• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Chřipka v těhotenství, co si můžu vzít?

21. března 2013 
Holky, před týdnem ti test ukázal 2 čárky :slight_smile: k doktorovi si zajdu příští týden, takže snad tuto radostnou zprávu potvrdí :slight_smile: Teď jsem ale onemocněla :( Mám pořádnou chřipku a když přečtu příbalové letáky na paralenu, coldrex apod. tak všechno je pro těhotné nevhodné. Poradíte mi co s tím, prosím :slight_smile:
21. bře 2013 v 09:51  •  čeká miminko, termín má v listopadu 2013  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nevim, zda pomuzu s radou, ale pit hodne caje a vody a ja se vzdy ' predavkovala' vitaminy - pomerance, jablka atd. A za cele tehu jsem nikdy nebyla nemocna. Obcas jsem vykloktala Vincentku ci do nosu Pinosol - kdyz jsem citila, ze name neco leze ci vycucat Septisan - na bolavy krk. Odpocivat a hodne spat.Zeptala bych se v lekarne ci zavolala gynekologovi, zda neco nedoporuci - ale leky bych brala pouze, kdybych mela teplotu. Dzim pesti.
21. bře 2013 v 09:58  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@petcep Jojo, plně souhlasím s @sabisek. A taky hlavně odpočívat a být v klidu :wink:
21. bře 2013 v 10:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petcep můžeš klasický Paralen, ale už ne Paralen Grip....jinak horký čaj s citronem a medem, čerstvé vitamíny...to taky dělá divy
21. bře 2013 v 10:17  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Chřipky se neboj, já jí měla od 5tt do asi 7tt a vše je OK. Můžeš obyč Paralen, do krku sprej Bioparox, v lékárně mi doporučili na cucání Propolki a na kašel sirup Stodal. Rozhodně ale nesmíš akové ty Hot drinky, cokoliv s přízviskem Grip, plus či extra apod. Dobrý je i lipový čaj a vitamín C
21. bře 2013 v 10:22  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Měla jsem chřipku kolem toho 6tt, musela jsem 14 dní ležet (neschopenka) a brala jsem na doporučení doktorky půl Paralenu dvakrát denně a na krk Septisan. Řekla, že jedině vyležet, že to je to nejlepší.
21. bře 2013 v 10:40  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petcep hodně dobrej he zázvorovej odvar s medem, Pinosol do nosu a různý jitrocelový a jiný pastylky na cucání. Pozor na teplotu, tu pak srážet Paralenem a poradit se s gyndr :wink:
21. bře 2013 v 11:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jen podepíšu, lehnout si do postele, odpočívat, odpočívat, pít čaj, hodně ovoce a zelenina, co se týče rychlejší rekonvalescence, tak dobrý jsou probiotika, který můžeš i v těhotenství. Mám dobré zkušenosti s Normatylem, který navíc obsahuje vit. C, B a zinek. Tak ať je ti brzy líp!
21. bře 2013 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek