informace,nebo nekoho kdo zazil stejnou situaci..sama jsem v te dobe nacetla spoustu informaci a bohuzel jsem nenasla zadnou diskusi,ktera byla v te dobe aktualni..
Preji vsem,aby vsechno dobre dopadlo!!👶

erisek1982
1. kvě 2017

Ahoj holky ja lezim v Motole po cerklazinprave ted. Jsem ve 23+1 cerklaz mi delali ve 22+4. Zakrok probihal v celkove anestezii. Den po zakroku byla zavedena cevka a od te doby mam dovolen jen wc a rychla chladna sprcha. Jsem v nervech doktori mi pres cerklaz nedavaji zadnou sanci holcicky dvojcatka donosit. Deku cipkunmam jen 7mm. Zitra jdu na kontrolni utz a uvidime jestli cipek po cerklazi zustava nebo se stale zmensuje. Moc se modlim aby to dobre dopadlo. Jinak mi bylo receno ze at uz do porodu ci potratu budu v nemocnici bez sance jit domu... predstava strasna ale preji si tu byt co nejdele abych holky porodila zdrave a nepotratila. :(

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru