Chřipka 14 dní před porodem, máte zkušenost?

mifamilianna
27. kvě 2014

Holky, mate zkusenost s virozou nejakych ani ne 14 dni pred porodem? U dr.jsem byla vcera, nechtela bych nic podcenit, predevsim proto, ze pritel ma jiz tyden atb na streptokoka :// ...ale v krku mi nic nenasla, pri poslechu taky ok, tak ze klasika - kloktat/inhalovat vincentku, max nejaky septisan na kasel a paralen na bolest hlavy/teplotu...no a cajicky, cibuli s medem apod......ale spis me zajima, abych malou 'nevykaslala' ze sebe zbytecne driv a abych s tim nesla k porodu jako takovemu...nejake zkusenosti?! Moc diky!!

lenicka07
27. kvě 2014

@mifamilianna Ahojky, měla jsem to před rokem taky tak.... týden před plánovaným císařem jsem dostala hrozný kašel a rýmu, měla jsem záchvaty kašle i dvě tři hodiny v kuse, dokonce jsme jeli radši i na pohotovost, protože mi v noci bylo hrozně.... přetrvalo mi to i po porodu, ještě týden, měla jsem strach aby se malý nenakazil, ale naštěstí ne..... neboj se, miminko nevykašleš, mě tedy alespoň nepřišlo, že by to na to mělo nějaký vliv, ale pravda je že to bylo nepříjemné.... na druhou stranu ačkoliv si malej musel opravdu poslední týden v bříšku "užívat" narodilo se mi mimořádně hodné a klidné dítě (musím zaklepat 🙂

mala_vavrova
27. kvě 2014

Ahoj, mám to samé. 3 Týdny do porodu a kašlu jak tuberák,dusím se až z toho zvracím a to nemluvím o tom, jak mě bolí v krku. Včera sem byla u doktorky a mandle OK, vyšel z toho zánět nosohrtanu. Jelikož mě čeká císař, napsala mi rovnou ATB a i když by se to v těhu úplně nemělo tak i něco na odkašlávání. Prý je teď nejdůležitější se z toho co nejdříve dostat. Klasikou jako je cibule, med, zázvor,vincentka atd. jsem se snažila vyléčit posledních 14 dní a stejně to nezabralo 😒

mysonek
27. kvě 2014

@mifamilianna nemáš se čeho bát, už si v termínu (termín je už od ukončeného 38 týdne), takže i kdyby se miminko narodilo teď tak je to v pohodě. Já taky měla rýmu a kašel krátce před termínem a říkala jsem si že je to lepší než po porodu, kdy bych už mohla dítě nakazit. Takhle mu akorát předáš protilátky.

mifamilianna
autor
27. kvě 2014

@mysonek ..ja se nebojim, ze by nebyla hotova malicka, ale nemame hotovou kuchyn ;)), kterou zrovna rekonstruujeme 🙂))) , ale verim, ze vse bude, jak ma byt....a mas pravdu, ze po porodu by to bylo asi horsi pro nas obe!

alpakovo
27. kvě 2014

Ahoj, malý už je sice na světě, ale já týden před porodem prodělala silný zánět průdušnice a muselo se to přeléčit...... Byl sice plánový císař, ale při velkém kašli je to zlé i při normálním porodu, ale de to zvlándou 😉 přeju hodně štěstí 🙂

terezapetrova
27. kvě 2014

@mifamilianna Bud svým zpusobem rada, ze si to snad trochu muzes odškrtnout ted v tehu, mazec je když je Ti fakt blbe ale k tomu ve dne v noci litas okolo dítěte třeba taky nemocného 😒 to je pak krizovka.. Cimz nechci malovat certa na zed ale občas se to stane asi všude 🙂 a hlavne, ze jde jen o chripku nebo nachlazeni 🙂

mifamilianna
autor
27. kvě 2014

@mala_vavrova drzim palce, at jsi brzy OK, ja mela zanet - streptokoka nekdy v unoru a bylo to hrozne narocny, atb jsem nemela snad od zakladni skoly a jeste jsem se s tou nemoci prala 3 tydny!! Ale k porodu pujdeme obe urcite uplne fit ;)) ..a i kdyby, verim, ze jsme vsechny mnohem silnejsi a odhodlanejsi to zvladnout, nez jsme si kdy vubec dovedly predstavit 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru