Chřipka v začátcích těhotenství, nadělá "paseku"?

terelmisa
27. črc 2012

Ahoj holky, potřebovala bych slyšet názory od zkušenějších těhulek 🙂 Minulý víkend jsem si udělala těhotenský test a vyšel pozitivní 🙂 Huráá, ani jsem nečekala že takhle rychle. Antikoncepci jsem vysadila 27.5. a v postatě první a zároveň poslední menstruaci jsem měla 18. června.. Byl to vážně fofr 😵
Ale už týde n mám chřipku a dnes jsem byla na první návštěvě u gynekoložky a ta říkala, že na ultrazvuku ještě není skoro nic vidět, že tam mám nějaký ten váček jen o minimální velikosti (což podle výpočtů nějak nesedí - měla bych být už v sedmém týdnu a to už by tam mělo být vidět ☹ ) a že chřipka může v začátcích těhotenství nadělat pěknou "paseku" ☹ Takže mám jít na další kontrolu příští pátek a uvidí se, jestli embryjko roste jak má ☹ Ale ten týden asi nepřežiju 😨

petaov
27. črc 2012

Já měla v 1. trimestru angínu. Existují léky, které se podávají jen lokálně - např. Bioparox, takže miminku neulíží. Navíc v začátku ještě není vyživováno přes placentu. Důlěžité je myslet pozitivně a nestresovat se, třeba sis to špatně spočítala 🙂

slundo
27. črc 2012

mohla si mít posunutý cyklus.... taky jsem měla podle uz mimi o týden mladší.... nevěš hlavu Ale chřipku atd. prodělalo na začátku těhu hoooooodně maminek, to mi věř.

zerikzerik
28. črc 2012

@terelmisa Ahoj. Já jsem v 9tt . Za prví jsem také míň těhotná než bych podle MS měla být,také mě nejprve zneklidňovalo,že je něco špatně,když je mimčo tak malé,ale Dr. mi vysvětlil,že se nemám bát,miminko je v pořádku,jen bylo vajíčko oplozené dýl a proto,se pak termín neuvádí podle poslední MS,ale podle ultrazvuku,neboj,miminko se za chvíli ukáže.A k té chřipce,v 5tt jsem ležela v nemocnici s bakterii střev,vůbec jsem nejedla,zvracela,průjem,prostě horor,myslela jsem,že to miminko nemůže vydržet a pustí se. A ono udrželo,a těď mám chřipku jak brno. Ale s těhotenstvím je zatím naštěstí vše v pořádku. Tak neboj,uvidíš,že vše bude dobré 🙂

arinikac
28. črc 2012

Neboj, třeba ovulace byla mnohem později, když to bylo tak rychle po vysazení prášků. Budu Ti moc držet palce, já sice neměla žádné komplikace, ale to čekání na srdíčko je fakt nekonečné 😒

zerikzerik
28. črc 2012

@arinikac Souhlasím. Čekání na srdíčko bylo nekonečné 🙂

marecek4
28. črc 2012

@terelmisa věř že všecinko dobře dopadne,já při Terezce ani nečekala že by jsem mohla být těhu,mrchu jsem měla po operaci slepáku jak se jí zlíbilo,takže dva tři měsíce bez nebyl žádný div a jak jsem později zjistila tak už jako těhu nejen že jsem měla chřipku jako hrom kdy jsem se cpala chinoascorbinem na sražení teplot,protože paralen ani acylpirin nefungovali,ale ještě jsem vesele pila tonica a co se mi niky předtím,a ani potom nepovedlo,tak jsem si párkrát natloukla při pádu z koně-to vše v rámci cca tří týdnů-nějak se to seběhlo a měla jsem to místo ranních nevolností,těhu mi bylo zjištěno až někdy na konci devátého desátého týdne jak se to vybouřilo a vše bylo v pořádku 🙂,z Terezky je šikovná mladá slečna

cernalu
28. črc 2012

já jsem si jeden den udělala test a druhý jsem měla virozu jako blázen, teploty přes 39C, bylo mi strašně a vše v poho, brala jsem paralen a hodně ovoce s vitamínem C 🙂

veruska007
28. črc 2012

Já měla pořádnou chřipku v 5-6.tt. Brala jsem paralen a různé kapky a spreje, co mi doporučili v lékarně. Dopadlo to dobře 🙂

terelmisa
autor
29. črc 2012

Děkuju holky 😉 Snad to vážně bude ok 😵

terelmisa
autor
3. srp 2012

Tak to vážne dobře dopadlo 🙂 Vše se zdá být přesně takové jaké to má být a já jsem neskutečně šťastná 😵
@veruska007
@cernalu
@marecek4
@arinikac
@zerikzerik
@slundo
@petaov

arinikac
3. srp 2012

@terelmisa Huráááá, moc gratuluju. V týdnu jsem si na Tebe vzpomněla, hledala jsem Tě tu ve foru i blogu, ale nic mi to nenašlo, tak jsem říkala, kde asi jsi 🙂 Tak teď už se nemusíš ničeho bát. Srdíčko máte?

terelmisa
autor
3. srp 2012

@arinikac Děkuju 😉 Tohle byl tak strašně dlouhý týden !! Na koníka jsem radši ani moc nechodila, protože jsem každou zprávu o první fotce z utz, o srdíčku.. obrečela 😅 Ale teď tu budu pečená vařená a budu sbírat informace a sdílet všechny radosti a maličkosti, který můžou pochopit jen ostatní těhulky 😉 Srdíčko máme a doktorka z nás prý má obrovskou radost 🙂

arinikac
3. srp 2012

@terelmisa jj, je to fakt nádherný. Já jsem na srdíčko čekala 14 dní v době, kdy jsem se učila na státnice 😀 takže ti to umíš představit.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru