Cerkláž. Podstoupily jste ji? V jakém týdnu?

pessy1
16. dub 2007

Podstoupil jste někdo cerkláž a v jakém týdnu???

luuciee83
18. dub 2007

ahoj Pessy! já jí podstoupila a to na začátku 25tt... Tobě to také hrozí?

pessy1
autor
19. dub 2007

ahojky Luciee, já jsem na stehu už taky byla a to ve 25. týdnu(jako ty), čípek jsem měla 26 mm.Dnes jsem teprve ve 30. týdnu.Jak jsi ho měla ty dlouhý?Čekáš první mimčo?A hlavně mě zajímá, jestli ležíš, nebo i trochu chodíš!?Já mám strach někam chodit a tak....Jeden dr. mi řekl,že můžu dělat vše normálně a druhý, že radši polehávat,tak si vyber.

luuciee83
19. dub 2007

ahoj Pessy! já měla 27mm - takže taky žádná sláva 😖 jinak ze začátku mi řekli, abych odpočívala - jenže to já skoro nedělala nikdy od začátku těhu... ale snažila jsem se to dodržovat. Jinak čekám první mimčo - měl by to být chlapeček 😵 jinak teďko už toho moc nenachodím, protože malý už je přece jenom větší a při delší procházce hrozně tlačí dolů a taky mi pak otékají nohy... ale jina si říkám, že když vydržíme do konce dubna, tak se pak prďolka může narodit kdykoliv a bude to ok 😉 tak držím palečky, ať máš pohodové těhu! a jak je to u Tebe, taky čekáš první mimi? 🙂

pessy1
autor
19. dub 2007

Taky čekám první mimi, holčičku.Taky toho moc nenachodím, občas cítím, jako by byla moc nízko a modlím se tak ještě 6 týdnů.Je to hrůza, nemám nic koupenýho, bojím se někde dlouho chodit.Termín mám koncem června.

pessy1
autor
19. dub 2007

jo a jak často ti tvrdne bříško?

luuciee83
19. dub 2007

my máme termín podle dr. 8.6., dle koníka 7.6. a podle prvního utz ve 12tt 29.5. - tak uvidím... neboj - ještě je čas - to stihneš nakoupit 😉 my už teda máme v podstatě všechno - jen pár maličkostí nám chybí... bříško tvrdne občas - nedokážu říct jak často - některý den vůbec, ale jakmile začnu něco dělat, tak tvrdne ☹ ono už to holt lepší nebude... ale poslíčky jem zatím ještě neměla... a už máte vybrané pro malou jméno? my budeme mít Matěje 🙂

pessy1
autor
19. dub 2007

TAK TY TERMÍNY MĚ VYCHÁZÍ STEJNĚ, ALE O MĚSÍC DÉLE.JSEM ZVĚDAVÁ, JAK DLOUHO JI UDRŽÍM V BŘÍŠKU.TED JDU V 30.TÝDNU NA ULT, KOLIK TI VÁŽIL?MĚ TAKY TVRDNE OBČAS,SPÍŠ KDYŽ SE PŘI LEŽENÍ OTOČÍM Z BOKU NA ZÁDA.JINAK MĚ UŽ TAK DIVNĚ BOLÍ PODBŘIŠEK, ALE TO SI MYSLÍM, ŽE TO JSOU I STRANY, TAK TO JE ASI NORMÁLNÍ.BUDEME MÍT TEREZU. 😎 A TAK CO CELÝ DNY DĚLÁŠ?LEŽÍŠ?

luuciee83
19. dub 2007

no, uvidíme, kdy nakonec porodíme 😉 já se na ultrazvuk ve 30tt strašně těšila, protože jsem byla zvědavá, jestli mi potvrdí toho kluka 🙂 my měli 1650g - jsme o něco těžší než říkají tabulky - bude to prostě velkej chlap po tátovi 😉 jinak bříško taky tvrdne, když delší dobu ležím na zádech... co dělám? sedím u počítače, když jsem unavená, tak si lehnu, taky sem tam něco dělám na zahrádce, chodím s kamarádkama na procházky - občas zajedou naši, tak sedíme na zahradě a pijem kafe... jak kdy 🙂

pessy1
autor
19. dub 2007

NO TO JE POŘÁDNEJ MACEK 😀 .TO JÁ JSEM SI MYSLELA,ŽE BUDE MÍT TAK KILO, ALE TO BY MOHLA MÍT TAKY VÍC.ALE HOLKY JSOU MENŠÍ A BŘICHO NEMÁM TEKY NIC MOC,ALE TY RÁNY, TY STAČÍ.TAKY JEN POSTEL,NĚCO UVAŘIT, PC ATAK.VEČER UŽ SOTVA CHODÍM, JAK MĚ TO BŘICHO TÁHNE.PŘÍŠTÍ TÝDEN MI TAKY BUDOU KONTROLOVAT STEH, TAK SNAD DRŽÍ.TO BYCH KRVÁCELA, NE?

luuciee83
19. dub 2007

Mě steh doktor kontroluje pohmatem pokaždé, takže vím, že drží 🙂 jinak, když by se něco dělo, tak si myslím, že bys asi krvácela, jak píšeš... holčičky mívají o něco míň, tak si myslím, že malá bude mít tak cca 1,20kg 😉 no, uvidíš... jojo, už mají prďolové pěknou sílu, když kopou! můžu se zeptat, kolik jsi dohromady přibrala? já zatím 10kg - jsem zvědavá, jestli příští kontrolu(příští středu) budeme mít zase něco navíc...
já jdu chvilku na procházku, tak zatím 😉

pessy1
autor
19. dub 2007

přibrala jsem taky 10 kg,ani předtím jsem nebyla hubená 178/72, a ted už mi ručička stoupá k 84.Ale to neřeš, pak se naběháme.Jak často chodíš do poradny na kontrolu čípku?

luuciee83
20. dub 2007

Krásný den! i když u nás je docela chladno - svítí sluníčko a fouká studený vítr 😒 jinak já mělě 166/60 - teď mám 70kg, ale když mě někdo vidí zezadu, tak ani nepozná, že jsem těhu - tak to mě uklidňuje 🙂 jinak čípek mi kontrolu pravidelně každou kontrolu - poprvé to bylo týden po udělání stehu... Tobě to vůbec dr. nekontroluje?

pessy1
autor
20. dub 2007

ahojky, kontroloval mi to, když jsem po týdnu odcházela z nemocnice a pak ještě po týdnu a ve středu jdu na kontrolu, tak teď až po 3. týdnech.Snad to bude v pohodě.Ležet bych už nechtěla, naležela jsem se tam až až. Ze začátku se zvracením, to mi dávali kapačky a když už jsem měla jít po 14. dnech domů, tak jsem začala krvácet, udělal se mi hematom, který se naštěstí vstřebal. Tak jsem si tam měsíc užila. Pak mi nevyšli triple testy, bylo podezření na downa 1:210, tak jsem musela na odběr plodovky, to jsem po tom týden v kuse ležela a 14. dní čekala na výsledky.Hrůza. A pak zase steh....Ještě že se chýlím ke konci.Necítíš malýho někdy hrozně nízko?Já mám občas takový divný pocit, ale prej to je u šitých normální?

pessy1
autor
20. dub 2007

a řekli ti, co vyloženě nesmíš po stehu?jízda autem...

luuciee83
20. dub 2007

no, mě to kontroloval vždy při kontrolách, takže to taky vycházelo na ty tři týdny, teď to bude po dvou... jinak já měla začátek těhu celkem v pohodě - nezvracela jsem, jen jsem měla po ránu nízký tlak(to mi zůstává pořád) - mám max. 120/80... tripple testy naštěstí vyšly v pohodě - takže mě pozlobil malý až v tom 24tt, a pak mě sešili... jinak já malýho cítím hodně nízko jen po delší procházce, jinak je hrozně hodnej - teď už ani tolik nekope, spíš "boulí" 😀 jinak jediné, co mi vyloženě po stehu zakázali, byl sex - teď už ho ale zase měsíc máme povolený... já nějak moc neodpočívala ani před, ani po stehu - né, že bych byla tak nezodpovědná, ale říkala jsem si, že když je mi dobře, tak přece "těhotenství není nemoc", tak proč jenom ležet... 😅

pessy1
autor
20. dub 2007

tak to koulám, že ti sex povolili.Já ho mám od začátku těh.zakázaný a je zvláštní, že i se stehem to jde, to bych se bála.Tlak mám taky nízký,110/70, ale to už jsem měla i před těhotenstvím.Ráno když jsem vylezla z postele, tak jsem se tam musela asi 10x vrátit, jinak bych sebou sekla.Ale od toho 5. měsíce se to srovnalo.A ještě musím brát železo,mám málo krvinek.Bereš magnesium?

luuciee83
23. dub 2007

ahojky! jj, sex mi povolili a musím říct, že ho zas tak často neprovozujeme... jen sem tam - opravdu na to musí být chuť - třeba jako dneska odpoledne 😀 jinak železo beru taky a stejně tak magnézium... 😉 nějak jsem se sem o víkendu nedostala, byla jsem v jednom kole... v sobotu jsme byli na taťkově oslavě 50-tin - byla to paráda! 😀 kopa jídla, pití, zábava super i ty lidi, co tam přišli byli hodně v pohodě - nakonec jsme s přítelem odjížděli až o půlnoci a musím říct, že jsm toho měla dost 😝 bolely mě hrozitánsky chodila a taky co je horší, začaly mi natékat nohy 😠 😒 včera dopoledne jsme šli do vedlejší vesnice - byla tam pouť 🙂 tak jsme nakoupili pouťové dobrůtky, Matýskovi jsme koupili krásný polštářek a taťka mu ve střelnici vystřelil brokolici, kterou mu pak připíchnu ke kočárku 🙂 no a zase nám hrozně natekly nožky, jak lýtka, tak i dole prsty a taky prsty u rukou - to mě vůbec překvapilo 😲 😖 no a aby toho nebylo málo, tak nám začíná každý den pravidelně tvrdnout bříško... dneska na mě zase koukla "odborným" okem kamarádka a zas mi potvrdila, že bříško už se mi fakt sune dolů... tak si myslím, že budeme rodit něco mezi 36-38tt, že dýl asi nevydržíme... 😅 jinak dneska jsme byli na matrice, takže taťka už to má černé na bílém, že opravdu bude taťkou 😉 😀 a taky jsme rovnou zašli k doktorovi, ke kterému se s malým chceme nahlásit a sestřička byla hrozně ochotná a máme se ohlásit, až přijedeme z porodnice 🙂

pessy1
autor
24. dub 2007

ahojdy, tak to je super, že si takhle užíváte, to já jsem zase taková, že kdyby něco, tak bych si to vyčítala atak fakt radši nikam nesedím.Přeci jen, máš mimčo o měsíc starší, tak už je to jedno.Mně zatím nic nepuchne, ale čekám to.Jen mi furt něco brní.Bříško se sune u prvorodiček prý i měsíc před porodem, myslím si, že to bude v pohodě, v termínu.Na matriku taky musíme a co si máme vzít s sebou?A nevíš jak to je s tou MD?Dr. ti to napíše 6-8 týdnů před porodem a pak s tím musím na pracák, jdyž jsem tam zaregistrovaná nebo na sociál???A asi to dostanu zpetně, viď???Jakpak je tohle?Zítra jdu na ULT a kontrolu, tak jsem zvědavá na váhu a mám i strach, zda to drží.Bříško ti tvrdnout už bude, děloha má už nárok!Tak se mějte pěkně a písni.

luuciee83
25. dub 2007

ahojky!
tak máme za sebou dnešní kontrolu a hlásím, že je vše v pořádku 😉 malý už hlavičkou naléhá těsně na děložní hrdlo a uvnitř ho drží ten steh, co máme udělaný... za 14dní jdu na kontrolu a pan dr. mi steh už rozstříhne, takže když to všechno půjde tak, jak to teď vypadá, tak kolem půlky května jsme nejspíš na světě 😵 😵 jinak se vším byl pan dr. spokojený, v moči nic nebylo, váha stoupla o 2kilča - takže dohromady máme +12kg 😝 a dneska dr. nějak malého rozdováděl, protože od dopoledne mě strašně tlačí na pravé straně do žeber - nic příjemného... 😝 jinak je nám dobře 🙂 jo, koupila jsem si ten list maliníku na čajík, ale nevím, jestli si ho mám začít pít, když mi dr. naznačil, že by se mohlo klidně něco začít dít i do příští kontroly...
a co vy, jak jste nakonec dneska dopadly na kontrole?? všechno v pořádku? steh drží? 😉
jinak...
na matriku si s sebou vezměte své rodné listy, občanské průkazy a pokud jste byli někdy předtím už v manželství, tak potvrzení o rozvodu 🙂
Na MD se nastupuje podle toho, jestli jsi nebo nejsi na neschopence, když jsi, tak nastoupíš 6týdnů(jako já) a když že nejsi, tak se nastupuje 8týdnů před TP. Jinak si myslím, že Ty bys měla zajít na sociálku, aspoň myslím, že holčiny od nás červnovek tam byly, když jsou nahlášeny na pracáku... ale kdy se pak mateřská dostává, to Ti nepovím - u podniku je to myslím normálně ve výplatní den...

pessy1
autor
26. dub 2007

ahojky, já nic moc, steh prej dží boží vůlí a hlavička taky naléhá, tak mě pustil na 14 dní domů ležet a pak půjdu do nemocnice.Malá má 1500 g.Tak jdu ležet!

luuciee83
26. dub 2007

ahojky! tak to je mi moc líto, že to s Tebou vypadá, jak jsi to popsala... ☹ tak hezky odpočívej a nic nedělej, ať uvnitř malá vydrží co nejdéle!! 😉 koukám, že je něco pravdy na to, že chlapečkové bývají větší, my měli v tom 30tt 1650g 😉 každopádně by to chtělo, abyste vydržely pohromadě spoň do toho 35tt - tak se holky držte!! a s tou nemocnicí - co se dá dělat, hlavně že budete pod kontrolou a v pořádku!! 🙂

pessy1
autor
30. dub 2007

AHOJKY,TAK JAK?JÁ LEŽÍM A ZATÍM ŽÁDNÉ ZMĚNY.

luuciee83
1. kvě 2007

ahojíček, tak hezky ležte, ať tam ještě nějakou dobu vydržíte 😉

u nás se dneska v noci dostavili poslíčci a docela silní 😖 naštěstí se ještě dali zaspat... ráno zase, to jsem se už začala pomalu bát, protože mě nejdřív bolelo jen trošku bříško jako při ms dole, pak začalo silněji a začalo bolet celé 😲 pak to skončilo, tak jsem si oddechla, ale ono za dalších deset minut zas... a takhle se to opakovalo asi 5x! 😲 tak jsem byla docela vystrašená 😲 jsem Matýskovi domlouvala, že taťka mu přece říkal, že nejdřív může o víkendu, až bude doma, aby u toho mohl být s námi! 😵

pessy1
autor
1. kvě 2007

no to je pěkný,hlavně lež.kdyby to dopadlo,tak to nevadí, ale čím déle tím líp.To jsem nevěděla,že když jsi zašitá,může to začít!nepůjdeš radši k dr., aby ti steh oddělal?Otevřít se přes steh přeci nemůžeš, ne?

luuciee83
1. kvě 2007

no, já nevím, jestli mám jít k dr. - příšít ko mám 9.5., ale kdo ví, jestli do té doby vůbec vydržím 😅 ale co - malý už je dost velký, takže by to určitě zvládnul... přes steh se otevřít fakt nemůžu - jen může vytéct plod. voda. Dr. říkal, že kdyby se cokoliv začalo dít, tak že mám jet rovnou do nemocnice...
hlavně odpočívej Ty! máš to přece jenom ještě na delší dobu.

pessy1
autor
1. kvě 2007

JÁ jdu nas ko taky ve středu.Je fakt,že by s tebou toho moc nenadělal.Třeba SE TO UKLIDNÍ.Ležím celý dny,žádné změny.

luuciee83
16. kvě 2007

tak dneska jsem byla na kontrole a vše je ok... jsme sice otevřenější, ale ještě se to dá... další kontrola za týden - prý to zatím na porod nevypadá... ty jo, já snad budu přenášet... 😲

pessy1
autor
28. kvě 2007

AHOJKY, JÁ UŽ LEŽÍM OD 10.5. V NEMOCNICI A NIC SE NEDĚJE.UŽ URČITĚ MÁŠ MIMČO, VID?TAK KDY TI STŘIHLI STEH A ZA JAK DLOUHO PO STRIHU JSI PORODILA?BOLELO TO ODDĚLÁNÍ?KRVÁCELA JSI?

ikke
15. zář 2009

sadourek • 13. září 2009 ve 21:19
ahoj holky,
v dalším těhotenství mě čeká cerclage, kvůli slabému děložnímu hrdlu. Prosím všechny, které jste cerclage podstoupily, vyskytly se u Vás nějaké problémy, které mudři zmiňují?!?!? (infekce, prořezání, prasknutí plod. vody atd.) Jak se odvíjel průběh dalšího těhotenství? Vůbec si to nedovedu představit. Díky moc

olinapa • 3d • 13. září 2009 ve 21:35
Ahoj,mě cerkláž dělali v 17 týdnu těhotenství,čekala jsem dvojčátka a při kontrole v tom 17tt mi mudr. zjistila zkrácený čípek na 1,2 cm. Čípek jsem měla teda zkrácený už pořád,celé těhu jsem proležela,vůbec žádné problémy s tím spojené jsem neměla.Rodila jsem ve 34+3t,ale né kvůli čípku.

sadourek • Včera v 09:31
ahoj Oli, a ještě jeden dotaz, brala jsi nějaké léky a ležela jsi doma nebo si tě nechali v nemocnici?!?!?

olinapa • 3d • Včera v 10:29
Byla jsem v nemocnici asi týden,dělá se to v krátké narkóze,po zákroku jsem nesměla vstát ani na záchod ,až druhý den ráno.Brala jsem myslím pak jen magnezium až do konce těhu 8 tab. denně.Kdybys chtěla ještě něco vědět napiš mi do IP

jani2 • 1d, snž • Dnes ve 13:55
ahoj, tak u mňa serkláž dopadla dosť zle. Tiež som čakala dvojčiatka, v 21 tt som mala čípok skráteny na 2 cm, tak som šla na cerkláz. Nuž a potom za 2 dni nastali problémy, výtok, svrbenie, neustále tvrdnutie brucha, tak to išlo ešte 5 týždňov až mi praskla plodová voda u jedného mimíska - až pri pôrode som sa dozvedela, že po celý čas od zákroku som mala pozitívnu kultivaciu na klebsielu. Nemusím asi písať, že to bolo strašné obdobie, pôrod v 26 tt je moc skoro. Jedno dievčatko zomrelo na nezrelosť po 3 týždňoch a druhé zabojovalo. Dnes je už dávno doma a je šikulka, napriek všetkým tým trápeniam ktorými prešla. Momentálne som dostala odvahu na ďalšie tehotenstvo, dúfam, že dopadne omnoho lepšie.

sadourek
15. zář 2009

uf holky, bojím bojím čím dál tím víc 😒 No já si ale vybírat nemůžu, mám za sebou už 3 potraty a cerkláž je u mě asi jediná a poslední možnost, jak donosit. 🙄
Jani, prosím tě, co je to ta klebsiela?!?!?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru