Chybějící pupečníková arterie (céva). Co to znamená?

anka.
5. pro 2007

Ahoj holky, podle UZ miminku nejspíš chybí jedna céva v pupečníku - setkaly jste se s tím některá? Co to znamená???!

ffroni
18. čer 2014

ahojky holky, tak jak? Vše ok? Já jdu zítra na kontrolu.

vandik83
19. čer 2014

@ffroni držím palečky, aby na kontrole bylo vše ok!

My byli přesně před týdnem pro kompletní výsledky amniocentézy, vše v pořádku, čekáme zdravou holčičku. A rovnou mi dělali v Gennetu i kontrolní ultrazvuk, kde celé miminko zase opět celé prohlídli, obličej, všechny orgány, žaludek, bránici, ledviny, podrobně srdíčko, také opět koukali na tu chybějící pupečníkovou žílu....a zatím je holčička spíše napřed, podle PM jsem byla na tom ultrazvuku 23+1, ale váhový odhad měla 670 gramů a bříško měla o dost napřed. Uvidíme jak to půjde dál, zatím to na malé miminko nevypadá.

vandik83
19. čer 2014

koukám, že jsem tam napsala pěknou blbost, pupečníková žíla ji smaozřejmě nechybí, bez té se nedá existovat, ta je pouze jedna.....koukali na chybějící pupečníkovou tepnu

ffroni
19. čer 2014

@vandik83 No to jsou skvělé zprávy 🙂 Já byla dnes v 34+3. Malá už má přes dvě kila a vše je v pořádku. Mám velkou radost. 🙂 🙂 Ať je to tak pořád 🙂

enellia
19. čer 2014

Já určitě nechci nikoho strašit, jen napsat, jak to bylo u nás..chybějící tepnu nám zjistili ve 13.týdnu s tím, že se musí hlídat růst, ve 20.týdnu našli vadu srdce a špatně napojenou cévu, plodovka byla v pořádku, dcera geneticky zdravá a po porodu se k tomu přidala další vada :( :( Hodně jsem si to tenkrát googlila, většinou se opravdu nejedná o nějaký problém, naštěstí, ale občas se to prostě všechno podělá a proto tomu někteří doktoři věnují větší pozornost..držím palce, ať jsou dětičky v pořádku!

abalajda
27. čer 2014

Ja měla taky jen dve cévy,jediný kdo to nějak významné řešil,byla doktorka v porodnici na konci těhotenství. Malá se narodila sekcí 3 dny před předpokládaným termínem,měla 46 cm a 2680 gramů,myslím,že zase tak drobná nebyla.... Kazdopadne se narodila zdravá...Sekcí šla jen z důvodů KP,s počtem cév to nemělo nic společného...

ffroni
25. srp 2014

Ahoj holky, jen jsem chtěla podat info. Narodila se nám krásná zdravá holčička. Týden po termínu. Malinká, ale zdravá a krásná. Takžee se nebojte 🙂

janicex
25. srp 2014

Moje dcera taky měla jen 2 cévy v pupečníku. Byla jsem na plodovce, je to 10 let zpět, plodovka vyšla dobře, jen říkali, že bude možná menší, narodila se 10 dnů po termínu a měla 3,92 kg.

vandik83
26. srp 2014

@ffroni moc gratuluji! Super, že všechno dobře dopadlo a teď si můžete užívat vaši krásnou zdravou princeznu!

My nakonec čekáme spíše obříka i s tou chybějící arterií, naše holčička ve 31+0 měla váhový odhad 2022 gramů, obvod bříška dokonce odpovídal konci 34.týdne. Takže menší nebude ani náhodou, vyživovaná je dobře, přibírá hodně, spíše se zajímali, zda nemám cukrovku, ale testy vyšly v normě, tak nevím čím to je. Radši bych rodila trošičku dříve než 4 kilový miminko nebo dokonce ještě větší.

ffroni
1. zář 2014

Jé, hlavně, že je ok a určite vše zvládnete 🙂 Jo a holky, zdá se mi to , nebo tu chybějící arterii mají jen holčičky, nebo převážně ?

vandik83
13. říj 2014

Tak i my se jdeme ohlásit, že u nás, tedy u naší holčičky, jedna chybějící pupečníková arterie nic neznamenala, snad jen to, že to nejprve vypadalo na předpokládanou porodní váhu přes 4 kila (bála jsem se aby třeba neměla 4 a půl), ale pak v posledních týdnech už tak hodně nepřibírala, narodila se o 8 dní dříve s váhou 3600 g a mírou 48 cm, zdravoučká. Sono ledvin dělali v porodnici všem miminkům, takže u nás ani nic víc neřešili ani nehlídali.

Všem, kteří se s touto komplikací setkají, držím palečky, aby vše bylo ok!!!

anka.
autor
20. únor 2016

@ffroni u nás kluk.

ffroni
22. únor 2016

Hlavně ať je vše ok 🙂 U nás i s odstupem, vše jak má být 🙂 akže i pro ostatní. Nebojte se 🙂

barcuss
5. pro 2016

Ahojky byla jsem na UZ 2trimestru a rekli mi ze ma dve cevy a aby u mocoveho mechyre videl pouze jednu cevu stim to ste se setkali nekdy ?

anka.
autor
3. čer 2017

@vandik83 Ahoj. Zakládala jsem tuto diskuzi. Chtěla bych Tě nějak uklidnit. Myslím si, že není nutný ani ten odběr plodové vody - samozřejmě záleží, jaký na to máš sama názor. Každopádně, jak vyplývá i z této diskuze, miminko bude nejspíš úplně v pořádku. Pak jsou tu ještě případy, kdy se to spojilo s nějakým dalším problémem. Ale já píšu opět za sebe, že u nás vše dobrý! Syn se nakonec narodil o pár dní později a vážil 3200g. Žádné další testy ani odběry jsem nepodstoupila. Doufám, že také u vás dopadne vše dobře! ❤

anka.
autor
3. čer 2017

@vandik83 Omlouvám se, zřejmě jsemm reagovala na nějaký Váš starší příspěvek - čtu to až teď.
Ps: a gratuluju k miminku! 🙂

pandabox
25. črc 2018

@raduza16 můžu se zeptat jak to u vás dopadlo?

prycvesky
11. pro 2018

U me byla mala přenášena a v pořádku, ale kvůli te chybějící ceve od pupecniku mela jen 1800g

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru